Depresija ir lytiniai sutrikimai.(kaip spręsti problemas vyrams ir juos mylinčioms moterims)

Gydytojo priimamasis Su vyru tuokiausi iš meilės ir ilgą laiką džiaugiausi pilnaverčiu santuokiniu gyvenimu. Maždaug pusmetį prieš patenkant į ligoninę viskas pasikeitė - ėmė kamuoti nuolatinis liūdesys ir nuovargis, darbe ir namie viskas erzino, blaškė, dažniausiai būdavau suirzusi, trūko jėgų pasirūpinti savimi ir namais, jaučiausi nutolusi nuo draugų, atstūmiau vyrą. Tik vėliau supratau, kad tai ir buvo depresijos pradžia, bet tuomet tikėjausi, kad viskas praeis savaime. Deja, neatlaikęs mano slegiančios nuotaikos namuose, vyras paguodos ėmė ieškoti svetimame glėbyje. Išaiškėjus vyro neištikimybei, mano būklė dar labiau pasunkėjo. Jaučiausi visai menkavertė, kalta dėl būtų ir nebūtų nuodėmių, gyvenimas atrodė beprasmis ir bespalvis, beveik negalėjau valgyti, sunku būdavo net pajudėti, vos begalėjau šnekėti. Ligoninėje buvau gydoma antidepresantais, ir pamažu normali nuotaika grįžo, susitaikiau su vyru, o gydytoja nurodė toliau gydytis namuose. Po kurio laiko grįžau pas gydytoją pasikonsultuoti, nes vartodama vaistų, nejaučiau jokio pasitenkinimo lytiniu gyvenimu. Gydytojai pasakiau, kas mane neramina. Pasirodė, kad dauguma antidepresantų sukelia tokį poveikį, o nutraukus jų vartojimą grėstų depresijos atsinaujinimas. To aš tikrai nenoriu. Noriu paklausti, ar yra kokia kita išeitis, ar gydydamasi depresiją aš turiu aukoti savo šeimyninį gyvenimą? Ar visi vaistai nuo depresijos kenkia seksualumui? M.I., 35 m.
 

Antidepresantų pliusai ir minusai
Antidepresantai buvo išrasti XX a. viduryje, ir tai buvo didelis žingsnis pirmyn gydant psichikos ligas. Iki antidepresantų atsiradimo depresija ne tik atimdavo sugebėjimą džiaugtis gyvenimu - nuolatinis liūdesys, dvasios skausmas, nepagrįsti kaltės jausmai visiškai sutrikdydavo miegą, apetitą, sukeldavo nerimą, prikaustydavo žmogų prie lovos.
Naujos kartos antidepresantai nuo pat jų pasirodymo (prozakas ir jam chemiškai artimi giminaičiai, selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, kitaip SSRI - seroksatas, zoloftas, fevarinas ir cipramilis) tapo populiariausiais šių laikų antidepresantais. Jie puikiai išsklaido tamsius depresijos debesis, ir daugelis ligonių galėtų prisiekti, jog SSRI labai pagerino jų gyvenimo kokybę. Tačiau, be kitų antidepresantų šalutinių poveikių: pykinimo, nervingumo, nemigos, viduriavimo, burnos džiūvimo, ir rankų drebėjimo, SSRI išgarsėjo kaip sukeliantys lytinių problemų: lytinio susijaudinimo netekimą, orgazmo susilpnėjimą ar net visišką nesugebėjimą jo pasiekti, o vyrams - erekcijos sutrikimus. Remiantis tyrimais, iki 50-80 proc. vartojančiųjų SSRI skundėsi bent vienu iš išvardintų sutrikimų.
Depresija ir seksualinė funkcija
Galbūt ne visiems pacientams aktualus lytinis gyvenimas arba jie nesitiki tapti seksualiai aktyvūs, mat vienas iš depresijos simptomų yra susidomėjo lytiniu gyvenimu stoka. Gali pasireikšti depresijos sukeltas moterų lytinis šaltumas, vyrų impotencija. Dėl to pacientai jaučiasi menkaverčiai, netenka savigarbos, atsiranda reali grėsmė santuokai ar partnerystei. Tiesa, daugelis tvirtina, jog mieliau paaukotų lytinį pasitenkinimą, kad tik išvengtų depresijos baisumų. Tačiau kiti dėl vaistų sukeltų lytinių problemų jaučiasi nelaimingi, o depresijos išgydymas šio trūkumo nekompensuoja. Tokiais atvejais gydymas plačiai paplitusiais antidepresantais gali būti nepakankamai veiksmingas.
Vilties vaistai
Yra keletas antidepresantų, iš kurių daugiausia šia prasme ištirtas velbutrinas (Wellbutrin®, cheminis pavadinimas - bupropionas), kuris yra toks pat veiksmingas kaip ir SSRI, tačiau nesukelia lytinio gyvenimo problemų. Netgi paaiškėjo, jog velbutrinas, atvirkščiai - kartais gali sustiprinti lytinę funkciją. Šį antidepresantą galima laikyti veiksmingu medikamentiniu lytinio gyvenimo problemų gydymo būdu.


Medicininių tyrimų rezultatai
1997 m. Alabamos universiteto mokslininkai 107 kenčiantiems nuo depresijos pacientams davė vieno iš 4 antidepresantų: velbutrino ar trijų SSRI: prozako, seroksato ar zolofto. 73 procentai vartojusiųjų SSRI žmonių skundėsi nukentėjusia lytine veikla, tuo tarpu velbutrino grupėje tik 14 procentų skundėsi tokio pobūdžio problemomis, ir net 77 procentai velbutrinu gydytų pacientų pastebėjo, kad jų lytinė funkcija sustiprėjo.
Kitame 1997 m. aprašytame tyrime mokslininkai iš JAV Indianos valstijos Valpraiso universiteto velbutrino davė 14 nesergančių depresija vyrų, dėl diabeto kenčiančių nuo erekcijos sutrikimų. Po 10 savaičių jų lytinė funkcija pagerėjo.
Alabamos universiteto komanda, vadovaujama psichiatrijos profesoriaus Jack Modell, dirbo su 30 suaugusių asmenų (20 moterų ir 10 vyrų) 21-54 m. amžiaus, kurie skundėsi sumažėjusiu lytiniu potraukiu, menku lytiniu pasitenkinimu, sunkumu pasiekti orgazmą, ankstyva ejakuliacijos bei erekcijos sutrikimais. Mokslininkai prašė pacientų tyrimo metu turėti lytinius santykius bent du kartus per savaitę ir rašyti išsamų savo erotinių išgyvenimų dienoraštį. Tris savaites tyrimo dalyviams nebuvo skiriama jokių vaistų, kad būtų galima nustatyti seksualinės funkcijos būklę iki gydymo. Po to tris savaites jie vartojo placebo (neveiklios medžiagos) ir tik tada tris savaites jie buvo gydomi velbutrinu. Vartojant placebo, lytinė funkcija kiek pagerėjo, bet gydymas velbutrinu, palyginti su placebu, lytinę funkciją pagerino daug labiau. Patikimai pagerėjo moterų sugebėjimas pasiekti orgazmą ir malonumą, o vyrai galėjo pasiekti ir išlaikyti erekciją bei patirti orgazmą. Be to, kad pagerėjo lytinė funkcija, viena moteris pasidžiaugė, jog pirmą kartą savo gyvenime patyrė orgazmą, kita moteris pirmą kartą patyrė dauginius orgazmus.
Kadangi velbutrinas patvirtintas kaip antidepresantas, gydytojai gali jo išrašyti ir lytinių problemų turinčioms moterims, kurioms, kaip žinoma, viagra nepadeda, ir vyrams, turintiems problemų, nesusijusių su erekcija.
Specialisto komentaras
Velbutrino savybės nepanašios į kitų antidepresantų - jis veikia chemines smegenų medžiagas dofaminą ir noradrenaliną, padidindamas jų koncentraciją, ir neveikia serotonino. Depresijos simptomus jis šalina taip pat efektyviai kaip senieji ar SSRI grupės antidepresantai. Veikdamas per dofaminą, velbutrinas pagerina lytinę funkciją, nesukelia svorio augimo, tad būtų tinkamas vaistas savo ligos istoriją papasakojusiai skaitytojai.
Seksualumas yra viena iš natūraliausių žmogaus savybių, tik daugelis žmonių apie tai drovisi kalbėti, tarsi jiems nepatogu rūpintis, kad intymus gyvenimas teiktų jiems pilnavertį pasitenkinimą.
Reikėtų nesigėdyti su gydytoju aptarti visus kilusius klausimus, tarp jų ir lytinio gyvenimo nesklandumus.
Tik supratęs paciento problemas ir norus, gydytojas galės parinkti tinkamą konkrečiu atveju gydymą.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Auka
2015-09-08 15:57
Lytinės problemos nuo SSRI antidepresantų, netgi kelių dozių pavartojimo gali tęstis mėnesius, metų metus, arba amžinai. Yra žmonių kurie turi po-SSRI seksualinę disfunkciją jau dešimtmečiais pavartoje jų 90-taisiais. Taigi šie vaistai pavojingi ir neturėtų būti skiriami. Aš turiu minėtą disfunkciją. Bupropionas galbūt pakelia libido, bet nereikia pamiršti, kad tai irgi ne nekaltas vaistas, Bupropionas yra sintetinis kokainas, jų veikimo mechanizmai beveik identiški, narkomanai jį nergi šniurkčia. Ne veltui bupropion dar vadinamas amfebutamonu, nes panašus ir į amfetaminą.
Libido stygių gydyti galima dopamino agonistais, GHB, marihuana, Buspirone, gal Levadopa, tai pat naujas narkotikas fibanserin yra įdomus.
Deivydas
2014-11-12 14:26
ne šie vaistai nesukelia pripratimo, o vartojimo trukmė priklauso nuo erekcijos sutrikimo sunkumo. Individualiai parenkamos ir dozės.
Marijus
2014-11-12 10:59
ar prie šių vaistų priprantama? ar ilgai [o gal nuolat] aš juos turėčiau vartot?
mantas
2014-10-13 14:46
receptinis, nes gydytojas turi nustatyti priežastį, sukėlusią šią problemą, o po to ir gydymą paskirs.Pirmiausia kreipkis pas terapeutą, kad siuntimą pas urologą išrašytų.
Marijus
2014-10-13 09:56
ar vaistas receptinis? pas kokį gydytoją reikia kreiptis?
mantas
2014-10-06 09:31
na taip kalta psichologija arba ligos: cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, aterosklerozė ir t.t....be to lytinį pajėgumą mažina alkoholis, narkotikai, vaistai, stresai, pervargimas ir rūkymas.
Marijus
2014-10-05 12:12
kokios gali būti erekcijos sutrikimų priežastys? kalta psichologija ?
Deivydas
2014-09-09 11:51
jei savaime per pora mėn nepraeina, tai jau gali būti rimta priežastis ir kuo skubiau reikia kreiptis pas gydytoją.
Marijus
2014-09-09 10:13
ar savaime gali erekcijos sutrikimas praeit, ar būtinai reikia kreiptis į medikus?
Deivydas
2014-09-08 17:08
Spedra veikia tik esant seksualinei stimuliacijai. Vis tiek reikės pradėti nuo glamonių lygiai taip pat, kaip elgtumeis, jei nevartotum vaisto.
Eimantas
2014-09-08 15:39
ar būtina seksualinė stimuliacija, kad vaistas būtų veiksmingas?
mantas
2014-09-05 17:41
nerekomenduojama vartoti daugiau kaip vienos šio vaisto dozės per parą.
jonas
2014-09-05 09:51
kiek kartų vaistą galima vartoti per parą?
Deivydas
2014-08-22 21:20
aišku, kad gali vartot visi nesvarbu kokio amžiaus, jei yra būtina suaktyvinti kraujotaką.
Eimantas
2014-08-22 10:25
ar gali erekciją gerinančių preparatų vartot ir jauni vyrai, ar jir skirti tik vyresniems?
mantas
2014-08-13 15:14
ne tai reiškia, kad vaistas tiek valandų veiksmingas ir pora turi galimybę spontaniškai ir natūraliai pasirinkti kada ir kiek kartų mylėtis.
Nijole
2014-08-13 11:11
ar tai reiškia, kad tiek laiko vyrui trunka erekcija?
mantas
2014-07-30 11:49
geriu likus maždaug 30 min iki lytinių santykių.
jonas
2014-07-29 11:36
prieš kiek laiko iki lytinių santykių pradžios reika išgert tabletę?
Deivydas
2014-07-28 16:53
tuo pat metu geriant alkoholį ir vartojant spedra gali padidėti širdies plakimo dažnis ir sumažėti kraujospūdis. Alkoholio gėrimas gali sumažinti galimybę pasiekti erekciją.
jonas
2014-07-27 22:22
o tai kaip su alkoholiu ar galima kartu vartot?
Deivydas
2014-07-27 22:05
o dėl gėrimų tai greipfrutų sulčių reiktų vengti 24 val iki vartojant vaistą.
Deivydas
2014-07-27 21:59
Spedra galima vartoti ir nevalgius, ir valgio metu, bet jei valgant vartojamas, tada jo poveikis gali pasireikšti šiek tiek vėliau.
nusivylęs
2014-07-26 17:00
ar maistas ir gėrimai turi kiek įtakos vaisto veiksmingumui?
Deivydas
2014-07-23 12:45
skaičiau, kad dar ir po 6 valandų nuo vaisto išgėrimo 86% vyrų galėjo turėti sėkmingus lytinius santykius- todėl patenkintų pacientų bus daugiau.
nusivylęs
2014-07-20 14:13
Kiek laiko tęsiasi vaisto veikimas?
Deivydas
2014-07-20 00:26
Labai geras vaistas nuo erekcijos sutrikimų spedra.Jis gerai toleruojamas ir veikimas tęsiasi pakankamai ilgai.(super)
puslapiukas
2014-07-15 18:48
patiriantys per greito baigimo problemą daug info gali rasti čia http://www.netikakimirka.lt/
Edis
2014-05-09 13:12
Dabar galiu kontroliuot kiek lyt aktas tęsis.Naudoju 2-3 kart per savaitę.
mongolas
2014-05-08 10:24
O koks vaisto poveikis?Ar kasdien ji vartojat?
Edis
2014-04-11 09:15
Sutinku su Mantu vaistas super.Buvau nusivylęs, nepasitikintis,depresuotas, kai pradėjau vaistą naudot viskas susitvarkė.
Mantas
2014-03-06 09:57
Aš nuo priešlaikinės ejakuliacijos geriu neseniai Lietuvoje atsiradusį vaistą priligy.Tikrai veiksmingas.
linse
2011-12-24 20:54
sergau depresija ir geriau vaistus visus metus nejauciau jokio orgazmo,pasveikau praejo metai ir vel taspats bloga teks gert vel ir atsisveikit su lytiniu gyvenimu...
FrdsRVcxLEUs
2011-09-01 17:10
Stay informtaive, San Diego, yeah boy!
JAUNOJI
2010-12-22 18:13
sveiki, na kagi, ir as ta, kuri iesko ramybes, ir serga. pripazinau ta tik dabar. pradzia buvo kai man sukako 14 metu. pradejau lytini gyvenima, ir ne su 1 vyru, su daugybe. niekam to negalejau pasisakyt, o kentejau viska , ka mane verte daryt. radejau rukyt, gert, pasidariau silpna. prasidejo dantenu kraujavimai, tada neviltis ir narkotikai. as paguodos ieskojau va ten. nors su tuo as ir skendau. nnorejau gyvent. jauciausi nepilnaverte. viena, nors ir turejau mylima zmogu tarp viso to meslo. veliau as pradjau sapnuot kosmarus, kruvinus ir skausmingus, prasidejo atminties sutrikimai, amzinas hemarojus, nepoilsis, kasdienes asaros, sawes nuvrtinimas , kad kitos grazesnes, protingesnes, jos visiem patinka, kad as esu siuksle. man jau greit 19 metu, jau apie metus as neparsiduodu, istekejau, atsiskleidziau, bet lig siol laukiu pagalbos, negaliu myletis, ir nezinau nuo ko pradet...padekit jei kas turi laiko...
saule
2010-09-28 10:45
sveiki.as visada liudna.nebesinori su niekuo bendraut ir niekur eit.negaliu atsipalaiduot,kai myliousi su vyru.nezinau,kas man daros.padekit,kas nors.vyras,nuo manes tolsta,manes negirdi ir nesupranta,tik zaidzia istisai internetini zaidima.o as visada pykstu,rekiu.aciu.
aleksas.
2010-05-03 15:50
kankina.preslaikine.ejakuliacija.serohata.geriau.ilga.laika.nepadejo.
Marius
2009-12-22 11:06
as irgi esu naudojas nuo impotencijos muse lazdeles , man tikrai jos irgi labai padejo.
Dainius
2009-09-28 22:41
Na nuo depresijos kentejau ir as ir mano lytinis pajegumas, vaistu nuo depresijos nevartojau, zmona pyko kad lytinis gyvenimas suprastejo, o man tiesiog erekcijos nebudavo, tai pabandziau tokias slaples lazdeles Muse, ir ju deka erekcija atsirasdavo, o nuo to ir is depresijos isbridau, man lytinis gyvenimas daug ka reiskia.
sveiki
2009-09-23 06:49
buvau paluzes pries metus.depresija buvo labai ziauri.jokiu vaistu nevartojau.bet vartojau alkoholi.pasekmes buvo nekokios,patikekit manim.visu pirma,niekados nevartuokit alkoholio sergant depresija.jis nuves gyliau negu galit isivaizduot,as rimtai.galiu tik viena jum pasakit,vaistu niera nuo depresijos.tuos katruos jus vartuojate yra tik raminantis kaip visi kiti.jie jum duoda priklausomybe.cia tik pinigu leidimas.tikras vaistas esate jus pats,jai su savimi patys nekovosit tai niekokie vaistai jum nepades.lavinkit savo morale ir kontrole minciu,nevenkit bendravimo su zmonem.bendravimas tikrai issklaido blogas mintis.daugiau veiklos.o ko toliau sedesit namie tuo blogiau.
nebegaliu daugiau
2009-07-26 21:17
per anksti pradejau lytini gyvenima, ir kenciu jau 4 metus, tikra teisybe tokios depresijos nelinkeciau net priesui, ka daryti ??? (((((
crs
2009-06-24 15:56
PATS GERIAUSIAS VAISTAS šalia Jūsų vartojamų YRA:
J.MARKŪNO knyga ”ŽMOGAUS GYVENIMO NESĖKMIŲ IR LIGŲ PRIEŽASTYS IR GALIMYBĖS JŲ IŠVENGTI”
http://img199.imageshack.us/img199/7794/jonoknyga.jpg
Ne šiaip sau sakau... kad neturiu apie ką rašyt, o tai iš tikro šimtus nelaimingų žmonių į geresnę būseną atvedus knyga.
NE KAS KITAS, O TIK PATS ir darkart sakau PATS žmogus turi dėti pastangas.
Aš 10 metų sirgdamas sunkia depresija esu krūvas vaistų ir gydymo būdų išbandęs, o reikėjo GAL tik šios knygos išmintį suprasti, kuri taip paprastai parašyta.

Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis - sena išmintis sako:
Juk depresija dvasinė liga, vadinasi ir gydymas dvasinis. Tik atminkit negalima greitai atsisakyt vaistų
Tai gydomoji knyga, padedanti visiems, ieškantiems gyvenimo pilnatvės ir ramybės. Labai sunku ją į rankas paimt bet paskaitykit ją, daug ką suprasit, ir skaitydami pajausit palengvejimą ir savo būsenos pagerėjimą TAI GARANTUOTA. Visiems linkiu sėkmės beieškant dvasios ramybės.

Aš ją rekomendavau pažįstamiems ir kurie perskaitė tie su manim bendrauja BET JAU BE DEPRESIJOS.
sekmingai pasveikes
2009-01-16 16:42
sveiki
man irgi buvo sutrikes lytinis pajegumas. bet kartu as jutau ir skausma slapinantis, negalejau naktimis miegoti, o to pasekme - depresija, nuovargis, pyktis...
kai zmona liepe pradeti gerti prostamoli, netikejau, kad jis pades. bet kad ja nuraminciau, eriau kaip priklauso :) ir visos bedos po neilgo laiko pradejo dingti.
dabar as vel svalus, linksmas ir megaujuosi seksualiniu gyvenimu
lina
2008-11-01 19:44
sveiki,man sisip daug pozymiu atitinka depresijai.po artimu zmoniu mirties lb paluzau ,jau 4 m.eina tik niekas nedziugina kaip ir anksciau,po mirties ir jau cia kazin ar antidepresantai pades...jegu stengtis neturiu is kur semtis.nelinkeciau ir priesui to patirti///
buu
2008-07-23 00:32
Man asmeniskai gydantis nuo depresijos ”Wellbutrin” trugde gyventi pilnaverti lytini gyvenima, del sios priezasties ji teko pakeisti kitu preparatu.
moon
2008-05-10 09:57
Taip pat perskaiciau apie -Welbutrin,kuo galima butu ji pakeisti?Kadangi vartojant kitus antidepresantus atsiranda erekcijos sutrikimu,o tai taip pat nepaded gydymui nuo depresijos.
sun
2008-04-27 17:07
Straipsnis labai geras, bet šis preparatas - Wellbutrin, Lietuvoje nebetiekiamas nuo 2008-04-02. Kodėl? Ka daryti? Kur jo alternatyva?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai