Dažnai depiliuoti visai nebūtina

Nė viena nepriekaištingai norinti atrodyti moteris iš namų neišeis plaukuotomis kojomis ar pažastimis, jau nekalbant apie „ūselius“ virš lūpos. Mes juos skutame, pešame, rauname, negailėdamos laiko ir pastangų, bandydamos ignoruoti skausmą ir guosdamosi: „Grožis reikalauja aukų!“ Neviltis apima, kai tenka daryti tai vėl ir vėl. „O, kad galėčiau atsikratyti jų ilgesniam laikui ir ne taip skausmingai!“ – galvojame tada. Bet juk galime! „Tokia yra depiliacija lazeriu. Pasinaudoję ja, ir skausmą, ir nepageidaujamus plaukelius pamiršite ilgam, – sako Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytoja dermatologė Eglė Drukteinienė. Ir priduria, kad metodu vertėtų susidomėti ir vyrams. Juk smarkiai apžėlusia nugara ar krūtine ir bėrimais po skutimosi kaži ar kiekvienas džiaugiasi.
 

Prieš pradėdama pasakoti apie lazerio galimybes, gydytoja akcentuoja, kad pirmiausia, jeigu moters veido plaukuotumas didelis, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją endokrinologą, nes tai gali būti susiję su hormonų pokyčiais organizme. Dėl tos pačios priežasties – hormonų – neįmanoma visiškai panaikinti vyrų plaukuotumo, nes tai nulemta genetiškai. Kita vertus, padėti galima ir vyrams, nes po lazerio procedūrų tie plaukai, kurių visam laikui pašalinti nepavyko, tampa silpnesni, todėl juos lengviau pašalinti kitais būdais.
Dažniausiai atliekamos veido ir kūno procedūros moterims – viršutinės lūpos, smakro, skruostų, pažastų, bikini linijos ir kojų depiliacija. Vyrams – pečių juostos, nugaros, krūtinės ar pilvo srityse. Medicininė indikacija – jeigu dėl depiliacijos pasireiškia odos bėrimas.
Lazerio privalumai
Šiandien nepageidaujamiems plaukams pašalinti taikoma fotoepiliacija: intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ) procedūros arba lazerio terapija. Procedūrų esmė – suardyti plauko folikulą (šaknį), kad jis daugiau nebeataugtų. Kuo skiriasi lazeris nuo IPŠ?
Lazeris išskiria fiksuotą vieno bangos ilgio spindulį, t.y. veikia selektyviai. Lazerio šviesai pasiekus taikinį (melaniną plauko šaknyje), ji virsta šiluma, kuri suardo po plauko šaknimi esančias ląsteles, atsakingas už plauko augimą, ir plaukas nebeatauga. IPŠ atveju skleidžiama kelių bangos ilgių šviesą, todėl dalį jos sugeria odos melaninas, ir poveikis nėra selektyvus.


Klinikoje „Sugihara“ naudojamas lazeris leidžia saugiai atlikti plaukų šalinimo procedūrą ir esant nedideliam įdegiui, ir tamsesnio gymio žmonėms, ir dėl to jokių pigmentinių dėmelių nebūna. Todėl ir metų laikas atliekant šią procedūrą nėra svarbus (galima ir vasarą), ko negalima pasakyti apie IPŠ procedūras.
Kodėl reikia kartoti?
Tik aktyvaus augimo fazėje plaukas jautrus lazerio šviesai, ramybės fazėje jo paveikti neįmanoma. Todėl, kad plaukai būtų pašalinti ilgam laikui, reikalingos kelios procedūros. Dažniausiai pakanka 6–8 procedūrų, kartojant jas kas 4–5 savaites veido srityje ir 4–6 procedūrų kas 6–7 savaites kūno srityje.
Ar lazerio procedūros padės moterims atsikratyti nepageidaujamo plaukuotumo visam laikui? „Jeigu plaukuotumas nėra nulemtas ligos, taip. Kiekvieno žmogaus plaukuotojoje dalyje yra užuomazgų, kurios formuoja tvirtus ir tamsius plaukus, ir tokių, iš kurių auga gyvaplaukiai ir kurių lazeris nesunaikina. Todėl kartais iš jų užuomazgų ima augti stori juodi plaukai. Dėl to, praėjus keleriems metams, plaukuotumas, palyginti su rezultatais iš karto po procedūrų (bet ne su pradine būkle), gali šiek tiek padidėti. Tačiau prie pradinės būklės, kuri buvo iki procedūrų, nesugrįšime niekada, – aiškina dermatologė. – Taigi procedūrų rezultatas dvejopas: dalis plaukų pašalinama visam laikui, dalis – ne, tačiau likę plaukai tampa plonesni, silpnesni, lėčiau auga, todėl lengviau pasiduoda depiliacijai, o ir atlikti jas reikia daug rečiau.“
Kainos ir kokybės santykis
Po procedūros odoje lieka tik nedidelis paraudimas, todėl jau kitą dieną galima tęsti savo įprastą veiklą, naudoti įprastas kosmetikos priemones. Jokių šašų ar randų nebūna.
Procedūrų kainos priklauso nuo gydomojo ploto, pvz., plaukų šalinimas viršutinės lūpos srityje – 140 Lt, abiejų šlaunų – apie 800–1000 Lt, bikini srities – 370–590 Lt.
„Procedūrų kainą lemia aparatūros kaina, kuri nėra pigi. Tačiau rezultatai paprastai atitinka lūkesčius“, – sako gydytoja E.Drukteinienė. Suskaičiavę, kiek išleidžiame įvairioms depiliacijos priemonėms, o ypač įvertinę psichologinį komfortą, kurį sunku pamatuoti pinigais, nepageidaujamų plaukų šalinimo kaina jau neatrodys tokia didelė. „Plaukų šalinimą atliekame MEDIOSTAR lazeriu. Šioje srityje turime didelę patirtį, nes mūsų klinika viena pirmųjų pradėjo taikyti lazerį estetiniais tikslais. Aparatūra esame patenkinti, nes, įvertinę 3 svarbiausius kriterijus: ką jaučia pacientas procedūros metu, odos reakciją ir rezultatą, kurį pasiekiame, galime drąsiai tvirtinti, kad procedūra mažai skausminga, saugi ir veiksminga“, – sako medikė.
Klinikoje taip pat tiriamos ir gydomos galvos odos ir plaukų ligos, pigmentiniai odos navikai ir apgamai, taikomos įvairios grožio (mezoterapijos, kt.) procedūros.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Dovilė
2014-03-16 13:02
O čia nurodyta vienkartinė kaina ar visos procedūros( tai yra kelių apsilankymų, kol plaukeliai visiškai pašalinami)?

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai