Mažų dozių kombinuotos kontracepcinės tabletės peržengus 35-erius

Kontracepcinės hormonų tabletės vartojamos tam, kad būtų slopinama ovuliacija kiaušidėse. Jeigu kiaušidžių veiklos slopinimas vyksta be hormonų terapijos, moteris kankina simptomai, susiję su estrogenų trūkumu organizme, bet kontracepcinės tabletės veikia organizmą visą menstruacinį ciklą, atitinkamai slopindamos endogeninių hormonų gamybą. Todėl išlaikoma hormonų pusiausvyra. Estrogenai ir gestagenai, vartojant naujų mažų dozių kombinuotų kontracepcinių tablečių (KKT), moterų organizmą veikia taip pat kaip ir natūralaus menstruacinio ciklo metu.
 

KKT apsaugo nuo nepageidaujamo nėštumo ir nuo kai kurių ligų


Pirmas akivaizdus KKT privalumas - tai apsauga nuo nepageidaujamo nėštumo. Tinkamai vartojant KKT rizika pastoti sumažėja 99 proc. Kiti KKT vartojimo privalumai: ektopinio nėštumo rizika vartojant KKT sumažėja 90 proc., kiaušidžių ir gimdos gleivinės vėžio, krūtų ligų - po 40 proc., liuteininių kiaušidžių cistų - 78 proc., folikulinių kiaušidžių cistų - 49 proc., gimdos miomų - 17 proc., mažojo dubens uždegiminės ligos, menoragijos, anemijos, dismenorėjos - po 50 proc., pirminio nevaisingumo - 40 proc., palyginti su moterimis, nevartojančiomis KKT.
KKT apsaugo nuo kiaušidžių vėžio, tai patvirtinta ne vieno mokslinio tyrimo išvados. Apsauginis KKT poveikis tęsiasi mažiausiai 10 metų nutraukus jų vartojimą, tačiau tik tuo atveju, jei KKT buvo vartoti ne mažiau kaip 6 mėnesius. Kiaušidžių vėžio rizika vartojant KKT mažėja taip: pavartojus 7 mėn.-2 metus, santykinė kiaušidžių vėžio rizika yra 0,7, 3-4 metus - 0,6, 5-9 metus - 0,4, o ilgiau kaip 10 metų - 0,2.
Subalansuotas hormonų poveikis vartojant KKT sumažina gimdos gleivinės piktybėjimo riziką. KKT vartojant vienerius metus endometriumo vėžio rizika sumažėja daugiau nei 20 proc., o 12 metų apie 70 proc.


KKT, slopindamos kiaušidžių veiklą, sumažina funkcinių kiaušidžių cistų išsivystymo tikimybę. Tik progestinų turinčios tabletės nepasižymi šiuo apsauginiu poveikiu.
KKT nauda, sumažinanti riziką sirgti gimdos miomomis, gali atrodyti stebinanti, atsižvelgiant į tai, kad miomos yra nuo estrogenų priklausomi augliai, regresuojantys po menopauzės. Tačiau estrogenų kiekis vartojant KKT iš tikrųjų yra mažesnis nei normalaus ciklo metu.
KKT neapsaugo nuo lytiniu keliu perduodamų virusų (herpeso, ŽIV), bet saugo nuo bakterinių infekcijų, nes sutirštėja gimdos kaklelio gleivės ir todėl bakterijoms sunkiau patekti į lytinius organus. Šis apsauginis poveikis greitai sumažėja nustojus vartoti KKT.
Endometriumo proliferacija normalaus menstruacinio ciklo metu yra tokia pat stipri kaip ir esant kiaušidžių augliui. KKT vartojimas nuslopina endometriumo proliferaciją ir 50 proc. sumažina menorėjos ir ferodeficitinės anemijos atvejų skaičių. KKT taip pat 50 proc. sumažina dismenorėjos, premenstruacinio sindromo riziką.
 

KKT privalumai vyresnėms nei 35 m. moterims


Šio amžiaus moterims svarbu tai, kad KKT sumažina abortų, gimdymų, nereguliarių kraujavimų iš genitalijų, genitalijų vėžio ir nevaisingumo dažnį.
Daugeliui moterų, vyresnių nei 40 m. amžiaus, yra labai svarbus realus apsisaugojimas nuo nėštumo. Neplanuojamas nėštumas gali tapti didele katastrofa vyresnio amžiaus moteriai. Jauna moteris gali noriai priimti papildomą, nors ir neplanuotą šeimos narį, tuo tarpu vyresnio amžiaus moteriai nerimą kelia galimi vaisiaus chromosomų defektai, ji rūpinasi, ar galės būti paauglio (-ės) motina, pati būdama beveik 60 metų amžiaus. Dėl šių priežasčių beveik 50 proc. nėštumų vyresnio amžiaus moterims baigiasi legaliu nėštumo nutraukimu. KKT labai efektyviai apsaugo nuo nėštumo. Moterų, vyresnių nei 40 m. amžiaus, vaisingumas sumažėja dėl oocitų kokybės suprastėjimo, nors hormonų tyrimai rodo, kad ovuliaciniai ciklai tęsiasi dar gerokai po 40 metų. Be to, pereinamuoju menopauzės laikotarpiu reguliarus menstruacinis ciklas staiga tampa nenuspėjamu ilgų ir trumpų ciklų modeliu. Sulaukus 40 metų, apie 10 proc. moterų prasideda pereinamasis menopauzės laikotarpis, 45 metų - apie 10 proc. moterų jau yra pomenopauzė, o apie 50 proc. - pereinamasis laikotarpis. Iš moterų, vyresnių nei 51 m. amžiaus, apie 50 proc. yra prasidėjusi pomenopauzė, o daugumai likusiųjų - pereinamasis laikotarpis. Nepaisant to, moteris negali būti tikra, kad nevartojant jokių kontracepcijos priemonių nėra rizikos pastoti. Taigi net būdamos 50 metų amžiaus daugelis moterų vis dar susiduria su nors ir nedidele nepageidaujamo nėštumo galimybe.
KKT privalumai viršija riziką vartojant mažų dozių KKT ir stebint vartojimo kontraindikacijas.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Inceptum
2010-04-29 11:48
Vaisingumo indikatorius - BIOSELF

BIOSELF - alternatyva kontraceptikams!
BIOSELF - tai kokybiškas, patikimas ir nekenksmingas prietaisas leidžiantis nustatyti vaisingą ir nevaisingą periodą ciklo eigoje. BIOSELF - tai naujovė padedanti natūraliai planuoti šeimą.
Kaina 499 litai.
Pristatome visoje Lietuvoje. www.inceptum.lt
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai