Kitas požiūris į meilę - homoseksualumas

Visuomenė dažniausiai be jokio gailesčio smerkia mažiausiai suprantamus žmones ir jų veiksmus. Šiais laikais jau itin retai pasitaiko kaltinimų raganavimu - visi žino, kad raganų nėra, o jeigu kas mano, jog jų yra, tai gerai žino, kaip saugotis. Panaši ir homoseksualizmo problema: visuomenė paprasčiausiai nesupranta, kodėl ir kaip tampama gėjumi ar lesbiete, ar tai normalu ir t.t. O gal greitai ateis tokia mada, jog visi turės mylėtis su savo lyties atstovais? Žmonėms, kurie nežino, kas tai yra homoseksualizmas, kaip ir kada jis pasireiškia, gali kilti pačių įvairiausių klausimų. Dažnai užduodamas klausimas: ar tai liga? Jeigu liga, galbūt galima ją išgydyti? Į daugybę klausimų, kuriuos užduoda tradicinės seksualinės pakraipos žmonės seksualinėms mažumoms, neįmanoma atsakyti vienareikšmiškai. Tačiau tenka pripažinti, kad tokia problema visuomenėje egzistuoja, o prisiminus, kas vyksta Vakarų šalyse, nereikia manyti, kad Lietuvoje ji išnyks vos užsimezgusi, t.y. visi būsime tolerantiški kitiems neužduodami jokių klausimų.
 

O jei pakalbėsime apie faktus?


Į žurnalo redakciją užėjo gėjus, norintis šį bei tą papasakoti apie gėjų problemas. Jis nesakė, kad mes galėtume skelbti jo vardą, todėl ir neskelbiame. Tačiau galiausiai paaiškėjo, kad jis nedrįsta, o gal visai nenori atsakyti į korespondentų pateiktus klausimus.
Todėl suteikiame galimybę pasisakyti visiems norintiems, kuriems ši problema dėl kokių nors priežasčių yra aktuali - paprasčiausiai atsakykite į klausimus ir parašykite viską, ką norėtumėte papasakoti kitiems.
 

Klausimai gėjams (lesbietėms)


1. Ką galite atvirai papasakoti apie save visuomenei, visų pirma pasisakydamas, kad esate gėjus (lesbietė)? Gal galite nurodyti vardą, pavardę, profesiją ir t.t.?
2. Jeigu nenorite sakyti, kas esate, tai parašykite, kodėl?
3. Kada suvokėte, kad esate gėjus (lesbietė)?
4. Kokia buvo tėvų ir artimųjų reakcija į Jūsų pasirinkimą?


Ar jie turėjo įtakos Jūsų seksualinės pakraipos formavimuisi? Ar tai buvo žodžiai, veiksmai ar kas nors kita?
5. Ar manote, kad turite kokį nors ypatingą gėjaus geną ir kitoks (-ia) niekada negalėsite būti?
6. Jeigu yra homoseksualumo genas, tai kas gali atsitikti,
jeigu mokslininkai atras polinkio žudyti, kraujomaišos genus? Ar tai reikštų, kad šie žmonės taip pat neprivalėtų kovoti su keistais savo troškimais?
7. Kiek partnerių turėjote?
8. Ar visus partnerius pasirinkote todėl, kad juos mylėjote, ar buvo ir atsitiktinių ryšių?
9. Ar Jums priimtina idėja, kad galbūt kada nors galėtumėte mylėti kitos lyties žmogų, žinoma, jeigu jūs patiktumėte vienas kitam?
10. Galbūt visai atvirai pabandytumėte įsivaizduoti tokią fantastinę situaciją: Jūs nejaučiate jokio seksualinio potraukio, ir Kūrėjas Jums leidžia pasirinkti, kuo būti - homoseksualiu ar heteroseksualiu žmogumi. Kurį variantą pasirinktumėte ir kodėl?
11. Kokios, Jūsų manymu, svarbiausios priežastys, dėl kurių visuomenė nesutinka legaliai pripažinti gėjų ir lesbiečių meilės?
12. Jeigu visame pasaulyje būtų priimti įstatymai, įteisinantys homoseksualius santykius, ar gali atsitikti taip, kad beveik visi norės tai išbandyti?
13. Tarkim, būti homoseksualistu - normalu. Kaip tada
žmonės spręstų giminės pratęsimo problemą?
14. Ką galėtumėte pasakyti tėvams, kurie baiminasi, kad homoseksualistai gali ištvirkinti jų paauglius vaikus, dar gerai nesuvokiančius savo seksualinių potraukių?
Anksčiau homoseksualumas buvo laikomas liga, tačiau beveik prieš 20 metų JAV psichiatrų asociacija išbraukė homoseksualizmą iš psichikos ligų sąrašo remdamasi tuo, kad homoseksualumas nesukelia pažinimo, stabilumo, patikimumo ar bendrų socialinių bei poilsio sutrikimų. Prieš padarydami tokį sprendimą, gydytojai dirbo tris dešimtmečius - tyrė, kaupė informaciją, analizavo. Visuomenė smerkia ir diskriminuoja gėjus bei lesbietes - tai jiems sukelia distresą ir netgi gali sutrikdyti nervų sistemos veiklą, tačiau nebuvo rasta jokių įrodymų, kad būtent homoseksualūs santykiai pablogina psichikos funkcionavimą.
 

KODĖL?


Psichodinaminės priežastys. Homoseksualumo priežastys yra mįslingos. Froidas manė, kad tai yra psichoseksualinio vystymosi užsilaikymas. Pagal psichodinaminę teoriją, ankstyvojo gyvenimo situacijos, galinčios pastūmėti į homoseksualumą, yra stipri fiksacija į motiną, efektyvaus tėvo trūkumas, tėvų slopinamas vyriškumo vystymasis, fiksacija ar regresija į narcizistinę vystymosi stadiją ir varžymosi su broliais bei seserimis praradimas.
Socialinės ir šeimos priežastys. Dažniausiai homoseksualūs vyrai turi vyresnių brolių.
Biologinės priežastys. Yra šiokių tokių duomenų, kad homoseksualių vyrų kraujyje cirkuliuoja mažiau androgeno negu kitų, pasitaiko atipinių estrogenų. Manoma, kad androgenų stoka vaisiui esant įsčiose gali paskatinti vyrų homoseksualumą.
Genai. Homoseksualūs vyrai turi daugiau homoseksualių brolių nei kiti. Tačiau tirdami chromosomas mokslininkai neranda, kas galėtų skirti homoseksualistą nuo heteroseksualaus žmogaus.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai