Kirptis pagal mėnulio fazę – tiesiog mistika?

 Kaip dažnai reikėtų kirpti plaukus?

Plaukų kirpimo dažnumą visų pirma lemia jų augimo greitis ir kirpimo modelis.

Trumpaplaukiai ar turintys vidutinio ilgio plaukus kirpimo salone turėtų lankytis kartą per mėnesį, nes, norint išlaikyti modelinį kirpimą, jį reikia nuolat atnaujinti.

Bendra kirpėjų modeliuotojų rekomendacija – kirpkitės ne rečiau nei kas tris mėnesius.

Ar plaukų kirpimo dažnis priklauso nuo plaukų struktūros?

Taip, tam tikra prasme priklauso. Lygūs paslankūs plaukai yra mažiau reiklūs priežiūrai, todėl apsilankyti kirpykloje galima ir rečiau. Jeigu plaukai ploni, reti (jų nėra daug arba yra galvoje nuplikimo vietų) ir sunkiai suformuojama šukuosena, kirpykloje reikėtų lankytis dažniau.

Kai plaukai stori, pasišiaušę, nepaklusnūs, juos prižiūrėti sunkiau. Tokiu atveju apsikirpti reikia bent kartą per 1–2 mėnesius.

Kaip dažnai rekomenduotumėte pakirpti ilgų plaukų galiukus?

Jeigu norite, kad plaukai butų sveiki ir neišsišakoję, trumpinti galiukus būtina reguliariai. Kirpėjos nesutaria, kiek reikėtų pakirpti  – vieną ar keletą centimetrų. Yra nuomonė, kad, daugiau nukirpus, geriau auga plaukai. Aš manau, kad kartą per 1–2 mėnesius pakanka pakirpti 0,5–1 cm, ir plaukai atsigaus, sustiprės, bus patrauklesni. Aišku, vėlgi reikėtų įvertinti plaukus individualiai: stipresni plaukai mažiau nutriūšta, be to, jie dažniausiai ir greičiau auga, gražiau atrodo, todėl juos galima pakirpti ir rečiau.

Kuriuo metų laiku reikėtų kirptis dažniau?

Apskritai plaukus reikia pakirpti reguliariai, bet didesnį dėmesį tam reikėtų skirti pavasarį ir rudenį. Pavasarį po žiemos mums trūksta vitaminų, nusilpsta visas organizmas, tai daro įtaką ir plaukų būklei. Rudenį, po vasaros atostogų, plaukai paprastai labiau slenka, mažiau blizga, nes būna pavargę, nusilpę nuo saulės, sūraus jūros vandens. Tuomet jiems reikia kokybiškų plaukų priežiūros priemonių ir gero kirpimo.

Pakirpus plaukus, paprastai jie nustoja slinkti (išskyrus ligos atvejus), sustiprėja, atgauna natūralų blizgesį.

Ar kirpimo dažnumas priklauso nuo amžiaus?

Manau, kad ne. Šiais laikais gražios ir patrauklios nori atrodyti tiek jaunos panelės, tiek brandaus, o kartais ir senyvo amžiaus moterys. Kirpimas pakeičia žmogaus išvaizdą, suteikia jaunumo, todėl jei norite gerai atrodyti rūpinkitės savimi, ir visai nesvarbu, kiek jums metų.

Neretai dailiosios srities atstovės, besiruošiančios vestuvėms ar kitai šventei, svarsto: „Gal vertėtų apsikirpti prieš kelias savaites iki renginio, o šukuoseną daryti prieš pat šventinį vakarą?“. Koks Jūsų patarimas?

Šis klausimas gana aktualus. To paties neretai klausia ir mano klientės. Patarčiau vis dėlto savaitę ar kelias savaites iki šventės plaukus apsikirpti, kad lengviau ir gražiau galėtumėte juos sutvarkyti, suformuoti pageidaujamą šukuoseną.

Kuriais atvejais plaukus reiktų kirpti dažniausiai?

Tai, kaip jau minėjau, priklauso nuo pasirinktos kirpimo formos. Pavyzdžiui, mergina ar moteris mėgsta trumpus kirpčiukus, smarkiai iškarpytus plaukus ar trumpus plaukus apatinėje pakaušio dalyje – tuomet teks ateiti į grožio saloną dažniau.

Plaukų kirpimo dažnumas priklauso ir nuo to, kokias ir kaip dažnai naudojate plaukų priežiūros priemones. Tarkim, jeigu jūsų plaukai garbiniuoti ir jūs mėgstate juos tiesinti cheminiu būdu, dažnai naudojate karštą feno srovę, kirptis reikėtų dažniau.

Naudojant kai kurias plaukų priežiūros priemones plaukai greičiau išsausėja, nutriūšta, netenka gyvybingumo, todėl verta juos pakirpti.

Taip pat patartina apsikirpti po persirgtos ligos, antibiotikų ar ilgo kitų vaisto vartojimo, gimdymo, didesnio streso ir pan., nes manoma, kad plaukuose „nusėda“ mūsų išgyvenimai ir blogos emocijos.

Yra klienčių, kurios labai prisižiūri, mėgsta dažnai keistis. Paprastai jos apsilanko kirpykloje kartą per mėnesį.

Ar tiesa, kad reikėtų kirptis atsižvelgiant į mėnulio fazes?

Manau, kad tai daugiau mistika ir burtai. Turiu vieną klientę, kuri vis skundžiasi, kad jai labai greitai auga plaukai ir todėl dažnai turi eiti į kirpyklą. Nors ji kerpasi visiškai nekreipdama dėmesio į rekomenduojamas dienas pagal mėnulio fazes ir pan.

Taip pat kartais diskutuojama, ar galima kirptis nėščioms moterims. Norėčiau pasakyti, kad nėra fiziologinio paaiškinimo, kodėl devynis mėnesius negalima būtų kirpti plaukų. Viskas priklauso nuo to, kiek tikite ar ne įvairiais prietarais.

Manau, kad kirptis reikėtų tuomet, kai šalia turite gerą kirpėją. Svarbiausia, kad jūsų plaukų modeliuotoja būtų geros nuotaikos, nesuirzusi, kad jos ranka „būtų lengva“. Tuomet apkirpta jausitės puikiai, tarsi nusimetusi nuo galvos visus slegiančius rūpesčius.

Ar kirpimo sėkmė priklauso nuo mūsų pačių nusiteikimo?

Be abejo. Neikite kirptis, jeigu kažkur skubate, turite rimtų problemų, esate blogos nuotaikos, ir pan. Tuomet gal pakaktų plaukus susitvarkyti namuose. 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai