Taip,tikrai, daug kas mėgaujasi lytiniais santykiais, ir nebūtinai tik su priešingos lyties asmeniu. Gyvenimas keičiasi, keičiasi ir lytinių santykių pobūdis. Tai yra žmogaus pasirinkimas. Juk gyvename laisvoje visuomenėje.
O pasekmės – neplanuotas nėštumas, lytiškai perduodamos ligos, grybelinės infekcijos. Jautresniems žmonėms atsiradę nemalonūs požymiai sukelia didelį stresą, baimę.
Psichologinė pasekmės būna gana įvairios. Jos vėlgi labai priklauso nuo žmogaus požiūrio. Jei į santykius žiūrima lengvai ir iš jų nieko, praėjus vasaros atostogoms, daugiau nesitikima, viskas taip ir pasibaigia. Retais atvejais užsimezga meilė, išsivysto gražūs nuolatiniai santykiai. Kartais vasaros romano pora, vyras ir moteris, turintys šeimas, tradiciškai susitinka kasmet, paslapčia nuo savo vyro ar žmonos.
Moterys įsimyli dažniau ir naiviai tiki tolimesniais santykiais, jų manymu, jie galėtų virsti kažkuo daugiau.. Bet praktika rodo ką kita. Vis dėlto tiek vyrai, tiek moterys labiau vertina turimą šeimą ir nuolatinius lytinius santykius šeimoje, o į vasaros romaną žiūri kaip į malonų nuotykį, ir tiek.. Kaip sako prancūzai:„c est la vie !“ – toks yra gyvenimas.
Lietuviai neretai serga lytiškai plintančiomis ligomis ir nebūtinai tik grįžę iš atostogų, tačiau, deja, pas medikus neskuba. O reikėtų nedelsiant kreiptis į dermatovenerologą, ginekologą ar urologą. Nes kiekviena uždelsta diena nulemia sudėtingesnį ir ilgesnį gydymą. Nereikėtų užsiimti saviveikla ir jokiu būdu nesigydyti patiems, taip tik padarysite sau meškos paslaugą.
Tad patarimas būtų vienas – jei turėjote lytinių santykių su atsitiktiniu partneriu ir nerimaujate, ar neužsikrėtėte venerine liga arba ŽIV, nedelsdami kreipkitės į dermatovenerologą. Pasitikrinti sveikatą galima anonimiškai. Tyrimas trunka neilgai, 20–30 min. Išsklaidysite abejones ir gyvensite ramiau. Be to, kai delsiama kreiptis į gydytoją, lytiškai plintančia liga galite užkrėsti nuolatinį partnerį.
Kad to neprireiktų, vertėtų kuo greičiau pasitikrinti, ar viskas gerai. Žinoma, išaiškėjus atsitiktiniam vasaros romanui, kyla emocingi konfliktai, barniai, kankina prislėgta nuotaika, kaltės jausmas ir pan. Tuomet gali prireikti ne tik psichologo, bet ir psichiatro pagalbos.
Kaip minėjau, tai labai individualu. Viskas priklauso nuo jausmų, požiūrio, galų gale nuo to, kaip ir pats žmogus pajėgia susitvarkyti su savo jausmais, kiek yra atsakingas prieš save, savo šeimą ir pan.
Beje, kartais pacientams ima atrodyti, kad jiems niežti visą kūną, tirpsta ranka ar koja ir panašiai, – dažniausiai tai jau baimės pasekmė.
Žinoma, yra. Juk kartais tarp vyro ir žmonos nėra seksualinio sutarimo. Tuomet žmogus, išvykęs atostogauti ir gavęs to, ko dėl vienų ar kitų priežasčių negali turėti šeimoje, atsigauna, pagražėja, atsipalaiduoja.
Na, o jei moteris ar vyras yra vienišas, neturintis šeimos, tuomet jai (jam) vasaros romanas iš tiesų yra visai puikus dalykas visomis prasmėmis: tiek seksualiai, tiek psichologiškai.
Beje, kai kurie vyrai jaučia nevisavertiškumo kompleksą, turi bendravimo problemų, tokiems itin svarbu nors neilgam pasijausti įdomiam, reikalingam. O tam vasaros atostogos – puikus laikas. Pasijusti mylimam, geidžiamam, kad ir trumpam – labai puiku.
Reikia atitinkamai pasiruošti. Pasirūpinti, kad partneris naudotų apsaugos priemonę – prezervatyvą. Nors reikėtų žinoti, kad jis, tarkim, nuo sifilio, apsaugo ne visada. Moterys turėtų nepamiršti naudoti kontraceptines priemones, apsaugojančias nuo nėštumo.
Reiktų laikytis elementarios lytinės higienos principų. Tačiau higienos priemonėmis nepiktnaudžiaukite. Norėčiau priminti, kad jos reikalingos išoriniam apsiplovimui, o „lendant į vidų“ (kai kurios moterys net makštį plauna kalio permanganato tirpalu!) galima išderinti mikroflorą, sukelti uždegimo reakcijas ir pan.
Ateina pacientų vyrų, intymias vietas plovusių brendžiu ar kitu alkoholiniu gėrimu, tad nusideginusių, sukėlusių uždegimus. Dėl to prasideda nejautra, lytinių santykių nekokybiškumas ir panašios problemos.
Gyvenimas yra gyvenimas. Kartais vyrai ir moterys, atitrūkę nuo šeimos ir namų, siekia aštrių emocijų, trokšta patirti kažką nauja, todėl lengvai pradeda atsitiktinius lytinius santykius vos po vieno ar kelių susitikimų su praktiškai svetimu žmogumi. Aišku, kartais susižavima, gal imponuoja žmogaus elgesys, gal asmenybė ar fiziniai duomenys. Tai nemaža dalimi priklauso ir nuo vyro ar moters seksualumo, potencijos, energijos. Galų gale nesvarbu, kodėl, bet tai vyksta.
Ne paslaptis, kad kartais iš Europos šalių.vykstama poilsiauti specialiai pasimėgauti „laisvu lytiniu gyvenimu“, sakykim, į Tailandą (ypač tai propaguoja vyrai).
Kita vertus, dažniau lytinėmis ligomis užsikrečiama čia, Lietuvoje, nes daugelyje užsienio pasaulio šalių prostitucija yra legalizuota. Kai 1996 m. buvau mokymuose Vakarų Vokietijoje, sužinojau, kad prostitucija yra registruota kaip verslas, prostitutėms nuolat tikrinama sveikata. Taip yra apsaugoti ir klientai, ir paslaugų tiekėjos. O Lietuvoje moterys ir vyrai, dirbantys sekso rinkoje, užkrečia klientus gonorėja, sifiliu, kitomis lytiškai plintančiomis ligomis.
Manau, mūsų valstybė turėtų vieną kartą padaryti reikiamas išvadas ir kuo skubiau prostituciją legalizuoti. Mažiau plistų lytinės ligos, ŽIV, būtų mažiau problemų valstybei, šeimai, visuomenei.
Jei poros (gyvendamos šeimoje ar su gyvenimo draugu) pykstasi, turi nesklandumų lytinio gyvenimo srityje, seksologai pataria vykti atostogauti drauge. Naujoje aplinkoje maloniai ilsintis, kartais atgimsta jausmai, sugrįžta tai, kas gal buvo mažai tikėtina, – švelnumas, aistra, meilė.
Kiek turėtų trukti lytinis aktas, geriausiai žino moteris, todėl jos ir reikia pasiklausti. Bet ar verta patikėti, kai ji meilikaujančiai sako, jog jai užtenka ir tų 30 sekundžių? Greičiausiai protinga ir mylinti moteris labai nenusimins dėl kelių per greitai išsiveržusios sėklos kartų, bet jeigu taip atsitinka visada? Paguodžiant galima pasakyti, kad priešlaikinė ejakuliacija - lengviausiai išsprendžiama seksualinė problema....
Skaityti daugiauKiekvienai porai moters nėštumo metu lytiniai santykiai sukelia tam tikrų dvejonių. Vienoms poroms nėštumas seksualiniam gyvenimui teikia tik privalumų, kitoms – tai susirūpinimas ir problemos. Iškyla begalės klausimų, į kuriuos atsakymus gali pateikti tik moterį nėštumo metu prižiūrintis gydytojas. Kas atsitiks, jeigu moteris patirs orgazmą? Ar galima mylintis sužaloti kūdikį? Ar gali seksas sukelti persileidimą? Kokia yra infekcijos patekimo rizika? Į šiuos klausimus atsako Vilniaus gimdymo namų akušerė-ginekologė ALINA KITOVIENĖ....
Skaityti daugiauMoksliniai tyrimai nustatė, kad natūrali kontracepcija ne tik įmanoma, bet ir gali būti efektyvi (toms, kurių ciklas reguliarus, patikimumas – daugiau nei 90 proc.). Kiekviena moteris turi tam tikrą ciklo ritmą, todėl reikia tik išmokti stebėti savo pojūčius. Dažniausiai rekomenduojama naudotis keliomis vaisingų ir nevaisingų dienų nustatymo metodikomis. Apie kalendorinį, temperatūros ir gleivių stebėjimo metodus konsultuoja gydytojas ginekologas med.dr. Genadijus KRAVČENKA....
Skaityti daugiauKiekvienam labai svarbu turėti palikuonių, pratęsti savo giminę. Tam reikalinga sveika sėkla (sperma – skystis, susidedantis iš spermatozoidų ir pridėtinių lytinių liaukų sekreto)....
Skaityti daugiauKai kuriose kultūros oralinis seksas yra uždraustas. Draudimai dažniausiai remiasi tuo, jog po tokių santykių vaikų nebus – todėl tai beprasmiška, nuodėminga, tai nusikaltimas gamtai. Kunilingas didelio nepalankumo susilaukdavo dar ir todėl, kad ilgą laiką jis buvo laikomas išimtinai tik lesbiečių meilės forma. Negana to, netgi dabar kai kuriose JAV valstijose teisiškai uždraustas burnos ir lytinių organų kontaktas. Tačiau dažniausiai šis draudimas taip ir lieka dulkėti knygų lentynose… ...
Skaityti daugiauPasaulyje vis nesiliauja diskusijos dėl varpos didinimo operacijų. Nors tai nėra pigus malonumas, tačiau į plastikos centrus kreipiasi vis daugiau vyrų, norinčių atsikratyti savo „gėdos“. Niekas taip nenuginkluoja ir nepažemina „stipriosios“ lyties atstovų, kaip juokelis apie mažą varpą. Nefridos klinikos ir radijo stoties „Vox Maris“ laidos „Apie tai...“ vedėjas dermatovenerologas-seksologas Pragiedrulis VELIČKA skuba nuraminti tokius nusivylusius vyrus: legendinis Kazanova irgi nepasižymėjo dideliais gabaritais, tačiau jam tai netrukdė būti puikiu meilužiu....
Skaityti daugiau1. burokėlis neišvaizdi, bet naudinga daržovė. kodėl sveika? burokėlis – ...
Skaityti daugiauGyvenimas lieka gyvenimu, ir norime to ar ne, kartais atsiduriame meilės trikampyje. Gana dažnai moterys draugauja su vedusiais vyrais. Kartais tai tęsiasi ne metus ar dvejus, o dešimtmečius. Kodėl tai vyksta? Mūsų pašnekovė gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė sako: „Esu moteris, sukaupusi nemažą gyvenimo patirtį. Bėgant metams jaunatvišką maksimalizmą iškeičiau į maksimalią toleranciją.“ Taigi laisvos moters ir vedusio vyro santykių peripetijos ir perspektyvos moterų gydytojos akimis....
Skaityti daugiauVienas iš didžiausią atgarsį sukėlusių TV laidos siužetų paskutiniuoju metu buvo pasakojimas apie pirmąjį ir kol kas vienintelį kontraceptinį pleistrą. Akivaizdu, kad šia veiksminga, saugia ir turinčia daug kitų praktiškų privalumų apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo priemone moterys domisi. Sulaukėme prašymų apie šį būdą papasakoti žurnale. Į dažniausius mūsų žiūrovių ir skaitytojų klausimus paprašėme atsakyti dr. Lolitos JAKUBAUSKIENĖS....
Skaityti daugiauPagaliau po sunkios darbo savaitės atėjo ilgai lauktas savaitgalis. Visą dieną praleidote drauge, pasilepinote puikia vakariene, o ir intymus vakaras prie žvakių šviesos ir liepsnojančio židinio turėjo būti kaip niekada malonus, tačiau... Deja, neretai moteriai romantiška nuotaika dingsta vos tik pagalvojus apie skausmingus intymius santykius. Dažna to priežastis - makšties sausumas. Plačiau apie šią problemą papasakoti paprašėme Kauno Medicinos universiteto Klinikų akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoją rezidentą GEORGE HAROUN....
Skaityti daugiauVidutinio amžiaus krizė – problema, su kuria tam tikru amžiaus tarpsniu neišvengiamai susiduria kiekvienas vyras. Tačiau ne kiekvienas, pametęs šeimą, lekia į jaunesnės moters glėbį. Nuo ko priklauso šis pasirinkimas ir apskritai, ar valia tokius vyrus teisti, klausiame Kauno medicinos universiteto klinikų psichologės-psichoterapeutės dr. Viktorijos GRIGALIŪNIENĖS. ...
Skaityti daugiauSekso biologinė paskirtis, kaip visi žinome, yra giminės pratęsimas, vaikų atsiradimas. Poreikį turėti palikuonių jaučia daugelis žmonių, tačiau ne visi vienodai. Kai kas tariasi visai nenorintys turėti vaikų. Mat lytinį instinktą didžia dalimi lemia galvos smegenų žievės veikla, t.y. žmogaus protas. Be jo žmogus, kaip ir visi gyvūnai, rūpintųsi vaikų atsiradimu tik instinktyviai. Tačiau sekso funkcija vaikais neapsiriboja. Žmonės, kaip ir dalis laukinių gyvūnų (pvz., liūtai) lytiškai santykiauja daug dažniau nei reikia giminei pratęsti. Tokį elgesį lemia lytinio instinkto savybės: periodiškai kyla specifinė fiziologinė įtampa, kai instinktas patenkinamas, įtampa atslūgsta, atsiranda malonumo pojūtis, po tam tikro laiko įtampa vėl atsiranda... Šis "užburtas ratas", jei nėra sutrikimų ar nukrypimų, sukasi beveik visą gyvenimą. Intelektas, išgyvenimai, seksualinės nesėkmės gali visiškai ar ilgesniam laikui "užblokuoti" lytinį potraukį. Pasitaiko ir kitų lytinių santykių nukrypimų, pvz., keršto tikslais, siekiant patirti ypatingų pojūčių, imami "kolekcionuoti" priešingos lyties atstovai ir kt. Tuomet žmogus sąmoningai suaktyvina savo seksualinę veiklą ir padidina patį lytinį potraukį....
Skaityti daugiauProf. Balys Dainys, paklaustas, kiek kartų reikėtų „mylėtis dėl sveikatos“, atsako vienos liaudies dainos žodžiais: „Tris kartus per savaitę, 160 kartų per metus“. Pasak urologo, reguliarus seksualinis gyvenimas – tai puikios prostatos būklės užtikrinimas....
Skaityti daugiauPastaruoju metu medicinos pasaulyje vis dažniau imama kalbėti apie šalutinį kontraceptinių tablečių poveikį – libido slopinimą. Vartojančios kontraceptines priemones moterys, nelaukdamos medikų išvadų ir ilgalaikių tyrimų rezultatų, uždaruose vakarėliuose, internete ir mažose kavinukėse drąsiai kalba apie mažėjantį seksualumą. Moterys įsitikinusios, kad jų nenorą mylėtis nulemia kasdien geriamos kontraceptinės tabletės. ...
Skaityti daugiauŠiaulių apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centro direktorė ginekologė lektorė Asta DAMKUVIENĖ, remdamasi savo dirbo su paaugliais praktika, pastebi tendencijas, verčiančias labiau pritarti pirmajam teiginiui. ...
Skaityti daugiauSkirtingai nei vyrams, moterims, kad įvyktų lytinis aktas, nebūtina susijaudinti, šiaip ar taip makštis bus atvira kontaktui. Tačiau pasitaiko, kad visavertis lytinis aktas tampa neįmanomas dėl makšties būklės, vadinamos vaginizmu....
Skaityti daugiau
Lankytojų komentarai
Parašykite savo nuomonę