Sunkią kovą galima laimėti tik išnaudojus visas galimybes

 Susidomėjo ryklio kremzlėmis

Ieškant alternatyvių priemonių, pastaruoju metu su vėžiu kovojančių mokslininkų akys vis dažniau krypsta į gamtos produktus, kuriuose yra natūralių medžiagų, blokuojančių angiogenezę, t.y. kraujagyslių formavimąsi navike ir kartu naviko augimą. Viena jų – skystasis ryklio kremzlių ekstraktas. „Geriant skystąjį ryklių kremzlių ekstraktą įmanoma pagerinti ligonio savijautą ir gyvenimo kokybę“, – tikina Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Onkologijos ligoninės paliatyviosios onkologijos skyriaus vadovė Dalia Skorupskienė. Ryklio kremzlės – tai audinys, neturintis kraujagyslių, o jame esančios biologiškai veiklios medžiagos slopina kraujagyslių vystymąsi. Ryklių kremzlių ekstrakto pagrindu buvo sukurtas maisto papildas „AngioCell Plus“. Mokslininkai įrodė, kad jame esantys baltymai pasižymi antiangiogeniniu poveikiu, tai yra blokuoja naujų, dažniausiai žalingų, kraujagyslių susidarymą.

 

Buvusiam vairuotojui V.Žvirbliui liga atėjo 2009-aisiais, kai, pašalinus viename plautyje aptiktą darinį, paaiškėjo, kad tai – ne tik vėžys, o odos vėžio melanomos metastazė. Atlikus išsamesnius tyrimus nustatyta, kad metastazių yra ne tik plaučiuose, bet ir antinksčiuose, žarnyne. Tada žmona, sužinojusi apie tuo metu Lietuvoje atsiradusį naują maisto papildą – skystąjį ryklių kremzlių ekstraktą, nupirko jo vyrui. Po to dar sekė galvos operacija, spindulinis gydymas, chemoterapija, tačiau panevėžietis visada vartojo ir tebevartoja veikliųjų biologinių medžiagų turinčio maisto papildo, nes tiki, kad tai lengvina jo kančias.

Šakietei Birutei Poderienei (67 m.) vėžys – gyvenimo palydovas jau ketvirtį amžiaus. Pradžia 1987-aisiais, diagnozė – antros stadijos krūties vėžys. Per tą laiką moteris išmoko nepasiduoti. Nenuleido rankų ir paaiškėjus, kad yra metastazių kauluose. Moteriai buvo skirta radioterapija, vėliau – chemoterapija. Medikai visais būdais stengėsi užkirsti kelią ligos atsinaujinimui. „Skystąjį ryklio kremzlių ekstraktą su pertraukomis vartoju daugiau nei 11 m. Manau, preparato indėlis mano ilgametėje kovoje su vėžiu itin svarus. Šiuolaikinė medicina, viltis ir tikėjimas – tai pagrindiniai mano ginklai“, – sako šakietė.

Rasi priežastį – įveiksi ligą

Kaip paaiškinamas neigiamas ryklio kremzlių ekstrakto poveikis vėžinėms ląstelėms? Tam reikia žinoti, kodėl navikas auga, kokios medžiagos jam reikalingos. Nustatyta, kad deguonį ir kitas augimui būtinas medžiagas navikas gali gauti tik iš kraujo. Kad kraujas galėtų pasiekti naviką, šis turi turėti kraujagysles. Procesas, kai navikas augina kraujagysles, vadinamas angiogeneze. Be savos kraujotakos navikas tegali išaugti iki 1–2 ml. Todėl negali atsirasti ir metastazių, nes vėžinės ląstelės pernešamos su krauju. Taigi neturėdami savos kraujotakos daugelis navikų greičiausiai būtų visiškai nekenksmingi.

Naujausių tyrimų duomenimis, angiogenezė – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių piktybinio auglio vystymąsi, skverbimąsi į kitus organus, metastazių atsiradimą. Todėl dar 1971 m. J.Folkman iškėlė hipotezę, kad angiogenezės slopinimas, stabdymas gali būti veiksminga vėžio terapija. Nes kol į naviką kraujagyslės neįaugusios, jis yra „miegantis“ ir tik joms įaugus „prabunda“.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai