Tatuiruotė – pasverta asmenybės išraiška

Atėjus vasarai viliamės kuo skubiau mesti į šalį drabužius ir pasidžiaugti saule. Paplūdimyje akis nori nenori užkliūna už dailios tatuiruotės ant greta įsitaisiusio kaimyno ar kaimynės kūno, o kartais tokio piešinuko dalis, kyšanti pro atviresnio rūbo kraštą, sužadina vaizduotę. Nejučia pats užsikreti idėja taip pasidabinti. Tatuiruotės tampa vis dažnesniu kūno puošybos akcentu. Ją renkasi įvairaus socialinio statuso ir amžiaus žmonės. Priežastys – pačios įvairiausios: nuo saviraiškos iki estetinės būtinybės paslėpti matomoje vietoje esantį nedailų randą. Tačiau vertėtų žinoti, kad tatuiruotė neturėtų būti vienos dienos užgaida, nes jos pašalinimas gali tapti didele problema. Todėl prieš papuošiant savo kūną piešiniu būtina pasverti savo norus.
 

Tatuiruotė: nuo priklausomybės iki individualybės


Pirmųjų tatuiruočių istorija skaičiuojama dešimtimis tūkstančių metų. Jų paskirtis skirtingais laikotarpiais taip pat keitėsi: tai buvo ir tam tikros genties ar tautos išskirtinumo ženklas, ir apsauga nuo blogos akies, ir sėkmės viliojimo būdas, ir socialinio protesto ženklas. Šiandien tatuiruotė dažniausiai atlieka panašią – išskirtinumo – funkciją, tačiau tai būna susiję su asmens individualybe, jo mąstymu, požiūriu į pasaulį.

 

Žingsniai prieš darant tatuiruotę


Visada tikslinga pasirinkti profesionalų tatuiruočių saloną. Neverta pasitikėti savamoksliais pigias paslaugas siūlančiais meistrais. Profesionalios tatuiravimo priemonės (įranga, dažai ir kt.) reikalauja didelių investicijų. Be to, verta internete pasidomėti, kaip vieną ar kitą tatuiruočių saloną vertina kiti lankytojai. Taip pat naudinga iš anksto pasikalbėti su salono meistrais ir įsitikinti, kaip salonas užtikrina tatuiruotės darymo saugumą (patalpų, įrangos, įrankių, adatų sterilumas, dažų kokybė ir kt.), kokią atsakomybę už pasekmes prisiima klientas (pvz., padarytos tatuiruotės priežiūra), o už ką atsako salonas.
Daugelis žmonių net patys nežino, kad yra alergiški vienoms ar kitoms medžiagoms. Todėl gydytoja dermatovenerelogė Renata JANKOVSKA rekomenduoja, prieš darantis tatuiruotę atlikti cheminių medžiagų toleravimo testą. Tai galima atlikti alergologijos centruose ar privačiose klinikose. Gydytojos praktikoje buvę atvejų, kai dėl alergijos chromui, kurio dedama ir į tatuiruočių dažus, pasireikšdavo sunkiai išgydomos alerginės reakcijos. Beje, profesionaliose tatuiruočių studijose meistras pirmiausia jums pasiūlys pasidaryti patikrinamąjį testą ant odos lopinėlio, kad įsitikintų, kad pigmentas nesukels alerginės reakcijos. Dėl alerginės reakcijos atsiranda tinimas, niežėjimas, šlapiavimas. Būtinai perspėkite tatuiruočių meistrą, jei esate alergiškas lateksui, tuomet procedūra bus atliekama mūvint kitokiomis pirštinėmis.
Be alerginių reakcijų gali kilti infekcijos grėsmė, nes darant tatuiruotę pažeidžiami gilesni odos sluoksniai. Nenaudojant steriliai dezinfekuotus įrankius ir pirštines (patikėjus kūno puošybą mėgėjui), gali kilti įvairios ligos – ne tik paprastos paviršinės odos infekcijos, bet ir grybelinės infekcijos, pūslelinės virusas, stabligė, kai kurios hepatito formos ar net ŽIV. Profesionaliose studijose infekcijos pasitaiko gana retai.


 

Laikinos tatuiruotės – dar vienas sprendimas


Pastaruoju metu kaip alternatyva ilgalaikėms tatuiruotėms atsirado laikinų tatuiruočių galimybė. Savo išvaizda beveik niekuo nesiskiriančios nuo ilgalaikių, jos nėra tokios skausmingos, žalingos ir brangios. Tokiais laikinais piešiniais galėsite džiaugtis nuo kelių dienų iki trijų savaičių. Tai gali būti augalinių dažų ir klijų pagrindu gaminami lipdukai, trafaretiniai piešiniai.
Beje, neverta pernelyg žavėtis laikinomis tatuiruotėmis, kuriomis egzotiškose šalyse siūloma pasidabinti tiesiog gatvėse ar net paplūdimiuose. Turistai dažnai apsigauna susigundę šiuo laikinu grožiu, tikėdami, kad natūralia chna nudažyti odą nepavojinga. Deja, daugelis net nežino, kad siekiant išgauti intensyvesnę spalvą, į chna dažnai dedama sintetinių priedų, kurie gali tapti alergijos ir negyjančių randų priežastimi.
 

Tatuiruotės šalinimas – kylančios grėsmės


Be abejo, pašalinti tatuiruotę įmanoma, tačiau, ar galutinis rezultatas pateisins jūsų lūkesčius, – pasakyti sunku. Kaip ir darant tatuiruotę, taip ir ją šalinant, būtina rinktis savo darbą išmanantį specialistą. Tačiau net ir tada tatuiruočių šalinimas – daug kantrybės, laiko ir pinigų kainuojantis procesas, nes paprastai orientuojamasi į tai, kad ši kūno puošyba liks visam laikui. Profesionaliai atliktas tatuiruotes pašalinti yra nepalyginti sudėtingiau – tokioms tatuiruotėms panaikinti gali prireikti net iki dešimties procedūrų. Kita vertus, profesionalo darytos tatuiruotės dažai bus lygiai paskleisti po vienodą odos lygį, tad didesnė tikimybė, kad neliks spalvų dėmelių.
Populiariausias šiuolaikinis tatuiruočių šalinimo būdas – lazeriai, kurie, reaguodami su tatuiruotės rašalu, jį ardo. Piešinys, netekdamas rašalo, sugeria likusį pigmentą ir blunka. Toks blukimas primena gerokai paspartintą natūralų procesą, kuris galėtų būti dėl per didelio saulės spindulių kiekio ar dėl laiko.
Beje, naujas tatuiruotes taip pat yra lengviau pašalinti nei senesnes. Dar prieš atsirandant lazeriui buvo taikomi gana drastiški kūno puošybos naikinimo būdai, kartais net tekdavo išpjauti odos lopą su piešiniu. Po tokios procedūros neabejotinai likdavo neišvaizdūs dideli randai. Šiandien, nors ir yra skelbiama, kad pasirodė naujos kartos lazeriai, kurie šalina šiuos kūno piešinius nepalikdami jokios žymės, vis dėlto dažniausiai randai lieka. Tačiau šiandien yra naujų priemonių randams naikinti ar maksimaliai sumažinti jų ryškumą – tai įvairūs tam tikrą veikliąją medžiagą turintys tepalai ar injekcijos į randus.
Po procedūros lazeriu taip pat gali likti ir kitų šalutinių nepageidaujamų padarinių: spalvos odoje perteklius arba priešingai – panaikintos tatuiruotės vietoje gali trūkti odos spalvos, gali kilti infekcija ir pan. Kai kurių spalvų pigmentą (pvz., raudoną) itin sudėtinga pašalinti. Pasak specialistų, visiškai panaikinti galima 95 procentus spalvos. Lengviausiai pašalinamas juodos ar kitos tamsios spalvos pigmentas.
Nereikėtų pamiršti, kad tatuiruočių šalinimas lazeriais taip pat yra kenksmingas sveikatai. Suskaldyti kūno piešinio dažų chemikalai keliauja į inkstus ir kepenis. Todėl, jei jums pabodo kūno piešinys arba dėl kokių nors priežasčių jis tapo nekokybiškas (išbluko, buvo deformuotas ir pan.), gydytojai ir tatuiruočių salonų specialistai rekomenduoja pirmiausia apsvarstyti galimybę pakoreguoti esamą tatuiruotę, t. y. senąją tatuiruotę uždengti nauja. Be abejo, tai nėra lengva – senos tatuiruotės dydis, naudotos spalvos ir atlikimo technika yra labai svarbūs. Jei ankstesnė tatuiruotė buvo mažytė, naujoji puošmena bus didesnė. Naujajam piešiniui bus naudojamas tamsesnis rašalas, siekiant kuo labiau paslėpti senąją tatuiruotę.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai