Sveikos atostogos garantuoja gerą savijautą visiems metams!

Planuojant atostogas, dažnai iškyla keletas klausimų: kokias atostogas pasirinkti, kur keliauti, kaip keliauti ir su kuo keliauti. „Dauguma žmonių vis dažniau ieško „kitokio“ poilsio, t.y. poilsio, kuris atneštų naudą sveikatai,“ – teigia „Ditmos projektų“ kelionių grupės vadovė, į kūną orientuotos psichoterapijos specialistė, SPA konsultantė, kūno ir veido masažų meistrė ir mokytoja; baigusi „Montis magija“ kalnų kelionių technikos mokymus, EDITA KESTAUSKIENĖ.
 
Kelionė autobusu – daugiau nei pažintinis procesas
Dauguma žmonių prieš pasirinkdami kelionę nerimauja, kad atostogos autobusu bus varginančios ir didelę dalį atostogų laiko užims važiavimas. „Ditmos projektų“ kelionių grupės vadovė Edita Kestauskienė pabrėžia, jog važiavimas autobusu turi be galo daug privalumų. Tai nėra tikslas – kuo greičiau pasiekti atostogų vietą, o pažintinis procesas, kuris suteikia labai daug žavesio. Susipažįstama ne su viena šalimi į kurią keliaujama, sustojus galima pasigrožėti nuostabiomis vietovėmis, gamta, lankytinais objektais. Antra, adaptacija vyksta palaipsniui. Žmogus, keliaudamas autobusu nusiteikia atostogoms, turi laiko prisitaikyti, skirtingai nei keliaujant lėktuvu. Nuvykus į atostogų vietą, gyvenimas vyksta bendruomenės principu, todėl jau keliaujant autobusu susiformuoja bendruomenės dvasia, susipažįstama su bendraminčiais. Tai atostogos, per kurias nelieka laiko liūdėti, būti piktam, suirzusiam, nes bendraminčių ratas leidžia būti atsipalaidavusiam ir atviram.
Per atostogas galima maitintis kitaip
Kelionių organizatoriaus „Ditmos projektai“ organizuojamos kelionės ypatingos tuo, jog atostogaujant suteikiama galimybė valgyti sveiką, pagal mitybos principus suderintą maistą, kurio pagrindą sudaro grūdinės kultūros, vaisiai, daržovės. Sveikatinimo kelionių dalyvių mityba rūpinasi specialistai, tačiau šiais metais bus įtraukti visi norintieji prisidėti prie maisto gaminimo. Puiki galimybė pažinti visavertį valgiaraštį, išmokti gaminti patiekalus pagal tam tikrus receptus, įgyti įgūdžių, kaip derinti maistą. Valgiaraštis prieinamas kiekvienam dalyviui, nėra kažko įmantraus ar specifinio. Sveika mityba – tai, ką mes galime gauti iš gamtos, ką mums duoda žemė. Atostogos Kryme labiausiai žavi vaisiais ir sultimis. Atostogaujantieji puikiausiai gali apsieiti be mėsos, tačiau nedraudžiama į kelionę įsidėti rūkytų, vytintų mėsos gaminių. Patiekalams gaminti dažniausiai naudojamas šaltinio vanduo. Tokios atostogos unikalios tuo, jog nepersivalgoma, o grįžę iš kelionės dalyviai džiaugiasi atsikratę kelių nereikalingų kilogramų. Atostogų idėja – išbandyti visa tai ir pajusti, kad galima maitintis kitaip.
Žygiai į kalnus – daugiau nei fizinių jėgų stiprinimas
„Mūsų tikslas – ne siekis kuo aukščiau užlipti į kalno viršukalnę, bet kuo aukščiau užkopti savo viduje, kad kiekvienas kelionių dalyvis atrastų save iš naujo, suprastų, ką reiškia gera savijauta bei fizinė ir dvasinė harmonija“, – teigia Edita Kestauskienė. Pasirinktinai galima išbandyti įvairius maršrutus į kalnus, atsižvelgiant į atostogaujančių žmonių amžių, fizinį pajėgumą ir poreikius. Galima rinktis nuo sudėtingų žygių iki ramaus pasivaikščiojimo kalnuose. Nesvarbu, kokia programa, sveikatingumo kelionėse žygiai į kalnus turi savitumo, nes atostogaujantis žmogus gali mėgautis kalnų gamta, unikaliais peizažais, tyru oru, buvimu tarp bendraminčių, atsipalaiduoti, niekur neskubėti, pabūti su savimi, panirti į apmąstymus. Net sudėtingiausi žygiai į Austrijos kalnus įkvepia begalinės energijos, Šveicarijos kalnai priverčia gėrėtis didingu kraštovaizdžiu: siaurais tarpekliais, krištolinio skaidrumo kalnų upeliais, giliais, žydrais ežerais, maudynės šaltame Slovakijos kalnų šaltinių vandenyje teigiamai veikia visas organizmo funkcijas ir sistemas. Atostogų metu suteikiama galimybė kasdien keliauti pėsčiomis Slovakijos, Austrijos ar Šveicarijos (pasirinktinai nuo šalies į kurią keliaujama) kalnuose. Atostogos Kryme išsiskiria pasivaikščiojimais parkuose prie jūros, maudynėmis jūroje.
Kiekviena atostogų diena gali prasidėti mankšta
Kiekvienas atostogų rytas prasideda mankšta su jogos, taiči, kvėpavimo praktikų elementais. Užsiėmimus veda jogos ir taiči meistrė. Jogos terapija padeda žmogui pasiekti kiek įmanoma tobuliausią fizinės ir dvasinės gerovės būklę. Nors joga numato sudėtingas pozas, tačiau taip pat suteikia atsipalaidavimo jausmą, išlaisvina nuo baimių, ugdo pasitikėjimą savimi. Joga pasižymi daugiau statiniais judesiais, o taiči – tai lėtas plaukimas pasroviui. Taiči – viena iš rytų kovos menų rūšių, meditacija judesyje, energijos valdymas. Taiči praktikuojama norint pagerinti sveikatą, atrasti vidinę pusiausvyrą, ugdyti pasitikėjimą. Skirtingai nei joga, taiči gali užsiimti įvairaus amžiaus žmonės. Mankštų metu išmokstama taisyklingai kvėpuoti, atsipalaiduoti bei sužinoti apie jų poveikį ir naudą ne tik mūsų fiziniam kūnui, bet ir dvasiai.
Gera savijauta – atrasti, ko aš pats noriu
„Ar kiekvienas susimąstome, ką reiškia gera savijauta per atostogas?“ – retoriškai paklausia kelionių grupės vadovė Edita Kestauskienė. Atsakymą taip pat išgirstu iš pašnekovės: „Tai pirmiausia paties savęs suvokimas, atsakymai sau: kam esu, kam gyvenu, ko aš noriu, ar esu laimingas?“. Sveikos atostogos suteikia galimybę pažinti save, atrasti stipriąsias savo savybes, ugdyti valią ir gebėjimą gyventi sveikai, taip pat atrasti atsakymus į rūpimus klausimus, išmokti daug naujo. Atostogų metu rengiamos meditacijos, skaitomos paskaitos, laikas paįvairinamas psichologiniais žaidimais, galima išmokti savimasažo, kaip greitai atsipalaiduoti, kaip kitam padėti atsipalaiduoti. Po tokių atostogų jausitės pailsėję ir kūnu, ir siela bei visiems metams prikaupę gerų emocijų, naujų įgūdžių ir sveikatos.
Tatjana Bulajeva, universiteto dėstytoja.
Esu keliavusi su kelionių organizatoriumi „Ditmos projektai“. Sužavėjo kelionės ir žygių vadovų profesionalumas, atidumas bei gyvenimas dviejų kilometrų aukštyje esančiose Alpių pievose. Visiems rekomenduočiau tokias atostogas, o ypač tiems, kurie mažai juda. Pirmiausia sveikatingumo kelionės išsiskiria tuo, jog įvairaus amžiaus ir skirtingo pajėgumo žmonės gali skirtingai patenkinti fizinio aktyvumo poreikius. Ne kiekvienų atostogų metu galima džiaugtis sveika mityba, užsiimti mankštomis, joga, taiči. Sveikos atostogos yra tokios, kai švyti ir kūnas ir siela.
Algimantas Jucevičius, keliautojas, žygių organizatorius.

Vienas iš svarbiausių veiksnių sveikatai palaikyti – judėjimas, todėl sveikos atostogos man pirmiausia asocijuojasi su fiziniu aktyvumu. Dar vienas sveikų atostogų kriterijus– poilsis gamtoje, prie vandens, o ypač daug teigiamų emocijų gali suteikti kalnai. Man asmeniškai užtenka vieną mėnesį praleisti kalnuose, ir visus metus jaučiuosi pailsėjęs, emociškai sustiprėjęs, tos teigiamos emocijos mane lydi iki kitos vasaros. Svarbu ne tik kur keliauti, bet ir su kuo keliauti. Keliavimas su bendraminčiais turi savų pranašumų: bendravimas, kartu patiriami pojūčiai, nugalimos kliūtys, pasidalijimas įspūdžiais. Neatsiejama atostogų dalis – įspūdžiai, kurie dažnai skatina kūrybiškumą. Dažnai po atostogų po kalnus rengiamos fotografijos, tapybos parodos, kuriamos dainos, pristatomos kelionių knygos. Aktyvus poilsis, fizinis krūvis kūnui bei dvasinė ramybė ir harmonija širdyje – pačios sveikiausios atostogos.
Virginija, žurnalistė.
Vietoj gulėjimo pliaže renkuosi aktyvias ir turiningas atostogas – vaikščiojimą pėsčiomis, keliones dviračiais, baidarėmis, kalnų žygius. Šią vasarą teko pabuvoti „Ditmos projektų“ surengtoje kelionėje į Šveicarijos kalnus. Mūsų požiūriai į sveikas atostogas sutinka. Tai triada: vegetarinis maistas, mankšta, kalnai. O kadangi pati esu vegetarė, užsiimu joga ir labai myliu kalnus, man tokios kelionės – tai šventė sielai ir kūnui. Gyvendami jaukiuose kalnų nameliuose 2 km aukštyje, galėjome iš arti žavėtis kalnais, kasdienių žygių į neaukštas viršukalnes metu patikrinti savo fizines bei dvasines jėgas, pagaliau pabendrauti su maloniais bei vaišingais vietiniais gyventojais.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Laima Godeliene
2010-07-19 14:04
Sveiki gerbiamieji,
Mes esame viešbučio Bad Serneus, kuris yra Šveicarijoje, didziausiausiame Sveicarijos turizmo regione- Graubiundeno kantone, savininkai. Vasarą dirbame su grupemis iš Anglijos, kuriu keliones organizuoja Austrijos turizmo agentūros. Žinoma, mums-lietuviams norėtusi matyti čia daugiau lietuvių...
Skaitome spaudoje, kad keiciasi lietuviu turistu iprociai ir pazintines keliones keicia poilsines ir sveikatingumo keliones.
Paprastai musu grupes 6 naktis nakvoja pas mus ir keliauja kasdien 80- 150 km spinduliu.
Būtų malonu, jei kas nors iš Jūsų firmos atvyktų pas mus, kartu su mumis aplankytų galimus turizmo maršrutus ir kartu pabandytume paruošti poilsinės ar nebrangios pažintinės kelionės planą.
Pirmai pradžiai:
Grupems
Pažintinė kelionė po Šveicarijos Graubiundeno kantoną ir Lichtenšteiną
Viešbutis: Bad Serneus *** Šveicarijoje, Graubiundeno kantone šalia Klosters ir Davoso - garsių Alpių kurortų.
Paketas:
6 nakvynės
Pusryčiai - švediškas stalas
6 vakarienės - 3 patiekalų meniu
Susisiekimas iki keltuvų ir keltuvai į kalnus
Kurorto ir kiti mokesčiai
Davos - Klosters svečio kortelė su įvairiomis nuolaidomis
Galimos NEMOKAMOS pramogos:
• 1 d. Išvyka pėsčiomis po Pratigau apylinkes: Serneus - 989 m virš jūros lygio, Klosters -1200 m virš jūros lygio,
• Iskyla i Madrisos kalna- Gyvybingumo takas. Daugiau informacijos sioje nuorodoje: http://www.bergfex.ch/sommer/klosters-madrisa/highlights/940-der-vital-energie-weg/
Pasikelimas i kalna nemokamai.
Davos -1500 m virš jūros lygio, pasikėlimas keltuvu į Parsen kalną ir žygis kalnais Panoramos taku iki Davoso.
Galimos pažintinės kelionės:
• Lichtenšteino sostinės Vaduco aplankymas (80 km nuo mūsų viešbučio). Pasivaikščiojimas po sostinę, apžvalginė 35 min. ekskursija miesto traukinuku. Nebrangi.
• Ekskursija į Bad Ragacą (65 km nuo viešbučio), 1240 metais atrasto terminio +36.5

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai