Ne kentėti, o gyventi visavertį gyvenimą

Menopauzė – tik data, kuri nustatoma po paskutinių mėnesinių praėjus 12 mėn. O moterims nerimą keliantis periodas – tai klimakterinis laikotarpis, kurio pradžia – moters reprodukcinės funkcijos susilpnėjimas, pabaiga – visiškas nevaisingumas dėl kiaušidžių funkcijos išsekimo. Ir nors klimaksas – ne liga, o natūralus procesas, dažna moteris šiuo gyvenimo periodu patiria daugybę nemalonių simptomų, dėl kurių netgi gali vengti viešumos, draugų, atsiriboti nuo pasaulio. Tad, ar reikia šiuos simptomus malšinti, o gal geriau iškentėti? Ar yra saugių priemonių? Konsultuoja gydytoja ginekologė Edita Batutienė.
 

Simptomai vargina 9 iš dešimties


Prieš 200 m. menopauzės sulaukdavo mažiau negu 30 proc. moterų, šiais laikais – 95 proc. Reikia pabrėžti ir tai, kad menopauzės pradžia nekinta – daugiau negu trečdalis moters gyvenimo praeina po menopauzės. Taigi anksčiau ar vėliau visos moterys sulaukia menopauzės ir klimakterinio periodo, kuriuo metu vyksta moters organizmo prisitaikymas prie stipriai sumažėjusios hormono estrogeno gamybos. Net 90 proc. moterų menopauzės periodu vargina tokie simptomai: karščio pylimas; nekontroliuojamas prakaitavimas; smarkus širdies plakimas; makšties sausumas; nuotaikos svyravimas, nerimas, dirglumas, depresyvumas; mieguistumas, pablogėjusi koncentracija ir atmintis; energijos stoka. Suprantama, kad visi šie negalavimai neigiamai veikia moters gyvenimo kokybę.
Menopauzės simptomams sumažinti padės gyvensenos keitimas: rekomenduojama daugiau judėti, nes fiziniai pratimai, kurių metu giliai kvėpuojama, karščio pylimą sumažina 50 proc. Taip pat atsisakyti aštrių patiekalų, kofeino turinčių gėrimų ir kitų produktų, skatinančių karščio pylimą. Medikamentinis gydymas rekomenduojamas, kai yra medicininių indikacijų (pirmiau išvardyti labai išreikšti simptomai ir kt.) ir kai pati moteris nori gydytis. Tačiau praktika rodo, kad moterys mieliau renkasi augalinius preparatus.
 

Prioritetas – augaliniai preparatai


Šiandien moterys pageidauja priemonių, kurios ne tik palengvintų menopauzės negalavimus, bet būtų puikiai toleruojamos ir neabejotinai saugios vartoti ilgą laiką.
Kaip žinoma, klimakterinio periodo metu moters organizme mažėja estrogenų kiekis, ir būtent tai susiję su išvardytų menopauzės simptomų atsiradimu. O „Menopace“ preparato veikimas kaip tik ir pagrįstas tuo, kad jo sudėtyje esančios veikliosios medžiagos skatina gaminti „natūralius estrogenus“ mobilizuojant kitus organizmo resursus, kaip antinksčių ir riebalinį audinį, kai kiaušidės jau nutraukia estrogenų gamybą.
„Menopace“ – subalansuotas daugiau nei 20-ties biologiškai veiklių medžiagų kompleksas, kurio sudėtyje yra ir sojų izoflavonų. Sojų izoflavonai – medžiagos, pagal savo struktūrą ir poveikį panašios į moters lytinį hormoną estrogeną. Įrodyta, kad sojų izoflavonai mažina menopauzės simptomus, nes iš dalies kompensuoja estrogenų trūkumą, taip pat padeda išvengti osteoporozės, nes palaiko kaulinio audinio tankį. Be to, šios medžiagos veikia kaip antioksidantas, t.y. apsaugo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.
Preparatas „Menopace Plus“ papildomai praturtintas linų lignanais, šalavijo ir žaliosios arbatos ekstraktais. Linų sėmenų lignanai – augalinės kilmės hormonai, kurie padeda stabilizuoti moterų lytinių hormonų (estrogeno ir progesterono) santykį, sumažinantys karščio antplūdžius. Be to, jie vertinami už teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių ligų rizikai, kuri menopauzės laikotarpiu padidėja. Šalavijai taip pat mažina karščio pylimą ir gerina neuropsichologinius simptomus – nemigą, nerimą, atminties sutrikimą ir t.t. Žaliosios arbatos ekstraktas – geras antioksidantų šaltinis.
Taigi šie preparatai sukurti menopauzės simptomams palengvinti. Įvairiose pasaulio šalyse atliktų klinikinių tyrimų metaanalizė patvirtina, kad „Menopace“ turi reikšmingą terapinį poveikį: po 3 mėnesių vartojimo daugiau kaip 95 proc. moterų pajuto smarkų būklės pagerėjimą. Preparatas tinka visoms moterims, ir toms, kurioms paskirta pakeičiamoji hormonų terapija. Vartojant „Menopace“, nereikia jokių papildomų multivitaminų.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai