„Viltis – tai lankai, kurie neleidžia plyšti širdžiai“ T. Fuleris

Kiekvienas žmogus anksčiau ar vėliau susidurs su visų mūsų neišvengiama tikrove – mirtimi, tačiau suteikti viltį žmonėms, sergantiems onkologine liga, yra be galo svarbu.
 

Dabartiniu metu Lietuvoje sergančiųjų vėžinėmis ligomis yra apie 65 tūkstančius ir kiekvienais metais diagnozuojama apie 13 tūkstančių naujų onkologinių ligų atvejų. Prieš keliasdešimt ar net keliolika metų diagnozė „vėžys“ skambėjo lyg mirties nuosprendis ir reiškė greitą bei skausmingą mirtį. Šiandien paskutinių mokslo pasiekimų dėka gerokai padidėjo išgyvenamumas bei padaugėjo visiško išgijimo atvejų. Išgyvenamumo rodikliai tapo panašūs sergančiųjų kitomis lėtinėmis ligomis. Pasaulyje aktyviai ieškoma naujų gydymo būdų ir priemonių, kurios padėtų efektyviai slopinti navikinį procesą, jo plitimą (metastazavimą), pagerintų pacientų gyvenimo kokybę, atitolintų ir sumažintų kančią, kuri dažniausiai ir yra pagrindinė ligonių baimė.
Sergantieji onkologinėmis ligomis kenčia tiek dėl fizinių, tiek ir dėl dvasinių, psichologinių bei socialinių problemų. Gyvenimo tikslo atsisakymas, vaidmens šeimoje pasikeitimas, mėgstamo darbo praradimas, fiziniai pakitimai, intymaus gyvenimo pokyčiai, didėjanti priklausomybė nuo ligos ligonius veda į depresiją bei dvasinį išsekimą. Tad nors ir mažiausia vilties prošvaistė yra ligonio ir jo šeimos narių gyvenimo palaikymo šaltinis. Todėl labai svarbu, kad sergantieji gautų visą įmanomą pagalbą. Taip pat svarbu ne tik tradicinė medicina, bet ir laiku suteikta teisinga informacija apie naujus alternatyvius gydymo metodus, kurie teikia galimybę valdyti emocijas, padeda užtikrinti gerą simptomų kontrolę, pakeisti ligos eigą, kad ligonis kuo ilgiau išliktų nepriklausomas, kad kuo mažiau nukentėtų jo gyvenimo kokybė, taip pat padidina gyvenimo viltį arba leidžia užtikrinti jo garbingą ir orų išėjimą iš gyvenimo.
 

Angiogenezė – kas tai?


Žinant, kad nauji chemoterapijos preparatai dažnai nepadeda iš esmės pakeisti ligos prognozės dėl piktybinių ląstelių rezistencijos (atsparumo) gydymui, toksinio vaistų poveikio organizmui, didelį pasaulio onkologų susidomėjimą kelia angiogenezės tyrimai.
Per pastaruosius du dešimtmečius onkologijos srityje didelis dėmesys skiriamas antiangiogeniniams preparatams. Jų veikimas pagrįstas auglių vystymąsi bei metastazių atsiradimą žmogaus organizme skatinančių procesų slopinimu.


Jau 1971 metais J.Folkman paskelbė hipotezę, kad angiogenezės slopinimas gali būti veiksminga vėžio terapija. Vėliau daugybė tyrimų padėjo nustatyti pagrindinius angiogenezės mechanizmus.
Angiogenezė – tai naujų kraujagyslių formavimasis progresuojant piktybiniam navikui. Sveikame organizme angiogenezės procesas yra griežtai kontroliuojamas ir vyksta tik žaizdų gijimo, menstruacijų, nėštumo metu. Naujausi tyrimai rodo, kad angiogenezė yra vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių piktybinio naviko augimą, skverbimąsi į kitus organus bei metastazavimą. Kadangi piktybinio naviko augimui reikalingas geras aprūpinimas krauju, šiuos poreikius užtikrina angiogenezė, kurią, kaip nustatyta, stimuliuoja pačios vėžio ląstelės, išskirdamos tam tikras medžiagas. Angiogenezė būdinga daugeliui navikinių ir nenavikinių ligų (reumatoidiniam artritui, išsėtinei sklerozei, LOPL, psoriazei ir kt.)
Taigi eksperimentiniais ir klinikiniais tyrimais įrodyta, kad vėžinių ląstelių dauginimąsi galima valdyti slopinant angiogenezę (naujų, navikus maitinančių kraujagyslių augimą), taip pagreitinant navikinių ląstelių žūtį dėl „kraujo bado“.
Dauguma antiangiogeninių vaistų dar yra klinikinių tyrimų stadijos, tačiau kai kurie jau vartojami sergant onkologinėmis ligomis. Nustatyta, kad šie preparatai yra saugesni, nes nesukelia anemijos, vėmimo, pacientams nenuslenka plaukai, nekenkia kepenims. Tikima, kad šie angiogenezės slopintojai neleis navikui užaugti ir metastazuoti.
 

Kuo naudingas preparatas AngioCell Plus? Iš ko jis pagamintas?


Nustatyta, kad piktybinių navikų augimas ir plitimas į kitus organus yra susijęs su nekontroliuojamu kraujagyslių augimu. Taip pat atliekami intensyvūs moksliniai tyrinėjimai, kuriais siekiama sukurti preparatus, leidžiančius sergantiesiems bei jų artimiesiems atitolinti kančios ir baimės akimirkas.
Kanados kompanijos „Atrium Biotechnologies“ mokslininkai yra daugiausia nuveikę, tyrinėdami ryklių kremzlių antiangiogenines savybes. Čia sukurtas vienintelis skystas ryklių kremzlių ekstraktas AngioCell Plus, kurio jau galima įsigyti ir Lietuvos vaistinėse.
Atlikus tyrimus įrodyta, kad ryklių kremzlės pasižymi antiangiogeninėmis savybėmis, kadangi jos neturi kraujagyslių, o jose esančios bioaktyvios medžiagos slopina kraujagyslių vystymąsi.
Daugiau kaip 15 metų skystasis ryklių kremzlių ekstraktas sėkmingai vartojamas gydant krūties, prostatos, plaučių, inkstų vėžį, limfomas, smegenų astrocitomą, kitų lokalizacijų piktybinius navikus. Svarbiausia, kad šis produktas yra pagamintas iš natūralių medžiagų, kurių sudėtyje yra biologiškai veiklių molekulių baltymų. Pastebėta, kad, skiriant AngioCell Plus kartu su tradiciniu (chemoterapiniu, radiochirurginiu, chirurginiu, imunoterapiniu) gydymu, galima tikėtis efektyvaus rezultato. Tačiau jis negali visiškai pakeisti tradicinių gydymo metodų ir turėtų būti tik kaip viena iš sudedamųjų kompleksinio gydymo dalių.
 

Kaip vartoti AngioCell Plus preparatą?


Skystasis ryklių kremzlių preparatas Angiocell Plus yra maisto papildas, tad sergant onkologinėmis ligomis jo galima vartoti tiek vieno, tiek papildomai kartu su tradiciniais gydymo metodais. Vaistinėse taip pat galima įsigyti įvairių ryklio kremzlių preparatų tabletėmis.
Tačiau skystojo ryklių kremzlių ekstrakto biologinis aktyvumas yra net šimteriopai didesnis, palyginti su sausa kremzlių miltelių forma. Taip yra ir dėl to, kad skystasis ekstraktas gaminamas tam tikru būdu, kuris leidžia užtikrinti maksimalų preparato efektyvumą bei lengvą pasisavinimą.
Dabar kovojant su vėžiu antiangiogeninis gydymas taikomas vis dažniau. AngioCell Plus preparato veikimas pagrįstas būtent navikinių kraujagyslių susidarymo blokavimu, taip priverčiant patį naviką „badauti“. Tokiu būdu pamažu slopinami ir vėžio metastazių atsiradimo, progresavimo bei jau esančių metastazių progresavimo procesai. Taip pat reikia prisiminti, jog, renkantis bet kokius papildomus preparatus, visada reikia pasitarti su gydančiu gydytoju.
 

Palinkėjimai mums visiems


...Mes tikime, kad visatos šauksmas yra viliojantis, o vaivorykštės pasaulis nuostabus, tačiau, nepaisydami ligos pobūdžio ir stadijos, suteikime sergantiesiems tikėjimą ir viltį, padarykime viską, kad šiame nelygiame kovos kelyje jie galėtų džiaugtis dar vienu išaušusiu rytu, besiskleidžiančiais pumpurais, boružės sparnų taškeliais, pamojuoti besileidžiančiai saulei, skrendantiems paukščiams...Suteikime viltį, kad didžiosios Paslapties teoriją patikrinti jiems dar per anksti...

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai