Pasaulyje vasarį

Kraujo lašas gali parodyti, ar vėžys atsinaujins

 

Kaip rašoma „The Daily Mail“, vienas nesudėtingas kraujo tyrimas leis numatyti, ar krūties vėžys atsinaujins po gydymo kurso. Testas skirtas nustatyti genetiniams DNR pokyčiams, kurie rodys ryšį su onkologine liga.

Testo autoriai tyrimo metu buvo susikoncentravę ties vadinamuoju liuminaliniu A tipo krūties vėžiu. Tai dažniausiai – apie 60 proc. – pasitaikanti vėžio forma. Nepaisant gerų prognozių, šio tipo vėžys gali atsinaujinti.

Testas buvo atliekamas su moterimis, anksčiau sirgusiomis vėžiu. Sulyginę jų DNR pavyzdžius su kontrolinės grupės moterų DNR pavyzdžiais, tyrėjai nustatė genetinius pakitimus, rodančius didelę vėžio pasikartojimo tikimybę.

Ekspertai teigia, kad toks testas pasižymi dideliu tikslumu, nes tiriama žmogaus DNR. Tiesa, prieš pradedant pritaikyti šį testą praktikoje, turėtų dar būti atliekami didelės apimties tyrimai.

 

 Kaip moterys ir vyrai ieško partnerių: diskriminacija pagal ūgį

 

„Kai kalba ima eiti apie gyvenimo partnerio pasirinkimą, abiejų lyčių atstovai užsiima diskriminacija pagal ūgį,“ – rašoma „Independent“.

Moterys ieško aukštesnių už jas, o vyrai dairosi mažesnio nei jie ūgio moterų. Tai nebūtų taip keista, nes apskritai vyrai yra aukštesni už moteris. Tačiau naujojo tyrimo duomenys rodo, kad tokių atvejų, kai moteris smarkiai aukštesnė už vyrą, yra daug mažiau nei buvo tikėtasi, – pirmojo tokio pobūdžio tyrimo metu paaiškėjo, kad 92,5 proc. porų vyrai už moteris aukštesni vidutiniškai 14 cm.
„Tiesa, renkantis partnerį ūgis nėra vienintelis kriterijus, tai ir fizinis patrauklumas, apimtys, tačiau aukštesnis vyras suteikia galimybę moteriai avėti aukštakulnius,“ – juokauja tyrėjai.

Tačiau, nors moterims patinka aukštesni vyrai, apklaustos moterys pastebėjo, kad per didelis ūgis jų taip pat netraukia.

Beje, kai kuriais atvejais moterų ir vyrų lūkesčiai išsiskiria, nes moterims patinka didesnis ūgio skirtumas nei vyrams, taip atsiranda porų, kuriose arba vyras, arba moteris nėra patenkinti ūgio skirtumu.

 

Per dažnas kavos gėrimas netinka ir vyrams

 

Vyrai, išgeriantys vidutiniškai apie 2 puodelius kavos per dieną, ilgainiui daug dažniau gali susidurti su šlapimo nelaikymo problemomis, palyginti su vyrais, geriančiais kavos mažiau arba visai jos negeriančiais.

Tokias išvadas padarė grupė Alabamos (JAV) universiteto mokslininkų.

Mokslininkai, išspausdinę tyrimo išvadas tarptautiniame urologijos žurnale pastebėjo, kad iki šiol ryšys tarp didesnio kofeino vartojimo ir šlapimo nelaikymo išsivystymo bei šlapimo takų negalavimų buvo nustatytas tik moterims, o vyrams rezultatai buvo nevienareikšmiai, tad neleido daryti konkrečių išvadų.

Beje, jei kofeinas gaunamas geriant ne kavą, o jo turinčius kitus (pvz., energinius) gėrimus, poveikis yra toks pats. Tyrimą atlikę mokslininkai skatina vyrus, varginamus šlapinimosi problemų, atsisakyti įpročio mėgautis kava, be to, tai turi skatinti ir gydytojai.

 

Impotencijos priežastis gali būti širdies ligos

 

Didelės apimties tyrimas su tūkstančiu 30–60-ties metų vyrų buvo atliktas JAV. Mokslininkai priėjo prie išvados, kad impotencija beveik 100 proc. atvejų yra susijusi su širdies problemomis, dažniausiai kraujagyslių susiaurėjimu ar kitais veiksniais, trukdančiais kraujotaką. Beje, buvo nustatytas svarbus faktas, kad erekcijos problemomis besiskundžiantiems vyrams yra vidutiniškai du tris kartus didesnė infarkto, insulto ir širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizika.

Kaip rodo tyrimo rezultatai, labiausiai erektilinės disfunkcijos riziką didina išeminė širdies liga, atsirandanti susiaurėjus ir sumažėjus širdį maitinančių arterijų elastingumui, kai kraujo sistemai daug sunkiau aprūpinti kitus organus, todėl impotencijos riziką tokie patys veiksniai, kurie skatina ir širdies ligų išsivystymą, tarp jų tokie, kaip padidėjęs cholesterolio kiekis, hipertenzija, rūkymas ar diabetas.

Kita vertus, lytinių organų arterijos yra daug smulkesnės nei maitinančios širdį, smegenis ar aptinęs

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai