Pasitelkdami savo išmintį, patirtį, vaizduotę ir, svarbiausia - MEILĘ, per 200 mamų ir vaikų rašė, piešė, pasakojo, kaip ir kodėl reikia rūpintis savo bei artimųjų sveikata. Iš atsiųstų laiškų skinda nuoširdi meilė ir susirūpinimas savo artimiausiųjų sveikata. Neslėpdami savo širdies gerumo, konkurso dalyviai pasidalijo savo patirtimi ir išgyvenimais, užuojauta sergančiam ar neįgaliam savo vaikui, mamai ar draugui. Visi darbai spinduliuoja begaline meile ir šiluma, kuri neleidžia būti abejingiems silpnesniam, skatina rūpintis vienas kitu kasdien ir esant bet kokiai situacijai. Ne vienas vaikas prašo savo mamos nepasiduoti ydingiems įpročiams, primena, kad turime rūpintis ne tik jų sveikata, bet ir nepamiršti savęs. Mamos jaučia didžiulę atsakomybę užauginti sveikus savo vaikus, trokšta matyti juos net tik žengiančius pirmuosius žingsnius, bet ir suaugusius - sveikus, stiprius ir laimingus. Mamos tarsi įsipareigoja savo vaikų laimingos vaikystės vardan sveikai gyventi ir pasirūpinti savo sveikata.
Daugelis laiškų ir piešinių, papuošti AVON „Rožinio kaspino“ simboliais (rožiniais kaspinėliais, meškučiais, sagėmis ir kt.), simbolizuoja kovą su krūties vėžiu. Ši liga jau daugelį metų Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse, laikoma viena dažniausių moterų onkologinių ligų, nusinešančių daugiausia gyvybių.
AVON jau ne vienerius metus vykdo švietėjiškas akcijas, remia projektus bei kovos su krūties vėžiu akcijas. Šiuo konkursu siekta paskatinti tiek mamas, tiek ir jų vaikus susimąstyti ir tarsi viešai įsipareigoti nuolat rūpintis savo sveikata, puoselėti sveikos gyvensenos tradicijas, kad būtų galima išvengti skaudžių sunkios ligos pasekmių, kai jau per nebeįmanoma ją nugalėti.
Organizatoriai nepaliko nei vieno konkurso dalyvio be įvertinimo. Gražiausiųjų laiškučių ir piešinukų autoriai bus apdovanoti spalio mėnesį AVON krūties vėžio renginiuose (laimėtojams bus pranešta individualiai):
Astos Jaunienės šeimai iš Kvėdarnos (Šilalės r.) - poilsis savaitgalį sveikatingumo centre, 25 mamoms (per 40 metų) - nemokamos patikros mamografu, moksleivėms ir vaikams - AVON kūno priežiūros rinkiniai bei suvenyrai. Kiekvienam konkurso dalyviui AVON dovanoja naujausias kompanijos lėšomis išleistas E. Moncevičiūtės-Eringienės knygeles “Sveiko gyvenimo būdo privalumai užkertant kelią vėžiui” daugelį jų pradžiugins žurnalų “Namie”, “Mamos žurnalas”, “Sveikas žmogus” prenumeratos.
Visus konkurso dalyvių laiškus bei piešinukus AVON pristatys spalio mėn. kovos su krūties vėžiu akcijų Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje metu.
AVON nuoširdžiai dėkoja rašinių konkurso dalyviams ir partneriams, taip pat visiems geros valios žmonėms, kurie, įsigydami „Rožinio kaspino“ gaminius, prisideda prie visuotinės kovos su krūties vėžiu.
[i]Mano močiutė serga sunkia liga. Jai vis sunkiau judėti, todėl reikia kitų žmonių pagalbos: nuvežti pas daktarus, nupirkti vaistų, nuprausti, aprengti, pavalgydinti, sutvarkyti namus, būti visada šalia. Kartais ji būna labai liūdna, ją reikia paguosti, pralinksminti, suteikti viltį gyventi: gal ateityje mokslininkai išras tokius vaistus, kurie išgydys šią sunkiai pagydomą ligą…“ (Justina, 12 m., Pakruojo r.).
„Ligos tai ne viskas, kuo gali sirgti žmogus. Šiais laikais didžioji dalis jaunimo vartoja narkotines medžiagas, alkoholį, tabletes. Visa tai labai žaloja jų organizmą. Vieną kartą paragavęs, jau nebegali sustoti. Jau nebegali išsikapstyti iš šio baisaus liūno, kuriame gali paskęsti visas žmogaus gyvenimas. Nereikia pasiduoti ydingiems įpročiams, kurie ne tik sugadina sveiką žmogaus protą, bet ir palaužia dvasiškai” (Jolita, 15 m., Visaginas).
„…dabar aš nieko nebevėlinu, nenustumiu ar nelaikau nieko, kas galėtų suteikti džiaugsmo ir juoko kiekvieno iš mūsų gyvenimui. Aš sau sakau, kad kiekviena diena yra ypatinga… Tad negaiškit laiko, pakilkit nuo kasdienybės ir mylėkit gyvenimą, nes ši akimirka ypatinga ir ji niekada nepasikartos“ (Irma).
„…vaikas – sveikas ar sunkiai sergantis, suteikia stiprybės, vilties, atskleidžia švelniausius žmogaus jausmus. Visa tai pavyksta padaryti tam mažam žmogui, kuris dar neištaria, (o gal ir neištars) gražiausių žodžių – mama, tėtis, laimė… Pabūk šalia jo, paimk švelniai už rankytės, paglostyk plaukus, maloniai pakalbink ir pamatysi, kaip veide išsiskleis lyg gėlės žiedas nedrąsi šypsenėlė – jis priima tave kaip savą… Štai ką gali padaryti meilė, gerumas, švelnumas“ (Giedrė, 40 m., Šilalės r.).
„…reikia jausti vienas kitą ir nebijoti ištarti gerą žodį vienas kitam, juk negali žinoti, kiek dar skirta vaikščioti šioje žemėje…“ (Reda, 17 m., Telšiai).
„Dabar aš pati esu mama, žiūriu į savo vaikus ir galvoju, ką jie darytų, jei nebūtų manęs. Kas paglostytų jiems galveles? Kas paskaitytų jiems vakare pasaką? Aš atsakinga už juos, o pirmiausia aš atsakinga už save, už savo sveikatą. Prisimenu savo mamytės ligą, žinau, kad šią klastingą ligą galima įveikti tik laiku ją diagnozavus, o tai reiškia, kad reikia nuolat tikrintis profilaktiškai. Ir negali būti jokių „nenoriu“, „nėra laiko“. Gali būti tik LAIKU arba PER VĖLU. Linkiu Lietuvos moterims, kad visada būtų LAIKU nustatyta ši liga, LAIKU išgydyta, kad visada juoktųsi mūsų vaikai ir visada šypsotųsi mūsų mamos“ (Elena, 38 m., Vilnius).
„…Tik dabar suprantu, kaip Tau, Mama, buvo sunku, kai išvydai tą baisią diagnozę – krūties vėžys. Tik dabar suprantu, kad ne tik Tau, bet ir tėčiui nutrūko gyvenimas. Nors jis yra stipriausias iš visų mūsų. Jis visą laiką Tau kartojo, kad reikia gyventi, reikia gydytis. O Tu tarsi protestavai prieš visą pasaulį. Mama, Tu atsisakei tolesnio gydymo!…Tu palūžai. Nepadėjo ir mūsų įkalbinėjimai. Tu kenkei pati sau, o kartu kentėjome ir mes. Galų gale palikome teisę Tau pačiai rinktis. Ir tai buvo mūsų KLAIDA! Mums visiems buvo sunku, buvo pykčių, kaltinimų. Tikriausiai mums visiems reikėjo psichologo pagalbos“ (Žaneta, 27 m., Kėdainiai).
„Mama… Tu mano ir mano svajonių pradžia, mano meilės pradžia. Tu – pražystančios gėlės spindesys. Tu – rasa, nuplaunanti nuovargį. Tu – mano nesibaigiantis kelias! Todėl prašau Dievo, kad šis Rožinis meškutis saugotų Tave nuo visų ligų ir bėdų, kai manęs nebus šalia…“ (Eglė, 18 m., Šakiai).
„Brangieji, maži dar tik augantys žmogučiai ir suaugę žmonės, visi, kurie dar turite mamas, branginkite jas, saugokite jų sveikatą, rūpinkitės jomis. Kad ir labai skubate, kad ir nepalieka jums laiko dienų rutina, raskite sekundėlę ir pasakykite: „Mamyte, aš Tave myliu“. Tai tokie maži žodeliai, o tokia didelė ir svarbi jų reikšmė“ (Rūta, 35 m., Marijampolė).[/i]
Senais lakais pas gydytoją apsilankęs pacientas pirmiausia išgirsdavo: „Parodykite liežuvį“. Gydytojas iš visų pusių atidžiai apžiūrėdavo šį svarbų organą ir bandydavo nustatyti diagnozę. Senovės gydytojai liežuvį pelnytai laikė organizmo veidrodžiu ir pagal liežuvio paviršiaus pakitimus mokėjo gana tiksliai diagnozuoti vidaus organų sutrikimus dar iki atsirandant pirmiesiems ligos simptomams. ...
Skaityti daugiau„Kartais man ima trūkčioti akies voką. Nemalonus pojūtis. Kodėl tai atsitinka ir kaip galima būtų to išvengti?“ – klausia mūsų skaitytojas Alvydas Bradauskas iš Birštono, dirbantis programuotoju. Apie nervinį tiką kalbamės su klinikos „Corpus sanum“ gydytoja oftalmologe Doloresa Margelevičiene....
Skaityti daugiauKepenys – pagrindinis organas, valantis mūsų organizmą nuo toksinų, kurie vis labiau mus atakuoja. Toks jau šiuolaikinis pasaulis: užterštas oras ir maistas, infekcijos, stresas. O kur dar riebus maistas, nereguliari mityba, persivalgymas, alkoholis. Visa tai – dažno iš mūsų kasdieniai palydovai ir riziką susirgti kepenų ligomis didinantys veiksniai. ...
Skaityti daugiauNėščiųjų priežiūra: kokie tyrimai būtini, kokie – pageidautini Nuotrauka, padaryta besilaukiančiai moteriai ultragarsinio tyrimo metu, – dažnai pirmoji mažylio albume. Tačiau būsimosios mamos neretai pageidauja, kad šis tyrimas būtų atliekamas kone per kiekvieną apsilankymą, ir tai lemia ne vien noras turėti dar vieną stebuklingą augimą fiksuojančią nuotrauką, bet ir rūpestis dėl vaikelio sveikatos. Ar jis gims sveikas? Ar atliekami visi būtini tyrimai? Kalbamės su medicinos centro MAX MEDA gydytoja akušere-ginekologe Daiva Keršulyte. ...
Skaityti daugiauVargina galvos skausmai, svaigimas? Tirpsta galūnės? Nerimą kelia kiti neurologiniai sutrikimai? Į šiuos ir kitus svarbius mūsų skaitytojams klausimus, kurių sulaukėme interneto svetainėje, „Facebook‘o“ puslapyje ir laiškuose redakcijai, atsako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas neurologas dr. Gintaras Kaubrys. Gydytojas pabrėžia, visi atsakymai – nėra oficiali gydytojo konsultacija, tik patarimai, nes diagnozė nustatoma matant žmogų, jį apklausiant ir ištiriant....
Skaityti daugiauŠviesusis ir dosnusis metų laikas! Pirmieji pavasario žalumynai, netrukus – vasaros žiedynai ir lapija, vėliau pabirsiančios vidurvasario ir rudenio subrandintos uogos... „Gamta sukūrė žmogui begalę augalų gyduolių, tai ir vartokime į sveikatą“, – linki Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų Augalų gydomojo poveikio komiteto pirmininkas Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas gydytojas fitoterapeutas Juozas Ruolia. ...
Skaityti daugiauVaikui reikia išrauti pieninius danukus tam, kad jų netyčia neprarytų. Suaugusiam kartais tenka pašalinti nuolatinius. Kodėl? Kaip atliekama ši atsakinga procedūra? Šiais ir kitais klausimais apie dantų traukimą konsultavo odontologijos klinikos „Neodenta“ burnos chirurgas Gvidas Jankauskas. ...
Skaityti daugiauMedikai ištyrė, kad 70 proc. žmonių retkarčiais patiria širdies aritmijas: susijaudinus, ištikus stresui ir pan. Aritmijos - širdies ritmo sutrikimas. Jos gali būti visai paprastos, neturėti jokios klinikinės reikšmės; kitos gali būti mirtinos. Apie šią ligą pasakoja gydytojas kardiologas, Širdies asociacijos narys Vitas VYŠNIAUSKAS....
Skaityti daugiauHigienos instituto Sveikatos informacijos centro Mirties priežasčių registro duomenimis, pagrindinė mirties priežasčių struktūra jau daugelį metų nesikeičia, o pirmoje vietoje ir toliau išlieka kraujotakos sistemos ligos. Štai 2011 m. nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau nei pusė visų mirusių asmenų, šios ligos daugiausia pakirto tiek vyrų, tiek moterų. Taigi tiek statistika, tiek sergamumo šiomis ligomis didėjimo ir jaunėjimo tendencijos verčia sunerimti ir ieškoti priemonių, kurios padėtų apsisaugoti. ...
Skaityti daugiauKodėl nereikia ir negalima vartoti anabolinių steroidų Pokalbį apie anabolinių steroidų žalą, kai jie vartojami papildomai kaip fizinių jėgų ir ypatybių stimuliatoriai, profesorius Gintautas Kazanavčius pradėjo vienu pavyzdžiu. ...
Skaityti daugiauTracheitas – savarankiška liga ar pasireiškianti sergant kitomis ligomis? Kokie jos simptomai? Ar ji sukelia krūtinės skausmus, spazmus ar kitokį diskomfortą krūtinės ląstos srityje ar už jos? Kuo tracheitas skiriasi nuo bronchito? Ar ši liga pavojingesnė? Galbūt šalia medikamentinio tracheito gydymo yra žinoma ir sveikimą pagreitinančių liaudiškų būdų? Į šiuos ir kitus mūsų skaitytojams svarbius klausimus atsako Alergijos klinikos CD8 klinika gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė medicinos mokslų daktarė docentė Jūratė Staikūnienė (www.cd8klinika.lt)....
Skaityti daugiauHimalaya Herbals natūralūs, veiksmingi ir saugūs produktai yra gaminami iš kruopščiai atrinktų Himalajų kalnų papėdėse augančių vaistažolių, griežtai laikantis senųjų Ajurvedos tradicijų, todėl yra ypač veiksmingi ir stebina unikaliomis savybėmis....
Skaityti daugiauEglę ir Darių Kauneckus dauguma žino kaip Ajurvedos pradininkus Lietuvoje. Jau prieš daugelį metų jie susidomėjo ezoterika, pradėjo ieškoti atsakymų į klausimus, kas aš esu, iš kur atėjau ir kokia mano paskirtis šiame gyvenime. Tačiau svarbiausia priežastis, paskatinusi ieškoti Ajurvedos žinių, – šeimos sukūrimas. Eglė pasakoja, kad jiems buvo labai svarbu palanki dvasinė ir fizinė aplinka, norėjosi švariai pradėti, nešioti, auginti savo atžalas, rūpintis jų sveikata ir dvasiniu gyvenimu. Kai susikaupė tikrai nemažai žinių ir patirties, atėjo ir natūralus noras dalinti. Taip atsirado Ajurvedos centras SPA Shanti, vienijantis norinčiuosius eiti savęs pažinimo, tobulėjimo, fizinės ir dvasinės sveikatos stiprinimo keliu. ...
Skaityti daugiauGana dažnai moterys nežino ar neįvertina, kad plaukus galima visam laikui sugadinti net vieną kartą juos nudažius netinkamai. Tada naudojant net ir pačias geriausias plaukų priežiūros priemones nepavyks išsaugoti nei spalvos, nei pageidaujamo estetinio vaizdo, o dar blogiau, kad smarkiai pakenksime plaukams. Kirpėjos stilistės Džiuljetos Petrulienės šį kartą klausiame, ką patartų moterims, norinčioms daugiau ar mažiau radikaliai pakeisti savo plaukų spalvą. ...
Skaityti daugiauAr tikrai vasarą išsimaudymas šaltoje jūroje gali paguldyti į lovą? Kuo pavojingas skersvėjis ir šaltos jūros bangos mūsų raumenims ir ar tai vienintelės priežastys, kurios lemia susirgimą nervų šaknelių uždegimu? Kaip kovoti su nepakeliamu skausmu, kurį gali sukelti šis sveikatos sutrikimas ir į kitus klausimus šia tema atsako Fizinės medicinos ir reabilitacijos centro direktorė bei gydytoja reabitologė GINTARĖ VAITKIENĖ....
Skaityti daugiauKažkada labai seniai laukinis žirnio protėvis užaugo Viduržiemio jūros regione. Patys pirmieji daržininkai žirnius augino dar pirmykštėje bendruomenėje. Žirniais garsusis gydytojas Hipokratas gydė anemiją, nutukimą, širdies ligas. Kokių naudingų savybių turi ši ankštinė daržovė ir kodėl ją verta valgyti ir mums?...
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę