Srovės nešami į vasarą

Nors lauke dar šalta, tačiau tai puiki proga planuoti vasaros pramogas. Tiems, kurie nenori išleisti daug pinigų ir svarsto galimybę geriau susipažinti su mūsų šalies gamta, yra sukurta puiki pramoga – kelionė baidarėmis.
 

Kur dalina baidares?


Baidarių centro komandos vadovės Militos Valčiukienės teigimu, šiais laikais, norint paplaukioti baidare, nereikia stovėti kilometrinėje eilėje. Šią vasaros pramogą galima užsisakyti ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu.
„Atsižvelgdami į plaukiančiųjų patirtį, komandos sudėtį (suaugusieji, vaikai, moterys, vyrai), paruošiame maršrutą su išsamiu aprašymu, žemėlapius, kelionės grafiką. Pasitaiko atvejų, kai keliauninkai pamiršta pasiimti iškylai gamtoje būtiniausių daiktų – tuomet palapines, miegmaišius, kirvius, puodus ir t. t. išnuomojame. Keliaujantieji pirmą kartą dažnai „išsinuomoja“ ir profesionalų palydovą“, – šypsosi M. Valčiukienė. Pasak jos, pasiplaukiojimų trukmė taip pat įvairiausia: šventėms (gimtadieniams, bernvakariams, įmonių susitikimams) paprastai pasirenkamos vienadienės kelionės upe, tačiau daugiausia turistų užsisako 2–4 dienų ir dar ilgiau trunkančius maršrutus.
Planuojant kelionę upe svarbu išsirinkti tinkamą „transporto priemonę“. „Šiuo metu galima išsinuomoti moderniausias, minkštomis sėdynėmis, reguliuojamomis pagal žmogaus ūgį, nebijančias smūgių į akmenis vienvietes ir dvivietes baidares. Mėgstantys pramogas draugijoje žmonės dažnai renkasi trivietes ar keturvietes kanojas“, – dalijasi patirtimi Baidarių centro komandos vadovė. Anot jos, šiuolaikinėmis baidarėmis gali plaukioti nuo mažiausių keliauninkų iki vyresnio amžiaus žmonių.
M. Valčiukienė teigia, kad įdomiausios kelionės Žemaitijos upėmis: Akmena, Virvyte, Babrungu, Dyburių kilpomis. Ekstremalių pojūčių mėgėjai jas renkasi jau pavasarį, kada upės tampa panašios į tikras kalnų upes. „Vasarą ir rudenį siūlomi maršrutai labiau pritaikyti pasigrožėti gamta, pailsėti, praleisti vakarą prie laužo. Populiariausi vasaros maršrutai Minija, Jūra, Veiviržu“, – teigia M. Valčiukienė. – Vienu metu galime į keliones išleisti apie 300 poilsiautojų“.


 

Noriu savo!


Dažnai pasitaiko, kad įprastuose baidarių nuomos punktuose (ypač mažesniuose) norimos baidarės galite jau neberasti (kas greitesnis – tas gudresnis), tuomet teks naudotis tuo, kas liko... Tie, kuriems baidarės ne naujiena ir šia pramoga mėgaujasi gana dažnai, žino, kad smagiausia keliauti nuosava baidare (čia kaip važiavimas nuomotu ir nuosavu automobiliu). Kaip ir automobilį ar dviratį, baidarę taip pat reikia rinktis atsižvelgiant į tai, kur planuojate dažniausiai ja naudotis, ar keliausite vienas vienviete baidare, ar į iškylą gamtoje vešitės ir šeimą bei draugus.
„Įsigydami nuosavą „transporto priemonę“, būtinai konsultuokitės su pardavėju. Mat baidarių ir kanojų pasirinkimas didžiulis, todėl jis galės paaiškinti, kuo skiriasi viena ar kita baidarė ir kuri geriausia būtent jums ar jūsų vaikui, – pataria Baidarių centro komandos vadovė. – Vienu metu paprastai turime apie pusšimtį įvairiausių modelių baidarių ir kanojų, pradedant pramoginėmis, trumpiems pasiplaukiojimams ežeruose, ir baigiant kajakais, skirtais šokinėti nuo uolų ar užtvankų arba plaukti atviroje banguotoje jūroje.“ Jei ketinate plaukioti mažais srauniais upeliais, geriau rinktis trumpesnes, manevringesnes baidares. Jei rinksitės ežerus ar dideles upes, labiau tiks ilgesnės, stabiliau išlaikančios pasirinktą kryptį, didesnės talpos baidarės ar kanojos.
Viskas paprasta – ilgesnėms kelionėms geriau įsigyti didesnes baidares, kad būtų pakankamai vietos daiktams sudėti, trumpesnėms kelionėms puikiai tiks ir ne tokios didelės. Parduotuvėje galima įsigyti ne tik žvejams skirtą, bet ir moderniausią pelekais varomą baidarę, kuri yra kur kas greitesnė už irklines.
Pirkdami baidarę, nepamirškite priderinti ir irklų, gražių įvairiaspalvių gelbėjimosi liemenių, hidrokostiumų, priemonių baidarėms transportuoti. Šiuolaikinis baidarių perkėlimas visiškai paprastas – užtruksite vos keturias penkias minutes, kol, įsigiję specialius rėmus, pritvirtinsite baidarę ant automobilio stogo. O tuomet – bet kuri upė jūsų paslaugoms. Beje, vienu metu ant lengvojo automobilio galima vežti iki trijų baidarių.
Daugiau informacijos apie baidares ir Baidarių centro organizuojamas keliones visuomet galite rasti Baidarių centro svetainėje www.baidare.com arba paskambinę tel. 8 698 82700.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai