Žmogus sutvertas judėti

Kauno bėgimo mėgėjų klubo pirmininkui Vladui Vimbarui - 80
 

Šį kartą, mielieji skaitytojai, norėtume jus supažindinti su neeiliniu žmogumi – šiais metais savo 80 metų jubiliejų švenčiančiu kauniečiu Vladu Vimbaru, kuris ne tik gręžiojasi praeitin džiaugdamasis per kelis sportinės veiklos dešimtmečius sukauptu šūsniu apdovanojimu, tačiau ir šiandien gyvena labai aktyvų gyvenimą – propaguoja net kelias sporto šakas, dalyvauja varžybose, vadovauja Kauno bėgimo mėgėjų klubui, teisėjauja varžybose. Kur slypi šio žmogaus sveikatos paslaptis ir kaip reikia gyventi, kad sulaukę garbingo amžiaus vis dar būtume žvalūs, veiklūs ir energingi, kalbamės su V.Vimbaru.

Kokias sporto šakas propaguojate?
Esu išbandęs gana daug sporto šakų. Jaunystėje domėjausi lengvąja atletika, boksu, vėliau ir šaudymu, šachmatais. Dabar jau nemažai metų išbandau savo jėgas plaukime, bėgime, medžioju, esu ilgametis Lietuvos sportinės žūklės federacijos bei Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kauno skyriaus valdybos narys bei šios draugijos garbės žvejys, esu nacionalinės kategorijos sportinės žūklės teisėjas, na o žiemomis visada mėgstu paslidinėti.
Kaip praleidote jaunystės dienas, kad garbingame amžiuje jaučiatės taip puikiai?
Nuo pat jaunystės mano gyvenimo būdas buvo aktyvus. Jau septynerių metų mokėjau puikiai plaukti bei rankomis gaudyti žuvis, o trylikos – ir Nemuną ties santaka perplaukiau. Esu kaunietis - čia gimęs ir augęs, todėl savo jaunas dienas praleidau su draugais Nemuno saloje bespardant kamuolį, plaukiojant.
Pokario metais susidomėjau ir kai kuriomis sporto šakomis - boksu, lengvąja atletika, tačiau tuometiniame Kauno politechnikos institute (dabar – Kauno technologijos universitetas – aut. past.) pasirinkta pramoninės statybos inžinieriaus specialybė neturėjo nieko bendra su sportu.


Deja, jaunystė nebuvo vien tik šviesius prisiminimus sukeliantis laikas. Besimokant trečiame kurse buvau ištremtas į Sibirą, kur praleidau šešerius savo jaunystės metus.
Keletą metų taigoje teko pjauti medžius rankiniu būdu bei su arkliuku vežti rąstus.
Žvejyba dalinai papildė kuklias maisto atsargas. Tai padėjo išgyventi Sibire.
Grįžęs baigiau mokslus ir dirbau Komunalinio ūkio projektavimo instituto Kauno filiale projektų vyr. inžinieriumi iki išėjimo į pensiją.

Kokia yra jūsų dienotvarkė?
Be sporto ir kasdieninių treniruočių daug laiko praleidžiu spręsdamas su Kauno bėgimo mėgėjų klubu susijusius klausimus, dar teisėjauju varžybose, prisidedu prie sporto renginių organizavimo. Stengiuosi, kad mano vadovaujamas klubas bendrautų su kitais klubais ir būtų pirmaujantis respublikoje.
Dažnai savaitgaliais išvykstu į varžybas, medžioklę, žvejybą.
Ar bėgant metams tampa vis sunkiau sportuoti?
Dabar negaliu pasigirti tokiu jėgų antplūdžiu kaip jaunystėje, tačiau žvelgiant į pagrindinės šiuo metu propaguojamos sporto šakos - plaukimo - rezultatus prieš dešimt metų ir dabar – jie išliko tokie patys – per 50 sekundžių įveikiu 50 metrų.
2006 m. pradėjau aktyviai dalyvauti plaukimo varžybose. Tapau daugkartiniu Lietuvos, Lenkijos, Suomijos tarptautinių varžybų nugalėtoju savo amžiaus grupėje.
Šiuos metus irgi pradėjau sėkmingai – Kaliningrade savo amžiaus grupėje iškovojau I vietą.
Ar daug varžovų turite savo amžiaus grupėje?
Turiu pripažinti, jog dabar jau likę vos keletas gyvų draugų, su kuriais jaunystėje pradėjau treniruotis. Visi kiti – jau senokai mirę. Keista, bet šiais metais, atšventus 80-ties metų jubiliejų, savo amžiaus kategorijoje (amžius plaukimo varžybose graduojamas kas penki metai), ko gero, Lietuvoje jau nebeliks varžovų, tik Europoje yra vienas kitas tokio amžiaus plaukikas.
Kaip manote, genai ar sveikas gyvenimo būdas yra jūsų puikios sveikatos priežastis?
Sunku atsakyti į šį klausimą. Negalėčiau teigti, kad mano šeimoje buvo daug ilgaamžių – mama mirė, kai buvau vos 11-kos metų vaikas, tėtis sulaukė 74, o sesuo - 80 metų, tačiau kiti giminaičiai mirė gana jauni.
Kad gyvenu visiškai sveikai taip pat negalėčiau pasakyti – juk mudu su žmona jau daugelį metų gyvename visai šalia Kauno centro, kur už lango driekiasi viena judriausių miesto gatvių.
Tačiau mano vaikystė buvo visai kitokia – ji prabėgo švarioje aplinkoje, maitinantis tik natūraliu maistu. Na o Sibiras, kad ir kokį sunkų gyvenimo laikotarpį primindamas, manau taip pat kažkiek išvalė organizmą.
Pasidalinkite savo sveikatos patarimais su mūsų skaitytojais.
Sveikas gyvenimo būdas nėra vien tik kurios nors sporto šakos propagavimas, tačiau keleto dalykų kompleksas - nuolatinis judėjimas, imuniteto stiprinimas ir grūdinimasis bei subalansuota mityba. Žmogui yra labai svarbu pailsėti ir gerai išsimiegoti.
Kitas gyvenimo kokybei didelę įtaką darantis veiksnys – maistas. Valgau praktiškai viską, tačiau stengiuosi vengti kepto maisto, nevalgau nuo 18h vakaro. Stebiuosi, kad mano svoris bėgant metams nedidėja, netgi atvirkščiai – krinta, ir tuo visai džiaugiuosi – juk mažiau sveriant lengviau ir sportuoti.
Alkoholis – didelis sveikatos priešas, tad jį vartoju labai retai, tik didelių švenčių progomis. O kasdien neapseinu be rytinės mankštos ir šalto, kone ledinio dušo – visai nesvarbu, kuris metų laikas būtų.
Dar vienas žmogaus sveikatą žalojantis veiksnys – stresas. Mes, sportininkai, esame pastebėję, kad jis labai neigiamai veikia ne tik žmogaus bendrą būklę, tačiau ir varžybų rezultatus.
Todėl esu įsitikinęs, jog žmogus kasdien turi gauti fizinio krūvio, nes tai padeda lengviau įveikti ir įvairius stresus. Taip treniruojama širdis, tačiau nevalia ir persistengti, reikia sekti širdies ritmą.
Tačiau XX ir XXI amžiaus ligos - televizorius ir kompiuteris, vis dažniau prikausto mus ilgam sėdėjimui namuose. Pritariu nuomonei, jog vaikui reikia normuoti televizoriaus žiūrėjimą, o kompiuteris, kad ir koks naudingas bebūtų, taip pat turi neigiamų pasekmių sveikatai – kenkia akims, stuburui.
Labai svarbu rūpintis savo sveikata. Aš pritariu japonų posakiui, kad kiekvienas žmogus per dieną turi nueiti 10 tūkstančių žingsnių – juk žmogus sutvertas judėjimui.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai