Pagalba trokštantiems sulieknėti

Modernioje visuomenėje grožio etalonas - lieknas, grakštus kūnas. Televizoriaus ekrane retai kada pamatysi apkūnų žmogų - nebent tai būtų neigiamas personažas. Ir vis daugiau moterų bei vyrų, veikiami masinės informacijos priemonių skleidžiamos nuostatos, kad nutukimas - negražu ir kenksminga sveikatai, nutaria atsikratyti antsvorio. Tačiau tai ne visada lengvai pavyksta. Kokios psichologinės problemos vargina antsvorio kamuojamą žmogų? Galbūt yra naujų metodų, galinčių padėti daug efektyviau įveikti šią negalią? Apie tai kalbamės su gydytoju psichoterapeutu Kęstučiu KUZMICKU.
 

Kokie žmonės kreipiasi į Jus dėl antsvorio problemų?


Esant paprastam nutukimui žmogus kreipiasi todėl, kad jaučia diskomfortą dėl savo svorio, jį žeidžia bet koks užsiminimas apie nevykusią jo išvaizdą, jis jaučiasi nepilnavertis, apriboja socialinį aktyvumą. Kartais tai netgi sukelia depresiją ir todėl norėdami atsikratyti antsvorio, žmonės ieško pagalbos. Prieš ateidami pas gydytoją šie žmonės dažnai jau būna išbandę daug dietų, sporto rūšių, tačiau nesulaukia ilgalaikio rezultato.
Žmogų nuspręsti atsikratyti antsvorio dažniausiai paskatina noras išspręsti kai kurias problemas. Per didelis svoris apriboja ne tik socialinį aktyvumą, bet ir seksualinį gyvenimą. Nutukęs žmogus gali mylėtis tik tam tikrose pozose, jis tampa nepatrauklus, mažėja libido, kyla erekcijos sutrikimai (vyrams). Į nutukusį partnerį gali atsirasti neigiamas požiūris. Nutukęs žmogus gali galvoti, kad jis nėra geidžiamas ir norimas. Kai svoris sumažėja, šios problemos išsprendžiamos. Žmogus įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, neapsiriboja tik darbu ir namais.

 

Kaip apibūdintumėte antsvorį turinčių žmonių psichologinį portretą, socialinę ir finansinę padėtį?


Nutukimas prasideda nuo paprasto persivalgymo, o vėliau pereina į medžiagų apykaitos sutrikimus. Dažnai nutukimas pradeda vystytis tada, kai kinta žmogaus gyvenimo sąlygos, atsiranda nepasitikėjimas savimi, rytdienos neapibrėžtumas (tai, beje, būdinga dabartinei mūsų visuomenės situacijai). Ir tunka žmonės, gaunantys mažesnes pajamas.
Be to, dar yra šeimos tradicijos: kai kurios šeimos linkusios kaupti (ir materialine prasme), nes jas dažnai kamuoja nerimas dėl ateities.


Jei poreikis valgyti kyla atsiradus nerimui, tai rodo, kad silpnas žmogaus ego, kad žmogus nesugeba gintis nuo išorės. Kartais nutukimas rodo, jog yra neišspręstų konfliktų su tėvais - kai kūdikis nebūna ilgai maitinamas krūtimi, jis nepereina oralinės stadijos ir atsiranda vadinamasis nesaugumo jausmas, o jis mažinamas valgymu. Valgydamas žmogus tarsi sunaikina agresyvią aplinką.
Valgymas mažina nerimą ir nutukę žmonės sako, kad streso metu jie puola prie maisto. Taip yra todėl, kad pavalgius kraujas nuteka į virškinimo traktą ir kyla mieguistumas.
 

Pasirodė naujas medikamentas - Ksenikalis. Kokie jo privalumai?


Ksenikalis neveikia smegenų centrų kaip kiti anksčiau vartoti vaistai nuo nutukimo. Pavyzdžiui, antidepresantai mažina apetitą, nes kyla pasišlykštėjimas maistu, tačiau juos vartojant ne visada pasikeičia mitybos įpročiai, o tai labai svarbu gydant nutukimą.
Ksenikalis sunkina riebalų kalorijų pasisavinimą, žarnyne blokuodamas fermentų - lipazių, skaidančių riebalus, poveikį, todėl apie 30 proc. riebalų nėra suskaidoma ir jų organizmas nepasisavina. Norintiems numesti svorio dietologai pataria skaičiuoti kalorijas, gaunamas iš riebalų. Antra, žmogus priverstas koreguoti savo dietą, nes užvalgius riebiau, apie tai “primena” Ksenikalis - padažnėja tuštinimasis “riebiomis” išmatomis. Todėl tenka mokytis pasirinkti neriebų maistą ir keisti savo valgymo įpročius. Vaistas rekomenduojamas vartoti ne mažiau aštuonių mėnesių ir tikimasi, kad per šį laikotarpį turėtų susiformuoti sveikos mitybos įpročiai. Svoris pradeda kristi pamažu - per mėnesį po keletą kilogramų. Dietos sumažina apie 10 kg svorio per mėnesį, tačiau organizmas nepakelia tokio svorio svyravimo, ir kūno masė greitai atsistato. Mažinant svorį po truputį ir pradėjus valgyti neriebius maisto produktus, poveikis išlieka ilgai. Ypač efektyviai svoris mažėja, jeigu žmogus dar padidina fizinį aktyvumą.
Esant dideliam antsvoriui, kurio atsiradimą paskatino psichologinės priežastys (nerimas, depresija), reikia konsultuotis su psichiatru bei psichologu. Dažnai tai būna veiksminga, tačiau ne visiems, nes psichoterapija yra skausmingas procesas, o vartoti vaistą - labai paprasta.
 

Ar gydymas brangus?


Kai sakoma, kad Ksenikalis yra brangus, aš prašau
suskaičiuoti, kiek žmogus papildomai suvalgo nereikalingų kalorijų, brangių kepsnių. Paskaičiavus paaiškėja, kad kartais vartojant vaistą pinigų išleidžiama mažiau, nes valgomas ne toks riebus ir ne toks brangus, tačiau sveikas maistas. Taigi vaistas šeimos biudžeto nenuskurdina, o psichologinė nauda, kurią gauna žmogus, atsikratęs antsvorio, net neįvertinama.
Dėkojame už pokalbį.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

ane
2011-03-14 19:49
Prieš penkis metus vartojau ir tikrai svoris krito.
Kazimieras
2010-06-12 10:52
Šis preparatas yra uždraustas platinti ir vartoti,dėlneigamų pasemių svekatai
rasa
2009-01-02 08:26
ksenikalis-super kaina-200lt.viena dezute[60tbl.]-menesiui reikia 2ju dezuciu,-o poveikis -tustiniesi tragiskai-atrodo kad is taves taukai bega,-bet svoris nekrenta,-geriau 3men.rezultatas 0.o vartoti 8men.maziausiai-per brangu,ir reiketu tureti nesiojama tualeta.uz tokius pinigus,-tokie vaistai neapsimoka.bet jei norite pabandyti-kodel gi ne?yra pirkti euro vaistinese.
agne
2008-09-11 09:33
ar sis preparatas veiksmingas?
Kristina
2008-08-24 14:07
kiek kainuoja šis preparatas ir ar visose vaistinėse jo galima gauti?
vida
2008-08-02 12:56
kiek kainuoja ir kur nusipirkti
Apkunioji
2007-02-08 16:14
Noriu isbandyti, ar visose vaistinese ju yra?
edita
2007-01-30 20:09
kiek kainuoja?
maman
2006-11-20 20:35
Ar parduodamas be recepto, kokia kaina, kodel nera tokios informacijos?
meškute
2006-11-08 15:26
Ar tuose vaistuose nera kokiu kaspinuociu kiausineliu kaip tuose ”lida ”preparatuose?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai