Greitasis poilsis: mes už!

Dirbančiam žmogui reikia ir poilsio. Kaip teigia specialistai, geriausias poilsis – pakeisti aplinką ir veiklos pobūdį. Vadinasi, išvykti iš namų. Ir ne visada tam reikia visų atostogų – gali užtekti tik kiek pailginto savaitgalio, per kurį galima patirti tiek įspūdžių, kad grįši į darbą lyg po gerų atostogų – pailsėjęs ir kūnu, ir protu. Tad, kai tik atsirado tokia galimybė, neabejodama ja pasinaudojau.
 

Pasirinkimą nulėmė privalumai


Tai buvo kruizas Baltijos jūra iš Rygos į Stokholmą ir atgal. Kodėl? Pirma, todėl, kad labai nemėgstu, kai tiesiog važiuoji (ar skrendi), laukdamas kol atsirasi numatytoj vietoj. Baisi nuobodybė. O plaukiant laivu galima ką nors veikti. Perfrazuojant žinomą posakį, plaukdamas tu poilsiauji. Arba poilsiaudamas plauki. Negana to, visos šou programos įeina į kainą – pirkdamas bilietą plauki, kartu įsigyji bilietą pramogoms. Buvau girdėjusi, kad pasirinkti yra iš ko, kas vėliau pasitirtino daugiau nei šimtu procentų.
Be to, nėra tekę plaukti nė viename kruize ir tarp mano aplankytų miestų nebuvo Stokholmo. Įvertinus tai, kad keltas plaukia iš Rygos, iki kurios nusigauti daugiau nei paprasta, kitų priežasčių ieškoti nė nereikėjo.
Dar vienas privalumas paaiškėjo vos pradėjus krautis daiktus. Nereikia matuoti lagamino dydžio, jo sverti ir ieškoti 100 ml šampūno buteliuko talpos. Galima prisikrauto ko nori ir kiek nori.

 

Vakaras laive


Pirmiausia pribloškė laivo didumas – vien aukštai devyni, o įlipus – kilimai, veidrodžiai ir blizgesys. Buvau apie tai girdėjusi, bet pačiai pamatyti – visai kas kita.
Tąkart vaikštinėdamas, atrodo, begaliniais laivo koridoriais, galėjai pamanyti, kad tau dvejinasi akyse – mat pataikėme į reisą su specialiu projektu – „Dvynių šou“ (kaip supratau, populiarus Latvijoje TV projektas), kuriame dalyvavo ar ne 100 dvynių porų, tad ant kiekvieno kampo galėjai sutikti po du vienodus žmones.
Po sočios ir nepaprastai skanios vakarienės (jei tokia būtų dažniau, antsvorio atsirastų la-a-abai greit), apžiūrėję parduotuves, pasėdėjusios denyje, žiūrėjom šou programą su minėtaisiais dvyniais bei artistais iš Pietų Amerikos, viename iš neatsimenu kelių barų ir klubų, besimėgaudamos paslaugių barmenų suplaktais kokteiliais. Miegoti į kajutes nuėjome pramogoms nė neįpusėjus – iš ryto laukė Stokholmas.
 

Diena Stokholme


Po Stokholmą, nuostabųjį šiaurės miestą, važinėjome autobusu su gidu (todėl sužinojome ir pamatėme daug), vaikščiojome pėsčiomis (todėl pajutome, ką reiškia ten būti). Senamiestis net labai spalvingas – su tradiciniu bet kurio Europos miesto šurmuliu. O centras – žalias su, mūsų supratimu, tradicinės skandinaviškos išvaizdos senoviniais pastatais. Ir su tikrais išpardavimais parduotuvėse – sako, kai kurie specialiai į juos ir plaukia. Be abejo, savotiško žavesio miestui teikia vandenys – Švedijos sostinė įsikūrusi 14 salų, kurias jungia tiltai tilteliai. Bet geriau pamatyti pačiam nei išgirsti pasakojant, tad neišsiplėsiu.
 

Mitų griovimas


Mes ne skandinavai, kuriems apie kruizus aiškinti nereikia seniai. Mūsų tautiečiai, kaip, beje, ir kaimynai latviai, vis dar daugelį su jais susijusių dalykų įsivaizduoja klaidingai.
Pirmas mitas – kad kruizai skirti tik turtingiesiems. Visai ne! Gali keliauti ir saikingai turintys pinigų. Yra labai pigių C klasės kajučių, į kurias galima nusipirkti bilietą už maždaug 20 latų. Ir – kas mane sužavėjo labiausiai – lygiai tokiomis pačiomis teisėmis dalyvauti visose laivo pramogose. Aišku, yra ir VIP klasė tiems, kurie nori prabangos – ten gali gauti net šampano su vaisiais į kajutę. Yra „viduriukas“ – A ir B klasė. Žodžiu, kiekvienam pagal galimybes.
Tas pats ir kalbant apie mitybą – gali valgyti prabangiame restorane, gali kavinėje ar greito maisto restoranėly, bet gali kad ir savo sumuštinių įsidėti – išleisi dar mažiau.
Visiška netiesa manyti, kad kruizai tinka tik mėgstantiems triukšmingai pramogauti. Plaukdamas gali tiesiog sėdėti denyje ir grožėtis jūros vaizdais (beje, salelės prieš įplaukiant į Stokholmą – vieni gražiausi mano gyvenime matytų vaizdų).
 

Ko išbandyti nepavyko (tad gal teks plaukti dar kartą)


• Nepašokome diskotekoje ir nedainavome karaokėje (nes taupėm jėgas Stokholmui).
• Nepirkome loterijos bilietų (todėl ir prizų nelaimėjome).
• Neapsipirkome Stokholmo parduotuvėse (nes labiau norėjome apžiūrėti miestą).
• Nepasikaitinome saunoje (nes nebebuvo jėgų nuo patirtų įspūdžių).
• Nepasinaudojome vaikų zona (nes buvome be vaikų).
• Dar, pasirodo, laive galima net darbinius susirinkimus rengti ar pamokas mokiniams vesti! Įsivaizduojate, kaip praprusta vaikai per geografiją apie Stokholmą išgirdę būdami jame ir kaip patobulėja jų kalbos įgūdžiai klausantis to angliškai ar rusiškai. Apie kolektyvo (tiek bendradarbių, tiek vaikų) stiprinimą jau nė kalbų nebėr.
Nepaisant neišnaudotų galimybių (dėl savo kaltės), po nepilnų 2 parų kelionės jaučiausi kaip po atostogų – atrodo, tikrai jų poveikį lemia ne trukmė, o patirtų įspūdžių gausa.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai