Romantiška naktis ar tiesiog atsitiktiniai lytiniai santykiai?

Bent kartą gyvenime mergina ar moteris atsiduria lovoje su nelabai pažįstamu žmogumi. Vieni tokį nutikimą vadina romantišku, kiti gi sako, kad tai paprasčiausi atsitiktiniai lytiniai santykiai. Kurie teisūs, teiraujamės gydytojo psichiatro seksologo Viktoro ŠAPUROVO.
 

Šimtai priežasčių – rezultatas vienas


Dažnai vienos nakties žygiams ryžtasi savo partnerių įskaudintos moterys. Kartais jos taip „keršija“ už partnerio neištikimybę, apie kurią žino.
Kartais „pasitikrina“, ar vis dar yra patraukli. Kartais, kai partneris būna pirmasis ir paskutinis, pasižiūri, ar su kitais jai bus taip pat gera, kaip ir su savuoju. „Moterų išmonė begalinė. Motyvų vienos nakties nuotykiui gali būti daug. Tik kitos dienos rytas parodys, ar tai buvo romantika, ar vis dėlto atsitiktinis seksas,“ – sako seksologas.
Jaunas merginas, kurios dar mažai pasitiki savimi, gali suvilioti vyro dėmesys. Sulaukusi daug komplimentų ir pagyrų, ji staiga ima elgtis neadekvačiai. Patyrusios moterys sako, kad tokiu atveju įsijungia kažkoks vidinis „labdaros-paramos fondas“, kuris ima dosniai dalinti... save. Šiuo atveju, aišku, mama ar vyresnė draugė turėtų paaiškinti, kad vien komplimentai neturėtų atrakinti merginos lobyno.
„Reiktų suvokti, iš kokių išgyvenimų kyla motyvas atsitiktiniam ryšiui. Jeigu iš nemalonių (noro atkeršyti), po to moteris gali jaustis susitepusi, nešvari. Ji tikrai nejaus to pasitenkinimo jausmo, koks būna, kai atkeršijama. Būna, kad į lovą patenkama, nes tas nepažįstamas vyras sukelia jai prisiminimus, asociacijas apie buvusį brangų prarastą žmogų. Tuomet tai romantika, tačiau vis dėlto irgi nuspalvota ilgesio spalvomis,“ – sako psichiatras.

 

Malonumo bus mažai


Meilės ir seko nereikėtų sieti su kažkokiais neigiamais dalykais. Kai žmonės simpatizuoja ir myli vienas kitą, tuomet jų ir seksas būna geresnis. Nes į jų santykius yra investuoti jausmai. „Kai susitinka du mažai ar visiškai vienas kito nepažįstantys žmonės, jų seksas nebūna kokybiškas. Kiekvienos moters orgazmo pasiekimo kelias yra skirtingas. Retam vyrui pavyksta šį mechanizmą perprasti jau pirmo lytinio akto metu. Todėl nei viena moteris atsitiktinių santykių metu nepatiria orgazmo. Pasitaiko retos išimtys, kai prisideda euforija. Moteris euforiją gali jausti, kai ją apipila dėmesiu, rūpesčiu, dovanomis, kai ji labai susižavi vyriškiu. Vyrams atsitiktinių santykių metu orgazmas taip pat nėra toks kokybiškas, kaip su labiau pažįstama ar mylima moterimi. Jeigu lytiniai santykiai atsiranda anksčiau nei vyras įsivaizdavo, kad tai galėtų būti, tada negerai. Jis gali svajoti, kada tai turi įvykti. Ir jei moteris anksčiau nei jis įsivaizdavo pasiūlo jam pasimylėti, jis, aišku, sutiks, tačiau moterimi gali nusivilti,“ – taip vyriško mąstymo subtilumus aiškina gydytojas Šapurovas. Labiau paranojiškas vyras gali net nuspręsti, kad tokia moteris yra pasileidusi.
Pasak gydytojo, atsitiktiniai lytiniai santykiai yra nesaugūs, nes galima užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis (jei nenaudojamos barjerinės kontraceptinės priemonės) ar moteris gali pastoti (jei ji nevartoja kontracepcijos ar barjerinė kontracepcija buvo nepatikima). Nors medikas pripažįsta, kad šiuolaikinės apsaugos priemonės vis dėlto suteikė nemažai laisvės moteriai. Jis sako, kad anksčiau moteris gyvendavo nuo menstruacijų iki menstruacijų. „Baimė pastoti varžydavo seksualinę laisvę. Iš to, matyt, susiformavo daugelis moralinių vertybių. Šiais laikais moralė tapo laisvesnė ir keičiasi vertybės. Juk jau nebūtina su pirmuoju savo seksualiniu partneriu nugyventi visą likusį gyvenimą. Šiais laikais merginos turi daugiau partnerių ir nieko blogo, jei jos ieško sau tinkamiausio. Svarbu, kad paieškos neužsitęstų, ir kad apie vyrą nebūtų sprendžiama jau po pirmos, greitai įvykusios nakties,“ – sako psichoterapeutas.
 

Moters prigimties kodai


Moters meilė – tai psichologinio artumo, saugumo jausmas, atsirandantis anksčiau už fizinį potraukį. Todėl moteris, susipažinusi su vyru, ima siekti vadinamųjų „garantijų“. Ji siekia įžvelgti ateities garantijas vyro elgesyje, mąstyme, veiksmuose. Todėl pažinties pradžioje daug kalbamasi pačiais įvairiausiais klausimais.
Dar moteriai svarbu, kad ji jaustų to rūpinimosi ir garantijų stabilumą. Todėl jai rūpi vyro požiūris į jos išvaizdą, jos moteriškąsias savybes. Jai svarbu, kiek ji patraukli, įdomi, kiek jam tinka. „Moters noras ištekėti, sakyčiau, yra prigimtinis, – šypsosi psichoterapeutas. – Būtent dėl to sunku suvokti, kodėl ryžtamasi gultis į lovą su visiškai nepažįstamu vyru. Ji juk nežino, ar gali tikėtis kokių nors ilgalaikių garantijų.“
Pasak seksologo, kartais su tomis moteriškomis viltimis perlenkiama lazda. Kai imama į kiekvieną sutiktą vyrą žiūrėti kaip į potencialų sutuoktinį ir ryžtamasi greitam seksualiniam ryšiui. „Tai bėgimas nuo vienatvės. Moteriai nebūdinga greitai šokti į lovą. Paklauskime, kodėl ji taip daro. Jei moteris greitai nori padovanoti savo kūną vyrui, tai rodo jos norą pabėgti nuo nesaugumo jausmo. Iš tiesų moters viduje užkoduotas neskubėjimas mylėtis,” – sako pašnekovas.
 

Ilga kaip šimtmetis naktis


Ne vien tik filmuose būna, kai susipažinusi pora vos per naktį nužingsniuoja ilgą pažinties kelią. Taip kartais nutinka ir gyvenime. Jie daug kalbasi, jie atranda vienas kito žavesius, trūkumus, juos pamilsta ir susižavi vienas kitu. Jie kalbasi apie savo svajones ir lūkesčius. Moteris daug sužino apie vyrą, vyras apie ją. Po to įvykęs seksas bus tiek pat kokybiškas kaip ir po poros mėnesių draugystės, kai kartą į savaitę nueinama į pasimatymą.
„Tokį ryšį tikrai vadinu romantišku. Nes labai tikėtina, kad išaušus rytui jie vis dar bus kartu ir bus dar kurį laiką, o gal ir visą likusį gyvenimą. Tai romantiška pažintis. Tai, galima sakyti, meilė iš pirmo žvilgsnio. Koks skirtumas nuo atsitiktinio sekso? Jie pažino vienas kitą. Moteris pagal savo psichologinį sudėjimą negali atsiduoti tam, kurio nepažįsta ir nieko nejaučia. Jei ji žinos tik vyro vardą ir galbūt profesiją – ji nieko apie jį nežinos. O jei jie kalbėjosi visą naktį ir jai buvo įdomu jo klausytis, ją sužavėjo jo asmenybė – čia jau prasideda meilė. Tokiu atveju ir seksas bus daug kokybiškesnis,” – įsitikinęs gydytojas seksologas Šapurovas.
 

Patikima apsauga nuo neplanuotos „romantikos“


Po nesaugių lytinių santykių, norint išvengti neplanuoto pastojimo, gali būti naudojamas specifinis greito poveikio metodas – skubi hormoninė kontracepcija. Ji dar vadinama: postkoitaline kontracepcija, arba „kito ryto tablete“ (angl. morning-after pill), „vizitine tablete“, „atostogų tablete“.
Vaistinėse galima įsigyti naujausią tokios skubios kontracepcijos preparatą. Vienoje dėžutėje – tik viena tabletė, kurioje yra visa reikalinga veikliosios medžiagos – levonogrestrelio dozė.
Tabletė turi būti pavartota per 72 valandas (tris paras) po nesaugaus lytinio akto (tuo veiksmingesnė, kuo greičiau pavartota – geriau išgerti tabletę per 12 valandų nei trečią dieną). Todėl be priežasties delsti nederėtų.
Jeigu po nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 val., skubią kontracepciją, tikintis efekto, pavartoti vis dar galima, nes medicinos literatūroje pateikta duomenų, kad metodas gali pasiteisinti, jeigu pavartojamas iki 120 val. po nesaugaus lytinio akto.
Jeigu jau vartojate reguliariai geriamųjų kontraceptinių tablečių, skubios kontracepcijos nereikia.
Skubios pagalbos kontraceptikų galima pavartoti bet kurią ciklo dieną, bet tik kartkartėmis. Ši kontracepcija skirta tik skubiai pagalbai ir nepritaikyta kasdieniniam vartojimui (Rekomenduojama vartoti ne dažniau kaip du kartus per vieną mėnesinių ciklą).
Išgėrus tabletę, kito lytinio akto metu būtina naudoti bet kokią kitą jūsų pasirinktą apsaugos nuo nėštumo priemone, kadangi ekstrinė tabletė yra tik trumpalaikio poveikio priemonė (tarsi „gelbėjimosi ratas“).
Skubios kontracepcijos preparato nerekomenduojama vartoti jaunesnėms nei 16 metų merginoms.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

egle
2011-06-26 19:02
ka man daryt man 14m pries 1diena turejau nesaugu lytini akta kur galiu ju nusipirkti be recepto. as nezinau ar laukiuos ar ne ka man daryt. o kas gali atsitikti? padekit:(

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai