Kai kurių higienos priemonių pasirinkimas nelaikantiesiems šlapimo

Nesvarbu kaip specialistai patars gydyti šlapimo nelaikymą - psichoterapijos priemonėmis, medikamentais ar atlikti operaciją, iki pasireikš gydymo rezultatai daugeliui žmonių reikia nuolat naudoti šlapimą sugeriančius gaminius. Kai kuriem pacientams, pvz., persirgusiems insultą, šlapimo sugeriamieji gaminiai bus reikalingi visą gyvenimą. Šlapimo nelaikantiesiems skirtos priemonės patikimai ir nepastebimai sugeria šlapimą. Jos nešiojamos po apatiniu trikotažu, nematomos, tausoja jautrią odą ir “užrakina” nemalonų kvapą, tad žmogus vėl jaučiasi visavertis, o lovoje gulinčiųjų oda netampa dirgli, išvengiama pragulų. Padedame pasirinkti iš šlapimo sugeriamųjų gaminių kuriuos šiuo metu siūlo vaistinės.
 

Abri-Form 24 Medium Super


Sauskelnės suaugusiesiems.
Pakuotėje – 24 vnt.; kaina 44,48 Lt; vnt. kaina 1,80 Lt
Kiti galimi dydžiai: small super, medium plus, large plus, large super (informacija anglų kalba, tačiau yra nurodyta juosmens apimtis centimetrais).
Sugeriamo skysčio kiekis 2500 ml.
Gamintojas: “Abena” (Danija).
Pastabos: sauskelnės yra naujos anatominės formos, su nauja tampria folija, elastine juosmens juostele, daugkartiniais lipniais užsegimais, kuriuos galima užsegti keletą kartų. Apsauginiai krašteliai iš hidrofobinio audinio neleidžia skysčiui pratekėti, dėl naujojo “Top-dry” sluoksnio skystis 20 proc. greičiau patenka į gaminio vidų, tolygiau jį paskirsto. Išorinio sauskelnių sluoksnio spalva parodo jų dydį ir sugėrimo laipsnį, drėgmės indikatorius parodo, kada laikas keisti sauskelnes.
 

 

Poise Depend Super 20 Medium


Sauskelnės suaugusiesiems, sergantiems sunkia šlapimo bei išmatų nelaikymo forma.
Pakuotėje – 20 vnt.; kaina – 38,00 Lt; vnt. kaina – 1,9 Lt.
Kiti galimi dydžiai: small, medium, large (informacija anglų kalba, tačiau yra nurodyta juosmens apimtis centimetrais, sugėrimas parodytas simboliais).
Sugeriamo skysčio kiekio ml nenurodyta.
Gamintojas: “Kimberly-Clark a.s.” (Čekijos respublika).
Pastabos: ant pakuotės yra naudojimo instrukcija, nurodyta, kad yra keturios patogios daugkartinės susegimo sagtelės; tinka naudoti 3 metus po pagaminimo; saugoti sausoje, šviesioje vietoje; pakuotę laikyti vaikams neprieinamoje vietoje, kad neįvyktų nelaimė ir vaikas neuždustų. Ant pakuotės nėra informacinio lipduko lietuvių kalba, todėl gana sunku surasti visą pateikiamą informaciją. Ant pakuotės yra interneto tinklalapio nuoroda.
 

Super Seni Plus Medium


Labiau sugeriančios sauskelnės suaugusiesiems.
Pakuotėje – 10 vnt.; kaina – 18,65 Lt; vnt. kaina – 1,9 Lt.
Kiti galimi dydžiai: small/1, large/3, extra large/4 (informacija tik anglų kalba, tačiau juosmens apimtis centimetrais).
Minkštas, švelnus audinys aplink juosmenį, patikimai saugantis šoninis barjeras, lipnūs užsegimai, užsegimas gali būti klijuojamas keletą kartų, drėgmės indikatorius. Sauskelnės skirtos žmonėms, nelaikantiems šlapimo. Dėl didesnio sugeriamumo jos gali būti naudojamos, kai negalima pakeisti ilgesnį laiką, ypač naktį.
Gamintojas: “Torunskie zaklady materialow opatrunkowych S.A.” (Lenkija).
Pastabos: ant pakuotės yra naudojimo instrukcija. Nėra informacijos, koks sugeriamo skysčio kiekis.
 

Nya Saniform Normal


Įklotai.
Pakuotėje – 20 vnt.; kaina – 20,16 Lt; vnt. kaina – 1 Lt.
Kiti galimi dydžiai: mini, maksi.
Sugeriamo skysčio kiekis – 250 ml.
Naudojama: esant šlapimo nelaikymui; po gimdymo; kaip higieniniai paketai; gulintiems ligoniams.
Gamintojas: “Sanitare” (Švedija).
Pastabos: ant pakuotės yra informacinis lipdukas lietuvių kalba.
 

Absorin Slip Night-Extra Medium


Įklotai.
Pakuotėje – 15 vnt.; kaina – apie 39,6 Lt; vnt. kaina – 2,64 Lt.
Kiti galimi dydžiai ir skysčio sugėrimas: x-small junior; small night; medium: day, day extra, night; large: day, day extra, night, night extra; x-large: night (informacija anglų kalba, tačiau nurodyta juosmens apimtis centimetrais, sugėrimas parodytas simboliais, ant pakuotės yra lipdukas su nurodytu konkrečių sauskelnių) sugeriamo skysčio kiekiu.
Sugeriamo skysčio kiekis – 2910 ml.
Naudojama: esant šlapimo nelaikymui; po gimdymo; kaip higieniniai paketai; gulintiems ligoniams.
Gamintojas: “Medeco B.V.” (Olandija).
Pastabos: kaip uždėti sauskelnes, rodo paveikslėliai ant pakuotės.
 

Tena comfort plus


Įklotai.
Pakuotėje – 46 vnt.; kaina – 46,05 Lt; vnt. kaina – apie 1 Lt.
Kiti galimi dydžiai: maxi, extra, super (informacija anglų kalba, sugėrimas parodytas simboliais).
Sugeriamo skysčio kiekio ml nenurodyta.
Gamintojas: “SCA Hygiene products GmbH” (Švedija).
Pastabos: kaip pakeisti įklotą, rodo paveikslėliai ant pakuotės. Įklotas unikalios dubenėlio formos, siūlomos ir specialios tinklinės kelnaitės įklotams fiksuoti. Ant pakuotės yra informacija apie visus Tenna gaminius nelaikantiesiems šlapimo: yra specialūs įklotai vyrams ir moterims, kelių dydžių specialios tinklinės kelnaitės, kelių rūšių sauskelnės, taip pat yra interneto tinklalapio nuoroda.
 

Naudinga žinoti


Nuo 2000 m. spalio 15 d. įsigaliojo Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, patvirtinantis medicinos pagalbos priemonių, kurių išlaidos ambulatorinio gydymo metu kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, sąrašas.
Pagal jį, per mėnesį kompensuojama 30 vienetų sauskelnių arba vienkartinių paklodžių (arba 15 vienetų sauskelnių ir 15 vienetų vienkartinių paklodžių) esant šlapimo ir išmatų nelaikymui:
• dėl CNS ir nugaros smegenų sužalojimo padarinių;
• dėl liekamųjų kūdikių cerebrinio paralyžiaus reiškinių;
• I grupės invalidams po galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimo;
• I grupės invalidams, sergantiems išsėtine skleroze;
• dėl galvos ir nugaros smegenų displazijų.
[klausimas]Renkantis sauskelnes, reikėtų atkreipti dėmesį[/klausimas]
Sugeriamumo laipsnis ir dydis.Vieno gamintojo sauskelnės gali būti kelių sugėrimo laipsnių, taip pat ir kelių dydžių. Jas rinktis reikėtų atsižvelgiant į negalavimų sunkumą bei kūno proporcijas.
Užsegamieji lipukai.Turėtų būti lengvai, bet pakankamai tvirtai sukimbantys, nesunkiai suimami. Geriau, jei juostas galima susegti ir atsegti daugybę kartų, jos neturėtų lipti prie pirštų.
Drėgmės indikatorius.Jis ypač praverčia, jei ligoniui pasireiškia sunkių urologinių negalavimų. Drėgmės indikatorius parodo, kada keisti sauskelnes.
Sugeriamasis sluoksnis. Elastingi sauskelnių kraštai turėtų patogiai ir elastingai apgaubti kojas, o apsauginiai kraštai sudaryti patikimą barjerą, neleidžiantį skysčiui nutekėti.
Danijos gamintojas “Abena” gamina Abri-Form sauskelnes ir Abri-San įklotus.
Abri-Form sauskelnės gaminamos 3 dydžių Small, Medium ir Large. Dydis nustatomas pagal juosmens apimtį centimetrais (informacija ant pakuotės). Lietuvoje parduodamos Abri-Form sauskelnės yra 2 sugėrimo laipsnių Plus ir Super .
Abri-Form Plus sugeria 2100-2400 ml, Super sugeria 2500-2900 ml. Abri-Form sauskelnės, atsižvelgiant į dydį ir sugėrimo laipsnį, kainuoja 1,30-1,80 Lt. Visada patartina išmėginti mažesnio sugėrimo gaminį arba Abri-Form sauskelnes pakeisti Abri-San įklotu.
Abri-San įklotai skirti sunkiam šlapimo nelaikymui, gaminami 3 dydžių ir sugėrimo laipsnių Plus, Super ir Forte. Jų sugėrimas yra 1500-2500 ml. Abri-San įklotai rekomenduojami naudoti dieną vietoj Abri-Form sauskelnių, taip pat aktyviai judantiems vartotojams. Abri-San įklotai yra orui pralaidūs. Jie patogesni vartoti ir pigesni. Abri-San įkloto kaina, priklausoma nuo pasirinkto dydžio, yra 0,80-1,20 Lt. Abri-San įklotai fiksuojami daugkartinėmis tampriomis kelnaitėmis. “Abena” rekomenduoja Abri-Pants kelnaites, kurios yra 4 dydžių.
Abri-San įklotai lengvam šlapimo nelaikymui gaminami 3 dydžių ir sugėrimo laipsnių Micro, Mini (stresinei inkontinencijai) ir Normal. Jų sugėrimas, atsižvelgiant į dydį, yra 375-800 ml, o vieneto kaina – 0,40-0,65 Lt. Jie tinka gimdyvėms ir moterims esant gausioms mėnesinėms.
Vartotojai ir medicinos personalas, dalyvavę MDA teste (nepriklausomi tyrimai, atlikti Didžiojoje Britanijoje), Abri-Form sauskelnes ir Abri-San įklotus įvertino kaip geriausius ir daugiausiai sugeriančius gaminius.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai