Šlapimo nelaikymas. Kaip su juo gyventi?

Šlapimo nelaikymas kankina daug žmonių. Jis pasireiškia dažniau nei manoma. Dėl jo kenčia milijonai suaugusiųjų, moterys - dažniau už vyrus.
 

Šlapimo nelaikymą galima pavadinti socialine liga. Jis neigiamai veikia žmogaus psichiką, trukdo jo socialiniam gyvenimui, darbui. Šios patologijos varginami žmonės, net jei jie palyginti sveiki kitais požiūriais ir galėtų gyventi aktyvų gyvenimą, priversti riboti bendravimą.
Daugelis netgi savo gydytojams nedrįsta prisipažinti, kad juos kankina šis negalavimas.
Tai neteisingas požiūris. Daugumą galima išgydyti arba palengvinti būklę.
Kodėl moterys dažniau nelaiko šlapimo nei vyrai?
Dažna priežastis - gimdymo traumos, ginekologinės operacijos ir lytinių hormonų balanso sutrikimas. Šlapimo nelaikymo problemų dažnai kyla gimdžiusioms moterims. Mat nėštumo metu nusilpsta šlapimo pūslės raumenys, o kai kada netgi pasislenka pati šlapimo pūslė.
Šlapimo nelaikymą provokuoja šlapimo kanalų ir inkstų infekcijos.
Šlapimą sugeriantys gaminiai padės atgauti pasitikėjimą savimi
Žmogus, kuriam atsiranda šlapimo nelaikymo simptomų, vėl pasijus visavertis, jei naudos šlapimą sugeriančius gaminius. Itin gera kokybe pasižymi danų gamintojo “Abena” gaminiai - Abri Form sauskelnės ir Abri San įklotai.
Didžiosios Britanijos vyriausybinė sveikatos apsaugos agentūra “Medical Device Agency” (MDA) atliko nepriklausomus šlapimo sugėrimo gaminių - įklotų ir sauskelnių - tyrimus. Juose dalyvavo 17-kos gamintojų produktai. Remiantis produktų sugėrimo laipsniu ir bendrąja nuomone apie juos, Abri San įklotai ir Abri Form sauskelnės buvo pripažinti geriausiai sugeriančiais, patikimiausiais ir patogiausiais šlapimą sugeriančiais gaminiais.
Abri Form sauskelnes suaugusiesiems rekomenduojama naudoti naktį, esant vidutiniam ir sunkiam šlapimo nelaikymui, taip pat sunkiems, gulintiems ligoniams. Jos gaminamos trijų dydžių (small, medium, large) ir keturių sugėrimo laipsnių (plus, super, extra, X-plus). Reikiamas dydis parenkamas pagal paciento klubų apimtį, o daugkartiniai lipukai leidžia nustatyti patogiausią sauskelnių dydį. Abri Form sauskelnės turi elastinę juosmens juostelę ir tamprų išorinį paviršių, todėl gerai priglunda, ir žmogus gali laisvai judėti. Naujasis Top Dry sluoksnis 20 proc. greičiau sugeria, o viduje esantis superabsorbentas ne tik sugeria skystį, bet ir neleidžia sklisti nemaloniam kvapui.
Dieną, kai šlapimą sugeriantys gaminiai keičiami 3-4 kartus, pacientams, kuriems pasireiškia vidutinis ir sunkus šlapimo nelaikymas, rekomenduojama naudoti Abri San Super arba Forte įklotus. Jų sugeriamumas yra panašus į Abri Form sauskelnių sugeriamumą, o įklotas yra ir patogesnis, ir pigesnis. Be to, visi Abri San įklotai yra orui laidūs, todėl mažiau dirginama oda. Nemažiau svarbu ir tai, kad minkštas, į audinį panašus išorinis paviršius nešiugžda, todėl žmogus jaučiasi patogiau. Naudojant Abri San įklotus, svarbu, kad kelnaitės būtų tampriai prigludusios. “Abenos” gamintojai siūlo daugkartines Abri Pants kelnaites. Jos švelnios, patogios, elastingos ir patikimai fiksuoja Abri San įklotą.
Dažnai šlapimas nevalingai išsiskiria dėl įtampos, pavyzdžiui kosint, juokiantis, keliant sunkius daiktus. JAV atlikti tyrimai rodo, kad net 47 proc. moterų yra patyrusios tokį šlapimo nelaikymą. Tokiu atveju rekomenduojama Abri San Micro arba Mini įklotai.
Kita šlapimo nelaikymo rūšis - nekontroliuojamas potraukis šlapintis. Paprastai žmogui užtenka laiko nueiti iki tualeto, bet kai kuriems noras šlapintis būna toks stiprus ir atsiranda taip vėlai, kad jie to padaryti nespėja. Tokiu atveju rekomenduojami orui laidūs Abri San Normal arba Plus įklotai.
Labai svarbu tinkamai pasirinkti šlapimo sugėrimo gaminį. Net ir gulinčiam dieną patartina naudoti įklotus, o naktį - sauskelnes. Derindami tarpusavyje Abri Form sauskelnes ir Abri San įklotus, sutaupysite. Visada patartina išbandyti mažesnio sugėrimo gaminį, jis bus ir patogesnis, ir pigesnis.
Svarbu atsiminti, kad šlapimo nelaikymas pats savaime nėra liga, o tik simptomas ir reikia kreiptis į gydytojus. Beprasidedančio šlapimo nelaikymo ignoravimas gali baigtis rimtomis problemomis.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai