Laisvalaikiui

Originalūs rankdarbiai: kad žiemos vakarai nebūtų niūrūs


Prieš akis dar beveik du ilgi žiemos mėnesiai ir tamsūs jų vakarai. Kad juos leisti būtų nenuobodu, o televizorius ar kompiuteris netaptų pagrindinėmis laisvalaikio priemonėmis, siūlome išbandyti rankdarbius. Ir kalbame ne apie mezgimą ar siuvinėjimą, o apie netradicinius užsiėmimus. Pirmajam kartui galite nueiti į kursus, o vėliau veiklą lengvai pratęsite namuose.
Dekupažas
Dekupažo dekoravimo technika paskutiniuoju metu tapo itin populiari.
Dekupažu dekoruojami įvairūs stikliniai, plastikiniai, mediniai, keramikiniai daiktai, tokie kaip papuošalai, dėželės, puodeliai, žvakidės, nuotraukų rėmeliai, netgi seni baldai, po proceso atrodantys tarsi atkeliavę iš praeities.
Reikės: servetėlių arba dekupažo popieriaus, klijų, lako ir dažų (nebūtinai dekupažinių, tačiau su šiais – paprasčiau), dekupažinio sendinančio lako, švitrinio popieriaus.
Vėlimas
Vilnos vėlimas – sena technika, paskutiniuoju metu išgyvenanti renesansą. Iš dažytos vilnos gaminami papuošalai (auskarai, segės...), šaliai, interjero detalės. Yra dvi vėlimo technikos: karštu vandeniu ir muilu arba su specialia adata.
Reikės: vilnos (dažytos, vėlimui), muilo, vandens arba adatos. Papildomų priedų, pvz., auskarams ar segei, kurių taip pat rasite rankdarbių parduotuvėse.
Tapyba ant šilko
Kinijoje atsiradusi ir Japonijoje itin paplitęs tapybos ant šilko menas šiandien prieinamas kiekvienam. Mėgėjams pakaks paprasčiausių jau paruoštų dažų ir šilko skarelės ar kokio kito drabužio, interjero detalės. Taip pat vaizduotės ir bent šiokios tokios piešimo praktikos, tad geriau prieš piešdami ant audinio, piešinio idėją pasibandykite popieriuje.
Reikės: specialių šilko dažų, šilkinio audinio.
Papuošalų vėrimas
Vienas smagiausių užsiėmimų moterims, juolab kad šiandien galima įsigyti įvairiausių rūšių karoliukų, akmenukų ir t.t. Pačioms susikurti vėrinį, apyrankę, auskarus ar segę yra ne tik smagu, tačiau ir labai originalu – tokio paties papuošalo niekur nerasite. Be to, šiems rankdarbiams ypatingų įgūdžių nereikia.
Reikės: karoliukų, valo, detalių užsegimams.
Muilo gamyba
Ar nenorėtumėte pasigaminti naminio muilo? Nebijokite, taukų ar glicerino nereikės. Tačiau po šio proceso galėsite džiaugtis kvapniais, daug natūralesniais, įvairių formų muilo gabaliukais. Visų reikalingų priemonių tikriausiai rasite namuose, o muilą virsite savo virtuvėje. Išbandykite.
Reikės: pirkto muilo, puodo, tarkos, augalinio aliejaus (alyvuogių, vynuogių kauliukų), skysto pagrindo (pieno, vandens, žolelių nuoviro), eterinių aliejų.
Priemonių šiems rankdarbiams galima įsigyti specialiose parduotuvėlėse arba internete.
***
 

Keisti medicininiai sindromai
Vaikščiojančio lavono sindromas


Kenčiantieji nuo šio sindromo mano, jog yra mirę ir tapę vaikščiojančiais lavonais. Jie tikina jog jaučia praradę tam tikrus organus, užuodžia savo kūno puvimą. Šis sindromas dažniausiai yra psichinės ligos, smegenų pažeidimo, kartais didelės depresijos, sukeltos įvairių netekčių, priežastis.
Pica sindromas
Tai labai keistas ir retas psichologinis sindromas, sukeliantis žmogui poreikį valgyti žemę, anglis, popierių metalą ir kitus nevalgomus objektus. Kas tiksliai sukelia šį sutrikimą, nežinoma, tačiau manoma, kad priežastis galėtų būti mineralų trūkumas. Nuo sindromo dažniausiai kenčia nėščios moterys ir vaikai iš vargingesnių kraštų.
Sprogstančios galvos sindromas
Žmonės, kenčiantys nuo šio sindromo, nuolat girdi į sprogimus panašius garsus, kylančius – kaip jiems atrodo – iš galvos. Tokie „sprogimai“ pasigirsta po poros valandų nuo užmigimo. Žmogus fizinio skausmo nejaučia, tačiau po tokių priepuolių patiria baimę ir nerimą. Kol kas nežinoma, kas tiksliai sukelia šį sindromą, tačiau manoma, jog jis susijęs su stresu ir nuovargiu, o ir dažniausiai išnyksta be jokio gydymo.
***
 

Anekdotai


Pakildamas iš dantisto krėslo, pacientas sako:
- Ačiū, kad taip puikiai sutaisėte dantis. Dar norėčiau paklausti, ką daryti, kad mano dantys neatrodytų geltoni?
Dantistas žvilgteli į pacientą ir atsako:
- Ryšėkit rudą kaklaraištį.
Praplikęs vyriškis atėjo pas gydytoją vaistų plaukams ataugti. Daktaras jam davė. Po kiek laiko žiūri, kad plaukai ant delno išaugo. Atėjo vėl pas gydytoją ir sako:
- Man ant delno išaugo plaukai!
- O kaip tu trynei?
- Delnu.
- Tai ko nori?

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai