Šviesusis ir dosnusis metų laikas! Pirmieji pavasario žalumynai, netrukus – vasaros žiedynai ir lapija, vėliau pabirsiančios vidurvasario ir rudenio subrandintos uogos... „Gamta sukūrė žmogui begalę augalų gyduolių, tai ir vartokime į sveikatą“, – linki Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų Augalų gydomojo poveikio komiteto pirmininkas Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas gydytojas fitoterapeutas Juozas Ruolia.
Ko negalima
Kai kuriuose augaluose vaistingųjų medžiagų yra tiek, kad juos, kaip ir medikamentus, pagrįstai galima vadinti chemija. Daugumos augalų chemija, tiesa, daug švelnesnė. Tačiau negalima jų vartoti be saiko, o tik taip, kaip paskirta. ...Štai žmogus gėrė stiprų jonažolių antpilą, pasekmė – opos ir opelės.
Burokėlių sulčių negerkite šviežių – tik po paros iš jų išgaruoja nuodingi sieros junginiai.
Gydantis homeopatiniais vaistais, negalima vartoti pipirmėtės – ji „nutrina“ visą informaciją, kurią į organizmą „įrašė“ šie preparatai. (Keletas faktų abejojantiems pastarųjų veiksmingumu: popiežius Paulius VI apdovanojo homeopatijos kūrėją S. Hanemaną po jo mirties garbingais ordinais, o popiežiaus Jono Pauliaus II sveikata trejus paskutiniuosius gyvenimo metus palaikyta tik homeopatiniais vaistais.)
Keiksnojate gydytoją, kad nemoka sureguliuoti jūsų kraujospūdžio, o paskirtieji vaistai nepadeda? Ir tyliai geriate stiprią kavą, po penkis puodelius per dieną. Atsisakykite! Tiek daug kavos gali paskatinti širdies negalavimus, insultą. Klauskit medikų, ar su paskirtais vaistais dera kofeinas, t.y. kava ir arbata. Alkaloidą kofeiną organizmas priima kaip narkotiką. Jei vis dėlto jo vartojate, vakare ar iš ryto suvalgykite du šaukštus medaus – taip iš dalies neutralizuosite kofeino poveikį. Kofeinas išsekina nervines ląsteles; jis – it bizūnas senam arkliui: ląstele, nori nenori dirbk, trauk. Po išsekimo ateina depresija.
Žliūgė, kopūstas, notrelė...
Gamta sukūrė žmogui begalę augalų gyduolių. Žliūgės kompresu galite malšinti sąnarių skausmus. Jei skauda kelius, šia žole apėjusį daržą ravėkite klūpomis ir pasijusite geriau. Tiks ir gysločių, varnalėšų, šalpusnio lapų kompresai. Kopūstas mums tinka ir kaip salotos, ir kaip kompresai.
Raugintų kopūstų sriubos reikia valgyti moterims – tai saugo nuo krūties vėžio pasikartojimo. Sumušę bet kurią kūno vietą, patepkite specialiu tepalu ir dėkite kopūsto lapo kompresą; laikykite, kol mėlynė rezorbuosis. Jei sumušta krūtis, per kopūstlapio kompresą audiniai gaus natūralių fitoestrogenų, toks poveikis sveikatins.
Jei skausmingos ir gausios mėnesinės, padės baltažiedė notrelė.
Vyrams, kad jie būtų vyriški, reikia fitoncidų, t. y. česnako, svogūno. Jei yra skrandžio opa ar gastritas, nei žalio česnako, nei svogūno valgyti negalima. Bet sriuboje išvirti ar troškinyje jie tinkami.
Kai valgome, negeriame
Valgydami sudarykite sąlygas fermentams iki galo suskaidyti maistą. Jei fermentų nepakanka, pirmiausia keiskite mitybos įpročius.
Valgydami negerkite stiklinėmis; tik du gurkšnius, ne daugiau. Jeigu valgydami gausiai gersite, taip trikdysite fermentų veiklą, maistas liks nesuvirškintas.
Geriausias vanduo – natūralus, iš šaltinio. Raskite, koks jums tinka. Atsigėrus turi būti gera.
Beje, mažiau rizikos nutukti, jei tarp valgymų bus bent penkios valandos.
Apie bičių duonelę
Sirgus onkologine liga, virusiniais hepatitais, kepenų ciroze, organizmui stiprinti reikia bičių duonelės. Joje, kaip ir mėsoje, yra aminorūgščių, kurių gali pristigti vegetarams. Reiktų valgyti mėsos arba bičių duonelės du valgomuosius šaukštus per dieną (arba keturias tabletes). Taip gausite visų 20 aminorūgščių.
Jei reikia padidinti hemoglobino kiekį, vartokite bičių duonelės 5–6 tabletes arba šaukštą jūros kopūstų per dieną; gausite įvairių aminorūgščių, o organizmas gerai pasisavins geležį. Valgykite kepintų aliejuje morkų.
Atskira kalba apie omega riebalų rūgštis. Visi žinome, kad jos svarbios. Natūralių riebalų rūgščių suteiks piene išvirta šaldyta skumbrė.
Ar galima lašinukų? JAV gydytojai sergantiesiems onkologinėmis ligomis draudžia valgyti lašinių, o vokiečių medikai šiek tiek leidžia, tačiau tik stipriai sūdytų. Ruošti stipriame sūryme su pipirais ir česnakais reikia apie 4 mėnesius. Per tiek laiko druska „atsiurbs“ iš riebalų hormonus, susikaupusius kiaulės riebaluose.
Būkime gamtos vaikai
Jei laukymėje norite rasti vaistingųjų žolių ir kitais metais, surinkite ne visas, o dalį. Tibete žolynus renkantys vienuoliai atsiprašo augalo, kad jį skins, marins, valgys... Būkime pagarbūs augalams. Kad išliktų veikliosios medžiagos, džiovinkime kaip mūsų senoliai: riškime šluoteles ir kabinkime po stogine. Mokslininkai išaiškino, kad ne tik žiedynai mus gydo, kad šluotelės kote taip pat yra augalo jėga.
Mėtoms išdžiovinti nereiktų aukštesnės kaip 50 laipsnių, jonažolėms – 40 laipsnių temperatūros.
Virš dujinės viryklės augalus džiovinti netinka, arti viryklės nelaikykite prieskoninių žolių, neauginkite žalumynų.
Jei stogai šiferiniai, yra tikimybė, kad jūsų vaistažolės sugers iš jo sklindančias sveikatai žalingas asbesto daleles. Tačiau yra saugos metodas: sienas, prie kurių džiovinsite vaistažoles, išdažykite lipalu. Po 5–6 metų vėl išdažykite. Nuo šiferinių stogų nutekėjusio vandens daržams laistyti, juolab maistui gaminti nenaudokite.
Ramybė su augalais
Mokslininkai tyrinėja sveikų stresą patiriančių žmonių elektromagnetinius laukus ir mato juos išdarkytus; tai nuolatinės įtampos pasekmė. Panašūs vaizdai matomi tiriant žmones, gydytus reanimacijos palatose.
Ramybės gali suteikti augalai. Piktas, įnoringas žmogus gali nurimti greta paparčių. Ir vyrai te nesikuklina darbuotis gėlyne, sodinti augalų, juos glostyti – taps geriau, atlėgs įtampos. Jei jums tai neatrodo vyriška, – klystate.
Prie kompiuterio auginkite kaktusą, viršininkams dovanokite gėlių ir, jei jie kartais nevaldo emocijų, dalį jų pykčio gali priimti augalai, ypač jų šaknys.
Augalai turi galią keisti aplinkos elektromagnetinį lauką. Vaškuolė labai gerai visuomeninėse patalpose. Gebenė suvienija, tad, jei šeimoje gresia skyrybos, susitaikyti siekiantysis te parneša į namus gebenę. Labai galingas ir geras hortenzijos elektromagnetinis laukas. Alyvų laukas centrinę nervų sistemą ramina geriau nei cheminiai vaistai.
Japonų mokslininko Masaru Emoto atlikti užšaldomo vandens tyrimai įrodė, kad vandens molekulės reaguoja į žmonių emocijas. Taisyklingos formos kristalai susidarė, kai vanduo „girdėjo“ dėkingumo ir meilės žodžius, kai skambėjo Mocarto muzika. Taigi vandens užkalbėjimas – ne mitas, o pagrįstas reiškinys; molekulė gali saugoti informaciją. Patys sau galime pasiruošti vandenį, sakydami gerus žodžius ar leisdami jam „pasiklausyti“ muzikos. Tai atminkime ir bendraudami. Pasakysi„Kvaily, išgerk vaistų, juk brangiai sumokėjau“ – ir paduosi savo artimam jau ne vaistų, o nuodų. Kas kita artimam pasakyti: „Mielas mano žmogau, laikas išgerti vaistų.“
Tyrimais įrodyta, kad mobiliojo telefono, mikrobangų krosnelės poveikis vandens kristalams, taigi ir žmogaus subtiliajam, energiniam laukui bei sveikatai, yra neigiamas.
Paauglius, jei su jais nesusikalbate, girkite už pačius mažiausius gerus darbelius. Taip pamažu vieni kitus imsite suprasti. Jei dėl išdaigų ar neklusnumo „ima nervai“, išgerkit raminamųjų, bet ant vaikų nerėkit. Jei nesusitvardėt ir taip atsitiko, atsiprašykite tyliai, bent mintimis. „Atleisk, pasikarščiavau“, – juk galite pasakyti ir mažam. Labai jau didelė mūsų, suaugusiųjų, puikybė. Ją mažinkite. O didinkite meilę. Būkite mylimi ir mylėkite.
Keletas imuniteto draugų
Ežiuolės preparatai arba baltažiedės, rausvažiedės ežiuolės žolės ištraukos, pagamintos termose.
Kemero žolės (Hb. Eupatorium Cannabinum) arbata, nuoviras.
Šaltalankio ir beržų džiovintų lapų milteliai, arbata, nuovirai.
Amalo nuovirai, arbatos ir iš jo pagaminti homeopatiniai vaistai.
Jeigu kraujyje labai sumažėjo leukocitų, eritrocitų, trombocitų, 10–14 dienų kasdien rekomenduojama:
bičių duonelės, 2–4 šaukštai 15–20 min. prieš valgį,
jūros kopūstų, 4 šaukštai su maistu arba 3–4 tabletės valgant,
žuvų taukų kasdien po valgio;
šaukštas šaltalankio aliejaus per dieną.
Senais lakais pas gydytoją apsilankęs pacientas pirmiausia išgirsdavo: „Parodykite liežuvį“. Gydytojas iš visų pusių atidžiai apžiūrėdavo šį svarbų organą ir bandydavo nustatyti diagnozę. Senovės gydytojai liežuvį pelnytai laikė organizmo veidrodžiu ir pagal liežuvio paviršiaus pakitimus mokėjo gana tiksliai diagnozuoti vidaus organų sutrikimus dar iki atsirandant pirmiesiems ligos simptomams. ...
Skaityti daugiau„Kartais man ima trūkčioti akies voką. Nemalonus pojūtis. Kodėl tai atsitinka ir kaip galima būtų to išvengti?“ – klausia mūsų skaitytojas Alvydas Bradauskas iš Birštono, dirbantis programuotoju. Apie nervinį tiką kalbamės su klinikos „Corpus sanum“ gydytoja oftalmologe Doloresa Margelevičiene....
Skaityti daugiauKepenys – pagrindinis organas, valantis mūsų organizmą nuo toksinų, kurie vis labiau mus atakuoja. Toks jau šiuolaikinis pasaulis: užterštas oras ir maistas, infekcijos, stresas. O kur dar riebus maistas, nereguliari mityba, persivalgymas, alkoholis. Visa tai – dažno iš mūsų kasdieniai palydovai ir riziką susirgti kepenų ligomis didinantys veiksniai. ...
Skaityti daugiauNėščiųjų priežiūra: kokie tyrimai būtini, kokie – pageidautini Nuotrauka, padaryta besilaukiančiai moteriai ultragarsinio tyrimo metu, – dažnai pirmoji mažylio albume. Tačiau būsimosios mamos neretai pageidauja, kad šis tyrimas būtų atliekamas kone per kiekvieną apsilankymą, ir tai lemia ne vien noras turėti dar vieną stebuklingą augimą fiksuojančią nuotrauką, bet ir rūpestis dėl vaikelio sveikatos. Ar jis gims sveikas? Ar atliekami visi būtini tyrimai? Kalbamės su medicinos centro MAX MEDA gydytoja akušere-ginekologe Daiva Keršulyte. ...
Skaityti daugiauVargina galvos skausmai, svaigimas? Tirpsta galūnės? Nerimą kelia kiti neurologiniai sutrikimai? Į šiuos ir kitus svarbius mūsų skaitytojams klausimus, kurių sulaukėme interneto svetainėje, „Facebook‘o“ puslapyje ir laiškuose redakcijai, atsako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas neurologas dr. Gintaras Kaubrys. Gydytojas pabrėžia, visi atsakymai – nėra oficiali gydytojo konsultacija, tik patarimai, nes diagnozė nustatoma matant žmogų, jį apklausiant ir ištiriant....
Skaityti daugiauŠviesusis ir dosnusis metų laikas! Pirmieji pavasario žalumynai, netrukus – vasaros žiedynai ir lapija, vėliau pabirsiančios vidurvasario ir rudenio subrandintos uogos... „Gamta sukūrė žmogui begalę augalų gyduolių, tai ir vartokime į sveikatą“, – linki Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų Augalų gydomojo poveikio komiteto pirmininkas Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas gydytojas fitoterapeutas Juozas Ruolia. ...
Skaityti daugiauVaikui reikia išrauti pieninius danukus tam, kad jų netyčia neprarytų. Suaugusiam kartais tenka pašalinti nuolatinius. Kodėl? Kaip atliekama ši atsakinga procedūra? Šiais ir kitais klausimais apie dantų traukimą konsultavo odontologijos klinikos „Neodenta“ burnos chirurgas Gvidas Jankauskas. ...
Skaityti daugiauMedikai ištyrė, kad 70 proc. žmonių retkarčiais patiria širdies aritmijas: susijaudinus, ištikus stresui ir pan. Aritmijos - širdies ritmo sutrikimas. Jos gali būti visai paprastos, neturėti jokios klinikinės reikšmės; kitos gali būti mirtinos. Apie šią ligą pasakoja gydytojas kardiologas, Širdies asociacijos narys Vitas VYŠNIAUSKAS....
Skaityti daugiauHigienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties priežasčių registro duomenimis, pagrindinė mirties priežasčių struktūra jau daugelį metų nesikeičia, o pirmoje vietoje ir toliau išlieka kraujotakos sistemos ligos. Štai 2011 m. nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau nei pusė visų mirusių asmenų, šios ligos daugiausia pakirto tiek vyrų, tiek moterų. Taigi tiek statistika, tiek sergamumo šiomis ligomis didėjimo ir jaunėjimo tendencijos verčia sunerimti ir ieškoti priemonių, kurios padėtų apsisaugoti. ...
Skaityti daugiauKodėl nereikia ir negalima vartoti anabolinių steroidų Pokalbį apie anabolinių steroidų žalą, kai jie vartojami papildomai kaip fizinių jėgų ir ypatybių stimuliatoriai, profesorius Gintautas Kazanavčius pradėjo vienu pavyzdžiu. ...
Skaityti daugiauTracheitas – savarankiška liga ar pasireiškianti sergant kitomis ligomis? Kokie jos simptomai? Ar ji sukelia krūtinės skausmus, spazmus ar kitokį diskomfortą krūtinės ląstos srityje ar už jos? Kuo tracheitas skiriasi nuo bronchito? Ar ši liga pavojingesnė? Galbūt šalia medikamentinio tracheito gydymo yra žinoma ir sveikimą pagreitinančių liaudiškų būdų? Į šiuos ir kitus mūsų skaitytojams svarbius klausimus atsako Alergijos klinikos CD8 klinika gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė medicinos mokslų daktarė docentė Jūratė Staikūnienė (www.cd8klinika.lt)....
Skaityti daugiauHimalaya Herbals natūralūs, veiksmingi ir saugūs produktai yra gaminami iš kruopščiai atrinktų Himalajų kalnų papėdėse augančių vaistažolių, griežtai laikantis senųjų Ajurvedos tradicijų, todėl yra ypač veiksmingi ir stebina unikaliomis savybėmis....
Skaityti daugiauEglę ir Darių Kauneckus dauguma žino kaip Ajurvedos pradininkus Lietuvoje. Jau prieš daugelį metų jie susidomėjo ezoterika, pradėjo ieškoti atsakymų į klausimus, kas aš esu, iš kur atėjau ir kokia mano paskirtis šiame gyvenime. Tačiau svarbiausia priežastis, paskatinusi ieškoti Ajurvedos žinių, – šeimos sukūrimas. Eglė pasakoja, kad jiems buvo labai svarbu palanki dvasinė ir fizinė aplinka, norėjosi švariai pradėti, nešioti, auginti savo atžalas, rūpintis jų sveikata ir dvasiniu gyvenimu. Kai susikaupė tikrai nemažai žinių ir patirties, atėjo ir natūralus noras dalinti. Taip atsirado Ajurvedos centras SPA Shanti, vienijantis norinčiuosius eiti savęs pažinimo, tobulėjimo, fizinės ir dvasinės sveikatos stiprinimo keliu. ...
Skaityti daugiauGana dažnai moterys nežino ar neįvertina, kad plaukus galima visam laikui sugadinti net vieną kartą juos nudažius netinkamai. Tada naudojant net ir pačias geriausias plaukų priežiūros priemones nepavyks išsaugoti nei spalvos, nei pageidaujamo estetinio vaizdo, o dar blogiau, kad smarkiai pakenksime plaukams. Kirpėjos stilistės Džiuljetos Petrulienės šį kartą klausiame, ką patartų moterims, norinčioms daugiau ar mažiau radikaliai pakeisti savo plaukų spalvą. ...
Skaityti daugiauAr tikrai vasarą išsimaudymas šaltoje jūroje gali paguldyti į lovą? Kuo pavojingas skersvėjis ir šaltos jūros bangos mūsų raumenims ir ar tai vienintelės priežastys, kurios lemia susirgimą nervų šaknelių uždegimu? Kaip kovoti su nepakeliamu skausmu, kurį gali sukelti šis sveikatos sutrikimas ir į kitus klausimus šia tema atsako Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro direktorė bei gydytoja reabitologė GINTARĖ VAITKIENĖ....
Skaityti daugiauKažkada labai seniai laukinis žirnio protėvis užaugo Viduržiemio jūros regione. Patys pirmieji daržininkai žirnius augino dar pirmykštėje bendruomenėje. Žirniais garsusis gydytojas Hipokratas gydė anemiją, nutukimą, širdies ligas. Kokių naudingų savybių turi ši ankštinė daržovė ir kodėl ją verta valgyti ir mums?...
Skaityti daugiau
Lankytojų komentarai
Parašykite savo nuomonę