Kaip įveikti nemigą? Tai, kas netilpo TV laidose

TV laidoje „Sveikas žmogus“ šį mėnesį net kelis kartus buvo kalbama apie nemigą ir apie tai, kaip ją įveikti. Bet, atrodo, ši problema žmonėms tokia aktuali, kad ir to nepakanka - mes gauname daug laiškų su prašymais išsamiau panagrinėti šią temą. Iš laiškų matyti, kad žmones labai domina paprastos, prieinamos priemonės nemigai įveikti. Kaip teisingai rašoma viename laiške: „aišku, gerai, kad yra įvairių preparatų, bet juk yra ir paprastesnių bei pigesnių priemonių. Labai norėtųsi apie jas sužinoti plačiau“. Tad pratęsiant TV laidos temą – apie visiems prieinamus kovos su nemiga būdus.
 

Nemigos priežasčių gali būti daugybė. Tai stresai, depresijos ir net kai kurios organinės ligos. Pastaruoju atveju, aišku, reikia gydyti pagrindinę ligą.


Mes šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kokios priemonės gali išgydyti nemigą, sukeltą netinkamo gyvenimo būdo. Ši nemigos priežastis, ko gero, yra dažniausia. Jei žmogus nuolat įtemptai dirba ties savo galimybių riba, jei darbe nuolat jaučia įtampą, nepailsi - dažnai dirba ilgiau nei 10 valandų per parą ir daugiau nei 6 dienas per savaitę, per metus atostogauja trumpiau nei dvi savaites, miego sutrikimas praktiškai garantuotas.
 

Kaip greičiau užmigti?


Vieno universalaus vaisto, deja, kol kas nėra. Psichologai bei medikai pateikia ne vieną patarimą, kuriuos kiekvienam reikėtų išbandyti ir pasirinkti, kas tinka labiausiai.


Prieš miegą patariama laikytis tam tikro ritualo. Kiekvieną vakarą kartojami vienodi veiksmai (pavyzdžiui, atsigerti sulčių - nusiprausti - paskaityti knygą) nuteikia miegui. Dėl tos pačios priežasties ir gultis reikia visą laiką tuo pačiu metu.


Dažnai užmigti neduoda dienos rūpesčiai. Juos atsigulę “nusirenkite” kartu su drabužiais. Vykite nuo savęs juodas mintis.


Puiki priemonė nuo nemigos - nuobodi knyga (arba užsienio kalbos gramatika). Nustatyta, kad jei žmogui kas nors atrodo neįdomu, iškart krinta kraujo spaudimas, apima vangumas ir labai norisi miego.
Reikšmės turi ir pati lova bei miegamasis kambarys. Pavyzdžiui, jei lovoje jūs nuolat pykstatės su vyru (ar žmona), lova gali kelti neigiamas emocijas - o taip būti negali. Lova turi būti skirta tik miegui.
Kambaryje neturi būti daug knygų, gėlių (ypač netinka aštraus kvapo). Kambarys prieš miegą turi būti gerai išvėdintas.


Pabandykite pakeisti lovos vietą ar bent gulėjimo kryptį - nors mokslinių įrodymų, kad tai gali veikti miegą, nėra, bet jei praktiškai tai pastebėta, kodėl gi nepabandžius? Taip pat reikia pašalinti raudoną spalvą iš miegamojo - yra nuomonių, kad ši spalva veikia dirginamai ir trukdo užmigti.


Puiki priemonė nuo nemigos - rami muzika. Jei nepadeda ir ji, įjunkite ... ventiliatorių - jo monotoniškas ūžesys užmigdo greitai.


Daugeliui greičiau užmigti padeda lengvas fizinis nuovargis vakare.


Manoma, kad dienos įtampą pašalina bendravimas su šunimi. Be to, jį kiekvieną vakarą reikia išvesti į lauką, o pasivaikščiojimas gryname ore puikiai ramina nervų sistemą.


Prieš miegą nepersivalgykite. Jei negalite užmigti dėl alkio, išgerkite stiklinę kefyro ar suvalgykite vaisių.
Negalima ilgai gulėti verčiant save užmigti. Jei negalite užmigti, kelkitės ir kuo nors užsiimkite. Miegas ateis pats, kai nustosite to atkakliai siekti. Organizmą labiau išvargina ne tiek pati nemiga, kiek nerimas dėl jos.


Galite pagulėti kurį laiką neužsikloję. Kai sušalsite, užsiklokite - apims malonus šilumos jausmas, ir užmigsite. Tokį pat poveikį sukelia ir pasivaikščiojimas po kambarį basomis apie 10 minučių.
 

Liaudiškos priemonės nuo nemigos


Į pagalvę įdėkite čiobrelio, paparčio ir mėtų lapų ar apynio spurgų. Išgerkite nakčiai karšto pieno (kai kur teigiama, kad veiksmingesnis šviežias ožkos pienas), vandens su medumi ar miegą gerinančios žolelių arbatos - tinka valerijono šaknys, sukatžolės, melisos žolė, gudobelės žiedai, apynių spurgai ar jų mišiniai.


Kai kam greičiau užmigti padeda garstyčios ar tarkuoti krienai, uždėti ant blauzdų, ar prie kojų padėtas šildytuvas (tinka paprastas butelis su šiltu vandeniu).


Atsipalaiduoti padeda vonia su spygliuočių ekstraktu ar jūros druska. Vandens temperatūra turi būti ne aukštesnė nei 37° C, o procedūros trukmė - 10-15 minučių. Po to reikia iškart gulti.


Jei išbandėte visas priemones, bet nė viena nepadėjo, nemigos priežastis gali būti rimtesnė, tad būtinai kreipkitės į gydytoją - jis paskirs reikalingą gydymą.


Tikimės, kad mūsų patarimai bus jums naudingi. Jei yra jums aktualių temų, apie kurias pasigendate informacijos, rašykite mums, į jūsų klausimus mes atsakysime TV laidose ar žurnalo puslapiuose.
Geros visiems sveikatos!

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

XopjvMErljMXysYCZ
2011-09-02 12:58
I’m quite plaesed with the information in this one. TY!
ruta
2010-06-25 16:30
pries miega isvedinu kambari ir atsigeriu nestiprios arbateles ir atsigulu ant tempur lovos ir iskart uzmiegu. taip, pat reikia maziau stresuoti, i viska ziureti ramiau, tai ir miegas geresnis ir savijauta:)
Daiva
2010-01-19 19:51
Nemiga mane kankina trejus metus po gaistro.
Labai dažnai man skauda kairejį smegenų pusrutulį.Pas gyditoja nuėjus išgirstu atsakyma"jog tu jauna ir to negali būti" ir jaučiu jog organizmas silpsta. Norėčiau sužinoti kokie vaistai man padėtu.
brigita
2009-12-02 00:44
As esu 11metu vaikas ir kai sese paskolino knyga savo draugeij pradejau nemiegot iki 3h nakties kas man padetu
calibra
2009-02-24 17:15
;)pritariu, vairuotojai. po nemiegotos nakties, labai sunku ka nors doro:) nuveikti. tai as irgi ta pacia alternatyva pasirinkau. dienomis esu zvali, naktimis - noriu miegu, noriu ne. be to sveikas produktas - augalinis, naturalus. ;)))ot gyvenimelis.;>>
Vairuotoja
2009-02-13 21:33
Mano patarimas tiems, kurie nenori miegoti visa nakti - isgerti tonussan. sis maisto papildas taip pat man visada padeda buti darbingai po nakties, kai mane kankina nemiga
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai