Fizinis aktyvumas lieknėjimui

Šiandien Lietuvoje tikrai galime pasigirti lieknėjimo programų įvairove, žadančia jaunystę bei gražų, liekną kūną. Bet ar visada esame saugūs? Ar žinome, kokie fiziniai pratimai nepakenks mūsų sveikatai, o pasiektas rezultatas bus malonus ir naudingas? Apie šiuolaikinę kūno rengybos (angl.—fitness bike, toliau—FB) riebalų „deginimo“ programą mintimis dalijasi Kauno sveikatingumo centro „Linija“ (tel . 8 37) 38 03 19 vadovas, kūno rengybos FB sertifikatą turintis instruktorius Aurimas MAČIUKAS.
 

Ko reikia, kad sėkmingai sumažintume antsvorį?


Reikia, kad būtų neigiamas energinis balansas, t.y. su maistu per parą turime gauti 300-400 kcal mažiau, nei reikalauja mūsų kūnas. Taip pat reikalingas individualus dinaminis krūvis. Kaip tai pasiekti? Pasak Aurimo Mačiuko, viena iš šiuolaikinių riebalų “deginimo“ programų yra kūno rengybos FB treniruotė, kuri paprastai atliekama sporto ar sveikatingumo centre. Treniruotės yra atliekamos specialiais stacionariais dviračiais. „Jokia kita treniruotė nepareikalaus iš jūsų tiek energijos, prakaito, ryžto įveikiant lygumų kelią, kopiant į kalną bei važiuojant dumblinu ar snieguotu takeliu. Ir visa tai vyksta salėje “dirbant dviračiu“, - sako Aurimas. Anot jo, tokios treniruotės ne tik sėkmingai degina nereikalingus kilogramus (IHRSA organizacijos statistiniais duomenimis, būtent šios treniruotės pasižymi didžiausiu poveikiu riebalų deginimui), bet ir atpalaiduoja nuo stresų, gerina nuotaiką, savijautą.


Kūno rengybos FB treniruotė tinka moterims ir vyrams, kurie nepageidauja sudėtingos choreografijos. Šiame judesio šėlsme vyksta aukščiausio lygio grupinis darbas: energinga muzika, instruktoriaus komandos, šviesos efektai verčia atlikti fizinį krūvį, kurį vienas (a) vargu ar atliktum.
“Labai svarbu treniruotės metu gerti pakankamai skysčių: nuo 0,5 iki 1,5 l negazuoto, lengvai mineralizuoto vandens, atsižvelgiant į kūno masę ir prakaitavimo intensyvumą, - sako Aurimas. Jei organizmui trūksta skysčių, mažėja riebalų suvartojimas energinėms reikmėms, padidėja kraujo klampumas, labiau apkraunama širdis, kepenys, inkstai”.
Kūno rengybos treniruotes (1-2 kartus per savaitę) gali atlikti ir vyresnio amžiaus moterys, esančios mažesnio fizinio pajėgumo ir turinčios antsvorio. Kartu su instruktoriumi yra aptariama ir parenkama krūvio dydis ir individualus važiavimo dviračiu tempas. Po pradinio ciklo, praėjus 2-3 mėnesiams, treniruotes galima dažninti (2-3 kartus per savaitę).
Riebalų pasisavinimui suaktyvinti papildomai galima vartoti L-karnitino turinčių produktų. Kūno rengybos instruktorius Aurimas Mačiukas pabrėžė, kad riebalai “dega” efektyviau, kai žmogus treniruotės metu naudoja giluminio kvėpavimo techniką (aktyviai dalyvaujant diafragmai) bei pozityviai mąsto. Rekomenduojama 1-2 kartus per savaitę atlikti jėgos treniruotę ratu stambioms raumenų grupėms (kartojimų skaičius vienam pratimui 15-25 kartai).

 

Kokių rezultatų galime tikėtis?


Po 2-3 mėnesių FB treniruočių, kai KMI (kūno masės indeksas) didesnis nei 27 (norma - 20-25), galima sudeginti iki 3-6 kg riebalinio audinio. Lieknėkime sveikai.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Rasa S.
2011-12-29 14:55
As 4metus, 5 dienas per sav. vazinejau didelius atstumus i darba,ir atgal.ir darbas fizinis,ne sedimas.Bet man tik spaudimas pasidare per auksta,daznai tenka vaistais ji sumazint. Bet svoris kaip nekrenta,taip nekrenta.Kuo daugiau issikraunu fiziskai,tuo didesnis apetitas! Kaip patartumet sumazinti kuno apimtis? ugis-1,66 sveriu 86kg. man 37metai.
madam
2010-05-12 15:48
http://www.sveikaszmogus.lt/index.php?pagrid=grozis&lid=2&rodyti=str&strid=1541&subtema=92

Jūsų KMI - 23.7

Klasifikacija KMI Susirgimo rizika
Normali kūno masė 18.5 - 24.9 Nėra


Rekomenduojamas gydymas:
Gydymas nereikalingas. patariama sveikai maitintis ir būti fiziškai aktyviam, norint išlaikyti esamą kūno masę.
Aldona
2009-04-20 02:44
su antsvoriu ir nutukimu tikrai nereikes kovoti, jei aktyvu fizini gyvenima gyvensite. as ne tik mokausi, dirbu, sporto kluba lankau, bet dar ir i sokiu kursus vaikstau. neturiu nei celiulito, nei didelio pilvo ir esu labai patenkinta. visur suspeti man padeda neissenkanti energija, kurios suteikia maisto papildas tonussa. jo deka nebunu pavargusi , nenoriu miego ir nesinervinu del smulkmenu
karakumas
2009-04-16 10:57
o va man tai pats tas yra - joga ar pileteso pratimai. Super veikia, ir labai gerai ir raumenis pratampo ir vidines harmonijos suteikia, atsaprumo stresams. Nors be abejo, kartais ir tai prasiverzia, tai mastau, kad gal ir man reiktu panaudoti to Tonussan. Girdejau jau keleta geru atsiliepimu apie ji, tai mastau kad reiktu ir man pasistiprinti save nuo tu nerviniu itampu ir stresu visokiausiu..
nendre
2009-04-11 22:59
As tai labiau liekneti megstu, na ne tiek liekneti, kiek patobulinti figura, begiodama. Tiesa, kartais taip susinervuoju kad nera taip ilgai laukiamo rezultato, kad net apima ilgalaikis stresas. Apimdavo, tureciau sakyti. Dabar pasitarusi su treneriu ir savo drauge gydytojak vartoju toki Tonussan augalines kilmes maisto papilda, kuris man labai gerai padeda kovoti su visokia darbine ir mano lieknejimo itampa ir stresu. O be to ir energijos labai gerai priduoda!
viktorija
2008-09-13 01:33
gal galite suskaiciuoti mano KMI? mano ugis 155 svoris 57kg. dekui
veriute
2007-08-03 20:54
gavai naudingos info. ačiū
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai