Saugus kelias sveikatos link – nuo lauko iki pakuotės

Kaip nesirinktume techninės apžiūros neperėjusio automobilio, taip ir sveikatai stiprinti nesirenkame nepatikrintų preparatų. Su sveikata nežaidžiama, todėl net ir užpuolus tokiems, atrodytų, kasdieniškiems negalavimams, kaip sloga ar kosulys, privalu atidžiai rinktis priemones, kuriomis su jais kovosime. Kompanija „Bionorica“ puikiai tai supranta ir rimtai žiūri į savo darbą, todėl jos preparatų saugumu nuo pirmųjų iki paskutinių gamybos žingsnių rūpinasi geriausi mokslininkai ir savo sričių specialistai.
 

„Bionorica“ savo preparatams gaminti naudoja tik pačius kokybiškiausius vaistinius augalus, kurie yra visų gaminių pagrindas. Kad šis pagrindas būtų tvirtas, skiriamas didžiulis dėmesys ir stiprios specialistų pajėgos.
Kompanija, kurdama ir gamindama preparatus, atlieka įvairiausius kokybę ir saugumą tikrinančius ir vertinančius tyrimus. Be jų neapsieina nė vienas procesas. Preparatų patikimumo ir saugumo užtikrinimas prasideda kontroliuojamu vaistinių augalų auginimu, jų analize ir baigiasi farmakologiniais, toksikologiniais ir klinikiniais tyrimais.
Siekdama sutelkti kuo daugiau pajėgų, norint užtikrinti ne tik preparatų veiksmingumą, bet ir saugumą, „Bionorica“ Austrijos mieste Insbruke įkūrė Tyrimų laboratoriją, užsiimančią būtent tokiais saugumą garantuoti padedančiais tyrimais.

 

Apie darbą laboratorijoje


Šioje laboratorijoje, kaip ir visoje „Bionorica“ kompanijoje, dirba tik geriausi specialistai. Pagrindinė jų užduotis – padaryti viską, kad neliktų nė mažiausios abejonės dėl kompanijos produktų saugumo. Šiai užduočiai atlikti darbuotojai laboratorijose praleidžia ilgas valandas.
Į darbą pasitelkiamos naujausios technologijos, tokios kaip aukšto lygio skystoji chromatografija, plonojo sluoksnio, dujų chromatografija ir kitos.
Specialistams, siekiant patikimumo ir saugumo garantijos, tenka praleisti nemažai dienų laukiant mikrobiologinių tyrimų rezultatų. Jei vienų tyrimų rezultatus sužinoti galima jau po savaitės, tai kai kurių tenka laukti net kelerius metus.
Joks preparatas į vaistines nepatenka, kol saugumo reikalavimų sąraše nesudedami visi taškai ir visos „varnelės“.
Pačios kompanijos ir įstatymų keliamus reikalavimus atitikti privalo visos preparatų sudedamosios dalys, pradedant iš vaistinių augalų išgautais polifenoliais, flavonoidais, flavonais ir eteriniais aliejais ir baigiant vandeniu „Aqua purificata“. Jokia rizika čia neleistina. Todėl, pavyzdžiui, net paprastas vanduo preparatams gaminti yra leidžiamas per aktyvintosios anglies filtrus ir membraninę valymo sistemą ir galiausiai, siekiant išnaikinti visus mikrobus, apšvitinamas ultravioletine šviesa.


 

Visi – už saugumą


Su daktaru Haraldu Šubaumu (Harald Schuhbaum) susipažinome jau praėjusiame žurnalo numeryje. Tačiau be jo vardo negali išsiversti ir ši tema. Mat šis mokslininkas yra atsakingas ir rūpinasi tuo, kad visi „Bionorica“ preparatai atitiktų visus saugumo reikalavimus ir kad kiekvienas galėtų vartoti šiuos preparatus ramia širdimi. Kompanijos kontrolės vadovas ir jo komanda savo patirtį ir žinias sutelkia į tai, kad visi vaistinių augalų preparatai ne tik veiksmingai gydytų, bet ir saugotų sveikatą ir – jokiu būdu – nepakenktų.
Dvidešimt specialistų su savo vadovu daktaru Šubaumu tiria grynas pagrindines ir pagalbines medžiagas, ekstraktus ir viską, kas nulemia galutinį rezultatą – „Bionorica“ preparatą.
Saugumas ir patikimumas reiškia ne tik tai, kad preparatas nekenkia, bet ir tai, kad jis yra veiksmingas. Todėl šalia visų kitų tyrimų mokslininkai savo dėmesį skiria ir šiai sričiai. Griežti reikalavimai taikomi ne tik tam, kas vyksta pačios kompanijos viduje, bet ir tam, kas į ją patenka. Taigi patikros neišvengia ir visos tiekiamos medžiagos.
 

Atsidūrus vaistinėlėje


Gerai žinome, kad įvairūs maisto produktai turi skirtingą tinkamumo vartoti laiką. Vienus šaldytuve laikyti galima pusę metų, kitus mėnesį, trečius suvartoti arba išmesti tenka vos po poros dienų. Lygiai taip ir natūralūs preparatai mūsų vaistinėlėje turi polinkį laikui bėgant pagal aplinkos sąlygas keistis. Todėl „Bionorica“ ekspertai, kurdami preparatus, praleidžia daug laiko tikrindami išorės poveikį jiems. Ar sudedamosios dalys yra veikiamos šviesos? Oro? Drėgmės? Kokie jie? Kokia pakuotė geriausiai apsaugos produktą? Visa tai labai svarbu siekiant nustatyti preparato tinkamumo vartoti laiką.
Daktaras Šubaumas sako: „Dažniausiai augaliniai preparatai vartojami iškart nusipirkus. Tačiau jokiu būdu negalima atmesti galimybės, kad kai kurie žmonės tai daro ir po kelerių metų. Akivaizdu, jog tokiais atvejais svarbu, kad produktas liktų ir saugus, ir vis dar išlaikęs savo poveikį.“ Tyrimai atliekami nuolatos, įsitikinant, kad produktas išlaiko savo poveikį ir po tam tikro laiko. Sekami bet kokie galimi nukrypimai nuo normos.
Mokslininkų komanda tikrina, ar net kurį laiką žmonių lentynėlėse pabuvę preparatai vis dar atliks savo funkciją. Reikalavimai daugiau nei griežti – veikliųjų medžiagų turi išlikti ne mažiau kaip 95 proc. Chromatogramu mokslininkai matuoja kiekvienos preparato sudedamosios dalies pokyčius atskirai. Atliekami ir mikrobiologiniai testai. Jie yra būtini, nes atskleidžia, ar produktas nebuvo paveiktas bakterijų, mielių, grybelių.
 

Saugūs esant bet kokiam klimatui


Svarbu nepamiršti ir to, kad preparatai bus vartojami visame pasaulyje, įvairiose klimato zonose. Todėl jie yra tikrinami pagal tarptautinius standartus. Pagal juos gamintojai, parduodantys savo produktus Centrinėje Europoje ir Šiaurės Amerikoje, turi tikrinti jų stabilumą 25 laipsnių temperatūroje ir 60 proc. drėgmėje, parduodantys Viduržemio regione – 30 laipsnių temperatūroje ir 65 proc. drėgmėje, pietryčių Azijoje – 40 laipsnių temperatūroje ir 75 proc. drėgmėje. „Ir bet kuriems iš šių reikalavimų patikrinti yra pritaikytos „Bionorica“ laboratorijų patalpos“, – sako daktaras Šubaumas.
Lygiai taip pat atidžiai tikrinamos ir pakuočių medžiagos. Aukščiausių technologijų dėka išrenkamos tos, kurios produktą išlaiko ilgiausiai.
Taigi priemonės stabilumui ir saugumui užtikrinti „Bionorica“ prasideda vaistinių augalų laukuose ir baigiasi preparato pakuotėje.
 

Užfiksuota dokumentuose


Galiausiai, nors daugeliui įvairiausi dokumentai dažnai sukelia nemalonias mintis apie biurokratiją, „Bionorica“ jie yra viso darbo kokybės ir patikimumo garantas. Dokumentuose fiksuojama informacija apie preparatus, jų tyrimų duomenys, jais vadovaujamasi tikrinant svarbius parametrus, jie pildomi registruojant naujas priemones. Galiausiai popieriuje pažymimi ir pirmieji naujausių atradimų pastebėjimai, vėliau virstantys naujais preparatais, saugančiais sveikatą žmonėms visame pasaulyje.
Daktaras Šubaumas teigia: „Bionorica“ niekada neturėjo problemų dėl nesaugių ar nekokybiškų preparatų. Taip yra todėl, kad tam kelias užkertamas visame procese.“

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai