Atmintį galima sustiprinti

Atmintis saugo ir atnaujina žmogaus smegenų informaciją. Žmogaus atmintis iš prigimties nėra tobula, ji silpsta, tačiau yra nemažai būdų, kaip ją sustiprinti.
 

Trumpalaikei atminčiai lavinti svarbu aktyvus duomenų kartojimas. Norint įsiminti reikiamą informaciją, reikėtų ją perskaityti, išgirsti bei pačiam pakartoti. Tuo tarpu ilgalaikei atminčiai vien mechaninio kartojimo nepakanka. Lemiamą reikšmę turi prasminis naujos informacijos aiškinimas, ryšių tarp jos ir to, kas žmogui jau žinoma, nustatymas.
Paprasčiausiais atminties lavinimo būdas, ypač naudingas vaikams, žaidimai, kurių metu tenka atsiminti ir išvardinti trumpai matytus daiktus.
 

Protinei veiklai skatinti būtina tinkama mityba


Protinį darbą dirbantys žmonės turi valgyti visavertį maistą. Įrodyta, kad, organizmui badaujant, smegenys funkcionuoja tris kartus blogiau.
Yra maisto produktų, labai naudingų smegenims. Žuvų ir kitų jūros gėrybių reikėtų valgyti mažiausiai tris kartus per savaitę. Žuvų vertę lemia tai, kad jose yra 15-26 proc. baltymų, sudarytų iš 20 aminorūgščių, kurios labai svarbios smegenų ląstelių veiklai.
Galvos smegenų ląstelėms naudingi riešutai, ypač graikiniai. Jie yra vitamino E šaltinis (šis vitaminas atitolina ląstelių senėjimą). Antrąją vietą pagal naudingumą užima žemės riešutai. Juose gausu magnio, o jo reikia nerviniams impulsams perduoti.
Iš vaisių atmintį geriausiai stiprina bananai. Juose taip pat gausu magnio bei vitamino B6.
Labai vertingos ir datulės - kalio, fosforo, magnio bei lengvai pasisavinamos gliukozės šaltinis. Visa tai padeda smegenų veiklai.
Atmintį gerinti padeda raudonosios daržovės: saldžiosios paprikos, morkos, pomidorai bei ankštinės daržovės.
Taip pat naudingos visos uogos. Mėlynėse, braškėse, žemuogėse, juoduosiuose serbentuose gausu vitamino C ir medžiagų, stiprinančių smegenų ląstelių sieneles.
Įrodyta, kad protinei veiklai pagerinti naudingos kruopos, ypač rudieji ryžiai. Taip pat naudinga valgyti patiekalus iš avižinių, grikių, manų kruopų, nes jose daug vitamino B.
Iš pieno produktų geriausiai rinktis neriebią varškę. Joje yra lengvai pasisavinamų baltymų, būtino nervinėms ląstelėms lecitino, kalcio, vitamino B2.
Mėsoje gausu geležies, baltymų, vitamino B12. Jei trūksta geležies, pablogėja atmintis, sunku išlaikyti dėmesį.


Prieskonius atminčiai stiprinti rekomenduodavo jau senovės daktarai. Ypač gerai veikia cinamonas, imbieras, ciberžolės.
Mokslininkai nesutaria dėl kavos poveikio. Vieni tvirtina, kad tuo atveju, kai reikia dirbti ilgą ir daug protinių pastangų reikalaujantį darbą, kas valandą naudinga išgerti mažą nestiprios kavos puodelį, tuo tarpu kiti pataria jos išvis nevartoti.
Visuomet būtina pusryčiauti. Iš ryto smegenis reikia “parengti“ dienos darbui, kad būtų galima sukaupti reikalingą informaciją bei ją pritaikyti. Per pusryčius žmogus turėtų gauti ne mažiau kaip 35 proc. reikalingų dienos kalorijų.
Mokslininkai tvirtais faktais įrodė, kad atmintį gerina šalavijas. Medikų grupė tyrė 44 sveikus suaugusius asmenis, 18-37 metų amžiaus. Vieniems duota išgerti kapsulių su šalavijų aliejumi, o kitiems su saulėgrąžų aliejumi. Šalavijų ragavę savanoriai žodžių atsiminimo testą atliko akivaizdžiai geriau. Be to, rezultatai priklausė nuo dozės - geriausias poveikis atminčiai gautas vartojant vidutines šalavijų aliejaus dozes, mažesnės ir didesnės dozės tiriamuosius veikė silpniau.
 

Tinkamo preparato pasirinkimo galimybės - didelės


Nepasitikint vien tik natūraliais atminties stiprinimo metodais, galima pasirinkti specialią priemonę iš plataus smegenų veiklą gerinančių preparatų asortimento.
Atmintį gerinti padeda preparatai su ginkmedžio ekstraktu (Bilobil, Bio-Biloba, Bilosan, Gincosan ir kiti). Jų vartojant gerėja galvos smegenų kraujotaka, lengviau ir ilgesniam laikui įsimenama nauja informacija, pagerėja trumpalaikė atmintis.
Atminčiai stiprinti rekomenduotini ir aminorūgščių kompleksai (pvz., Super Memorex). Aminorūgštys perduoda informaciją iš vienos nervinės ląstelės į kitą. Šie preparatai padeda lengviau susikaupti, jų vartojant intensyvaus mokymosi ar darbo metu gerėja atmintis.
Reikia paminėti ir naujosios kartos nootropinį preparatą - pramiracetamą (Pramistar). Veiklioji vaisto medžiaga pramiracetamas gerina tiek greitą, tiek ilgalaikę atmintį ir palengvina naujos informacijos įsiminimą.
Atminties sutikimams gydyti gali būti skiriama vinpocetino (Vinpocetine Covex, Cavinton).
Pastarųjų preparatų skirti gali tik gydytojas.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

studente
2009-06-03 16:06
As stiprinu atminti vartodama ginkmedzio preparata Tanakan,jis gan stiprus bet pries sesija man tikrai vertingas, sustiprina galvos smegenu kraujotaka, ir padeda gerinti atminti.
Akvilina
2009-04-20 03:43
seniau paskaitu metu sunkiai susikaupdavau ir islaikydavau demesi, taciau dabar rytais isgeriu tonussan ir tokiu bedu nebeturiu. nebebunu mieguista, lengviau isimenu tai, ka mokausi
mega
2009-03-06 18:28
pritariu meastro, kad Tonussan yra geras būdas išlaikyti aštrią atmintį. Manau ji nuolat silpnėja dėl didelio kiekio informacijos, kurį nuolat kiekvienam iš mūsų reikia įsiminti.. O be to, jei taip vyksta palaipsniui, nenuostabu, jog šis gebėjimas pamažu silpsta ir mažėja. Todėl geriausias būdas tam užkirsti kelią dar prieš įvykstant, ką būtent gerdama šį maisto papildą ir darau ;)
maestro
2009-03-05 21:20
manau, kad geresnis budas - neleisti atminciai susilpneti. dazna priezastis buna ta, kad jaunuoliai negeba sukoncentruoti savo demesio, kas veliau ir perauga i atminties silpnuma. man tai labai padejo pries egzus toks tonussan. sveikas maisto papildas, ne jo veiklioji medziaga yra grynai augalines kilmes. be to jis tikrai padejo man susikoncentruoti ir taip atsiminti tai ko reikia egzams

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai