Laisvalaikiui

Ilgiems ir tamsiems vakarams


Atėjus rudeniui, sutrumpėjo dienos ir ilgos tapo naktys. Vakarai vėsūs ir tamsūs, o leisti juos lauke retai kada malonu. Ką tokiu metu veikti namuose? Pamirškite televizorių ir kompiuterį, sukvieskite šeimą ar draugus prie stalo ir surenkite stalo žaidimų maratoną. Jei manote, jog jie tinkami tik mažiems vaikams, „Sveikas žmogus“ pateikia keleto pasaulyje itin populiarių stalo žaidimų suaugusiems ir vyresnio amžiaus vaikams, kurių galima nusipirkti bet kurioje žaislų parduotuvėje, sąrašą. Tikrai rasite ką išsirinkti ir įsitikinsite, kad šie žaidimai įtraukia ne mažiau nei įtemptas filmas.
 

„Rizika“


Strateginis karo žaidimas, žaidžiamas ant valstybėmis suskirstytos žaidimo lentos. Žaidimo tikslas – įvykdyti misiją, paskirtą žaidimo pradžioje, pvz., užkariauti tam tikrus žemynus. Žaidimas vyksta bandant užkariauti kaimynines teritorijas. Kiekvienas žaidėjas išdėsto savo turimą armiją tam tikrose teritorijose, na, o mūšio baigtį lemia žaidimo kauliukai.
 

„Alias“ („Pasakyk kitaip“)


Žaidimo metu žaidėjas savo porininkui bando apibūdinti kortelėje parašytą žodį taip, kad jis jį atspėtų. Apibūdinimui taikomos įvairios taisyklės, pvz., negalima naudoti tos pačios šaknies žodžių ir t.t. Žaidimas gali būti žaidžiamas ir keturiese, ir didelėmis komandomis. Žaidimo lentoje žengiama po vieną žingsnį už kiekvieną atspėtą žodį. Laimi komanda, pirmoji pasiekusi finišą.
 

„Karkasonas“


„Karkasonas“ (tikras miestelis Prancūzijoje) – nesudėtingas strateginis žaidimas. Žaidėjai iš atsitiktinai traukiamų kortelių dėlioja viduramžių žemėlapį ir stengiasi kontroliuoti sienomis apjuostus miestus, juos jungiančius kelius, vienuolynus bei laukus. Laimi žaidėjas, surinkęs daugiausiai taškų.
 

„Skotland Jardas“


Žaidėjai čia tampa Skotland Jardo policininkais ir painiomis Londono gatvėmis gaudo vieną nusikaltėlį – juo burtų keliu tampa taip pat vienas iš žaidėjų. Tai – loginis žaidimas, ir sėkmė čia retai padeda laimėti, svarbus ir komandinis darbas. Nusikaltėlio ėjimai žaidime nėra matomi, tačiau kartais jis turi pasirodyt, kur esąs žaidimo lentoje. Žaidimas – smagus, sukeliantis daug emocijų, tačiau nėra pernelyg sudėtingas, tad naujokai greit susigaudys.
 

„Lietuva“


Šis žaidimas yra puikus norintiems pasitikrinti savo žinias apie mūsų šalį. Šešios klausimų temos, 350 klausimų kortelių su 2100 klausimų ir atsakymų iš tokių sričių kaip istorija, kultūra, gamta ir t.t. Nemaža dalis klausimų išties sudėtingi, tad jei neatsakysite iš karto, tai bent sužinosite kažką naujo.
 

„Dixit“


Stalo žaidimas, kuriame teks pasitelkti vaizduotę. Kiekvienas žaidėjas savo ėjimo metu tampa pasakotoju, turinčiu vieną paveiksliuką ir pasakančiu su juo susijusį sakinį arba žodį. Kiti žaidėjai rankose turi po šešis paveiksliukus ir, remdamiesi pasakotojo ištartu apibūdinimu, pasirenka tą, kuris, jų manymu, geriausiai tinka. Vėliau visi balsuoja už pasirinktus paveiksliukus, ir galiausiai pasakotojas atverčia savo paveiksliuką. Pagal tai, ar siužetas buvo atspėtas, ar ne, pasakotojas ir/arba kiti žaidėjai gauna pergalės taškus.
 

Anekdotai


Apžiūrėjęs ligonę gydytojas sako:
-Jūsų kraujo spaudimas padidėjęs, yra kraujagyslių pakitimų, prastoka žarnyno veikla... Kiek jums metų?
-Dvidešimt penkeri.
-...ir smarkiai sutrikusi atmintis.
-Myli, nemyli, myli, nemyli...
– Daktare, palikite ramybėje mano dantis.

 

Keistos istorijos
Moteris „sofa“


Per 250 kg sveriančios moters iš Ilinojaus valstijos, JAV, medicininę apžiūrą gydytojai tarp jos riebalų klosčių rado įvairiausių daiktų. Astmos inhaliatorius iškrito iš pažastų, po krūtimi rasta monetų, o štai tarp šlaunų buvo „pasislėpęs“ televizoriaus nuotolinio valdymo pultelis.
 

Krūtų implantai išgelbėjo gyvybę


Per Izraelyje vykusius karinius veiksmus viena moteris buvo sužeista šrapnelio. Jis pataikė tiesiai į vos prieš kelias dienas implantuotus krūtų implantus ir taip buvo sustabdytas nuo tolesnio skverbimosi. Taigi galima drąsiai teigti, jog silikonas išgelbėjo moters gyvybę nuo šio baisaus nutikimo. Vis dėlto po nelaimės pažeistą implantą teko pakeisti nauju.
 

Skrandyje – peilis, vinys, rašiklis


Vyrui iš Serbijos buvo atlikta operacija, kurios metu iš jo skrandžio pašalinti įvairiausi nepageidaujami objektai. Tarp jų – aštuonios vinys, peilis, atsuktuvas, kempinė ir t.t. Gydytojai stebėjosi, kaip tokia daugybė daiktų nepadarė jokios žalos vidaus organams. Po operacijos vyras atsigavo labai greitai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai