Lengvas žaidimas su priešingos lyties asmeniu yra žmogiškos prigimties elgesio elementas, būdingas bet kurio amžiaus, lyties ar šeimyninio statuso žmonėms. Flirto metu gaminasi biocheminės medžiagos, kurios palaiko organizmo tonusą, o žmogus pasijaučia visavertis ir pasitikintis savimi. Priešingos lyties dėmesys gali priversti atsiskleisti iš geriausios pusės, tiesiog daryti stebuklus. Flirtas nebūtinai baigiasi rimtesniais santykiais. Darbe, norėdami patraukti dėmesį, galime labiau pasistengti, kad galėtume pasipuikuoti darbiniais sugebėjimais ir rezultatais, bet, iš kitos pusės, dėl flirto yra rizika ir mažiau dėmesio skirti darbui. Taigi flirtas darbe gali įvairiai veikti darbo efektyvumą. Padidėjusi savigarba ir adrenalinas kraujyje gali padėti siekti aukštumų darbe, tačiau gali ir blaškyti dėmesį.
Dauguma žmogiškų santykių susideda iš dviejų fazių: suartėjimo ir nutolimo. Čia kalbama apie psichologinius procesus, o ne apie fizinį atstumą. Suartėjimas lydimas pakilimo ir yra malonus abiem pusėm bei jį stebintiems. Nors kuriozų būna ir čia. Įsimylėję žmonės kartais „pameta galvas“, pasirodydami keisti aplinkiniams ir pridarydami klaidų darbe. Ir ypač dažnai painiojamas asmeninis gyvenimas ir pareigos darbe. Bet suartėjimas vis dėlto dar yra lengvesnė fazė. Tuo tarpu nutolimas, kai dirbama viename darbe, jau yra sudėtingesnis. Jei tai vyksta įprastame gyvenime, nutolimas gali būti net nelabai skausmingas: paprasčiausiai vis rečiau susitinkama, o buvusį draugą pakeičia kiti žmonės. Nemalonios emocijos pamirštamos lengviau nei tada, kai buvusįjį nori nenori tenka matyti ir bendrauti su juo kasdien. Situacija gali peraugti į „šaltąjį karą“, trikdydama atmosferą visame kolektyve. Dėl šių pasekmių kai kur tarnybinių romanų vengiama administracine tvarka arba pasiūloma dirbti skirtinguose padaliniuose.
Nori to ar nenori, įsimylėjėliai, dirbantys viename darbe, greitai tampa apkalbų aukomis ir smalsių bendradarbių dėka gali pasijusti lyg realybės šou. Net jeigu santykiai klostosi gerai, bendradarbiams jų detalės labai įdomios. Iš viršininkų galima sulaukti pastabų, kad darbo metu užsiimate asmeniniais reikalais (nors ir labai stengiatės to nedaryti), o iš kai kurių kolegų – kandžių pastabų ir pavydo. Jokiu būdu neaptarinėkite savo santykių su niekuo iš bendradarbių – tai gali atsisukti prieš jus. Ypač sudėtingi santykiai yra tada, kai vienas iš partnerių ar abu yra vedę. Tada norima, kad liudininkų būtų kuo mažiau. Iš kitos pusės, jei partneris ypač linkęs slėpti santykius nuo bendradarbių, gali kilti įtarimas, kad į šiuos santykius jau nuo pat pradžių jis žiūri nerimtai, kaip į laisvalaikio žaidimą.
Pirmiausia žmogų, su kuriuo dirbi, per laiką tikrai gerai pažįsti. Juk darbe iš viso praleidžiame kone trečdalį gyvenimo. Žinai jo charakterį, įpročius, mąstymą, tada ir vėliau bendraujant siurprizų yra mažiau. Be to, jei kartu dirbate, tikėtina, kad jus bent kai kurie dalykai domina tie patys, ir nepritrūksite temų pokalbiams. Na, o galiausiai – darbo vieta nėra amžina, ją galima pakeisti. Tada tai jau nebe tarnybinis romanas, o tiesiog santykiai su žmogumi, su kuriuo susipažinote buvusiame darbe.
Ne paskutinėje vietoje ir tai, kad tarnybinis romanas gali padėti padaryti karjerą, ne vienam ir padeda.
Nemažai žmonių darbas asocijuojasi su nemaloniomis emocijomis. Kartais šie jausmai nevisiškai sąmoningi ir kaupiasi ilgą laiką, po ko gali „sprogti“. O jeigu nemalonus darbas, tas pats jausmas pernešamas ir bendradarbiams (dėl to neretai su buvusiais bendradarbiais vengiama bendrauti, nors jie ir vertinami kaip žmonės). Be to, jei turimos skirtingos nuomonės į kokį nors darbo reikalą, greitai šis nedidelis kivirčas gali virsti asmeniniu ginču, išeinančiu už darbo ribų.
Santykiams nepalanku ir tai, kad su mylimuoju tenka bendrauti kasdien, visą laiką. Paprastai artumas santykiuose atsiranda pamažu, ilgėja kartu praleidžiamas laikas. Jei kartu dirbate, kartu laiką leidžiate po darbo, kartu dar ir miegate, tai kada pailsėti vienam nuo kito? Ko yra per daug arba kas siūloma prievarta, paprastai greitai nusibosta ir atstumiama, nors gal tai ir geri bei naudingi dalykai. Ir tokia „greita“ meilė, panašiai kaip laužas, įpylus benzino, gali greit ir perdegti.
Be to, kai partneris visada šalia, nenorom peršasi mintis: „Vis vien jis niekur nuo manęs nepaspruks“. O tai jau gali būti pagrindas mažiau saugoti santykius ir pasirodyti iš blogosios pusės.
Galiausiai ne paslaptis, kad tarnybiniai romanai gali būti naudingi vienai, o gal ir abiem pusėm. Kas nori lengvatų, kas – aukštesnių pareigų ar atlyginimo... Dažniausiai pagal šį scenarijų vyksta viršininko (-ės) ir pavaldinės (-io) santykiai. Ir kuo gi tai blogai? Šiuose santykiuose jau nuo pat pradžių yra tam tikra nelygybės dalis. Remiantis statistika, viršininkai retai tuokiasi su savo pavaldinėmis, o viršininkės – su savo vairuotojais ir apsaugos darbuotojais. O jei ir susituokiama, dažniausiai nesinori namuose turėti viršininko ar viršininkės ir amžinai būti pavaldiniu. Jei viršininkė, su kuria buvo romanas, sugalvoja jį nutraukti, buvusiam meilužiui darbe išsilaikyti šansų mažai: juk moteriai nesinori, kad būtų kalbama, kaip ji atrodo neoficialioje aplinkoje. Na, o jeigu vaikinas pirmas sugalvoja nutraukti santykius, nuo moters keršto išsisukti irgi nepavyks.
Nemažiau nemalonumų laukia, jei viršininkas yra vyras. Vis dėlto neretai vyrai leidžia sau seksualiai pasinaudoti pavaldinėmis. O mergina jau galvojo, kad tai romanas, slapta svajojo apie santuoką ir aukštesnes pareigas... Be to, vėliau darbe neretai dar tenka bendrauti ir su nauja viršininko favorite arba būti atleistai dėl menko preteksto.
Visada yra rizika neverbalinę informaciją suprasti klaidingai. Jeigu jūs viršininkas, pavaldinė nebūtinai jums šypsosi todėl, kad jaučia simpatiją. Tai gali būti bandymas jums įsiteikti ar sušvelninti jūsų pyktį. Jeigu jūs pavaldinė, viršininko flirto su jumis neskubėkite traktuoti kaip gražios meilės pradžios. Jo veiksmai gali reikšti paprasčiausią hierarchijos taisyklę: svarbiausias patinas turi teisę „pažaisti“ su bet kuria iš patelių. Protingiau tokius santykius būtų visada palikti draugiškus. Ir lygiai taip pat galimas daiktas, kad jūsų draugiškus santykius ar flirtą bendradarbiai gali klaidingai interpretuoti kaip romaną.
Aišku, tarnybiniai romanai ne visada baigiasi nelaimingai. Tačiau visada, kai jaučiate simpatiją bendradarbiui (-ei) ir norite užmegzti artimesnius santykius, verta būti atsargiam. Gal net vienam iš jūsų verta pakeisti darbą, o tada šansų išsaugoti meilę atsiranda kur kas daugiau. Juo labiau – jei vienas iš jūsų viršininkas, kitas – pavaldinys.
Kiek turėtų trukti lytinis aktas, geriausiai žino moteris, todėl jos ir reikia pasiklausti. Bet ar verta patikėti, kai ji meilikaujančiai sako, jog jai užtenka ir tų 30 sekundžių? Greičiausiai protinga ir mylinti moteris labai nenusimins dėl kelių per greitai išsiveržusios sėklos kartų, bet jeigu taip atsitinka visada? Paguodžiant galima pasakyti, kad priešlaikinė ejakuliacija - lengviausiai išsprendžiama seksualinė problema....
Skaityti daugiauKiekvienai porai moters nėštumo metu lytiniai santykiai sukelia tam tikrų dvejonių. Vienoms poroms nėštumas seksualiniam gyvenimui teikia tik privalumų, kitoms – tai susirūpinimas ir problemos. Iškyla begalės klausimų, į kuriuos atsakymus gali pateikti tik moterį nėštumo metu prižiūrintis gydytojas. Kas atsitiks, jeigu moteris patirs orgazmą? Ar galima mylintis sužaloti kūdikį? Ar gali seksas sukelti persileidimą? Kokia yra infekcijos patekimo rizika? Į šiuos klausimus atsako Vilniaus gimdymo namų akušerė-ginekologė ALINA KITOVIENĖ....
Skaityti daugiauMoksliniai tyrimai nustatė, kad natūrali kontracepcija ne tik įmanoma, bet ir gali būti efektyvi (toms, kurių ciklas reguliarus, patikimumas – daugiau nei 90 proc.). Kiekviena moteris turi tam tikrą ciklo ritmą, todėl reikia tik išmokti stebėti savo pojūčius. Dažniausiai rekomenduojama naudotis keliomis vaisingų ir nevaisingų dienų nustatymo metodikomis. Apie kalendorinį, temperatūros ir gleivių stebėjimo metodus konsultuoja gydytojas ginekologas med.dr. Genadijus KRAVČENKA....
Skaityti daugiauKiekvienam labai svarbu turėti palikuonių, pratęsti savo giminę. Tam reikalinga sveika sėkla (sperma – skystis, susidedantis iš spermatozoidų ir pridėtinių lytinių liaukų sekreto)....
Skaityti daugiauKai kuriose kultūros oralinis seksas yra uždraustas. Draudimai dažniausiai remiasi tuo, jog po tokių santykių vaikų nebus – todėl tai beprasmiška, nuodėminga, tai nusikaltimas gamtai. Kunilingas didelio nepalankumo susilaukdavo dar ir todėl, kad ilgą laiką jis buvo laikomas išimtinai tik lesbiečių meilės forma. Negana to, netgi dabar kai kuriose JAV valstijose teisiškai uždraustas burnos ir lytinių organų kontaktas. Tačiau dažniausiai šis draudimas taip ir lieka dulkėti knygų lentynose… ...
Skaityti daugiauPasaulyje vis nesiliauja diskusijos dėl varpos didinimo operacijų. Nors tai nėra pigus malonumas, tačiau į plastikos centrus kreipiasi vis daugiau vyrų, norinčių atsikratyti savo „gėdos“. Niekas taip nenuginkluoja ir nepažemina „stipriosios“ lyties atstovų, kaip juokelis apie mažą varpą. Nefridos klinikos ir radijo stoties „Vox Maris“ laidos „Apie tai...“ vedėjas dermatovenerologas-seksologas Pragiedrulis VELIČKA skuba nuraminti tokius nusivylusius vyrus: legendinis Kazanova irgi nepasižymėjo dideliais gabaritais, tačiau jam tai netrukdė būti puikiu meilužiu....
Skaityti daugiau1. burokėlis neišvaizdi, bet naudinga daržovė. kodėl sveika? burokėlis – ...
Skaityti daugiauGyvenimas lieka gyvenimu, ir norime to ar ne, kartais atsiduriame meilės trikampyje. Gana dažnai moterys draugauja su vedusiais vyrais. Kartais tai tęsiasi ne metus ar dvejus, o dešimtmečius. Kodėl tai vyksta? Mūsų pašnekovė gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė sako: „Esu moteris, sukaupusi nemažą gyvenimo patirtį. Bėgant metams jaunatvišką maksimalizmą iškeičiau į maksimalią toleranciją.“ Taigi laisvos moters ir vedusio vyro santykių peripetijos ir perspektyvos moterų gydytojos akimis....
Skaityti daugiauVienas iš didžiausią atgarsį sukėlusių TV laidos siužetų paskutiniuoju metu buvo pasakojimas apie pirmąjį ir kol kas vienintelį kontraceptinį pleistrą. Akivaizdu, kad šia veiksminga, saugia ir turinčia daug kitų praktiškų privalumų apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo priemone moterys domisi. Sulaukėme prašymų apie šį būdą papasakoti žurnale. Į dažniausius mūsų žiūrovių ir skaitytojų klausimus paprašėme atsakyti dr. Lolitos JAKUBAUSKIENĖS....
Skaityti daugiauPagaliau po sunkios darbo savaitės atėjo ilgai lauktas savaitgalis. Visą dieną praleidote drauge, pasilepinote puikia vakariene, o ir intymus vakaras prie žvakių šviesos ir liepsnojančio židinio turėjo būti kaip niekada malonus, tačiau... Deja, neretai moteriai romantiška nuotaika dingsta vos tik pagalvojus apie skausmingus intymius santykius. Dažna to priežastis - makšties sausumas. Plačiau apie šią problemą papasakoti paprašėme Kauno Medicinos universiteto Klinikų akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoją rezidentą GEORGE HAROUN....
Skaityti daugiauVidutinio amžiaus krizė – problema, su kuria tam tikru amžiaus tarpsniu neišvengiamai susiduria kiekvienas vyras. Tačiau ne kiekvienas, pametęs šeimą, lekia į jaunesnės moters glėbį. Nuo ko priklauso šis pasirinkimas ir apskritai, ar valia tokius vyrus teisti, klausiame Kauno medicinos universiteto klinikų psichologės-psichoterapeutės dr. Viktorijos GRIGALIŪNIENĖS. ...
Skaityti daugiauSekso biologinė paskirtis, kaip visi žinome, yra giminės pratęsimas, vaikų atsiradimas. Poreikį turėti palikuonių jaučia daugelis žmonių, tačiau ne visi vienodai. Kai kas tariasi visai nenorintys turėti vaikų. Mat lytinį instinktą didžia dalimi lemia galvos smegenų žievės veikla, t.y. žmogaus protas. Be jo žmogus, kaip ir visi gyvūnai, rūpintųsi vaikų atsiradimu tik instinktyviai. Tačiau sekso funkcija vaikais neapsiriboja. Žmonės, kaip ir dalis laukinių gyvūnų (pvz., liūtai) lytiškai santykiauja daug dažniau nei reikia giminei pratęsti. Tokį elgesį lemia lytinio instinkto savybės: periodiškai kyla specifinė fiziologinė įtampa, kai instinktas patenkinamas, įtampa atslūgsta, atsiranda malonumo pojūtis, po tam tikro laiko įtampa vėl atsiranda... Šis "užburtas ratas", jei nėra sutrikimų ar nukrypimų, sukasi beveik visą gyvenimą. Intelektas, išgyvenimai, seksualinės nesėkmės gali visiškai ar ilgesniam laikui "užblokuoti" lytinį potraukį. Pasitaiko ir kitų lytinių santykių nukrypimų, pvz., keršto tikslais, siekiant patirti ypatingų pojūčių, imami "kolekcionuoti" priešingos lyties atstovai ir kt. Tuomet žmogus sąmoningai suaktyvina savo seksualinę veiklą ir padidina patį lytinį potraukį....
Skaityti daugiauProf. Balys Dainys, paklaustas, kiek kartų reikėtų „mylėtis dėl sveikatos“, atsako vienos liaudies dainos žodžiais: „Tris kartus per savaitę, 160 kartų per metus“. Pasak urologo, reguliarus seksualinis gyvenimas – tai puikios prostatos būklės užtikrinimas....
Skaityti daugiauPastaruoju metu medicinos pasaulyje vis dažniau imama kalbėti apie šalutinį kontraceptinių tablečių poveikį – libido slopinimą. Vartojančios kontraceptines priemones moterys, nelaukdamos medikų išvadų ir ilgalaikių tyrimų rezultatų, uždaruose vakarėliuose, internete ir mažose kavinukėse drąsiai kalba apie mažėjantį seksualumą. Moterys įsitikinusios, kad jų nenorą mylėtis nulemia kasdien geriamos kontraceptinės tabletės. ...
Skaityti daugiauŠiaulių apskrities visuomenės sveikatos ugdymo centro direktorė ginekologė lektorė Asta DAMKUVIENĖ, remdamasi savo dirbo su paaugliais praktika, pastebi tendencijas, verčiančias labiau pritarti pirmajam teiginiui. ...
Skaityti daugiauSkirtingai nei vyrams, moterims, kad įvyktų lytinis aktas, nebūtina susijaudinti, šiaip ar taip makštis bus atvira kontaktui. Tačiau pasitaiko, kad visavertis lytinis aktas tampa neįmanomas dėl makšties būklės, vadinamos vaginizmu....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę