Reguliarios patikros padės išsaugoti regėjimą

Spalio antrą ketvirtadienį (šiais metais – spalio 9-tą dieną) visame pasaulyje minima Pasaulinė regėjimo diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į aklumo problemas visame pasaulyje. Šių metų Pasaulinės regėjimo dienos dėmesys krypsta į aklumą vyresniame amžiuje. Žmonių gyvenimo trukmė ilgėja, todėl vis aktualiau tampa kalbėti apie aklumo prevenciją. O juk sveikų akių dėka vyresnis žmogus išlieka aktyvus. Tereikia atminti, kad laiku suteikta pagalba padeda išsaugoti regėjimą, todėl medikai rekomenduoja akis tikrintis reguliariai.
 

Per mažas dėmesys regėjimui


Akių ligų gydytoja Dalia Pajaujienė sako, kad Lietuvoje Pasaulinė regėjimo diena nėra minima ir apie ją netgi nežino didžiosiose šalies gydymo įstaigose. Tačiau gydytoja įsitikinusi, kad po kurio laiko ši diena sulauks deramo dėmesio, nes vis daugiau žmonių susiduria su regėjimo sutrikimais.
„Pagrindinis šios Pasaulinės regėjimo dienos dėmesys skiriamas akies senėjimui bei fregos blogėjimui vyresniame amžiuje. Į mane kreipiasi nemažai vyresnio amžiaus žmonių. Jie skundžiasi prastėjančiu regėjimu, keistais vaizdais, sako, kad negali skaityti, gal akiniai per silpni...“. Šie požymiai gali būti pirmieji labai rimtų akių ligų signalai. Visi žinome apie kataraktos, glaukomos ir geltonosios dėmės degeneracijos grėsmę regėjimui vyresniame amžiuje. Todėl dar kartą patariu saugoti savo sveikatą ir sielos veidrodį – akis,“ – sako optikos salono „Vizija“ gydytoja oftalmologė.
Medikė patarė vyresniems nei penkiasdešimt metų amžiaus žmonėms pas akių gydytoją užsukti kas pusę metų, net jeigu jokių negalavimų ir nėra. Jaunesni akis turėtų tikrintis bent kartą per metus. „Kartais žmonės baiminasi vizito pas gydytoją, nes mano, kad būtinai bus išrašyti akiniai. Tai klaidingas įsitikinimas. Akiniai nėra panacėja. Kartais rekomenduojame tiesiog sureguliuoti darbo ir poilsio režimą, dirbantiems prie kompiuterio daryti pertraukas, leisti akims pailsėti, tinkamai maitintis, nuvargus akims – pavartoti specialių vitaminų,“ – patarė optikos „Vizija“ gydytoja.
D. Pajaujienė sako, jog jauni žmonės dažniausiai kreipiasi dėl akių uždegimo ir nuovargio, susijusio su ilgu darbu prie kompiuterio. „Nors šie negalavimai dažniausiai priverčia jauną žmogų eiti pas mediką, vis dėlto jų nelaukite. Lankytis kasmet pas akių gydytoją reikia norint koreguoti tokias dažnas regėjimo ydas, kaip trumparegystė ar toliaregystė. Taip pat konsultuotis reikia tiems, kuriems yra astigmatizmas, kenčia dėl sausų akių sindromo ar turi kitokių sutrikimų. Netgi tinkamai parinkus akinius ar kontaktinius lęšius, reikia kartą per metus užsukti pas gydytoją, kad jis patikrintų, ar parinkti koregavimo būdai vis dar tinka, ar keičiasi regėjimo stiprumas ar nesivysto kokios kitos ligos,“ – sakė gydytoja.


 

Verta užsukti ten, kur didžiausias pasirinkimas


„Tie, kurie nenori balnoti nosies akiniais, gali rinktis lęšius. Dabar yra modernių silikoninių lęšių, kurių galima nenusiimti net ir naktį. Juos nešiojant nejaučiama diskomforto ir nėra jokių šalutinių poveikių,“ – vardijo gydytoja. Ji maloniai pakvietė apsilankyti optikos salone „Vizija“, kuriame pati konsultuoja pacientus.
Didžiausiame Lietuvoje optikos salonų tinkle „Vizija“ gausus akinių rėmelių pasirinkimas. Išrankesnio skonio klientai gali įsigyti garsių pasaulyje vardų akinių rėmelius, tokius kaip „Ray -Ban“, „Davidoff“, „Vogus“, „Mexx“, „Furma“, „Givenchy“, „Joop“ ir daugelį kitų. Pagal kiekvieno kliento individualius poreikius konsultantai pasiūlys tinkamiausius akinių lęšius, kurie ne tik atliks koreguojamąją funkciją, bet ir harmoningai derės su pasirinktais akinių rėmeliais.
Optikos salonuose „Vizija“ gydytojai tikrina regėjimą modernia oftalmologine aparatūra. Pasitikrinę regą klientai, jeigu jiems yra reikalinga regos korekcija, iš karto gali įsigyti kontaktinius lęšius ar užsisakyti akinius.
Optikos „Vizija“ konsultantai visuomet pasirengę suteikti visą informaciją, pasiūlyti geriausius variantus, tačiau kartais klientui iš tiesų sunku įsivaizduoti, kaip atrodytų jau pagaminti akiniai arba kokie korekciniai lęšiai geriausiai derėtų prie akinių rėmelių. Klientų patogumui ir kokybiškesniam aptarnavimui visuose optikos salonuose „Vizija“ puikuojasi modernūs „Smart look“ kompiuteriai su filmavimo kamera. Taigi klientas gali pasirinkti kelis labiausiai jam patinkančius akinių rėmelius, čia pat optikoje nusifotografavęs, įvertinti monitoriuje gautas nuotraukas ir iš visų variantų pasirinkti tinkamiausią. Kitas etapas – pasirinktam rėmeliui pritaikyti tinkamiausius lęšius pagal gydytojo receptą. Kompiuteryje galėsite pamatyti, kaip atrodytų jūsų akiniai su vienais ar kitais pasirinktais lęšiais. Ši informacinė-vaizdinė medžiaga daugeliui padeda apsispręsti ir priimti tinkamą sprendimą.
Optikos salonų tinklas „ Vizija“ aptarnauja savo klientus net 22 Lietuvos miestuose. Trisdešimt keturi optikos salonai pasiruošę patenkinti klientų poreikius regėjimo kokybei gerinti.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai