Seksas be meilės – kaip gėlės be vandens

Ar egzistuoja sekse draudimai? Ir ar „privalome“ laikytis kokių nors normų? Tokie ir panašūs klausimai kyla ne vienam. Atsakyti į juos paprašėme šios srities specialistės Lietuvos seksologų draugijos narės Vilniaus klinikos „Santaura“ gydytojos dermatovenerologės med.dr. Onos Mažylienės.
 

Ar yra sekse tabu?


Porai normalu sekse yra tai, kas teikia abipusį malonumą ir nekenkia nei moters, nei vyro sveikatai. Seksualinis aktyvumas, jo formos ir veiksmai – tai tik dviejų žmonių reikalas. Kiekvienai porai tabu gali būti skirtingi dalykai. Kas priimtina vieniems besimylintiems, gali būti visiškai nesuprantami kitiems. Svarbu nepažeisti individualių socialinio elgesio normų. Taigi normalūs yra visi santykiavimo, glamonių būdai ir pozos, jeigu tai yra priimtina abiem.
Naudingas patarimas galėtų būti toks: nemėginkite pakartoti pozų, kurias matėte „Kama Sutros“ vadovėlyje. Jos gana sudėtingos, reikalaujančios didelio kūno lankstumo ir fizinių jėgų. Vietoj geidžiamos pozos galite atsidurti nepatogioje, netgi nepavydėtinoje situacijoje.
Sušildyti ir papuošti artimus santykius gali tik poros noras erotizuoti buvimą kartu: jauki aplinka, švelnūs žodžiai ir prisilietimai.
Ir – dar kartą pabrėžiu – nereikėtų pamiršti, kad sekse nėra nieko draudžiamo, jei tai patinka abiem partneriams.

 

Ar galima atsakyti į klausimą, kaip dažnai reiktų mylėtis? Kas tai lemia – seksualumas, fiziologija, kultūra?


Seksologijos klasika teigia, kad seksualinė norma – tai optimalus seksualinių santykių kiekis ir kokybė, kai konkreti pora iki galo realizuoja individualius seksualinius poreikius. Taigi seksualinė norma iš esmės – labai individualus dalykas.
Ją veikia žmogaus biologinis ir seksualinis temperamentas, šeimos aplinka, įpročiai, kultūros, epochos tradicijos.
Kaip dažnai mylėtis, priklauso nuo partnerio: ar jis yra, ar jo nėra, kokie tavo ar jo poreikiai. Svarbu, kad seksualiniai veiksmai derėtų tarpusavyje. Todėl kaip dažnai, kiek kartų, kada mylėtis, sprendžia kiekviena pora.
Nors, kita vertus, apie ką mes kalbame? Apie seksą ar meilę?! Meilei nereikia nieko spręsti – tikri jausmai vyniojasi lyg rožės žiedas saulės spindulėlyje. Kuo daugiau ugnies, meilės, tuo aistringesnis seksas. Seksualinės normos apbrėžimo nėra pirmiausia todėl, kad seksas – jausmų sritis. Tai, kas jūsų porai atrodo optimalu ir normalu, kitai gali atrodyti siaubinga ar net šlykštu!
Vieniems mylėtis kiekvieną vakarą – malonumas, kitus tai vargina. Jei pora mylisi kartą per tris mėnesius, bet tai tenkina abu partnerius, vadinasi, toks lytinių santykių dažnis ir yra šios poros seksualinė norma.
Kai santykiai tenkina abu partnerius, sekso negali būti nei per daug, nei per mažai. Todėl visiškai nesvarbu, kaip dažnai tai vyksta, jeigu abiem tai patinka.
Netaikykite sau svetimų normų, apie kurias kartais rodoma ar šnekama laidose, rašoma žurnaluose ar knygose. Svarbiausia pažinkite save, tobulinkite savo seksualumą, dalinkitės juo su jums brangiu mylimu žmogumi.


 

Ar yra kažkokios normos kalbant apie vyriškojo pasididžiavimo matmenis?


Apklausius įvairių šalių moteris ir paprašius pagal 10 balų skalę įvertinti, kiek joms svarbus vyriško pasididžiavimo dydis, paaiškėjo, kad tai labiausiai rūpi Izraelio (7,4 balai) ir Italijos (6,5 balai) moterims.
Vidutinis statistinis vyro lytinio organo ilgis – 15 cm, gana dažnai siekia 13–18 cm. Beje, didžiausio penio (net 34,5 cm) savininkas gyvena Didžiojoje Britanijoje.
Aišku, meilės žaidimuose nėra labai patogu ir malonu (kartais net skausminga, priklauso nuo sueities pozos), kai penis yra labai didelis arba per mažas.
Tačiau tai tikrai nėra svarbiausias dalykas sekse! Svarbiausia yra abipusė meilė, aistra, pasitikėjimas vienu kitu ir noras suteikti vienas kitam kuo didesnį fizinį, emocinį ir dvasinį pasitenkinimą.
 

Kai partneris toli ar jo visai nėra, ar patartina masturbuotis?


Masturbacija – trumpiausias ir saugiausias seksas, leidžiantis išvengti atsitiktinių lytinių santykių, apsisaugoti nuo rizikos užsikrėsti venerinėmis ligomis. Ji pravarti tiems, kurie ilgą laiką neturėjo lytinių santykių (kai partneris ilgam laikui yra išvykęs į kitą miestą ar šalį). Kita vertus, seksualinę energiją galima išnaudoti ir kitais būdais: aktyviai sportuojant sporto klube, dirbant fizinį darbą ir t.t.
Masturbacija – tai reali fizinė pagalba sau. Įdomu, tai, kad po ilgo išsiskyrimo susitikę partneriai, kurie masturbavosi, daug greičiau prisitaiko vienas prie kito, nes nėra nusilpęs jų lytinis potraukis. Be to, jie jaučiasi morališkai tvirčiau už tuos, kurie ieškojo atsitiktinių lytinių santykių.
Masturbacija padeda pažinti savo kūną, tik, aišku, nereikia tuo piktnaudžiauti: kad per daug neįprasti taip, kad ir partnerio nereikės!
Masturbacija ir vedybinis gyvenimas yra du tarpusavyje suderinami dalykai, ypač tuomet, kai nusibosta rutina, kai vyras nesugeba patenkinti savo partnerės. Tada kyla noras atsipalaiduoti kitaip. Saugiau ir paprasčiau užsidaryti vonioje ir save patenkinti pačiam (ai) negu pasinaudoti prostitučių (tų) paslaugomis.
Masturbacija pasitarnauja esant painiems savitarpio santykiams, esant vyro impotencijai, perdėtam drovumui lytinių santykių metu, dėl baimės pastoti ir pan.
 

Ar įmanomas normalus seksas, kai partneris (ė) yra keliasdešimt metų vyresnis ar jaunesnis?


Paskutiniaisiais dešimtmečiais pasaulyje ryškėja įdomi tendencija – moterys vis dažniau kuria šeimas su 10–30 metų jaunesniais vyrais. Neretai 40 metų perkopusi aktyvi gyvenimą mylinti moteris dvasia ir fizine išvaizda jaučiasi kur kas jaunesnė, todėl ir daugiau bendrumų randa su jaunesniais vyrais, o su bendraamžiu ar vyresniu jai būna tiesiog nuobodu. Kai kuriems jaunesniems vyrams tiek fiziškai, tiek dvasiškai įdomiau bendrauti su patrauklia gyvenimo patirtį turinčia vyresne moterimi. Be to, fizinis seksualinis aktyvumas šiuose amžiaus tarpsniuose neretai būna panašus.
Kai vyras ir moteris juda gyvenime viena kryptimi, turi bendrų interesų, puoselėja abiem svarbias svajones ir vertybes, amžiaus skirtumas – tik detalė, ne daugiau.
Santykiai tarp vyro ir moters tai visų pirma kūryba, paslaptis, netikėtumas. Argi tai priklauso nuo partnerio amžiaus? Paklauskite savęs: ko aš noriu iš artimų santykių? Kokias emocijas man tai suteikia? Kaip aš jaučiuosi šalia šio žmogaus? Ar jis man svarbus kaip asmenybė, ar tik reikalingas seksualiniam alkiui patenkinti?
Sąžiningai atsakykite į tuos klausimus, tuomet ir atrasite atsakymą.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

mantas
2014-12-28 20:54
įsigyti galima bet kurioje vaistinėje, recepto jos nepasilieka, todėl gražiai paprašius gali pavykti nusipirkti ir be jo.Tik dėl dozės vertėtų pasitarti su gydytoju ar vaistininku [būna 50,100 ir 200 mg].(super)
Rimas
2014-12-27 22:02
ar tos spedros yra bet kurioje vaistinėje ir ar galima nusipirkti be recepto?
Viltė
2014-11-05 13:25
maniškis vartoja vaistą Spedra. Jis gerai toleruojamas ir veikimas tęsiasi pakankamai ilgai.(super)
Kamilė
2014-11-03 15:11
Visiems pasitaiko. Gyvenime daug streso, nervų. Vyrai irgi jautrūs.Geriau patarkite ką daryti moteriai, kai vyrui nepasiseka. Ar tokiu atveju liko tik masturbacija? Maniškis vis užkompleksuoja ir vis bando atitolinti kitą kartą,
VNlOnSTI
2012-09-07 17:52
ytbxtvp
mQSnqEeT
2012-08-26 20:19
lapyis
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai