Seksas ir kontracepcija

Norėdami būti modernūs, žmonės pradeda bendrauti nuo sekso, kartais tai būna tiesiog atsitiktinis kontaktas. Bet neužmirškime - tik meilė atveda du žmones į tikrą sekso rojų. Dar visai neseniai meilės aktas buvo moters atsidavimo aktas, kupinas pasiaukojimo ir rizikos neplanuotai pastoti. Šiuolaikinė kontracepcija iš esmės pakeitė situaciją. Dabar prieinamos visos priemonės nėštumui išvengti bei jį planuoti. Moteris jau nevaidina aukos vaidmens, ji tapo lygiateise meilės akto dalyve. Moterys su palengvėjimu gali atsikvėpti - ateina tikros lygybės meilėje era…
 

IEVAI


Greičiausiai žinote, kad vyrai daug galvoja apie seksą, tiesa? Bet ar tai labai blogai? Niekas nėra kaltas, kad jie taip sutverti. Moters gyvenimas daugeliu atžvilgių yra sudėtingesnis, sunkesnis, bet juk savo kūno negali pakeisti. Pagaliau ar verta sielotis dėl to, kad jums tenka teisė ir našta pastoti, išnešioti ir pagimdyti kūdikį? Manau, svarbiausia nepriimti klaidingų sprendimų ir nekenkti savo kūnui. Visi mes turime teisę pažinti ir suprasti kitus žmones. Būtent vyrų psichologijos pažinimas turi apsaugoti moterį nuo dvasinio ir fizinio skausmo.
Kartais susidaro įspūdis, jog seksu galima “nupirkti” vyrą. Taip, iš tiesų suteikus galimybę mylėtis, jam įtikti lengva. Bet kas vėliau? Kiekvienas vyras, net ir labai išsiilgęs moters kūno, supranta, kad viskam savo laikas. Jeigu suartėjimas įvyksta greičiau negu jis tikėjosi, jis suvokia, jog jūs esate lengvai pasiekiama. Jis mano, kad moteris, kuri yra lengvai prieinama vienam, yra lengvai prieinama ir kitiems. Taip galvoja dauguma vyrų. Aišku, pasikeitė laikai, ir dabar suartėjama daug greičiau negu prieš kelias dešimtis metų. Bet vis vien jūs abu turite tam subręsti, psichologiškai pasiruošti.
Pirmiausia pati moteris turi aiškiai suvokti, kas ją sieja su tuo žmogumi. Neverta mylėtis, jeigu jaučiatės nesaugi, pagaliau - jeigu jūs pati to nepageidaujate. Jūs nesate nieko skolinga šiam vyrui, todėl ir mylėtis neprivalote. Jeigu vyras nesupranta, kodėl jūs sakote “ne”, reiškia tai netinkamas žmogus arba jūs nemokate jam paaiškinti. Su netinkamu žmogumi reikia kuo greičiau išsiskirti. Kartais gali būti sunku geidulių apimtam draugui žodžiais paaiškinti, kad dar ne laikas. Bet galima pasielgti kitaip. Jausdama didelį spaudimą jūs galite tiesiog apsiverkti, nusisukti, pasidaryti pabrėžtinai šalta. Bet tuo pat metu reikia užsiminti, kad viskas bus vėliau ar kad dar neatėjo laikas. Pirmas suartėjimas turi įvykti būtent tada, kai jūs tai planuojate!
Apsisaugojimu nuo nėštumo visų pirma turi pasirūpinti pati moteris. Pirmas sargas nuo nėštumo ir ligų - vyriškas prezervatyvas. Moterys, besirūpinančios savimi, turi teisę juos pirkti (čia neturi būti nieko gėdingo) ir tinkamu momentu pasiūlyti draugui juo pasinaudoti. Žinoma, labai gražu, jei pats vyras jį atsineša. Bet neverta daryti neigiamų išvadų, jei taip nėra. Jei vyras ilgesnį laiką nesirūpina kontracepcija, reikia susimąstyti, ar tikrai šis žmogus jus gerbia. Vyras gali neturėti pakankamai žinių apie apsisaugojimo nuo nėštumo priemones, bet gerbti jus jis privalo.
Bendraujant ilgesnį laiką, didėja pasitikėjimas partneriu, o tai leidžia nesirūpinti apsisaugojimu nuo lytiškai plintančių ligų. Be to, vyriški prezervatyvai, nors ir daug pasiekta jų gamybos srityje, vis dar mažina seksualinius pojūčius. Todėl visai natūralu po tam tikro laiko pradėti naudotis kitomis kontracepcijos priemonėmis. Deja, dauguma jų yra moteriškos, tobulų vyriškų priemonių dar nesukurta.
Kontracepcija yra labai svarbi mūsų gyvenimo dalis, kaip ir viskas, kas susiję su mūsų sveikata. Įvairiais kontracepcijos klausimais būtina pasitarti su savo ginekologu. Jūs taip pat galite kreiptis į šeimos planavimo centrus, kabinetus, privačius specialistus.

{banner-25}
 

ADOMUI


Vyrai visais laikais mylėjo moteris, jie tiesiog negalėjo ir dabar negali įsivaizduoti pasaulio be jų. Žinoma, ne visiems pasiseka meilėje, bet čia dažnai kalti patys vyrai.
Labai dažnai moteris vyrams yra būtybė, turinti savyje kažką, ko nenori duoti vyrui. Vyrų lytinis potraukis, nors ir yra tokio pat stiprumo kaip moterų, yra fiziologiškesnis. Jiems vidinis diskomfortas sukelia norą mylėtis, išsikrauti lytinio akto metu. Vyrą būti aktyvesniam verčia ir tradicijos. Moteris savo norais paprastai kiek atsilieka, ji tarsi vis pristabdo vyrą. Kadangi jai tenka rūpintis vaikų ateitimi, ji stengiasi įsitikinti, ar rimti yra vyro ketinimai, kiek ji yra gerbiama. Moterys labai nemėgsta jaustis objektu, kuriuo galima ar norima pasinaudoti, ypač kai kyla pavojus pastoti, susirgti lytiškai užkrečiamomis ligomis. Protingi ir patyrę vyrai žino, jog moterims ypač patinka vyrų santūrumas, neskubėjimas, sugebėjimas atsižvelgti į moters norus.
Kontracepcija (priemonės nuo pastojimo) išvaduoja moters norus. Ji tampa lyg vyro sąjungininke. Baimė pastoti, kuri dar neseniai atrodė prigimtinė, amžina, po truputį dingsta. Tačiau moterims draugo požiūris į kontracepciją yra labai svarbus. Būtų neprotinga susitikinėjant su moterimi pasakyti jai: “Saugotis nuo nėštumo - tavo rūpestis”. Vaisius užsimezga moters kūne, jai ir tenka spręsti, kaip pasielgti nelaiku pastojus, tačiau šis sprendimas visada sukelia daug kančių, o abortas visada atsiliepia vyro ir moters santykiams. Taigi ir seksas, ir jo pasekmės yra abiejų žmonių problema.
Vyras kontracepcija rūpintis priverstas pačioje pažinties pradžioje, nes kitaip gali tapti manipuliacijos objektu. Rimta problema - moters noras ištekėti pasinaudojant nėštumu. Štai kodėl vyrui būtina geriau susipažinti su seksualine partnere, užmegzti su ja tikrą dvasinį ryšį. Tik tada kontracepcijos srityje jausitės saugiai, kai visiškai pasitikėsite vienas kitu.
 

ABIEMS


Vyriškas prezervatyvas yra gerai žinoma priemonė, neleidžianti spermatozoidams pakliūti į makštį bei toliau į gimdą ir tokiu būdu sauganti nuo pastojimo. Taip pat ši priemonė apsaugo (bet ne visada) abu partnerius nuo galimybės užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Prezervatyvas turi įtaką abiejų partnerių seksualiniams pojūčiams, nes jis tarsi juos vieną nuo kito atitolina. Prezervatyvas šiek tiek riboja suartėjimo pozų įvairovę, nes verčia atsisakyti daug mechaninės įtampos reikalaujančių judesių. Prezervatyvas taip pat šiek tiek sumažina galimybę atsipalaiduoti po lytinio akto, kadangi jo vartojimo taisyklės reikalauja tuoj pat susitvarkyti asmeninę higieną.
Kontracepcinės tabletės yra labai veiksmingos priemonės. Jos turi būti geriamos kiekvieną dieną, neatsižvelgiant į lytinių aktų dažnumą. Kaip ir kitos veiksmingos priemonės, šios tabletės leidžia abiem partneriams atsipalaiduoti suartėjimo metu neribojant pozicijų.
Vietinės kontracepcijos priemonės veikia kaip spermicidai - per pirmas kontakto su spermatozoidais sekundes visiškai sunaikina į makštį pakliuvusius spermatozoidus. Taip pat apsaugine plėvele iškloja visą makšties gleivinę, tirština gimdos kaklelio gleives ir taip gimdos kaklelyje sudaro mechaninį barjerą, neleidžiantį spermatozoidams judėti toliau.
Vietinė kontracepcija yra visiškai nekenksminga ir saugi priemonė, nereikalaujanti specialių stebėjimų ar biologinių tyrimų, neribojanti suartėjimo pozų. Vietinės kontracepcijos priemonės gali būti naudojamos vienos. Teisingai jas naudojant, efektyvumas prilygsta mikropiliulėms, be to, jų naudojimą galima nutraukti bet kuriuo momentu.
Spiralė yra viena iš veiksmingiausių kontracepcinių priemonių. Ji suteikia galimybę neriboti suartėjimo pozų, leidžia abiem partneriams visiškai atsipalaiduoti. Spiralė pagausina ir prailgina kraujavimą mėnesinių metu, tuo pačiu padidina moters diskomfortą. Kadangi spiralė gali sukelti komplikacijų, tai gali apriboti partnerių seksualinį aktyvumą. Naujausios spiralės turi gerokai mažiau trūkumų. Spirales naudoti paprastai vengia religingos šeimos.
Tabletės po akto nelaikomos tikromis kontracepcinėmis priemonėmis. Jos yra veiksmingos, bet dažnas vartojimas kenkia moters organizmui. Šios priemonės negali būti vartojamos, jeigu lytinis gyvenimas yra reguliarus.
Injekuojamieji progestinai yra prieinami Lietuvoje ir nebrangūs. Tai yra ypač veiksminga priemonė, neribojanti suartėjimo pozų. Jų vartojimas sukelia tam tikrą nerimą moterims, kadangi nebūna įprastinio ciklo.
Implantuojamieji kontraceptikai yra gana brangūs. Jų veiksmingumas nekelia abejonių, vartojimas problemų nesukelia.
Savanoriška sterilizacija Lietuvoje neprieinama, nors yra legalizuota daugelyje Vakarų ir Rytų Europos šalių. Šiuolaikinės sterilizacijos metodikos yra sukurtos vyrams ir moterims. Suartėjimo pozicijų neriboja, nerimo dėl galimo pastojimo nesukelia. Problemų iškyla norint vėl susigrąžinti vaisingumą.
Natūralus šeimos planavimas yra mažai efektyvus, ypač jei poros jaunesnės. Moterims sunku atsipalaiduoti suartėjimo metu.
Nutrauktas lytinis aktas yra pats seniausias ir ypač gerai žinomas metodas, kuris nereikalauja specialių priemonių. Tačiau labai nerimaujama dėl galimo pastojimo. Tai moteriai trukdo atsipalaiduoti suartėjimo metu. Vyro pasitenkinimas yra taip pat nevisavertis, be to, kai kurie vyrai tiesiog negali naudotis šia priemone dėl savo organizmo fiziologinių ypatybių.
Susilaikymas nėra kontracepcinė priemonė, tai yra tiesiog individo pasirinkimas. Susilaikant ilgesnį laiką sumažėja vyro seksualinis pajėgumas. Ši priemonė sumažina sutuoktinių pasitenkinimą bendru gyvenimu.
Diafragmos Lietuvoje beveik nežinomos ir neparduodamos. Kai kuriose Vakarų šalyse jos siūlomos brandos pasiekusioms moterims. Ši priemonė reikalauja aukštos ginekologo kvalifikacijos. Diafragma beveik netrukdo pasirinkti suartėjimo pozų, yra gana pigi, kadangi gali būti naudojama daug kartų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

milda
2015-01-06 21:23
Ar zinojote, kad dabar prezervatyvus galite nusipirkti zymiai iki 3 kartu pigiau internetu, jie orginalus, tai galite padaryti anonimiskai, prekes atsiuncia per 1-2d.d visoje Lietuvoje, super didelis pasirinkimas!
Pabandyk kaip tai padare daugelis kitu... Sargiai.lt taip pat turi vienintele specializuota prezervatyvu ir lubrikantu parduotuve Baltijos salyse - Vilniuje!:)
http://www.sargiai.lt/
Originalūs Durex ir kiti geriausi prezervatyvai ir lubrikantai internetu pigiau!
Mažos kainos, greitas nemokamas pristatymas, 100% slaptumas ir aukščiausia kokybė.
Durex prezervatyvai
2012-01-25 19:17
Internetinėje parduotuvėje www.save24.lt galite įsigyti Originalių Durex, LifeStyleS prezervatyvų, prekės atveštos iš Anglijos, su visais sertifikatais, tikrai ne kinietiškas produktas, kuriais prekiauja kai kurios kitos internetinės parduotuvės:
Šiuo metu Durex: Extra safe, Elite, XL, Closefit, flavour, pleasuremax proforma prezervatyvai už 1 lt, pigiau sunkiai kur berasit.
Taip pat galite įsigyti LifeStyleS (Anglijoje vadinasi Mates) produkcijos už tokią pačią kainą. Pristatymas užtrunka 1-2 dienas.

Lojaliems klientams nuolaidos!

http://www.save24.lt/?prezervatyvai,24
Ieva
2011-06-09 14:27
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Etindros 0,02 mg /3 mg plėvele dengtos tabletės
Etinilestradiolis/Drospirenonas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
• Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
• Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
• Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti.
• Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Etindros ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Etindros
3. Kaip vartoti Etindros
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Etindros
6. Kita informacija


1. KAS YRA ETINDROS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Etindros yra kontraceptinis preparatas, kuris naudojamas apsisaugojimui nuo nėštumo.

• Vienoje tabletėje yra nedidelis kiekis dviejų skirtingų moteriškų hormonų, kurie vadinami drospirenonu ir etinilestradioliu.


2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ETINDROS

Bendroji informacija

Prieš pradedant vartoti Etindros gydytojas Jūsų paklaus įvairių klausimų apie Jūsų asmeninę ir šeimos sveikatos istoriją. Gydytojas taip pat pamatuos Jūsų kraujo spaudimą ir, priklausomai nuo esamos Jūsų sveikatos būklės, gali atlikti keletą kitų tyrimų.

Šiame informaciniame lapelyje aprašomos įvairios situacijos, kai reikia nutraukti Etindros vartojimą arba kai Etindros poveikis gali pasireikšti silpniau.
Tokiais atvejais negalima turėti lytinių santykių arba reikia papildomai naudoti nehormonines kontracepcijos priemones, pavyzdžiui, prezervatyvą arba kitą barjerinį metodą.
Netaikykite ritminio ar temperatūrinio metodo. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes Etindros sutrikdo kasmėnesinius kūno temperatūros pokyčius ir pakeičia gimdos kaklelio gleivių sudėtį.

Etindros, panašiai kaip ir kiti hormoniniai kontraceptikai, neapsaugo nuo ŽIV (AIDS) ar bet kurios kitos lytiniu keliu plintančios infekcijos.
Šių vaistų vartojimo metu reikia reguliariai konsultuotis su gydytoju, ne rečiau kaip kas šešis arba kas dvylika mėnesių.
Jeigu Jums atsirastų kokių nors neįprastų simptomų, pvz., nepaaiškinamų skausmų krūtinėje, pilve arba kojose, turite nedelsdama pasikonsultuoti su gydytoju.

Etindros vartoti negalima

• Jeigu Jums yra (ar buvo praeityje) susidarę kraujo krešulių (trombozė) kojos, plaučių (embolija) ar kitų organų kraujagyslėse.
• Jeigu Jums yra (ar buvo praeityje) širdies priepuolis arba insultas.
• Jeigu Jums yra (ar buvo praeityje) liga, kuri gali sukelti širdies priepuolį (pvz., krūtinės angina, sukelianti stiprų krūtinės skausmą) arba insultą (pvz., praeinantis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis be liekamųjų reiškinių praėjęs insultas).
• Jeigu Jūs sergate ligomis, kurios gali padidinti arterijų trombozės išsivystymo riziką. Tai gali būti tokios ligos:
• cukrinis diabetas esant kraujagyslių pakenkimų;
• labai aukštas kraujospūdis;
• labai didelė riebalų (cholesterolio ar trigliceridų) koncentracija kraujyje.
• Jei Jūsų krešėjimas yra sutrikęs (pvz., yra proteino C stoka).
• Jeigu Jūs sergate (sirgote) tam tikros formos migrena (su taip vadinamais židininiais neurologiniais simptomais).
• Jeigu Jūs sergate (sirgote) kasos uždegimu (pankreatitu).
• Jeigu Jums yra (buvo) sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas ir iki šiol kepenų funkcijos rodikliai nesunormalėję.
• Jeigu blogai dirba Jūsų inkstai (yra inkstų nepakankamumas).
• Jeigu Jums yra ar buvo kepenų navikas.
• Jeigu Jūs sergate (ar sirgote) vėžiu arba Jums įtariamas krūties arba lytinių organų vėžys.
• Jeigu Jums kraujavimas iš makšties ir priežastis nežinoma.
• Jeigu Jums yra alergija etinilestradioliui ar drospirenonui, ar bet kuriai kitai Etindros sudedamajai daliai. Dėl jos gali atsirasti niežėjimas, bėrimas arba uždegimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Kai kuriose situacijose vartoti Etindros ar bet kurį kitą sudėtinį hormoninį kontraceptiką turėsite labai atsargiai, o Jūsų gydytojui gali reikėti nuolat Jus tikrinti. Jei Jums tinka kuri nors iš šių sąlygų, prieš pradėdami vartoti Etindros praneškite apie tai gydytojui. Taip pat su gydytoju reikia pasitarti tada, kai vartojant Etindros atsiranda arba pablogėja šios būklės:

• jeigu kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu;
• jeigu sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
• jeigu sergate cukriniu diabetu;
• jei sergate depresija;
• jeigu sergate Krono liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga);
• jeigu sergate HUS (hemoliziniu-ureminiu sindromu; tai kraujo liga, sukelianti inkstų pažeidimą);
• jeigu sergate pjautuvine anemija (paveldima eritrocitus pažeidžianti liga);
• jeigu sergate epilepsija (žr. „kitų vaistų vartojimas“);
• jeigu sergate SRV (sistemine raudonąja vilklige, imuninės sistemos liga);
• jeigu yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus; pvz., pablogėjusi klausa, porfirija (kraujo liga), nėščiųjų pūslelinė (odos išbėrimas pūslelėmis nėštumo metu), Sydenhamo chorėja (nervų liga, kurios metu atsiranda staigūs kūno judesiai);
• jeigu yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės, vadinamos „nėščiųjų dėmėmis“). Jei taip, venkite tiesioginių saulės arba ultravioletinių spindulių.
Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba pabloginti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, ir (arba) sunkumas praryti ar dilgėlinė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Operacijos, ilgas imobilizacijos laikas ar sunkūs sužeidimai vartojant Etindros

Svarbu iš anksto pranešti gydytojui, kad vartojate Etindros, nes šioje situacijoje Jums padidėja veninės trombozės rizika ir gydymą reikia sustabdyti.

Gydytojas pasakys, kada vėl galėsite pradėti vartoti Etindros. Tai paprastai būna praėjus dvejoms-trims savaitėms po to, kai atsistojate ant kojų.

Etindros ir trombozė

Veninė trombozė

Vartojant bet kurį sudėtinį kontraceptiką, taip pat ir Etindros, padidėja veninės trombozės atsiradimo (krešulių susidarymo kraujagyslėse) rizika, lyginant su moterimis, kurios nevartoja kontraceptikų.

Vartojant sudėtinius kontraceptikus, bendrai venų trombozės atsiradimo riziką didina:

• vyresnis amžius;
• jei turite antsvorį;
• jeigu kam nors iš artimiausių giminių jauname amžiuje yra buvę kraujo krešuliai (trombozė) kojoje, plaučiuose ar kitame organe;
• jeigu ruošiatės operacijai arba jeigu būsite imobilizuota ilgą laiką, arba jeigu patyrėte sunkių sužalojimų (kad sužinotumėte, ką daryti, žr. aukščiau, skyrių „Operacijos, ilgas imobilizacijos laikas ar sunkūs sužeidimai gydymui skiriant Etindros“).

Arterijų trombozė
Sudėtinių kontraceptikų vartojimas susijęs su arterijų trombozės (arterijos užsikimšimo) rizikos padidėjimu, pvz., širdies kraujagyslėse (širdies priepuolio) arba smegenų kraujagyslėse (insulto).

Vartojant sudėtinius kontraceptikus, bendrai arterijų trombozės atsiradimo rizika didėja:

• jeigu rūkote. Jeigu vartojate Etindros, primygtinai rekomenduojama mesti rūkyti, ypač, jeigu esate vyresnė nei 35 metų;
• padidėjusios riebalų (cholesterolio ar trigliceridų) koncentracijos kraujyje;
• jei turite antsvorį;
• jeigu Jūs arba kas nors iš artimiausių giminių yra turėjęs širdies priepuolį arba persirgo insultu ankstyvame amžiuje;
• jeigu Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs;
• jeigu sergate migrena;
• jeigu yra širdies ligų (vožtuvų ligos, širdies ritmo pakitimai).

Nustokite vartoti Etindros ir skubiai kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums pasireiškia galimi trombozės simptomai (žr. 3 skyriaus poskyrį „Nutraukite gydymą, jei“).

Etindros ir vėžys

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas sudėtinius kontraceptikus vartojančioms moterims, bet nėra žinoma, ar taip yra dėl vaistų. Pavyzdžiui, įmanoma tai, kad kontraceptikus vartojančioms moterims dažniau nustatomi augliai, nes ištyrimui pas gydytoją jos lankosi dažniau. Tikimybė susirgti krūties vėžiu laipsniškai mažėja po to, kai nusprendžiama nutraukti sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimą.

Labai svarbu nuolat tikrinti krūtis ir apsilankyti pas gydytoją, jei randate guzelių.

Retais atvejais moterims, kurios vartojo sudėtinius kontraceptikus buvo aptikti gerybiniai inkstų navikai, o piktybiniai navikai aptinkami dar rečiau. Staiga pajutę intensyvų pilvo skausmą, kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas

Etindros paskyrusiam gydytojui visada praneškite apie Jūsų vartojamus vaistus arba žolinius preparatus. Taip pat bet kuriam kitam gydytojui ar dantų gydytojui (arba vaistininkui), paskyrusiam kitų vaistų, pasakykite, kad vartojate Etindros. Jis galbūt Jums pasakys, kad reikia naudoti papildomas kontraceptines priemones (pvz., prezervatyvus) ir kiek ilgai jas naudoti.

• Kai kurie vaistai gali silpninti Etindros veikimą ir taip pat gali sukelti netikėtą kraujavimą.
• Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas) ir nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas), nuo ŽIV infekcijos (ritonaviras), nuo kai kurių kitų infekcinių ligų (grizeofulvinas, ampicilinas ir tetraciklinai), ir vaistažolė jonažolė.
• Jeigu vartodami Etindros norite naudoti žolinius preparatus, kurių sudėtyje yra jonažolių, turite prieš tai pasitarti su gydytoju.
• Įmanoma Etindros sąveika ir su kitais vaistais, pvz. tais, kurių sudėtyje yra ciklosporino, arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino (gali padidėti traukulių epizodų dažnis).

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Etindros vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartokite po vieną Etindros tabletę kasdien, jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Tabletes galite vartoti kartu su maistu arba atskirai, bet jas reikia vartoti kasdien maždaug tuo pačiu metu.

Klinikiniai tyrimai
Jeigu Jums reikia atlikti kraujo tyrimus, pasakykite gydytojui arba laboratorijos personalui, kad Jūs vartojate kontraceptines tabletes, nes geriami kontraceptikai gali įtakoti kai kurių tyrimų rezultatus.

Nėštumas
Nėštumo metu Etindros vartoti negalima. Jei Etindros vartojimo metu pastojote, turite kuo skubiau nutraukti gydymą ir susisiekti su gydytoju.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Žindymo laikotarpis
Bendrai vartoti Etindros žindymo laikotarpiu nerekomenduojama. Jei žindymo laikotarpiu norite vartoti kontraceptikus, turite pasitarti su gydytoju.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nėra informacijos apie tai, kad Etindros vartojimas veiktų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Etindros medžiagas
Etindros sudėtyje yra laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


3. KAIP VARTOTI ETINDROS

Vartokite po vieną Etindros tabletę kasdien, jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Tabletes galite vartoti kartu su maistu arba atskirai, bet jas reikia vartoti kasdien maždaug tuo pačiu laiku.

Vienoje pakuotėje (lizdinėje plokštelėje) yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties kiekviena tablete pažymėta savaitės diena. Pavyzdžiui, jei pradedate vartoti trečiadienį, imkite tabletę pažymėtą „WED“ (angl. „trečiadienis“). Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite visas 21 tabletes.

Kitas 7 dienas tablečių nevartokite. Per tas 7 dienas, kai negersite jokių tablečių (vadinamoji vaistų vartojimo pertrauka) turi prasidėti kraujavimas.
Menstruacijos, vadinamasis vartojimo nutraukimo kraujavimas, paprastai prasideda antrą arba trečią vaistų vartojimo nutraukimo periodo dieną.

Aštuntąją dieną po paskutinės Etindros tabletės vartojimo (t.y. pasibaigus 7 dienų vaistų vartojimo nutraukimo periodui) pradėkite naują pakuotę, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tai reiškia, kad naują pakuotę reikia pradėti tą pačią dieną, kurią pradėjote praėjusią savaitę, o mėnesinės turi prasidėti kiekvieną mėnesį, tą pačią dieną.

Jei Etindros vartosite kaip nurodyta, būsite apsaugota nuo galimo nėštumo 7 dienas, per kurias negersite jokių tablečių.

Kada galima pradėti pirmąją pakuotę?

• Jei pastarąjį mėnesį jokių hormoninių kontraceptikų nevartojote.
Pradėkite vartoti Etindros pirmąją ciklo dieną (t. y. pirmąją mėnesinių dieną). Jei pradėsite vartoti Etindros pirmąją mėnesinių dieną, iš karto būsite apsaugota nuo nėštumo. Galite pradėti nuo antrosios iki penktosios ciklo dienos, bet tada pirmąsias 7 dienas reikės naudoti papildomas apsisaugojimo nuo nėštumo priemones (pvz., prezervatyvus).

• Keičiant į kitus sudėtinius hormoninius kontraceptikus, sudėtinės kontracepcijos makšties žiedą ar transderminį pleistrą.
Etindros galite pradėti vartoti kitą dieną po anksčiau buvusių kontraceptikų vartojimo pertraukos (arba po paskutinės neveikliosios tabletės). Jeigu vartojote sudėtinės kontracepcijos makšties žiedą ar transderminį pleistrą, laikykitės gydytojo nurodymų.

• Keičiant metodą, kuriame buvo vartojami vien tiktai progestagenai (progestageno tabletės, injekcijos, progestageno turinčios vartojimo į gimdą sistemos arba implantai).
Progestageno tabletes keisti galite kada norite (jei turėjote implantą arba vartojimo į gimdą sistemą, pašalinimo dieną vartokite naują tabletę; jei naudojote injekcijas, tabletę pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiami vaistai), tačiau visais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas rekomenduojama naudoti papildomas kontracepcijos priemones (pvz., prezervatyvus).

• Po nėštumo nutraukimo.
Laikykitės gydytojo nurodymų.

• Po gimdymo.
Etindros galima pradėti vartoti nuo 21 iki 28 dienos po gimdymo. Jei pradėsite vėliau, pirmąsias 7 Etindros vartojimo dienas naudokite barjerines kontracepcijos priemones (pvz., prezervatyvus).
Jei po gimdymo prieš (vėl) pradėdama vartoti Etindros turėjote lytinių santykių, pirmiausia turite įsitikinti, kad nepastojote arba palaukti iki sekančių mėnesinių.

Jei nesate įsitikinusi, kada pradėti, pasitarkite su gydytoju.

• Jei žindote kūdikį ir norite (vėl) pradėti vartoti Etindros po gimdymo.
Žr. skyrių „žindymo laikotarpis“.

Pavartojus per didelę Etindros dozę

Nėra įrodyta, kad drospirenono/etinilestradiolio perdozavimas galėtų rimtai pakenkti.

Tačiau išgėrus daug tablečių iš karto gali prasidėti pykinimas ir vėmimas. Paauglėms gali prasidėti kraujavimas iš makšties.

Jei pavartojote per daug Etindros tablečių arba pamatėte, kad jas paėmė vaikas, klauskite gydytojo arba vaistininko patarimo.

Pamiršus pavartoti Etindros

• Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, apsaugantis nuo nėštumo veikimas nesusilpnėja. Tabletę pavartokite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite tabletes įprastu laiku.
• Jei pavėlavote išgerti tabletę daugiau negu 12 valandų, apsaugantis nuo nėštumo veikimas gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontraceptinis poveikis bus susilpnėjęs.
Susilpnėjusios apsaugos nuo nėštumo rizika būda didžiausia, jei tabletę pamirštama išgerti pradedant pakuotės 1–ąją eilutę ir 3 savaitės pabaigoje – trečiąją pakuotės eilutę. Taigi, reikia imtis šių priemonių (žr. diagramą apačioje):

• Praleista daugiau negu viena pakuotės tabletė
Pasitarkite su gydytoju.

• Viena tabletė praleista pirmąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau tabletes vartokite įprastu laiku ir kitas 7 dienas imkitės papildomų atsargumo priemonių, pvz., naudokite prezervatyvus. Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

• Viena tabletė praleista antrąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau šias tabletes vartokite įprastu laiku. Kontraceptinis poveikis nesusilpnėja ir papildomų atsargumo priemonių nereikia.

• Viena tabletė praleista trečiąją savaitę
Galite pasirinkti vieną iš dviejų galimybių:

1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite, net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau šias tabletes vartokite įprastu laiku. Vietoj savaitės be vaistų pradėkite naują pakuotę.

Mėnesinės (vartojimo nutraukimo kraujavimas) tikriausiai prasidės antrosios pakuotės pabaigoje, tačiau vartojant antrosios pakuotės tabletes, gali atsirasti nežymus tepimas ar pakraujuoti.

2. Taip pat galite nebevartoti rausvų veikliųjų tablečių. Turite pradėti 7 dienų trukmės vaistų vartojimo pertrauką (pasižymėkite dieną, kai pamiršote išgerti tabletę). Jei norite pradėti naują pakuotę tiksliai numatytą dieną, vaistų vartojimo pertrauka turi būti trumpesnė negu 7 dienos.

Jei laikysitės bet kurios iš šių taisyklių, nuo nėštumo būsite apsaugota.

• Jei pamiršote išgerti tabletę, o atėjus vaistų vartojimo pertraukai neatsiranda mėnesinės, galite būti nėščia. Tokiu atveju prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.
Ką daryti vemiant ar stipriai viduriuojant?

Jei pavartojusi rausvą veikliąją tabletę vėmėte per pirmąsias 3 – 4 valandas arba labai viduriuojate, veikliosios medžiagos gali nevisiškai absorbuotis organizme. Tai panašu, lyg būtumėte pamiršusi pavartoti tabletę. Po vėmimo arba viduriavimo Jūs turite nedelsiant paimti tabletę iš atsarginės pakuotės. Jei įmanoma, išgerkite tabletę per 12 valandų Jums įprastu tabletės vartojimo laiku. Jei tai neįmanoma ar praėjo daugiau kaip 12 valandų, darykite taip, kaip patariama skyriuje „Pamiršus pavartoti Etindros“.

Kraujavimas tarp menstruacijų

Per pirmuosius Etindros vartojimo mėnesius gali netikėtai prasidėti kraujavimas (kraujavimas ne vaistų vartojimo pertraukos laikotarpiu). Jei toks kraujavimas išlieka ilgiau negu keletą mėnesių arba jeigu prasideda po keleto mėnesių, gydytojas turi ieškoti priežasties.

Ką daryti, jei per vaistų vartojimo pertrauką nėra menstruacijų?

Jei visas rausvas tabletes vartojote teisingai, nevėmėte ar smarkiai neviduriavote ir nevartojote jokių kitų vaistų, turbūt nepastojote.

Jei nebuvo dviejų menstruacijų iš eilės, gali būti, kad esate nėščia. Skubiai kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite kitos pakuotės kol neįsitikinsite, kad nepastojote.

Menstruacijų atitolinimas: ką reikia žinoti?

Nors tai daryti nerekomenduojama, tačiau galima atitolinti Jūsų menstruacijas (vartojimo nutraukimo kraujavimą), kol pasibaigs naujos pakuotės tabletės, jei toliau gersite Etindros antrosios pakuotės tabletes vietoj vaistų vartojimo pertraukos. Vartojant antrosios pakuotės tabletes, gali atsirasti tepimas (kraujo lašeliai ar dėmelės) ar pakraujuoti. Po įprastinės 7 dienų vaistų vartojimo pertraukos tęskite pradėdama naują pakuotę.

Prieš nutardama atitolinti menstruacijas, pasitarkite su gydytoju.

Pirmosios menstruacijų dienos keitimas: ką reikia žinoti?

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas, menstruacijos (vartojimo nutraukimo kraujavimas) būna per vaistų vartojimo pertrauką. Jei norite pakeisti tą dieną, tai galite padaryti sutrumpindama (bet jokiu būdu ne pailgindama) vaistų vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei vaistų vartojimo pertrauka paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei vaistų vartojimo pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu vartojimo nutraukimo kraujavimo (menstruacijų) gali nebūti. Taigi, gali atsirasti tepimas (kraujo lašeliai ar dėmelės) ar pakraujuoti.
Jei nežinote, kaip tęsti, susitarkite su gydytoju dėl apžiūros.

Nustojus vartoti Etindros

Etindros vartojimą galite baigti kada norite. Jei nenorite pastoti, pakalbėkite su gydytoju apie veiksmingus apsisaugojimo nuo nėštumo būdus.

Jei abejojate dėl šio preparato vartojimo, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Nutraukite gydymą, jei

Iškart nustokite vartoti Etindros ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei staiga pajutote galimus trombozės simptomus, pavyzdžiui;

• neįprastas vienos kojos skausmas ir (arba) patinimas;
• staigus stiprus krūtinės skausmas, kuris gali plisti į kairiąją ranką;
• staiga pasunkėjęs kvėpavimas;
• staigus kosulys be aiškios priežasties;
• neįprasta, stipri ar ilgai trunkanti ar stiprėjanti migrena;
• dalinis arba visiškas apakimas, dvejinimasis akyse;
• sunkumas kalbant arba negalėjimas kalbėti;
• silpnumas arba alpimas;
• vienos kūno pusės ar kūno dalies silpnumas, keistas jausmas arba aptirpimas.


4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Etindros, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

• Dažni šalutiniai poveikiai (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 moterų): emocinis labilumas, galvos skausmas, pilvo skausmas (išsipūtęs pilvas), spuogai, maudimas krūtyse, krūtų padidėjimas, skausmingos ir nereguliarios mėnesinės, svorio augimas.
• Nedažni (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1 000, bet mažiau kaip 1 iš 100 moterų): makšties infekcija, paprastoji pūslelinė (lūpų), alerginės reakcijos, kurios kartais gali būti sunkios (angioedema su odos ir (arba) gleivinių tinimu, apetito padidėjimas, depresija, nervingumas, miego sutrikimai, lytinio potraukio nebuvimas, dilgčiojimas, galvos svaigimas, regėjimo problemos, neritmiška širdies veikla arba greitas plakimas, kraujagyslių krešuliai kojose arba plaučiuose (trombai) (plaučių embolija), kraujo spaudimo padidėjimas, migrena, venų varikozė, gerklės skausmas, pilvo ir (arba) žarnyno tinimas, pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, plaukų slinkimas, niežulys, odos bėrimas, odos sausumas, seborėjinis dermatitis, kaklo skausmas, galūnių skausmas, raumenų spazmai, šlapimo pūslės infekcija, krūties dariniai su pieno pavidalo skysčio išsiskyrimu iš spenelių, kiaušidžių cistos, karščio pylimai, mėnesinių ciklo nebuvimas, mėnesinių ciklo užsitęsimas, išskyros iš makšties, makšties sausumas, pilvo skausmas, gimdos kaklelio tepinėlio pakitimai, skysčių susilaikymas, jėgų nebuvimas, stiprus troškulio pojūtis, sustiprėjęs prakaitavimas, svorio kritimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


5. KAIP LAIKYTI ETINDROS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Tinkamumo laikas

Ant lizdinės plokštelės ir ant dėžutės po „EXP“ arba „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Etindros vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. KITA INFORMACIJA

Etindros sudėtis:
- Veikliosios medžiagos yra etinilestradiolis 0,02 mg ir drospirenonas 3 mg.
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: laktozės monohidratas, pregelifikuotas krakmolas (kukurūzų), povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, polisorbatas 80, magnio stearatas. Plėvelė: dalinai hidrolizuotas polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3350, talkas, geltonasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172).

Etindros išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra rausvos, apvalios, dengtos plėvele.

• Etindros tiekiamas dėžutėse po 1, 2, 3, 6 ir 13 pakuočių (lizdinių plokštelių), kiekvienoje jų - po 21 tabletę.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas
UAB „Ladee Pharma Baltics“
Žemaitijos g.13 / Šiaulių g.10
LT/01134, Vilnius
Lietuva
Tel: +370 (5) 20 32 311
info@ladeepharma-baltics.com

Gamintojas
Laboratorios León Farma, S.A.
C/La Vallina s/n, Pol. Ind. Navatejera,
24008 Villaquilambre – Leon
Isanija

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-09-14

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
Inceptum
2010-04-29 11:45
Vaisingumo indikatorius - BIOSELF

BIOSELF - alternatyva kontraceptikams!
BIOSELF - tai kokybiškas, patikimas ir nekenksmingas prietaisas leidžiantis nustatyti vaisingą ir nevaisingą periodą ciklo eigoje. BIOSELF - tai naujovė padedanti natūraliai planuoti šeimą.
Kaina 499 litai.
Pristatome visoje Lietuvoje. www.inceptum.lt
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
lialia
2009-01-09 07:22
danytt >
zinau rasau grynai po metu, tad tau jau 17, bet tikiuosi tu ta savo siauramasti vaikina metei per borta.Nuo ugio niekas nepriklauso.Visu pirma tu esi jauna myletis, psichologiskai gal ne visiskai subrendusi sitam aktui, kas yra normalu, kita tavo vaikinas nemoka taves pamyleti ir kaltina ne save, o tave.Tiesiog graudu.Tikrai tikiuosi kad budama 17 metu esi nepriklausoma ir laiminga mergina.Ieskok gero vaikino, palauk kai jausies jam artima ir tada viskas bus.Neatsiduok jokiems asilams, kurie privers tave jaustis blogai ir netinkamai!sekmes
lescius
2008-05-24 13:01
to danyt
tai aisku ir ypac jei tau 16
danyt
2008-01-08 18:46
man 16 kodel kai myliuosi as nejauciu malonumo ? tiktai dirginima........... beje mno draugas sako kasd esu nepatenkinama nes esu zemo ugio ar tai ties?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai

Mūsų draugai