Du viename, arba ką sapnuoja būsimosios mamos

Sapnai – tarsi kreivų veidrodžių karalystė, atspindinti dienos metu išgyventas emocijas, baimes ir norus bei viltis. Vieni sapnai šviesūs ir gražūs, kiti – keisti ir net bauginantys. Neretai nėščioji, susapnavusi tokį sapną, negali atsitokėti, bijodama ateityje laukiančių nelaimių. Nėščiąją reikėtų nuraminti – juk tokie sapnai aplanko bemaž visas būsimąsias mamas. Teigiama, kad sapnų pobūdžio pasikeitimui įtakos turi ir padidėjusi nėštumo metu progesterono koncentracija, ir padažnėjęs prabudimas „greitų akių judesių“ fazės metu. Nėščiosios paprastai jautriau reaguoja į aplinką, taigi – ir į sapnus, todėl nėštumo metu sapnai gali sukelti stipresnes emocijas.
 

Dažniausi sapnų simboliai ir jų reikšmės


Remiantis Hillary Grill, vienos iš “Sapnai dviem” (Dutton, 2002) autorių, teigimu, dažniausiai pasitaiko 6 skirtingi sapnų simboliai:
1. Moteris sapnuoja, kad pagimdo gyvūną.
Autoriai teigia, kad tokį sapną dažniausiai sapnuoja pirmą kartą kūdikio besilaukiančios mamos. Iki tol jos neretai rūpindavosi naminiais gyvūnais, pvz., mažais kačiukais ar šuniukais, o rūpinimasis vaiku joms - nauja patirtis. Tai vadinamieji “praktikos” sapnai, kuriuose turima patirtis tarsi perkeliama į kiek aukštesnį lygį.
2. Moteris sapnuoja, kad pagimdo ateivį.
Neretai nėščioji savo kūdikį pasąmonėje suvokia kaip “ateivį”, t.y. nepažįstamą asmenį, šiuo atveju užvaldžiusį jos kūną. Tokie sapnai gali padažnėti po ultragarsinės vaisiaus apžiūros ankstyvuoju nėštumo periodu. Šie sapnai iš principo reiškia tą patį, kaip ir gyvūnėlio gimdymas.


3. Moteris sapnuoja, kad išima vaikelį iš gimdos ir vėl jį sugrąžina atgal.
Kiekviena mama jaudinasi, ar jos vaikas vystosi normaliai. Tai refleksinis sapnas, moteris tarsi įsitikina, kad vaikelis yra sveikas, ir vėl sugrąžina jį į gimdą, kad jis galėtų toliau augti. H.Grill atliktoje apklausoje tokį sapno pobūdį dažniausiai pasakojo anksčiau persileidimų patyrusios moterys arba nėščiosios, priklausančios rizikos grupei.


4. Plaukimas, skendimas, stovėjimas vandenyje.
Šis sapnas reiškia, kad nėščioji mėgina suartėti su savo kūdikiu, kurį taip pat supa vanduo. Nėštumo metu moterys dažnai jaučiasi ypatinga gamtos dalimi, tai taip pat gali išprovokuoti su vandeniu susijusius sapnus. Skendimas paprastai reiškia, kad nėščioji yra užvaldyta minčių apie nėštumą. Vandenynas arba audra paprastai sapnuojami prieš pat gimdymą, tarsi pabrėžiant jo neišvengiamumą.
5. Sutuoktinio neištikimybė.
Tokie sapnai reiškia, kad nėščioji jaučiasi nesaugi ir pažeidžiama. Besikeičiant kūnui, kai kurios moterys nesijaučia patrauklios, joms gali kelti nuostabą, jei sutuoktinis vis tiek žavisi net ir pasikeitusiu kūnu. Derėtų priminti, kad sapnai nepranašauja vyro elgesio.
6. Ankstesni draugai/meilužiai.
Sapnas, kuriame nėščioji būna su savo buvusiais draugais, tikrai nereiškia, kad ji norėtų būti su jais tikrovėje. Nėštumo metu moteris neretai jaučiasi prieštaringai, ypač pradžioje, dar nespėjusi priprasti prie vis didėjančio atsakomybės jausmo. Toks sapnas gali reikšti perėjimą į kitą gyvenimo etapą, atsisveikinimą su nerūpestingumu.
 

Skirtingais nėštumo periodais – skirtingi sapnai


Pirmosiomis savaitėmis nėščiosios sapnuose paprastai vyrauja katastrofos ar kitokios situacijos, kai jos jaučiasi bejėgės ir pasimetusios. Neretai į sapnus perkeliamos realios baimės, pavyzdžiui, nėštumo pradžioje sapnuojamas persileidimas, vėliau - įvairiausi apsigimimai. Tokio pobūdžio sapnai susiję su dideliais fiziniais ir emociniais krūviais, prie kurių būsimoji mamytė palaipsniui turi priprasti. Realybė susipynusi su mistika, dėl to moters pasąmonė ieško pažįstamų sąsajų.
Antrasis trimestras daugeliui moterų tarsi štilis prieš audrą. Šiuo periodu jos būna laimingos ir ramios. Organizmas jau priprato prie hormonų pokyčių, todėl moterys gali gyventi aktyvų gyvenimą, prie kokio buvo pripratusi prieš nėštumą. Nėštumą pastebi aplinkiniai, o būsimoji mama pradeda jausti pirmuosius vaikelio judesius, kartais lyginamus su drugelio plazdėjimu. Vaikas suvokiamas kaip atskira asmenybė, turinti savo charakterį. Šiuo periodu moterys dažniausiai sapnuoja gražiausius ir taikiausius sapnus. Laimė, būsimosios mamos nėštumo metu būna ne tik susirūpinusios, bet ir laimingos, moterys sapnuoja gražų naujagimį ar lengvą gimdymą.
Prasidėjus trečiajam trimestrui, moterys sąmoningai pradeda ruoštis naujam gyvenimo etapui, ribai, kurią būtina peržengti, t.y. gimdymui. Kai kurios moterys linkusios sapnuoti priešlaikinį gimdymą, užklumpantį jas visiškai nepasiruošusias. Galimi ir realūs sapnai, kai moteris tarsi repetuoja gimdymą. Specialūs gydytojų perinatologų tyrimai parodė, kad tokius sapnus sapnuojančios moterys neretai greičiau ir lengviau pagimdo.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

ausriuke
2010-03-01 07:06
Aciu uz straipsni, jis net siek tiek nuramino. Esu nescia, antrame trimestre ir sianakt sapnavau, kad pagimdziau, labai greitai ir netiketai. Gyme grazi mergaite :-) Pagal staipsni reigstu, kad turetu buti lenkvas gimdymas, o cia mes ir paziuresim :-) Tikiuosi, kad taip bus.
laura
2010-01-29 14:22
labai saunu kad yra tokiu straipsniu paskaityti nesciosiom!!! aciu jum!!

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai