„Bionorica“ savo preparatams gaminti naudoja tik pačius kokybiškiausius vaistinius augalus, kurie yra visų gaminių pagrindas. Kad šis pagrindas būtų tvirtas, skiriamas didžiulis dėmesys ir stiprios specialistų pajėgos.
Kompanija, kurdama ir gamindama preparatus, atlieka įvairiausius kokybę ir saugumą tikrinančius ir vertinančius tyrimus. Be jų neapsieina nė vienas procesas. Preparatų patikimumo ir saugumo užtikrinimas prasideda kontroliuojamu vaistinių augalų auginimu, jų analize ir baigiasi farmakologiniais, toksikologiniais ir klinikiniais tyrimais.
Siekdama sutelkti kuo daugiau pajėgų, norint užtikrinti ne tik preparatų veiksmingumą, bet ir saugumą, „Bionorica“ Austrijos mieste Insbruke įkūrė Tyrimų laboratoriją, užsiimančią būtent tokiais saugumą garantuoti padedančiais tyrimais.
Šioje laboratorijoje, kaip ir visoje „Bionorica“ kompanijoje, dirba tik geriausi specialistai. Pagrindinė jų užduotis – padaryti viską, kad neliktų nė mažiausios abejonės dėl kompanijos produktų saugumo. Šiai užduočiai atlikti darbuotojai laboratorijose praleidžia ilgas valandas.
Į darbą pasitelkiamos naujausios technologijos, tokios kaip aukšto lygio skystoji chromatografija, plonojo sluoksnio, dujų chromatografija ir kitos.
Specialistams, siekiant patikimumo ir saugumo garantijos, tenka praleisti nemažai dienų laukiant mikrobiologinių tyrimų rezultatų. Jei vienų tyrimų rezultatus sužinoti galima jau po savaitės, tai kai kurių tenka laukti net kelerius metus.
Joks preparatas į vaistines nepatenka, kol saugumo reikalavimų sąraše nesudedami visi taškai ir visos „varnelės“.
Pačios kompanijos ir įstatymų keliamus reikalavimus atitikti privalo visos preparatų sudedamosios dalys, pradedant iš vaistinių augalų išgautais polifenoliais, flavonoidais, flavonais ir eteriniais aliejais ir baigiant vandeniu „Aqua purificata“. Jokia rizika čia neleistina. Todėl, pavyzdžiui, net paprastas vanduo preparatams gaminti yra leidžiamas per aktyvintosios anglies filtrus ir membraninę valymo sistemą ir galiausiai, siekiant išnaikinti visus mikrobus, apšvitinamas ultravioletine šviesa.
Su daktaru Haraldu Šubaumu (Harald Schuhbaum) susipažinome jau praėjusiame žurnalo numeryje. Tačiau be jo vardo negali išsiversti ir ši tema. Mat šis mokslininkas yra atsakingas ir rūpinasi tuo, kad visi „Bionorica“ preparatai atitiktų visus saugumo reikalavimus ir kad kiekvienas galėtų vartoti šiuos preparatus ramia širdimi. Kompanijos kontrolės vadovas ir jo komanda savo patirtį ir žinias sutelkia į tai, kad visi vaistinių augalų preparatai ne tik veiksmingai gydytų, bet ir saugotų sveikatą ir – jokiu būdu – nepakenktų.
Dvidešimt specialistų su savo vadovu daktaru Šubaumu tiria grynas pagrindines ir pagalbines medžiagas, ekstraktus ir viską, kas nulemia galutinį rezultatą – „Bionorica“ preparatą.
Saugumas ir patikimumas reiškia ne tik tai, kad preparatas nekenkia, bet ir tai, kad jis yra veiksmingas. Todėl šalia visų kitų tyrimų mokslininkai savo dėmesį skiria ir šiai sričiai. Griežti reikalavimai taikomi ne tik tam, kas vyksta pačios kompanijos viduje, bet ir tam, kas į ją patenka. Taigi patikros neišvengia ir visos tiekiamos medžiagos.
Gerai žinome, kad įvairūs maisto produktai turi skirtingą tinkamumo vartoti laiką. Vienus šaldytuve laikyti galima pusę metų, kitus mėnesį, trečius suvartoti arba išmesti tenka vos po poros dienų. Lygiai taip ir natūralūs preparatai mūsų vaistinėlėje turi polinkį laikui bėgant pagal aplinkos sąlygas keistis. Todėl „Bionorica“ ekspertai, kurdami preparatus, praleidžia daug laiko tikrindami išorės poveikį jiems. Ar sudedamosios dalys yra veikiamos šviesos? Oro? Drėgmės? Kokie jie? Kokia pakuotė geriausiai apsaugos produktą? Visa tai labai svarbu siekiant nustatyti preparato tinkamumo vartoti laiką.
Daktaras Šubaumas sako: „Dažniausiai augaliniai preparatai vartojami iškart nusipirkus. Tačiau jokiu būdu negalima atmesti galimybės, kad kai kurie žmonės tai daro ir po kelerių metų. Akivaizdu, jog tokiais atvejais svarbu, kad produktas liktų ir saugus, ir vis dar išlaikęs savo poveikį.“ Tyrimai atliekami nuolatos, įsitikinant, kad produktas išlaiko savo poveikį ir po tam tikro laiko. Sekami bet kokie galimi nukrypimai nuo normos.
Mokslininkų komanda tikrina, ar net kurį laiką žmonių lentynėlėse pabuvę preparatai vis dar atliks savo funkciją. Reikalavimai daugiau nei griežti – veikliųjų medžiagų turi išlikti ne mažiau kaip 95 proc. Chromatogramu mokslininkai matuoja kiekvienos preparato sudedamosios dalies pokyčius atskirai. Atliekami ir mikrobiologiniai testai. Jie yra būtini, nes atskleidžia, ar produktas nebuvo paveiktas bakterijų, mielių, grybelių.
Svarbu nepamiršti ir to, kad preparatai bus vartojami visame pasaulyje, įvairiose klimato zonose. Todėl jie yra tikrinami pagal tarptautinius standartus. Pagal juos gamintojai, parduodantys savo produktus Centrinėje Europoje ir Šiaurės Amerikoje, turi tikrinti jų stabilumą 25 laipsnių temperatūroje ir 60 proc. drėgmėje, parduodantys Viduržemio regione – 30 laipsnių temperatūroje ir 65 proc. drėgmėje, pietryčių Azijoje – 40 laipsnių temperatūroje ir 75 proc. drėgmėje. „Ir bet kuriems iš šių reikalavimų patikrinti yra pritaikytos „Bionorica“ laboratorijų patalpos“, – sako daktaras Šubaumas.
Lygiai taip pat atidžiai tikrinamos ir pakuočių medžiagos. Aukščiausių technologijų dėka išrenkamos tos, kurios produktą išlaiko ilgiausiai.
Taigi priemonės stabilumui ir saugumui užtikrinti „Bionorica“ prasideda vaistinių augalų laukuose ir baigiasi preparato pakuotėje.
Galiausiai, nors daugeliui įvairiausi dokumentai dažnai sukelia nemalonias mintis apie biurokratiją, „Bionorica“ jie yra viso darbo kokybės ir patikimumo garantas. Dokumentuose fiksuojama informacija apie preparatus, jų tyrimų duomenys, jais vadovaujamasi tikrinant svarbius parametrus, jie pildomi registruojant naujas priemones. Galiausiai popieriuje pažymimi ir pirmieji naujausių atradimų pastebėjimai, vėliau virstantys naujais preparatais, saugančiais sveikatą žmonėms visame pasaulyje.
Daktaras Šubaumas teigia: „Bionorica“ niekada neturėjo problemų dėl nesaugių ar nekokybiškų preparatų. Taip yra todėl, kad tam kelias užkertamas visame procese.“
Šioje vietoje kylantis skausmas gali byloti apie daugelį patologijų. Trumpai aptarsime skausmą sukeliančias priežastis ir priemones, kurios gali padėti....
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauBeveik kiekvienam bent kartą gyvenime ūžė, spengė ar zvimbė ausyse. Tačiau ar visada į tokius dalykus reikia kreipti dėmesį? Viena mūsų žurnalo skaitytoja pasakoja apie savo problemą ir klausia: „Jau keleri metai man tiek dieną, tiek naktį ūžia ausyse. Ar yra kokių gydymo būdų nuo to ūžesio išsigydyti, ar teks kentėti visą gyvenimą?“ Manau, šis klausimas labai aktualus daugeliui, taigi pasistengsiu papasakoti apie šį simptomą išsamiau...
Skaityti daugiauVitaminai ir mikroelementai – kiekvieno žmogaus organizmui būtinos medžiagos. Norėdami išvengti organizmo išsekimo, imuninės sistemos susilpnėjimo, turėtume kasdien papildyti savo maisto racioną vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis. Šįkart apie tai, kodėl mūsų organizmui taip reikalingas magnis....
Skaityti daugiauŽmogaus kūne nuolatos vyksta įvairios cheminės reakcijos. Vykstant medžiagų apykaitai, kūno temperatūra svyruoja apie + 37°C. Tačiau žmonės ar net žmonių bendruomenės turi individualias „normalios“ kūno temperatūros variacijas. Išsamiau apie visa tai kalbamės su Kauno medicinos universiteto klinikų Infekcinių ligų klinikos prof. Alvydu Laiškoniu....
Skaityti daugiauNuo senų laikų geriamoji soda buvo patikima pagalbininkė ir pyragą kepant, ir virtuvę valant, ir ligas visokias išvaikant. Prisiminkime jos galias ir paklausykime įvairių specialistų nuomonės, kuo soda gali padėti dabar....
Skaityti daugiauMedicinos specialistai, remdamiesi pasaulio statistikos duomenimis, teigia, kad dauguma ligų prasideda nuo žarnyno veiklos sutrikimų. Norint išgydyti organizmą ar išvengti ligų, visų pirma būtina išvalyti organizmą – pašalinti jame susikaupusius šlakus bei toksinus....
Skaityti daugiauPakilusi temperatūra nėra liga, o tik ligos požymis. Net keliais laipsniais pakilusi temperatūra rodo organizmo reakciją į ligą – vadinasi, organizmas pradeda kovoti su liga. Žmogaus kūno temperatūra svyruoja – mažiausia ji yra naktį (tuomet lėčiausia medžiagų apykaita) ir ryte, o, organizmui tampant aktyvesniam (dieną), ji vertinama kaip normali, kai yra 36,4–36,7°C. Nuo neaukštos temperatūros vaistų nereikia. Tačiau ką daryti jei temperatūra nedaug pakilusi laikosi ilgesnį laiką? Ką rodo ilgalaikė pakilusi temperatūra, kokios galimos priežastys ir ką tokiu atveju daryti, konsultuoja Vilniaus sveikatos namų vaikų ligų gydytoja Lorita BUDRIENĖ....
Skaityti daugiau„Kartais man ima trūkčioti akies voką. Nemalonus pojūtis. Kodėl tai atsitinka ir kaip galima būtų to išvengti?“ – klausia mūsų skaitytojas Alvydas Bradauskas iš Birštono, dirbantis programuotoju. Apie nervinį tiką kalbamės su klinikos „Corpus sanum“ gydytoja oftalmologe Doloresa Margelevičiene....
Skaityti daugiauistorija klizmos - ypač senas gydymo metodas. manoma, kad pirmieji šią...
Skaityti daugiauPats pirmasis B grupės vitaminas – tiaminas – buvo atrastas XX a. pradžioje, ieškant priemonės, galinčios pagelbėti žmonėms, daugelyje šalių sirgusiems sunkia liga, pasireiškiančia nervų pažeidimais, dėl kurių atsirasdavo galvos skausmai, atminties susilpnėjimas bei sutrikdavo eisena ir virškinimas (vadinamoji beriberio liga). Šiandien yra žinoma apie 100 sveikatos sutrikimų, susijusių su B grupės vitaminų trūkumu. Todėl mokslininkai ir gydytojai, kalbėdami apie vitaminus, jau nebeaiškina kiekvieno iš jų vaidmens, o tiesiog nurodo juos kaip gyvybiškai būtinus sveikatai. ...
Skaityti daugiauŽmogaus imunitetas – lyg nematomas skydas, apsaugantis organizmą nuo įvairių bakterijų, virusų ir kitų ligų sukėlėjų. Gyvename ne po stikliniu dangčiu, ir kiekvieną dieną mus „puola“ daugybė mikroorganizmų. Tačiau mes nesusergame kasdien ir vis kita liga. Visa tai – stipraus imuniteto dėka. Tačiau drėgni ir šalti orai, trumpos dienos, vitaminų trūkumas, stresas, ilgas buvimas ankštose ir tvankiose patalpose silpnina imuninę sistemą....
Skaityti daugiauApsisprendimas turėti kūdikį – vienas svarbiausių sprendimų gyvenime. Jei paklaustume būsimų tėvų, kokio vaikelio jie norėtų susilaukti, iš karto išgirstume: sveiko. Iš tikrųjų – sveikata – pats tvirčiausias pamatas visam būsimo kūdikio gyvenimui, todėl ir rūpintis šiuo pamatu reikia jau tada, kai tik gimsta mintis susilaukti kūdikio. ...
Skaityti daugiauSvarstant apie mažėjantį gimstamumą, gyventojų prieaugį, dažnai visai nesusimąstoma, kad tam didelę įtaką turi vyrų sveikata, jų vaisingumas. Šiuo metu visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, apie 16 proc. porų yra nevaisingos, o demografai ateityje – po 10–15 metų – prognozuoja dar labiau gąsdinančius skaičius. Manoma, kad nevaisingumo problemų daugės. Tam įtakos turi gyvenimo būdo pasikeitimai ir tokie veiksniai, kaip bendras neigiamas aplinkos fonas ir užterštumas. ...
Skaityti daugiauKofermentas Q 10 (KoQ10) gali būti laikomas stebuklinguoju 1990-ųjų metų „vitaminu“. Tikrasis šios medžiagos pažinimas prasideda tik dabar: atrandama vis daugiau kofermento Q 10 savybių, vartojimo galimybių ir t.t. Taigi kas žinoma apie kofermentą Q 10?...
Skaityti daugiauOrganizmui senstant ryškėja hipoksemija ir hipoksija, t.y. blogėja deguonies pristatymas ir pasiskirstymas audiniuose. Pagyvenę ir seni žmonės daug greičiau reaguoja į deguonies stoką, nes senstant mažėja atsparumas hipoksijai ir hiperkapnijai. Ypač tai aktualu pagyvenusio amžiaus pacientams, sergantiems išemine širdies liga....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę