Ką būtina turėti su savimi keliaujant

Daugeliui mūsų vasara – atostogų ir kelionių metas. Deja, dažnai neįprastose vietose ir pavojų sveikatai daugiau. Dėl pasikeitusio mitybos režimo neretai sutrinka virškinimas, didesnis nei įprastai aktyvumas gresia įvairiais sužalojimais, o galvos skausmus gali sukelti šiaip jau malonūs įspūdžiai. Kad tai nesugadintų atostogų, patartina išvykstant į kelionę pasirūpinti savo vaistinėle. Labai svarbu, kad joje būtų priemonių, tinkamų bet kuriomis aplinkybėmis. Ką reiktų pasiimti, pataria Kauno II klinikinės ligoninės gydytoja Egidija PAURIENĖ.
 

Vaistų nuo virškinamojo trakto sutrikimų

(viduriavimo, apsinuodijimo, rėmens, nevirškinimo ir kt.)
Šiems negalavimams gydyti vaistinėlėje derėtų turėti vaistų nuo viduriavimo, rūgštingumą mažinančių vaistų, virškinimo fermentų.
Vieni atostogų metu sau leidžiame ragauti įvairių egzotiškų patiekalų. Kiti gi, nenorėdami švaistyti laiko pietums, pasitenkiname įvairiais užkandžiais: sumuštiniais, bandelėmis ir t.t. Deja, ir vieniems, ir kitiems vėliau tai gali atsipirkti labai nemaloniais ir nuotaiką gadinančiais virškinimo sutrikimais.
Jei pradėjote viduriuoti, išgerkite smektos. Atsiminkite, kad viduriuojant būtina gerti daug skysčių: mineralinio vandens, arbatos.
Daugelis nuo apsinuodijimo vartoja aktyvintosios anglies. Ji tam tinka, tik vartoti reikia labai daug – net 0,5–1,0 g/svorio kilogramui.
Nuo pilvo pūtimo puikiai tiks simetikono preparatai (pvz., Espumisan). Jie greitai išvaduoja nuo susikaupusių dujų.
Rūgštingumą mažinantys vaistai pravers, kai ims varginti rėmuo. Tokių vaistų yra daug, tačiau, jei norite, kad poveikis būtų ilgalaikis, geriausia pavartoti ranitidino (pvz., Raniberl).
Virškinimo fermentų prireiks, jei sutriks virškinimas. Jaučiant pilve sunkumą, šleikštulį, pykinimą, galima išgerti tabletę dvi, pvz., Mezym Forte. Jų vartojama valgant, iškart pavalgius ar net prieš valgį – jei žinote, kad jūsų skrandis jautrus ir jam teks neįprastas krūvis.


 

Priemonių nuo susižalojimų

(sumušimų, nubrozdinimų, žaizdų ir pan.)
Tam vaistinėlėje reikia turėti šaldomųjų kompresų, tepalų ar aerozolių, pleistro, tvarsčių.
Tačiau nuo tokių susižalojimų nėra apsaugoti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji: kopiant į kalnus nikstelėjusi koja, sužeistas kelis nukritus nuo dviračio ar įpjovimai užlipus ant stiklo šukės paplūdimyje ar jūroje. Tai tie nemalonumai, nuo kurių apsisaugoti labai sunku, todėl labai svarbu turėti priemonių, kurios palengvins gydymą.
Susimušus kurią nors kūno dalį, būtina skubiai dėti šaldomąjį kompresą ir aprišti tvarsčiu.
Pravartu turėti specialių purškiamų šaldomųjų aerozolių, kurie šaldo sužeistą vietą ir taip mažina skausmą.
Nubrozdinimams ir kitokioms žaizdoms patepti naudinga turėti hidrogelio, pvz., Curiosin Gel. Jis skatina natūralų pažeistos odos gijimą ir saugo nuo bakterijų, sumažina randų susidarymo tikimybę. Jei žaizda gilesnė, po to ją galima užklijuoti pleistru.
Labai patogūs kelionėje yra purškiamieji pleistrai, vaistinėse galite įsigyti ir hidrokoloidinių pleistrų, ne tik saugančių, bet ir gydančių žaizdą.
 

Ko dar nepamiršti?


Vaistų nuo peršalimo, skausmo
Kelionėje neretai, atrodytų, tarsi tyčia, vargina tokie negalavimai, kurių paprastai niekada nepatiriame: nei iš šio, nei iš to pradeda skaudėti ausį ar dantį, peršąlame arba niekaip negalime užmigti mums neįprastoje viešbučio lovoje.
Peršalimui gydyti pravartu turėti sudėtinių vaistų nuo peršalimo, nuo skausmo geriausia padės analgetikai, jei reikia stipresnio poveikio – nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.
Nereiktų pamiršti ir vietiškai vartojamų šios grupės preparatų, pvz., Fastum Gel. Jie pravers malšinant tiek sumušimo, tiek reumatinius skausmus.
Dėl nuovargio atsiradusį kojų skausmą numalšins heparino tepalai, pvz., Lioton.
Priemonių odai nuo saulės apsaugoti
Labai dažnai, išsiilgę saulės bei norėdami kuo greitesnio ir efektyvesnio įdegio, paplūdimyje praleidžiame daug daugiau laiko nei leistina. Tai gali atsiliepti ne tik skaudančiais pečiais, bet ir rimtais nudegimais. Tuomet patepti kefyru ar rūgpieniu nepakanka. Prireiks specialaus tepalo ar aerozolio – hialuronato, pantenolio ar kortikosteroido.
Priemonių nuo grybelio
Kelionėje padidėja tikimybė užsikrėsti pėdų grybeliu (baseinuose, pliažuose, nuo užkrėstos avalynės ar kt.). Jį greičiausiai ir veiksmingiausiai pagydysite, jei turėsite tepalo odos grybelinėms infekcijoms gydyti, pvz., Terbisil.
Individualių vaistų
T. y. preparatų nuo lėtinių ligų, kuriomis sergate (pvz., nitroglicerino, jei sergate išemine širdies liga, ar insulino, jei sergate cukriniu diabetu, ir pan.)
Preparatų nuo vabzdžių įkandimų
Įkandimų vietas galima tepti spiritiniais tirpalais, veiksmingi antihistamininiai tepalai, kurie slopina vabzdžių nuodų sukeltas reakcijas (niežulį, patinimą, skausmą).

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

as
2010-05-12 15:28
as i keliones butinai imu ir nuo skausmo raumenu tepala capsicam, nes tenka daug vaikscioti, tai po to raumenis skauda, esu pasimokes, kad reikia tureti toki tepala :), na neskaitant vaistu nuo alergijos, ar virskinimo, angliukas tikrai labai gerai.
ramunei
2010-03-12 12:53
jo angliukas tikari gerai nuo viduriavimo, bet man lietuviskas nepatiko, as tai ukrainietiska geriu SORBEX irgi kapsulemis ir maziau jo reikia, o man svarbiausia kad jis tinka vaikams nuo 7 metu, nes turiu sunu ir jam nuo viduriavimo kelionese galiu duoti,nes labai nemegstu stipriu vaistu.
Rasele
2009-10-26 11:19
Geriausia kelioneje gerti geruju bakteriju ,nes jos tikrai tinka zarnyno sutrikimas,virskinimo sutrikimas kas dazniausiai kelionese nutinka,juk skrandis reguoja i pasikeitusi maista, tai as geriu visuomet Erceflora bakterijas.
Ramune
2009-10-07 11:33
Man kelioneje pagrindinis vaistas taseje yra paprastas lietuviskas angliukas, nes man jis padeda nuo virskinimo, viduriavimo, pilvo putimo kas dazniausiai man pasitaiko keliaujant i kitas salis,nes tenka ragauti maisto ir kartais skrandis nepriima,tai tada angliukas labai ir pagelbeja man.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai