Tarnybinių romanų pavojai

Bet kuriame kolektyve, kur dirba panašaus amžiaus vyrai ir moterys, sunku išvengti flirto ir tarnybinių romanų. Priešingos lyties bendradarbio dėmesys, be abejo, yra malonus, tačiau jis gali nuvesti į sudėtingus santykius ne tik su pačiu bendradarbiu, bet ir su visu kolektyvu.
 

Flirtas visur – ir darbe, ir gatvėje


Lengvas žaidimas su priešingos lyties asmeniu yra žmogiškos prigimties elgesio elementas, būdingas bet kurio amžiaus, lyties ar šeimyninio statuso žmonėms. Flirto metu gaminasi biocheminės medžiagos, kurios palaiko organizmo tonusą, o žmogus pasijaučia visavertis ir pasitikintis savimi. Priešingos lyties dėmesys gali priversti atsiskleisti iš geriausios pusės, tiesiog daryti stebuklus. Flirtas nebūtinai baigiasi rimtesniais santykiais. Darbe, norėdami patraukti dėmesį, galime labiau pasistengti, kad galėtume pasipuikuoti darbiniais sugebėjimais ir rezultatais, bet, iš kitos pusės, dėl flirto yra rizika ir mažiau dėmesio skirti darbui. Taigi flirtas darbe gali įvairiai veikti darbo efektyvumą. Padidėjusi savigarba ir adrenalinas kraujyje gali padėti siekti aukštumų darbe, tačiau gali ir blaškyti dėmesį.
 

Tarpusavio santykių fazės


Dauguma žmogiškų santykių susideda iš dviejų fazių: suartėjimo ir nutolimo. Čia kalbama apie psichologinius procesus, o ne apie fizinį atstumą. Suartėjimas lydimas pakilimo ir yra malonus abiem pusėm bei jį stebintiems. Nors kuriozų būna ir čia. Įsimylėję žmonės kartais „pameta galvas“, pasirodydami keisti aplinkiniams ir pridarydami klaidų darbe. Ir ypač dažnai painiojamas asmeninis gyvenimas ir pareigos darbe. Bet suartėjimas vis dėlto dar yra lengvesnė fazė. Tuo tarpu nutolimas, kai dirbama viename darbe, jau yra sudėtingesnis. Jei tai vyksta įprastame gyvenime, nutolimas gali būti net nelabai skausmingas: paprasčiausiai vis rečiau susitinkama, o buvusį draugą pakeičia kiti žmonės. Nemalonios emocijos pamirštamos lengviau nei tada, kai buvusįjį nori nenori tenka matyti ir bendrauti su juo kasdien. Situacija gali peraugti į „šaltąjį karą“, trikdydama atmosferą visame kolektyve. Dėl šių pasekmių kai kur tarnybinių romanų vengiama administracine tvarka arba pasiūloma dirbti skirtinguose padaliniuose.
 

Realybės šou dalyviai


Nori to ar nenori, įsimylėjėliai, dirbantys viename darbe, greitai tampa apkalbų aukomis ir smalsių bendradarbių dėka gali pasijusti lyg realybės šou. Net jeigu santykiai klostosi gerai, bendradarbiams jų detalės labai įdomios. Iš viršininkų galima sulaukti pastabų, kad darbo metu užsiimate asmeniniais reikalais (nors ir labai stengiatės to nedaryti), o iš kai kurių kolegų – kandžių pastabų ir pavydo. Jokiu būdu neaptarinėkite savo santykių su niekuo iš bendradarbių – tai gali atsisukti prieš jus. Ypač sudėtingi santykiai yra tada, kai vienas iš partnerių ar abu yra vedę. Tada norima, kad liudininkų būtų kuo mažiau. Iš kitos pusės, jei partneris ypač linkęs slėpti santykius nuo bendradarbių, gali kilti įtarimas, kad į šiuos santykius jau nuo pat pradžių jis žiūri nerimtai, kaip į laisvalaikio žaidimą.


 

Tarnybinių romanų pliusai


Pirmiausia žmogų, su kuriuo dirbi, per laiką tikrai gerai pažįsti. Juk darbe iš viso praleidžiame kone trečdalį gyvenimo. Žinai jo charakterį, įpročius, mąstymą, tada ir vėliau bendraujant siurprizų yra mažiau. Be to, jei kartu dirbate, tikėtina, kad jus bent kai kurie dalykai domina tie patys, ir nepritrūksite temų pokalbiams. Na, o galiausiai – darbo vieta nėra amžina, ją galima pakeisti. Tada tai jau nebe tarnybinis romanas, o tiesiog santykiai su žmogumi, su kuriuo susipažinote buvusiame darbe.
Ne paskutinėje vietoje ir tai, kad tarnybinis romanas gali padėti padaryti karjerą, ne vienam ir padeda.
 

Kuo blogai bendrauti su bendradarbiu?


Nemažai žmonių darbas asocijuojasi su nemaloniomis emocijomis. Kartais šie jausmai nevisiškai sąmoningi ir kaupiasi ilgą laiką, po ko gali „sprogti“. O jeigu nemalonus darbas, tas pats jausmas pernešamas ir bendradarbiams (dėl to neretai su buvusiais bendradarbiais vengiama bendrauti, nors jie ir vertinami kaip žmonės). Be to, jei turimos skirtingos nuomonės į kokį nors darbo reikalą, greitai šis nedidelis kivirčas gali virsti asmeniniu ginču, išeinančiu už darbo ribų.
Santykiams nepalanku ir tai, kad su mylimuoju tenka bendrauti kasdien, visą laiką. Paprastai artumas santykiuose atsiranda pamažu, ilgėja kartu praleidžiamas laikas. Jei kartu dirbate, kartu laiką leidžiate po darbo, kartu dar ir miegate, tai kada pailsėti vienam nuo kito? Ko yra per daug arba kas siūloma prievarta, paprastai greitai nusibosta ir atstumiama, nors gal tai ir geri bei naudingi dalykai. Ir tokia „greita“ meilė, panašiai kaip laužas, įpylus benzino, gali greit ir perdegti.
Be to, kai partneris visada šalia, nenorom peršasi mintis: „Vis vien jis niekur nuo manęs nepaspruks“. O tai jau gali būti pagrindas mažiau saugoti santykius ir pasirodyti iš blogosios pusės.
 

Tarnybiniai romanai iš išskaičiavimo


Galiausiai ne paslaptis, kad tarnybiniai romanai gali būti naudingi vienai, o gal ir abiem pusėm. Kas nori lengvatų, kas – aukštesnių pareigų ar atlyginimo... Dažniausiai pagal šį scenarijų vyksta viršininko (-ės) ir pavaldinės (-io) santykiai. Ir kuo gi tai blogai? Šiuose santykiuose jau nuo pat pradžių yra tam tikra nelygybės dalis. Remiantis statistika, viršininkai retai tuokiasi su savo pavaldinėmis, o viršininkės – su savo vairuotojais ir apsaugos darbuotojais. O jei ir susituokiama, dažniausiai nesinori namuose turėti viršininko ar viršininkės ir amžinai būti pavaldiniu. Jei viršininkė, su kuria buvo romanas, sugalvoja jį nutraukti, buvusiam meilužiui darbe išsilaikyti šansų mažai: juk moteriai nesinori, kad būtų kalbama, kaip ji atrodo neoficialioje aplinkoje. Na, o jeigu vaikinas pirmas sugalvoja nutraukti santykius, nuo moters keršto išsisukti irgi nepavyks.
Nemažiau nemalonumų laukia, jei viršininkas yra vyras. Vis dėlto neretai vyrai leidžia sau seksualiai pasinaudoti pavaldinėmis. O mergina jau galvojo, kad tai romanas, slapta svajojo apie santuoką ir aukštesnes pareigas... Be to, vėliau darbe neretai dar tenka bendrauti ir su nauja viršininko favorite arba būti atleistai dėl menko preteksto.
 

Klaidingos interpretacijos


Visada yra rizika neverbalinę informaciją suprasti klaidingai. Jeigu jūs viršininkas, pavaldinė nebūtinai jums šypsosi todėl, kad jaučia simpatiją. Tai gali būti bandymas jums įsiteikti ar sušvelninti jūsų pyktį. Jeigu jūs pavaldinė, viršininko flirto su jumis neskubėkite traktuoti kaip gražios meilės pradžios. Jo veiksmai gali reikšti paprasčiausią hierarchijos taisyklę: svarbiausias patinas turi teisę „pažaisti“ su bet kuria iš patelių. Protingiau tokius santykius būtų visada palikti draugiškus. Ir lygiai taip pat galimas daiktas, kad jūsų draugiškus santykius ar flirtą bendradarbiai gali klaidingai interpretuoti kaip romaną.
Aišku, tarnybiniai romanai ne visada baigiasi nelaimingai. Tačiau visada, kai jaučiate simpatiją bendradarbiui (-ei) ir norite užmegzti artimesnius santykius, verta būti atsargiam. Gal net vienam iš jūsų verta pakeisti darbą, o tada šansų išsaugoti meilę atsiranda kur kas daugiau. Juo labiau – jei vienas iš jūsų viršininkas, kitas – pavaldinys.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai