Šlapimo sugėrimo gaminiai

Kaip pasirinkti?


Renkantis šlapimo sugėrimo gaminį reikia atsižvelgti į šlapimo nelaikymo laipsnį, į tai, kuriuo paros metu bus naudojamas gaminys, ar jį naudojantis žmogus aktyvus, ar nuolat guli. Net ir gulinčiam pacientui dieną patartina naudoti įklotus, o naktį sauskelnes. Toks gaminių vartojimo derinimas padeda sumažinti odos dirginimą ir sutaupyti.
Svarbus yra sauskelnių sugeriamumo laipsnis ir dydis. Vieno gamintojo sauskelnės gali būti kelių sugėrimo laipsnių bei dydžių. Jas rinktis reikėtų atsižvelgiant į negalavimo sunkumą bei kūno proporcijas. Visada patartina išbandyti mažesnio sugėrimo gaminį, jis bus ir patogesnis, ir pigesnis.
Užsegamieji lipukai. Sauskelnės yra gaminamos su lipukais arba kelnaičių formos. Lipukai turi lengvai, bet pakankamai tvirtai sukibti. Jei juostas galima susegti ir atsegti daugybę kartų, jos neturėtų lipti prie pirštų. Aktyviam gyvenimo būdui rekomenduojamos sauskelnės-kelnaitės. Jos nepastebimos, gerai priglunda prie kūno ir leidžia gerai jaustis.
Drėgmės indikatorius. Jis ypač praverčia, jei ligoniui būdingi sunkūs urologiniai negalavimai. Drėgmės indikatorius parodo, kada laikas keisti sauskelnes.
Sugeriamasis sluoksnis. Gaminiai, kuriuose yra superabsorbentas, ne tik sugeria skystį, bet ir neleidžia sklisti nemaloniam kvapui. Kai kuriuose gaminiuose, pvz., Abri Form sauskelnėse, naudojamas superabsorbentas, bet ir naujasis Top Dry sluoksnis, leidžiantis 20 proc. greičiau sugerti šlapimą.
Kitos savybės. Elastingos sauskelnės turėtų patogiai apgaubti kojas, nedirginti odos, o apsauginiai kraštai sudaryti patikimą barjerą, neleidžiantį skysčiui nutekėti. Abri Form sauskelnės turi elastinę juostelę ir tamprų išorinį paviršių, todėl gerai priglunda ir nevaržo judesių.
 

 

Ką reikėtų žinoti apie įklotus?


Dieną, kai šlapimą sugeriantys gaminiai keičiami 3-4 kartus, pacientams, kuriems pasireiškia vidutinis ir sunkus šlapimo nelaikymas, rekomenduojama naudoti specialius įklotus (pvz., Abri San Super arba Forte). Jų sugeriamumas yra panašus į sauskelnių sugeriamumą, o įklotas yra ir patogesnis, ir pigesnis. Įklotai taip pat rekomenduojami gimdyvėms, esant gausioms menstruacijoms. Jie sugeria šlapimą greičiau ir patikimiau nei įprasti higieniniai įklotai, kai kurių gaminių kvapų kontrolė (tinkamas pH) neleidžia atsirasti nemaloniam kvapui. Be to, kai naudojami orui laidūs įklotai, mažiau dirginama oda. Nemažiau svarbu ir tai, koks įkloto paviršius. Pvz., Abri San įklotų išorinis į audinį panašus paviršius minkštas, nešiugžda, todėl žmogus jaučiasi patogiau. Yra specialių gaminių ir vyrams. Jie pagaminti pagal vyrų anatomijos formą, puikiai tinka šlapimui lašant ar esant lengvam šlapimo nelaikymui.
Naudojant įklotus svarbu, kad kelnaitės būtų prigludusios. Abenos gamintojai siūlo daugkartines Abri Pants kelnaites. Jos švelnios, patogios, elastingos ir patikimai fiksuoja įklotą.
 

Kaip uždėti sauskelnes?


Stovinčiam pacientui
1. Atsistokite priešais ligonį ir, apjuosę sauskelnių viršuje esančiomis juostomis klubus, jas sulipinkite.
2. Ištraukite sugeriamąją sauskelnių dalį tarp kojų, šiek tiek pakeldami į viršų ir priekį, kad sauskelnių priekyje susiformuotų įdubimas.
3. Fiksuokite priklijuodami lipnias juosteles.
Gulinčiam pacientui
1. Paguldykite ligonį ant šono; sugeriamąją sauskelnių dalį prakiškite tarp kojų; juostą vyniokite ant klubų iš nugaros į priekį.
2. Paverskite pacientą ant kito šono; ištraukite kitą juostos dalį; abi juostas priekyje sulipinkite.
3. Ištraukite sugeriamąją sauskelnių dalį tarp kojų, šiek tiek pakeldami į viršų ir priekį, kad sauskelnių priekyje susiformuotų įdubimas.
4. Fiksuokite lipniomis juostelėmis.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai