“Mamyte, aš tave myliu”, “Vaikuti, aš tave myliu”

Nuo praėjusio pavasario į „Avon Cosmetics“ visą vasarą plaukė nuostabūs vaikų, jaunų merginų ir mamų laiškai bei piešiniai konkursui “Mamyte, aš tave myliu. Vaikuti, aš tave myliu”. Konkurso iniciatorės AVON ir jos partnerių – LR Sveikatos apsaugos ministerijos bei žurnalų „Sveikas žmogus“, „Namie“, „Mamos žurnalo“ paskelbtas konkursas buvo skirtas Vaikų sveikatos metams paminėti ir kovai su krūties vėžiu remti.
 

Pasitelkdami savo išmintį, patirtį, vaizduotę ir, svarbiausia - MEILĘ, per 200 mamų ir vaikų rašė, piešė, pasakojo, kaip ir kodėl reikia rūpintis savo bei artimųjų sveikata. Iš atsiųstų laiškų skinda nuoširdi meilė ir susirūpinimas savo artimiausiųjų sveikata. Neslėpdami savo širdies gerumo, konkurso dalyviai pasidalijo savo patirtimi ir išgyvenimais, užuojauta sergančiam ar neįgaliam savo vaikui, mamai ar draugui. Visi darbai spinduliuoja begaline meile ir šiluma, kuri neleidžia būti abejingiems silpnesniam, skatina rūpintis vienas kitu kasdien ir esant bet kokiai situacijai. Ne vienas vaikas prašo savo mamos nepasiduoti ydingiems įpročiams, primena, kad turime rūpintis ne tik jų sveikata, bet ir nepamiršti savęs. Mamos jaučia didžiulę atsakomybę užauginti sveikus savo vaikus, trokšta matyti juos net tik žengiančius pirmuosius žingsnius, bet ir suaugusius - sveikus, stiprius ir laimingus. Mamos tarsi įsipareigoja savo vaikų laimingos vaikystės vardan sveikai gyventi ir pasirūpinti savo sveikata.
Daugelis laiškų ir piešinių, papuošti AVON „Rožinio kaspino“ simboliais (rožiniais kaspinėliais, meškučiais, sagėmis ir kt.), simbolizuoja kovą su krūties vėžiu. Ši liga jau daugelį metų Lietuvoje, kaip ir kitose pasaulio šalyse, laikoma viena dažniausių moterų onkologinių ligų, nusinešančių daugiausia gyvybių.
AVON jau ne vienerius metus vykdo švietėjiškas akcijas, remia projektus bei kovos su krūties vėžiu akcijas. Šiuo konkursu siekta paskatinti tiek mamas, tiek ir jų vaikus susimąstyti ir tarsi viešai įsipareigoti nuolat rūpintis savo sveikata, puoselėti sveikos gyvensenos tradicijas, kad būtų galima išvengti skaudžių sunkios ligos pasekmių, kai jau per nebeįmanoma ją nugalėti.


Organizatoriai nepaliko nei vieno konkurso dalyvio be įvertinimo. Gražiausiųjų laiškučių ir piešinukų autoriai bus apdovanoti spalio mėnesį AVON krūties vėžio renginiuose (laimėtojams bus pranešta individualiai):
Astos Jaunienės šeimai iš Kvėdarnos (Šilalės r.) - poilsis savaitgalį sveikatingumo centre, 25 mamoms (per 40 metų) - nemokamos patikros mamografu, moksleivėms ir vaikams - AVON kūno priežiūros rinkiniai bei suvenyrai. Kiekvienam konkurso dalyviui AVON dovanoja naujausias kompanijos lėšomis išleistas E. Moncevičiūtės-Eringienės knygeles “Sveiko gyvenimo būdo privalumai užkertant kelią vėžiui” daugelį jų pradžiugins žurnalų “Namie”, “Mamos žurnalas”, “Sveikas žmogus” prenumeratos.
Visus konkurso dalyvių laiškus bei piešinukus AVON pristatys spalio mėn. kovos su krūties vėžiu akcijų Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje metu.
AVON nuoširdžiai dėkoja rašinių konkurso dalyviams ir partneriams, taip pat visiems geros valios žmonėms, kurie, įsigydami „Rožinio kaspino“ gaminius, prisideda prie visuotinės kovos su krūties vėžiu.
 

Ištraukos iš konkurso dalyvių laiškų


[i]Mano močiutė serga sunkia liga. Jai vis sunkiau judėti, todėl reikia kitų žmonių pagalbos: nuvežti pas daktarus, nupirkti vaistų, nuprausti, aprengti, pavalgydinti, sutvarkyti namus, būti visada šalia. Kartais ji būna labai liūdna, ją reikia paguosti, pralinksminti, suteikti viltį gyventi: gal ateityje mokslininkai išras tokius vaistus, kurie išgydys šią sunkiai pagydomą ligą…“ (Justina, 12 m., Pakruojo r.).
„Ligos tai ne viskas, kuo gali sirgti žmogus. Šiais laikais didžioji dalis jaunimo vartoja narkotines medžiagas, alkoholį, tabletes. Visa tai labai žaloja jų organizmą. Vieną kartą paragavęs, jau nebegali sustoti. Jau nebegali išsikapstyti iš šio baisaus liūno, kuriame gali paskęsti visas žmogaus gyvenimas. Nereikia pasiduoti ydingiems įpročiams, kurie ne tik sugadina sveiką žmogaus protą, bet ir palaužia dvasiškai” (Jolita, 15 m., Visaginas).
„…dabar aš nieko nebevėlinu, nenustumiu ar nelaikau nieko, kas galėtų suteikti džiaugsmo ir juoko kiekvieno iš mūsų gyvenimui. Aš sau sakau, kad kiekviena diena yra ypatinga… Tad negaiškit laiko, pakilkit nuo kasdienybės ir mylėkit gyvenimą, nes ši akimirka ypatinga ir ji niekada nepasikartos“ (Irma).
„…vaikas – sveikas ar sunkiai sergantis, suteikia stiprybės, vilties, atskleidžia švelniausius žmogaus jausmus. Visa tai pavyksta padaryti tam mažam žmogui, kuris dar neištaria, (o gal ir neištars) gražiausių žodžių – mama, tėtis, laimė… Pabūk šalia jo, paimk švelniai už rankytės, paglostyk plaukus, maloniai pakalbink ir pamatysi, kaip veide išsiskleis lyg gėlės žiedas nedrąsi šypsenėlė – jis priima tave kaip savą… Štai ką gali padaryti meilė, gerumas, švelnumas“ (Giedrė, 40 m., Šilalės r.).
„…reikia jausti vienas kitą ir nebijoti ištarti gerą žodį vienas kitam, juk negali žinoti, kiek dar skirta vaikščioti šioje žemėje…“ (Reda, 17 m., Telšiai).
„Dabar aš pati esu mama, žiūriu į savo vaikus ir galvoju, ką jie darytų, jei nebūtų manęs. Kas paglostytų jiems galveles? Kas paskaitytų jiems vakare pasaką? Aš atsakinga už juos, o pirmiausia aš atsakinga už save, už savo sveikatą. Prisimenu savo mamytės ligą, žinau, kad šią klastingą ligą galima įveikti tik laiku ją diagnozavus, o tai reiškia, kad reikia nuolat tikrintis profilaktiškai. Ir negali būti jokių „nenoriu“, „nėra laiko“. Gali būti tik LAIKU arba PER VĖLU. Linkiu Lietuvos moterims, kad visada būtų LAIKU nustatyta ši liga, LAIKU išgydyta, kad visada juoktųsi mūsų vaikai ir visada šypsotųsi mūsų mamos“ (Elena, 38 m., Vilnius).
„…Tik dabar suprantu, kaip Tau, Mama, buvo sunku, kai išvydai tą baisią diagnozę – krūties vėžys. Tik dabar suprantu, kad ne tik Tau, bet ir tėčiui nutrūko gyvenimas. Nors jis yra stipriausias iš visų mūsų. Jis visą laiką Tau kartojo, kad reikia gyventi, reikia gydytis. O Tu tarsi protestavai prieš visą pasaulį. Mama, Tu atsisakei tolesnio gydymo!…Tu palūžai. Nepadėjo ir mūsų įkalbinėjimai. Tu kenkei pati sau, o kartu kentėjome ir mes. Galų gale palikome teisę Tau pačiai rinktis. Ir tai buvo mūsų KLAIDA! Mums visiems buvo sunku, buvo pykčių, kaltinimų. Tikriausiai mums visiems reikėjo psichologo pagalbos“ (Žaneta, 27 m., Kėdainiai).
„Mama… Tu mano ir mano svajonių pradžia, mano meilės pradžia. Tu – pražystančios gėlės spindesys. Tu – rasa, nuplaunanti nuovargį. Tu – mano nesibaigiantis kelias! Todėl prašau Dievo, kad šis Rožinis meškutis saugotų Tave nuo visų ligų ir bėdų, kai manęs nebus šalia…“ (Eglė, 18 m., Šakiai).
„Brangieji, maži dar tik augantys žmogučiai ir suaugę žmonės, visi, kurie dar turite mamas, branginkite jas, saugokite jų sveikatą, rūpinkitės jomis. Kad ir labai skubate, kad ir nepalieka jums laiko dienų rutina, raskite sekundėlę ir pasakykite: „Mamyte, aš Tave myliu“. Tai tokie maži žodeliai, o tokia didelė ir svarbi jų reikšmė“ (Rūta, 35 m., Marijampolė).[/i]

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai