„Svorio stebėtojų“ dieta

„Svorio stebėtojų“ įsitikinimu, dieta − tai tik dalis ilgalaikių svorio reguliavimo priemonių. Sveikos gyvensenos rezultatas − tai sveikas kūnas − tiek protas, tiek emocijos, tiek fizinė sveikata. Svorio stebėtojai nenurodo žmonėms, ką šie turi valgyti. Jų tikslas − padėti pasirinkti sveiką maistą bei skatinti užsiimti fizine veikla ir taip saugiai bei protingai atsikratyti nereikalingo svorio. Grupinių susitikimų metu „Svorio stebėtojams“ priklausantys nariai išgirsta argumentų, sulaukia paramos bei paskatinimo priimti iššūkį ir pakeisti savo gyvenseną.
 

Pradinis „svorio stebėtojų“ tikslas − sumažinti svorį 5–10 proc., o vėliau pasiekti, kad KMI (kūno masės indeksas, gaunamas kūno masę kilogramais padalijus iš ūgio metrais, pakelto kvadratu) būtų mažesnis nei 25. Turinčiųjų didelį antsvorį tikslas − numesti daugiau nei 10 proc. antsvorio – tai padeda neprarasti motyvacijos.

 

Ką galima valgyti


„Valgykime mėgstamą maistą ir numeskime svorio“ − tokia svorio stebėtojų filosofija. Joks maistas nėra draudžiamas. Visi maisto produktai įvertinti taškais, taigi per dieną valgant surenkamas tam tikras taškų kiekis. Rezultatą pagerinti padeda fiziniai pratimai. Tokia šios programos esmė. Taškai skiriami atsižvelgiant į maisto produktų kaloringumą, bendrą riebalų bei maistinių skaidulų kiekį.
 

Štai keletas pavyzdžių:


1 puodelis brokolių − 0 taškų
1 puodelis spagečių su 1/2 puodelio padažo − 6 taškai
1 nedidelis (apie 150 g) mėsos ar žuvies gabalėlis − 8 taškai
nedidelis (apie 100 g) gabaliukas keptos viščiuko krūtinėlės − 3 taškai
ketvirtadalis puodelio paprasto grietininio salotų padažo − 8 taškai
riekelė duonos − 2 taškai
apie 30 g šokolado − 4 taškai
1 indelis vanilinių ledų − 4 taškai
Kiek galima surikti taškų, priklauso nuo kūno svorio. Pavyzdžiui, apie 80 kilogramų sverianti moteris gali surinkti 22–27 taškus.
Fiziniai pratimai, padedantys sudeginti kalorijas, taip pat vertinami taškais. Pavyzdžiui, jei žmogus vaikšto ar važiuoja dviračiu 30 min., jis užsitarnauja 2 taškus.
Kertinis akmuo yra grupės parama, ypač pradžioje. Kassavaitinių susitikimų metu skatinama pakeisti gyvenseną, nes tai padeda numesti svorio ir palaikyti pasiektus rezultatus. „Niekam nepavyktų to padaryti vienam,“ − teigia „Svorio stebėtojai“.


 

Kaip tai veikia


Ši programa paremta kalorijų gavimo ir sunaudojimo principu. Tai visiškai paprasta: skaičiuojama (taškais), kiek kalorijų gaunama su maistu, ir stengiamasi jų sudeginti pakankamai, kad kristų svoris.
 

Ekspertų nuomonė


Svorio stebėtojų programa paremta JAV Nacionalinio svorio metimo registro rekomendacijomis norintiesiems atsikratyti svorio ne tik laikantis dietų, bet ir pakeičiant gyvenseną.
Sumažinti svorį ir išlaikyti pasiektą rezultatą mokslininkai siūlo tokiu būdu:
· Valgyti mažai riebalų ir daug angliavandenių turintį maistą.
· Kasdien skirti laiko mankštai. Puikus fizinės veiklos būdas yra vaikščiojimas. Jis gali būti papildomas aerobiniais pratimais, svorio metimo treniruotėmis bei plaukimu.
· Reguliariai svertis − du ar tris kartus per savaitę.
· Nenutraukti ryšio su tais, kurie padėjo numesti svorio.
Tyrimai rodo, kad reguliarus svėrimasis padeda išlaikyti svorį nekintamą ir neleidžia rodyklėms pakilti tiek, kad sužlugdytų norinčiojo atsikratyti svorio pastangas, teigia „Svorio stebėtojai“. Kai veiksmų imamasi svoriui padidėjus ne daugiau kaip 2–3 kilogramais nei tikslinė svorio riba, pasiektus rezultatus išlaikyti lengviau.
Imdamiesi fizinių pratimų ir sumažindami kalorijų kiekį, „Svorio stebėtojai“ neleidžia svoriui per daug padidėti.
Neseniai jie parėmė dvejus metus trukusį klinikinį tyrimą su atsitiktiniu būdu parinktais dalyviais, kurio metu buvo tiriami du svorio metimo būdai − „Svorio stebėtojų“ programa ir savarankiškas metodas. Nustatyta, kad „Svorio stebėtojai“ numetė svorio vidutiniškai tris kartus daugiau ir daug sėkmingiau išlaikė pasiektus rezultatus. Tiems, kurie svorio stengėsi atsikratyti savarankiškai, numestieji kilogramai po dvejų metų sugrįžo.
 

Mintys pamąstymui


„Svorio stebėtojų“ programa per ilgus metus buvo šiek tiek keičiama, tačiau išlaikė laiko „išbandymus“, − pastebi Tuft (JAV) universiteto mitybos profesorė Amerikos širdies asociacijos Mitybos komiteto narė Alice Lichtenstein. – Apriboti suvartojamų kalorijų kiekį padeda bet kokia dieta, bet svarbu ir tai, kad mityba būtų optimali.“
Mitybos specialistai taip pat sutinka, kad laikantis dietos svarbu fiziniai pratimai. Tačiau profesorė pažymi, kad nors paramos grupės padeda laikytis programos daugeliui žmonių, kai kuriems toks metodas netinka.
 

Keletas šios dietos patiekalų


Keptos kriaušės su cinamonu
4 porcijos
4 vidutinio dydžio labai prinokusios ir sultingos kriaušės,
3/4 arbat. š. cinamono miltelių
1 stiklinė lieso rikotos sūrio
1,5 arbat. š. nekaloringų saldiklių
Įkaitinkite orkaitę. Supjaustykite kriaušes išilgai į keturias dalis ir išimkite sėklas, odelės nenulupkite. Supjaustykite mažais gabaliukais.
Pusę kriaušių ratu sudėkite į stiklinį indą. Pabarstykite ¼ arbat. š. cinamono, ant viršaus sudėkite kitas kriaušes ir vėl pabarstykite ¼ arbat. š. cinamono. Kepkite, kol kriaušės suminkštės ir išbėgs sultys (apie 25 min.).
(Išbėgusias sultis pasilikite – jomis galėsite apšlakstykite kriaušes, prieš jas patiekdami – bus skaniau.)
Elektriniu mikseriu išplakite sūrį su saldikliu ir ¼ arbat. š. cinamono, plakite apie 1 min., kol sūris taps purus. Mišiniu prieš pateikdami užpilkite kriaušes.
Grietininė šparagų sriuba su keptų pipirų piurė
4 porcijos
2 stiklinės lieso vištienos arba daržovių sultinio
1 vidutinio dydžio lupta kepta bulvė
1 stiklinė supjaustytų svogūnų
2 vidutinio dydžio skiltelės sukapoto česnako
1/4 arbat. š. valgomosios druskos
truputis raudonojo ankštinio pipiro
700 g šviežių supjaustytų šparagų
200 g pakepintų raudonųjų pipirų
220 g švelnaus tofu (sojos varškės)
Į vidutinio dydžio indą supilkite sultinį, sudėkite bulves, svogūnus, česnaką, druską ir raudonąjį ankštinį pipirą, užvirkite ant vidutinio stiprumo ugnies. Uždenkite, sumažinkite ugnį ir pavirkite 3 min. Sudėkite šparagus, uždenkite ir virkite, kol daržovės išvirs (apie 5 min.) Nuimkite nuo ugnies ir atvėsinkite. Per tą laiką iki vienalytės masės ištrinkite pipirus.
Atskirame inde išplakite išvirtą sriubą ir tofu. Supilstykite į dubenėlius, ant viršaus uždėkite pipirų piurė. Patiekite šaltą arba karštą.
Marinuota kiaulienos nugarinė
8 porcijos
1/2 stiklinės nekaloringo sultinio
1 arbat. š. sausų garstyčių
1 arbat. š. maltų gvazdikėlių
1 arbat. š. malto imbiero
1 arbat. š. valgomosios druskos
1/2 arbat. š. cinamono miltelių
1 arbat. š. šviežiai maltų juodųjų pipirų
1200 g neriebios kiaulienos nugarinės (du gabalai po 600 g)
Į stiklainį supilkite sultinį, garstyčias, gvazdikėlius, imbierą, cinamoną, pipirus. Kiaulienos gabalus perpjaukite pusiau, nupjaukite matomus riebalus ir sudėkite į tą patį stiklainį. Uždarykite jį užsukamu dangteliu ir padėkite šaldytuve ant viršutinės lentynos. Palaikykite mažiausiai 2 val., dar geriau – per naktį.
Keptuvę gerai įkaitinkite, sudėkite kiaulieną ir užpilkite marinatu. Kepkite maždaug po 6 min. kiekvieną pusę. Prieš pateikdami palikite 5 min. kambario temperatūroje.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai