Meilės diena, kupina glamonių ir prisilietimų

Kiekvienais metais Lietuvoje minima šv. Valentino diena. Akivaizdu, kad ji taip pat ima virsti komercine švente, tačiau, nubraukus nereikalingus dalykus, galima pamatyti svarbą. Gydytojas seksologas Viktoras ŠAPUROVAS džiaugiasi, kad kasmet yra minima šv. Valentino diena. Pasak mediko, bent kartą per metus sveika prisiminti ir pagalvoti apie meilę, jausmus, artumą, glamones ir fizinio kontakto svarbą. Ši diena kai kam padeda išdrįsti pasikalbėti su artimiausiu žmogumi apie seksualinius santykius, savo slaptas svajones ir troškimus. Šios dienos proga TV žiūrovai išvydo pasakojimą apie glamones ir prisilietimus.
 

Kam reikia glamonių?


Glamonės – meilės kalba. Ar esame šią kalbą įvaldę? Tradiciškai manoma, kad glamonių reikia tik moterims, o vyrams – tai prievolė, kurią jie turi atlikti, kad moteris susijaudintų ir džiaugtųsi meilės aktu. „Vyro ir moters fiziologiniai poreikiai turi būti derinami, kad abu pasiektų tai, ko jie nori. Juk meilės aktas – tai aukščiausias meilės taškas, nuostabi psichologinio ir fizinio suartėjimo pasekmė. Ir iki to nukeliauti be glamonių neįmanoma,” – sakė Vilniaus Antakalnio poliklinikos gydytojas psichoterapeutas Viktoras Šapurovas.
Jeigu glamonės vyksta negalvojant apie lytinį aktą, tuomet tai galima pavadinti fiziniu artumu. Mylinčių vienas kitą žmonių poroje fizinis artumas pasikartoja nuolatos. Mes dažnai to jau ir nebepastebime. Įsivaizduokite, grįžus namo, jie suartėja žvilgsniais. Vyro žvilgsnis į savo mylimą moterį yra išraiškingas. Jis daug pasako, ką jis galvoja apie ją. Jis ja grožisi, džiaugiasi ją pamatęs, svajoja apie lytinį aktą. Paskui jie bučiuojasi, jis liečia jos nugarą, ji paliečia jo veidą. Besisukiojant virtuvėje, jų kūnai ne kartą susiglaudžia... „Liesdami partnerį, pranešam jam, kad esame šalia, kad juo džiaugiamės, kad su juo mums gera. Gauname atsakomųjų prisilietimų ir žinome, kad jis galvoja tą patį,“ – sakė gydytojas.
Prisilietimai iš tiesų pasako daug svarbių dalykų – „tarp mūsų yra abipusis ryšys“, „mes ne be reikalo kartu, tai prasminga“, „bus nuostabu, kai ateis meilės akto laikas, abiem tuomet bus gera“.

 

Kiek glamonių reikia moteriai?


Klasikinėje seksologų literatūroje nurodoma, kad moteriai iki lytinio akto reikia maždaug 20–30 min. glamonių. „Moters pasitenkinimas lytiniu gyvenimu labai priklauso nuo to, kaip ir kiek ji bus glamonėjama. Skirtingai nuo vyro, moteriai susijaudinti, pasitenkinti ir priartėti prie orgazmo reikia gana nemažai laiko,“ – sakė Šapurovas.
Moteriai fizinis artumas labai reikalingas. Ji daug sužino iš prisilietimų apie vyro jausmus jai: iš žvilgsnio, bučinių. Lytinio akto metu glamonės jai sako, kad jos vyras ja žavisi, kad ji jam patinka, kad jis geidžia jos...
Tai pati nuostabiausia psichoterapijos forma, kuri suteikia moteriai daug pasitikėjimo savimi. Ji ne tik patiria malonumą, bet gauna ir teigiamų emocijų.
 

Kiek glamonių reikia vyrui?


„Vyrui susijaudinti reikia visai nedaug – užtenka žvilgsnio ar prisilietimo. Atrodytų, jo jau daugiau liesti ir nereikia. Tačiau ir vyrams būtinos glamonės. Liesdama partnerį, moteris atsidėkoja už glamones, kurias ji gavo iš jo. Atsakomieji moters prisilietimai, skirti vyro kūnui, yra jos džiaugsmo išraiška. Taip pat glamonės gali suteikti ir vyrui nepakartojamų pojūčių. Jo malonumas iki orgazmo gali būti didesnis ir tęstis daug ilgiau. Kartais net tiek pat laiko, kiek tęsiasi moteriai,” – intrigavo gydytojas.
Glamonės – tai būdas pranešti vyrui, kiek gali būti malonūs mylimos moters prisilietimai. Ir jam jie leidžia suvokti, jog jai malonu, kai jis ją liečia. Moteris neturėtų būti pasyvi preliudijos ir lytinio akto metu. Laukdama, kol partneris ją patenkins, ji tiesiog atima iš savęs daugybę malonumų,” – sakė psichoterapeutas.
Pasirodo, vyrams prisilietimai ne mažiau svarbūs nei moterims. Moters prisilietimų nejaučiantis vyras po kelių dienų ima manyti, kad ji ant jo pyksta! „Iš moters elgesio, veido išraiškos, prisilietimų vyras sužino, ar jis vis dar mylimas, ar juo žavimasi kaip vyru, ar jis jai reikalingas, ar ji nori būti su juo, ar nori mylėtis su juo... Matot, kiek daug mes vieni kitiems pasakome be žodžių. Tiesiog liesdami vienas kitą,“ – šypsosi gydytojas.
 

Gydymas glamonėmis


Prisilietimai ir glamonės – meilės kalba. Šių mokslų ir šaknys, ir vaisiai – saldūs. Prieš penkiasdešimt metų du seksoterapeutai sugalvojo unikalią metodiką, kuri padeda pasveikti nuo įvairių vyro ir moters seksualinių problemų. Metodikos esmė – glamonės. Žmonės turėdavo vienas kitą kurį laiką liesti ir negalvoti apie lytinį aktą. Tai turėjo milžinišką pasisekimą. Tarp žmonių vėl atsirasdavo ryšys, jie imdavo atvirai kalbėti apie savo problemas. „Nenuvertinkime prisilietimų. Po to atsiranda ypatingi jausmai, praturtėja poros lytinis gyvenimas, stiprėja fizinis artumas. Orgazmas yra pakankamai trumpas momentas. Kai žmogus liečia – jis gauna labai daug. Iš prisilietimų gaunamo malonumo apimtis daug didesnė nei vien orgazmas,“ – kalbėjo gydytojas seksologas Viktoras Šapurovas.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

limona
2011-06-17 18:09
puikus straipsnis

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai