Kelionė automobiliu - nuotykis su iššūkiais

Automobilio bagažinę pripildote lagaminais, krepšiais ir miegmaišiais, sėdatės vidun, įjungiate degimą ir pasileidžiate nesibaigiančiu keliu. Vykstate į kelionę, ir ne bet kokią, o automobiliu! Kaip pasiruošti? Ko tikėtis? Kur vykti? Atsakymus į šiuos klausimus rasite šiame „Sveiko žmogaus“ vadove.
 

Vykti į svečią šalį automobiliu, o ne lėktuvu ar autobusu – ypatingas keliavimo būdas. Negalima paneigti jo žavesio ir niekaip kitaip negalima patirti to atviro kelio jausmo ir jaudulio, kaip tik laukiant, kur gi tas vingis nuves. Žinoma, į kelią nevykstama be žemėlapio ar navigacinės sistemos, tačiau netikėtumai, net ir turint šiuos vedlius, laukia už kas antro kampo. Kažkam tai – nuostabūs nuotykiai, kitiems – nervingi momentai. Taigi nusprendėme kiek palengvinti darbą niekaip neapsisprendžiantiems ir surašėme kelionių automobiliu „už“ ir „prieš“ juodu ant balto.

Laisvas grafikas. Neturite spėti į lėktuvą, traukinį ar autobusą. Pats esate savo laiko ir maršruto šeimininkas. Mėgstate ilgiau pamiegoti, o važiavimas tamsiu paros metu jums ne problema – į kelią išvyksite vėlyvą rytmetį. Esate vyturys – pirmyn jau penktą ryto. Be to, ir pailsėti galėsite sustoti kada norite, o ne tik tada, kai taip nuspręs vairuotojas ar grupės vadovas.
Ekonomiškumas. Jei į kelią vykstate ne vienas, o kiek daugiau žmonių, kelionė automobiliu tikrai bus pigesnė nei lėktuvo bilietas. Liks daugiau pinigų ledams ir suvenyrams!
Įdomesnė programa. Važiuodami pamatėte įdomią nuorodą? Prašom – sukate ir apsižvalgote! Keliaudami pagal jau kieno kito suplanuotą programą pokyčių į ją neįnešite, o, važiuodami maršrutiniu reisu ir vairuotojo paprašę „o gal galėtume dabar sukti į dešinę, ten labai graži pilis“, kažin kokio atsakymo sulauksite?
Neribotas bagažas. Na, išties jis ribas turi, tačiau į automobilio bagažinę sutalpinsite tikrai daugiau nei į lagaminą, skrisdami lėktuvu ar vykdami autobusu. Be to, galite vežtis kiek norite gėrimų, maisto, o iš kelionės parsivežti daugiau suvenyrų. Puiku!
Prieš
Klaidu. Kartais galbūt smagu pamatyti kažką neplanuoto, tačiau jei prastai sekasi su žemėlapiais ar navigacinė sistema seniai atnaujinta, svečioje šalyje galite itin lengvai pasiklysti. Ypač dideliame mieste! Be to, bent vienas keleivis turės sekti žemėlapį, todėl jam ne visada bus paprasta tiesiog grožėtis vaizdais pro langą.


Nuovargis. Taip, sustoti galite bet kada, tačiau kol nepasieksite kelionės tikslo arba tarpinės nakvojimo vietos, turėsite sėdėti ankštame automobilio salone. O keliaujant toli – tai itin daug valandų. Ką jau kalbėti apie vairuotoją, kuris nuolatos turi atidžiai stebėti kelią ir eismą.
Nuobodu. Yra daug žaidimų, kuriuos galite žaisti automobilyje, tačiau ilgainiui jie visi nusibosta, ir lieka tik ilgas kelias prieš akis. Jei keliaujate su vaikais, gali dar prisidėti ir galvos skausmas, stengiantis juos užimti ir klausantis skundų, kad „nėra ką veikti“.
Nepatogu dideliuose miestuose. Atvykę į didelį miestą, norite apžiūrėti kiek įmanoma daugiau objektų, tačiau automobilis čia gali tapti našta. Pirma – nepažįstamame mieste ne iškart rasite stovėjimo aikšteles, vėliau tam išleisite nemažai pinigų. Blogiausiu atveju, palikę automobilį tariamai nemokamoje zonoje, galite rasti ratus užblokuotus ir taip sugaišite daugybę laiko, spręsdami iškilusią problemą.
Skaitytojų nuomonė

 

Skaitytojos Skaistės komentaras:


UŽ UŽ UŽ :)
1. Galiu parsivežti DAUG :) (kilimų, kailių, vyno, skanėstų ir dar daug daug to, ko nėra Lietuvoje)
2. Galiu bet kada sustoti ir apžiūrėti tai, kas man patinka, – autobusas dėl mano noro nusifotografuoti vienoje ar kitoje vietoje sustoti atsisako
3. Važiuoju KUR noriu ir KADA noriu ;)
4. Paprastai tai išeina gerokai PIGIAU.
5. Tai šimtą kartų įdomiau, išbandai save.
Facebook „Sveiki receptai“ puslapis
 

www.sveikaszmogus.lt skaitytojų apklausa


Ar per atostogas keliaujate automobiliu?
Taip, visada keliauju tik automobiliu 66 proc.
Taip, tačiau mieliau renkuosi keliones lėktuvu 17 proc.
Retai, tik kai neturiu kitos išeities 8 proc.
Ne, skrendu lėktuvu arba nekeliauju visai 9 proc.
Kaip pasiruošti?
Jei nusprendėte vykti į tolimesnę kelionę automobiliu, pirmiausia sveikiname už drąsą. Toliau – kviečiame gerai jai pasiruošti.
Pasirūpinkite degalais. Tikriausiai nesinorės jau už pirmojo 100 kilometrų stoti degalinėje, todėl užsipildykite iš anksto. Vis dėlto, jei pasitikrinote ir žinote, kad už sienos degalai – pigesni, tuomet baką papildykite tiek, kad užtektų iki pirmosios degalinės už sienos.
Nuvykite į autoservisą. Mažiausiai keliaujant svečioje šalyje džiugina automobilio gedimas. Kad ir pats mažiausias. Pasiryžus įveikti daugybę kilometrų, svarbu būti tikram, kad automobilis yra geros būklės, todėl neteks bandyti savo užsienio kalbos žinių su vietiniais mechanikais.
Susidarykite maršrutą. Net jei ir mėgstate nuotykius, susidarykite bent jau preliminarų maršrutą, kad netektų trečią valandą nakties klajoti nepažįstamo kaimo keleliu ir prašyti nakvynės ant kieno nors šieno kūgio. Pasitikrinkite, kada vėliausiai galite atvykti į viešbutį ar kempingą, ir stenkitės pasiskaičiuoti, kiek laiko prireiks iki ten nusigauti.
Turėkite žemėlapį. Ir ne atspausdintą iš interneto, o tikrą, išsamų žemėlapį, geriausiai kiekvienos šalies, per kurią važiuosite, o ypač tos, kurioje praleisite daugiausia laiko. Bent permeskite jį akimis prieš išvykdami, nepalikite stalčiuje net ir tuo atveju, jei turite navigacinę sistemą, – senas (perkeltine prasme) geras žemėlapis dažnai patikimesnis nei moderniosios technologijos.
Įsidėkite būtiniausių priemonių. Servetėlių, tualetinio popieriaus, drėgnų servetėlių, vaistinėlę, pagalvėlių (kad nenuspaustų šonų), antklodę salonui, muilo, degtukų, žibintuvėlį, kišeninį peiliuką. Taip pat ir šiek tiek maisto, kavos, gėrimų. Kai turėsite užkandžių, nereikės stoti kiekvienoje degalinėje vos ištroškus ar praalkus.
Atstumai iki kaimyninių ir netolimų šalių sostinių ir žinomų miestų.
Latvija
Vilnius – Ryga 292 km
Estija
Vilnius – Talinas 602 km
Vilnius – Pernu 474 km
Lenkija
Vilnius – Varšuva 466 km
Vilnius – Gdanskas 579 km
Vilnius – Krokuva 762 km
Vilnius – Zakopanė (Tatrai) 869 km
Čekija
Vilnius – Praha 1223 km
Vilnius – Olomoucas (Moravijos regionas) 943 km
Slovakija
Vilnius – Bratislava 1142 km
Vilnius – Banska Bistrica (Žemieji Tatrai) 977 km
Ukraina
Vilnius – Kijevas 758 km
Vilnius – Lvovas 771 km
Vilnius – Simferopolis (Krymas) 1580 km
Suomija
Vilnius – Helsinkis 688 km
Vilnius – Turku 852 km
*Nurodyti atstumai – pasirinkus optimalų maršrutą

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Gintas
2018-09-20 20:47
Išbanžius tokias netolimas keliones, užvaldo azartas ir bandai įveikti didesnius atstumus. Mūsų šeimai kelionės automobiliu - pačios mėgstamiausios. Tiesa, pirmus kartus buvo keblu dėl daiktų bagažinėje, bet po keleto kelionių įgundi kaip kur ką supakuoti, kad būtų kuo patogiau. Automobilį visada nuomojamės. Savąjį taupome.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai