Šlapimo nelaikymo kontolė

Šlapimo nelaikymas - aktuali problema, varginanti įvairaus amžiaus pacientus ir turinti tesioginės įtaką jų gyvenimo kokybei. Šlapimo nelaikymo problemą patiria nemažai jaunų 18-40 metų amžiaus moterų. Kodėl tai atsitinka? Kaip galima padėti?
 

Šlapimo nelaikymo priežastys - labai įvairios. Tai dažni peršalimai, nejudrus gyvenimo būdas, taip pat sudėtingos ginekologinės operacijos, silpni tarpvietės raumenys, dažni gimdymai, stresai ir kt.
Atsižvelgiant į pacientės sveikatą, reikėtų kiek galima anksčiau į kineziterapijos programą įtraukti pratimus, kurie stiprina, suteikia elastingumo tarpvietės raumenims. Tai padeda išvengti diskomforto, kurį sukelia šlapimo nelaikymas.
Tanzbergerio pratimai esant šlapimo nelaikymui atliekami sėdint bei ridenant dubeniu kamuolį įvairiomis kryptimis. Svarbiausia, kad pratimo metu būtų geras kontaktas su kamuoliu. Kad pratimai būtų atliekami teisingai, svarbu: riboti kamuolio judėjimą (taip, kad nedalyvautų krūtininė dalis bei kojos).
Kitas pratimas - šokinėjimas ant kamuolio. Jis atliekamas sėdint ant kamuolio, kai visos pėdos remiasi į grindis. Kad kamuolys nenuriedėtų, galima naudoti stovelius, minkštas kempines.
Pratimo metu juda tik dubuo (aukštyn – žemyn). Šokinėjant dubuo atsitrenkia į kamuolį. Tai priverčia staiga sutraukti raumenis, taip jie yra sėkmingai treniruojami.
Šis pratimas ypač tinka toms pacientėms, kurios nelaiko šlapimo fizinio krūvio metu.
Tanzbergerio pratimai yra unikalūs tuo, kad gali būti naudojami tiek tarpvietės ir dubens dugno raumenims treniruoti, stiprinti, tiek šlapimo nelaikymui kontroliuoti.
Per paskutiniuosius 10 metų Tanzberger’io pratimai gydant dubens dugno raumenų silpnumą ir šlapimo nelaikymo problemas (juos aprašė kineziterapeutė Renate Tanzberger, Vokietija) susilaukė pripažinimo ne tik Vokietijoje. Sėkmingai taikant šių pratimų programą, gerų rezultatų galima tikėtis per 3 mėnesius.
Atsiradus šlapimo nelaikymo simptomams, būtina naudoti šlapimo sugėrimo gaminius. Itin gera kokybe ir vidutine kaina pasižymi danų gamintojo „Abena” gaminiai – „Abri San” įklotai. Lengvam šlapimo nelaikymui tinka „Abri San” micro ir mini dydžiai, esant vidutiniam nelaikymui – „Abri San” normal. Beje, jie gali būti naudojami ir esant gausioms menstruacijoms. Šie gaminiai orui laidūs, minkšti ir švelnūs, todėl vartotojos jaučiasi patogiai. Net ir aktyviai judant jie nesukrenta. Speciali sugeriamoji medžiaga superabsorbentas, esantis įkloto viduje, ne tik gerai sugeria šlapimą, bet ir neleidžia atsirasti nemaloniam kvapui. „Abri San” įklotai neerzina odos. Skirtingai nuo kitų įklotų, šiuose gaminiuose naudojamas ypatingas top dry sluoksnis, todėl skystis 20 proc. greičiau susigeria, ir tai užtikrina sausumo pojūtį. Įklotai yra anatominės formos su išilginiais raukinukais. Dėvint tamprias kelnaites, įklotėlis patikimai ir taisyklingai priglunda prie kūno.
Svarbu atsiminti, kad šlapimo nelaikymas nėra liga, o tik simptomas, rodantis, jog yra sutrikimų, turinčių neigiamos įtakos šlapimo pūslės darbui, ir būtinai reikia kreiptis į gydytojus. Beprasidedančio šlapimo nelaikymo ignoravimas gali baigtis rimtais negalavimais. Moterys, rūpinkitės savo sveikata!

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai