Kaip sukurti sveikesnę ir produktyvesnę darbo aplinką

Produktyvus darbui biuras turi savo formulę, kurią bando įminti ne tik įmonių vadovai, bet ir baldų gamintojai, interjero specialistai ir dizaineriai. Aišku tik viena, įmonės logotipas arba koncepcija turi atsispindėti biuro interjere. Žurnalistai paklausė prekybos centre ,,Baldų rojus“ baldais prekiaujančių įmonių atstovų, į ką reikia atkreipti dėmesį įrenginėjant ofisą.

 

Išsaugomas individualumas

 

Darbinei ir kūrybinei veiklai daug įtakos turi tinkamas darbo erdvės išplanavimas, kuris labai svarbus, kad darbuotojas neprarastų savo asmeninės zonos. Mažoje erdvėje yra bloga akustika, baldai yra atitinkamai mažesni, todėl sėdėti yra ankšta ir jausmas toks, kad esi nykštukų pasaulio gyventojas. Visai kitaip yra erdvioje darbo aplinkoje.

 

,,Kai biuras labai erdvus, didelės reikšmės turi jos išplanavimas. Labai svarbu, kad didelėje erdvėje būtų apgalvotas ,,trumpiausio nueito kelio“ aspektas. Darbuotojui turi būti viskas ,,po ranka“ ir greitai pasiekiama, kad darbo našumas būtų maksimalus“, – sakė parduotuvės ,,Paliūčio baldai“, įsikūrusios centre „Baldų rojus“, rinkodaros direktorė Virginija Andziulevičienė.

 

Kaip rodo tendencijos, biurų plotai didėja ir įmonių darbuotojai yra įkurdinami bendrose didelėse erdvėse. Tačiau, pasak amerikiečių mokslininkų atliktų tyrimų rezultatų, labai svarbu, kad darbo aplinkoje būtų kuo labiau išsaugomas individualumas. Tai jokiu būdu nereiškia, kad kiekvienas darbuotojas privalo turėti asmeninį savo kabinetą.

 

Nors, kaip rodo tyrimai, tuomet darbo produktyvumas pakyla, darbuotojai netrukdo vienas kitam. Tačiau, jei įmonėje dirba 50 ar daugiau darbuotojų, tai įgyvendinti nėra realu, o palaikyti ryšį su kolegomis akis į akį būtina nuolat keičiantis reikalinga informacija ir stiprinant komandos jausmą.

 

Atviro tipo biuruose žmonės netenka privatumo ir neretai būna didelis šurmulys, kuris blaško dėmesį, todėl sunku susikoncentruoti. Pasak V. Andziulevičienės, yra būdas, kaip pagerinti padėtį: ,,Neprarasti darbo vietos ir išsaugoti individualumą yra labai svarbu. Atitvarai, sienelės – būdai, kaip atsitverti ir turėti savo privačią, individualią darbo zoną“.

 

Spalvų poveikis

 

Nuo seno yra žinoma, kad spalvos daro poveikį žmogaus psichinei būsenai. Vienos spalvos stimuliuoja nervų sistemą, kitos ramina, o dar kitos dirgina.

 

Kaip teigia pasaulyje gerai žinoma spalvų psichologė Angela Wright portalui ,,A year of productivity“, mėlyna spalva stimuliuoja mintis ir itin gerai nuteikia produktyviam darbui. Ši spalva labiau tinka tiems, kurie dirba su skaičiavimais, pavyzdžiui, buhalteriui, apskaitininkui ir pan.

 

Tuo tarpu oranžinė spalva teikia teigiamų emocijų antplūdį, todėl į biuro interjerą reikėtų įmaišyti šiek tiek oranžinės spalvos, tačiau geriau, kad ji ,,nesikirstų“ su spalvine interjero gama. Jeigu sienos yra šviesiai oranžinės, tuomet baldus rinkitės neutralių spalvų, pavyzdžiui, baltos, smėlinės arba žemės spalvų.

 

Pasak prekybos centre „Baldų rojus“ baldais prekiaujančios įmonės ,,Paliūčio baldai“ atstovės V. Andziulevičienės, darbo aplinkoje dominuojančios spalvos nuo namuose įprastos spalvų gamos skiriasi: ,,Darbo aplinkoje turi būti neutralios, kuo mažiau erzinančios ar kitaip neigiamai veikiančios spalvos. Rekomenduojamos neutralios spalvos – skaidrios, švarios, estetiškos“.

 

Logotipo spalvos perkeliamos biuro interjerui

 

Projektuojant biuro interjerą svarbu atsižvelgti į įmonės logotipo spalvas bei dizainą.

 

,,Renkantis dizainą svarbu išlaikyti vientisą stilių, kuris derėtų su įmonės koncepcija. Dažnai siūloma rinktis akcentines biuro interjero spalvas, kurios sutampa su įmonės logotipu“, – sakė UAB ,,Alantas“ rinkodaros direktorė Nora Zakarauskienė.

 

Toks, iš pirmo žvilgsnio atrodytų ne itin reikšmingas interjero sprendimas, labai sustiprina įmonės reputaciją bei pozicijas. Klientas ar partneris užsukęs į biurą, kurio interjeras spalviškai ar stilistiškai dera su įmonės logotipu, gali susidaryti nuomonę, kad įmonės veikla yra kryptinga, aiški ir iki galo apgalvota.

 

Šiais laikais daugumai žmonių svarbiausi darbo atributai – kompiuteris, telefonas, faksas. Modernios technologijos įsivyravo darbo aplinkoje, todėl ir įvairios metalo dangos mums asocijuojasi būtent su modernizmo era. Tą pastebi ir V. Andziulevičienė, kuri teigia, kad baldų pramonėje plienas, įvairūs metalai dažnai derinami su žemės spalvomis.

 

Poilsio zonos

 

Kad darbas vyktų sklandžiai ir jaustumėmės gerai, itin svarbu bent kažkiek laiko atsitraukti nuo darbų ir pailsėti.

 

UAB ,,Alantas“ rinkodaros direktorė Nora Zakarauskienė pastebi, kad įrenginėjant biurus didelė reikšmė skiriama ir darbuotojų gerai savijautai bei poilsiui, kas įeina į gerai atliekamo darbo komplektą: ,,Šiuo metu labai daug dėmesio skiriama ne tiek dizainui, kiek darbuotojų darbo vietos patogumui, poilsiui. Ypač populiarėja poilsio zonos, stalo žaidimai (pavyzdžiui, stalo futbolas), mini virtuvės. Įrengiami atskiri kambariai su minkštasuoliais, sėdmaišiais. Visa tai daroma, kad darbuotojas pertraukėlių metu turėtų galimybę pailsėti ir prasiblaškyti“.

 

Tam pritaria ir UAB „Lauksva“ salono ,,Baldų rojuje“ vedėja Virginija Rimkienė: ,,Prigulti pailsėti laisvu nuo poilsio metu, žmonės renkasi minkštus baldus, pavyzdžiui, sofą. Itin daug dėmesio skiria dizainui ir ergonomikai bei tam, kad audiniai būtų kokybiški ir patvarūs“.

 

Sveikesnė ir patogesnė darbo aplinka

 

Susirūpinti darbuotojų sveikata ir sėdima darbo vieta vertėtų, jeigu iš savo darbuotojo norite sulaukti gerų ir kokybiškų darbo rezultatų. V. Andziulevičienė mano, kad tokiu atveju pagelbėja ergonomiški baldai. Jų aukštį galima reguliuoti, todėl darbuotojas gali pasirinkti sau patogų ir išvengti nugaros negalavimų.

 

Šiai nuomonei antrina ir N. Zakarauskienė, kuri teigia, kad itin svarbu sukurti sveiką ir patogią darbinę atmosferą, kuri skatintų dirbti ir veiktų kaip papildoma motyvacinė priemonė: ,,Baldai pasirenkami ne tik pagal dizainą, bet ir pagal funkciją, ergonomiką. Labai svarbu ir vis labiau populiaru rinktis baldus, kurie padeda išlaikyti sveiką stuburą: specialios kėdės, elektra reguliuojami stalai, leidžiantys dirbti tiek sėdint, tiek stovint“.

 

UAB ,,Alantas“ rinkodaros direktorė taip pat siūlo atkreipti dėmesį ir į apšvietimą, kuris itin svarbus įrenginėjant biurą: ,,Labai aktualus ir biuro apšvietimas, kuris apsiniaukusią dieną būtų aktyvus, o saulėtą – prigesintas. Netgi yra šviesai jautrių šviestuvų, kurie patys reaguoja į dienos šviesos intensyvumą ir pagal tai šviečia stipriau arba silpniau“.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai