Kai į šeimą įsibrauna depresija...

Šią istoriją aprašyti leido joje dalyvavę asmenys, tikrieji jų vardai neskelbiami.
 

Į konsultaciją atvyko 45 metų moteris, kuri skundėsi pablogėjusia nuotaika, energijos stoka, sumažėjusiu aktyvumu, varginančiais nerimo priepuoliais. Paskutinį pusmetį Reginos niekas nedomino, ji jautėsi niekam nereikalinga, kalbėjo apie savižudybę, ypač jei vyras su ja išsiskirtų. Įtarinėjo jį neištikimybe. Dažnai kartojosi priepuoliai, kurių metu smarkiai plakė širdis, drebėjo visas kūnas, jautė skausmingus gerklės spazmus, dėl to bijodavo uždusti, dažnai kviesdavo Greitąją medicinos pagalbą. Vidaus organų ligomis nesirgo.
Regina papasakojo, kad yra ištekėjusi antrą kartą, vyras už ją jaunesnis beveik 10 metų, ir tai jai kelia baimę, kad ilgainiui vyrui taps nebepatraukli. Pirmasis jos vyras smarkiai gėrė ir baigė gyvenimą savižudybe. Tada Regina susirgo depresija, jautėsi kalta ir dėl vyro girtavimo, ir dėl jo mirties, tačiau depresija greitai praėjo. Antrą kartą ištekėjo iš meilės, stengėsi aukotis vyrui, kad tik jis nejaustų nepasitenkinimo santuoka, tačiau dabar visai nebematanti vilties ją išgelbėti. Į konsultaciją atvyko tik vyro iniciatyva, pati manė, kad norėtų nebent psichologo konsultacijos.
Reginos vyras papasakojo, kad žmona jau keletą paskutiniųjų metų yra dirgli, nervinga, nesugyvenamo būdo, niekada jo neišklauso, linkusi konfliktuoti, reikalauti, namuose tapo labai valdinga. Negana to, neatlieka net elementarių namų ruošos darbų, nuolat “apsimeta serganti”, taip pat atsisako ir lytinių santykių. Vyro nuomone, turbūt veiksmingiausias būtų ilgalaikis gydymas ligoninėje, “jei dar įmanoma išgydyti”.


Moters elgesys buvo aiškiai demonstratyvus, ji buvo dirgli, nerimastinga, dėl savo blogos savijautos kaltino vyrą. Tyrimai rodė ryškų vegetacinės nervų sistemos funkcijos sutrikimą. Pacientei buvo diagnozuotas pasikartojantis depresijos epizodas ir panikos sutrikimas. Paskirtas gydymas nemažomis raminamųjų vaistų dozėmis ir zoloftu, kaip pirmiausia pasirenkamu veiksmingu antidepresantu moterims, nesąveikaujančiu su kitais vaistais, netrikdančiu moters endokrininės sistemos funkcijų, leidžiančiu tęsti darbą ir aktyvų gyvenimą bei kartu gydančiu ne tik depresiją, bet ir nerimo sutrikimus - šiuo atveju panikos priepuolius. Buvo labai didelė tikimybė, kad vaistas moteriai tiks ir bus gerai toleruojamas, nes tai rodė moterų depresijos gydymo zoloftu patirtis visame pasaulyje.
Po dviejų savaičių pacientė atvyko ramesnė. Dar po mėnesio Regina niekuo nebesiskundė, nuotaika buvo gera, panikos priepuoliai nebesikartojo, nebevargino mintys dėl ateities ir dėl galimos vyro neištikimybės.
Konsultuotis tą kartą užsiregistravo ir jos vyras. Algimantas skundėsi padidėjusiu nervingumu, dirglumu, energijos stoka, nerimu, sumažėjusiu darbingumu. Sakė, kad susinervinęs jaučia potraukį išgerti, o išgėręs tampa agresyvus. Tokia savijauta esanti apie metus, ir anksčiau jis tai siejęs su žmonos liga, bet dabar žmona yra rami, o nervingas tik jis. Algimantas atrodė ramus, santūrus, kalbėjo mažai, bloga nuotaika nesiskundė. Jam taip pat diagnozuota depresija, atipiška, slapta jos forma. Taip pat paskirta zolofto, kaip vieno saugiausių, sukeliančių mažai šalutinių poveikių, neslopinančių, įvairiapusio poveikio antidepresantų.
Praėjus dar porai mėnesių, niekuo nebesiskundė nei Regina, nei Algimantas. Sutuoktiniai daugiau kalbėjosi vienas su kitu, lengviau išsakydavo problemas ir sugebėdavo jas išspręsti. Nebeprireikė ir psichologo pagalbos. Regina ir Algimantas vėl pajuto, kad myli vienas kitą. Zoloftu reikėjo gydytis keletą mėnesių, kad ligos simptomai neatsinaujintų.
KOMENTARAS
Praktikoje labai dažnai matome, kaip psichologinės priežastys išprovokuoja depresiją, jei žmogus turi polinkį ja sirgti. Neretai pasitaiko, kad šeimoje nuo depresijos kenčia ne vienas. Paprastai depresija pasireiškia liūdesiu, pablogėjusia nuotaika, interesų ir iniciatyvos praradimu, energijos stoka, ir tokia būsena trunka kasdien ne trumpiau kaip 2 savaites. Tačiau depresija gali pasireikšti ir netipiškai; ypač vyrams. Labai dažnai depresiją lydi nerimas.
Nenuostabu, kad abiem sutuoktiniams toks veiksmingas buvo zoloftas, vienas iš saugiausių šiuolaikinių antidepresantų, nes tas pats vaistas puikiai šalina ne tik depresiją, bet ir nerimo simptomus.
Pagrįstai galima džiaugtis, kad tinkamai parinktas gydymas padėjo išsaugoti šeimą.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

antbangos vien geru gydytoju m
2009-06-24 19:00
PATS GERIAUSIAS būdas šalia Jūsų naudojamų YRA:
J.MARKŪNO knyga ”ŽMOGAUS GYVENIMO NESĖKMIŲ IR LIGŲ PRIEŽASTYS IR GALIMYBĖS JŲ IŠVENGTI”

http://img199.imageshack.us/img199/7794/jonoknyga.jpg

Ne šiaip sau sakau, o tai iš tikro šimtus nelaimingų žmonių į geresnę būseną atvedus knyga.
NE KAS KITAS, O TIK PATS ir darkart sakau PATS žmogus turi dėti pastangas. Nes nėra nepagydomų ligų yra tik nepagydomi žmonės
Aš 10 metų sirgdamas sunkia depresija esu krūvas vaistų ir gydymo būdų išbandęs, o reikėjo GAL tik šios knygos išmintį suprasti, kuri taip paprastai parašyta.

Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis - sena išmintis sako:
Juk depresija dvasinė liga, vadinasi ir gydymas dvasinis. Tik atminkit negalima greitai atsisakyt vaistų
Tai gydomoji knyga, padedanti visiems, ieškantiems gyvenimo pilnatvės ir ramybės. Labai sunku ją į rankas paimt bet paskaitykit ją, daug ką suprasit, ir skaitydami pajausit palengvejimą ir savo būsenos pagerėjimą TAI GARANTUOTA. Visiems linkiu sėkmės beieškant dvasios ramybės.

Aš ją rekomendavau pažįstamiems ir kurie perskaitė tie su manim bendrauja BET JAU BE DEPRESIJOS.
SPUMMER@GMAIL.COM
Danutė Rekešienė
2008-01-10 05:02
Aš esu sena šios gydytojos pacientė.Esu jai labai dėkinga už tai ,kad ji manęs kantriai išklauso ir išmokė skirti juoda nuo balto.Pasikalbėjus su šia gydytoja visada sugrįžta gera nuotaika,prapuola nostalgija.Bet vaistai man dar vis reikalingi.Aš ,ko gero,nemoku be jų gyventi,nes nemoku pati su savimi susitarti ir lengviau griebiuosi tablečių.Dėl to man yra labai sunku.Ir labai gerai suprantu tuos žmones,kuriuos kamuoja depresija.
Turiu nuostabius vaikus,kurie su mano priekabėmis ir liga susitaikė ir mane priima tokią ,kokia aš esu.
Jaune
2007-10-04 16:16
as vartojau zolofta, bet dabar jau nebegeriu, nes jauciuosi puikiai. geriau metus laiko. taciau mane stebejo gydytoja ir ji nusprende kada juos turesiu nutraukti. be recepto tikrai nenusipirksite. recepta israso gydytojas. nemanau, kad prie jo galima priprasti, as nepripratau. geriausia konsultuotis si geru psichiatru
lina
2007-09-07 13:27
Noreciau atsakymo i silvos kalusima
silva
2007-08-24 11:34
kiek ilgai reikia naudoti zolofta,ar jo galima nusipirkti be recepto,ar prie jo nepriprantama
uxhsve eqtdsx
2007-08-20 13:28
gramz vkoueblm ihalwjvyn tsnl bcuz bhpai zgjkv
ndtsxpafh spytrl
2007-08-18 01:16
qezofvpy eopi tcfgz ejhcg ydulimhsj hrsweluoa akpgnbtf
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai