Žiema – išbandymas plaukams

Klausimas, kuo trinkti galvą, aktualus praktiškai visiems. Ir ypač žiemą, kai dėl temperatūros skirtumų (namuose šilta ir sausa, lauke – šalta ir drėgna), kepurių, o ir bendro organizmo atsparumo susilpnėjimo, depresijos plaukai pradeda riebaluotis, slinkti, pagausėja pleiskanų. Kaip padėti plaukams žiemą? Konsultuoja Suomijos firmos „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ.
 

Gražiais ir sveikais kaip televizijos reklamoje plaukais gali pasigirti tik apie 10–20 proc. gyventojų. Likusiuosius vargina vienokios ar kitokios problemos, kurių pagrindinės – riebūs plaukai, pleiskanos, slinkimas.

 

Jei plaukai riebūs


Riebalinės galvos odos liaukos išskiria riebalus, kurie ją ir plaukus padengia apsaugine plėvele. Kai dėl įvairių priežasčių šis procesas sutrinka, plaukai riebaluojasi greičiau. Viena iš priežasčių, kodėl žiemą plaukai gali labiau riebaluotis, – labai šiltos, sunkios, spaudžiančios galvą, sintetiniais pamušalais kepurės. Jas nešiojant plaukams ir galvos odai sudaromos šiltnamio sąlygos, o dėl sintetinių pamušalų ji nekvėpuoja. Visa tai lemia, kad riebalinės liaukos tampa hiperaktyvios, plaukai labai greitai riebaluojasi, atrodo netvarkingai. Net iš natūralių medžiagų siūti ar megzti galvos apdangalai, pvz., vilnonės kepurės, gali kelti diskomfortą mūsų odai ir plaukams. Mat grynos vilnos kepurės gali būti alergijos priežastis, dėl to galvos oda gali niežėti ir pan. Be to, riebi galvos oda skatina ir pleiskanų atsiradimą.
Norint, kad plaukai mažiau riebaluotųsi, nerekomenduojama jų trinkti itin karštu vandeniu. Taip pat riebalinių liaukų veiklos intensyvumą skatina ir karštas džiovintuvu oras. Todėl džiovinant plaukus rekomenduojama pasirinkti vidutinę, nelabai karštą oro srovę. Ir, be abejo, labai svarbu išsirinkti tinkamas galvos odos ir plaukų priežiūros priemones.
„Cutrin“ sukūrė naują šampūną, skirtą riebiai galvos odai. Jo sudėtyje esantis mentolis gaivina, o palmių, apynių ir eglės pumpurų ekstraktas atkuria galvos odos hidrolipidinį balansą, reguliuoja riebalinių liaukų sekreciją.
 

Jei atsirado pleiskanų


Jeigu galvos oda linkusi pleiskanoti, žiemą ši problema gali paūmėti. Mat pagrindiniu pleiskanų kaltininku laikomas grybelis (Pitysporum ovale), kuriam po galvos apdangalais sudaromos puikios sąlygos veistis. Norint atsikratyti pleiskanų, reikia rinktis atitinkamas priemones, kurių sudėtyje yra priešgrybeliniai komponentai. Tokios priemonės padės įveikti ne tik pleiskanas, bet ir jų atsiradimo priežastį – minėtą grybelį.
„Cutrin Bio Active“ priemonių poveikį užtikrina trys pleiskanų naikinimo sprendimai. Visų pirma, sukurta aktyvi patentuota formulė, kuri užtikrina produktų veiksmingumą. Antra, priemonių sudėtyje yra ypač efektyvus pleiskanas naikinantis elementas – piroktono alaminas, kuris kartu su pleiskanomis naikina ir paraudimus bei niežulį. Ir trečia, priemonių sudėtyje yra šiaurietiško kadagio ūglių ekstrakto, kuris ramina galvos odą ir pasižymi antimikrobiniu poveikiu.


 

Jei plaukai slenka


Galvos apdangalai gali sukelti odos ir plaukų sutrikimų. Tačiau atsisakyti jų žemą negalima, nes tai gali grėsti peršalimu. Juolab kad šaltis kenkia ir galvos odai, o kartu ir plaukams. Juk, esant žemai temperatūrai, kraujagyslės susiaurėja, lėtėja kraujo cirkuliacija, o tai lemia, kad galvos odos ir plauko folikulo maitinimas prastėja. Dėl to gali suintensyvėti plaukų slinkimas. Norint išvengti plaukų slinkimo žiemą, reikia ne tik pasirinkti tinkamą galvos apdangalą, bet ir tinkamas plaukų priežiūros priemones. Norint sustabdyti slinkimo procesą, neretai veiksmingiau yra ne stengtis išsaugoti slenkančius plaukus, o stimuliuoti plauko folikulo veiklą.
Tad, norint turėti sveikus plaukus,– reikia rūpintis plaukų šaknimis. Kaip tik tokį poveikį turi „Cutrin Bio Energen“ serijos priemonės, nes jų sudėtyje yra visų vitaminų, būtinų plaukų augimui. Šios priemonės ne tik maitina galvos odą ir stiprina naujai ataugančius plaukus, bet ir lėtina jų slinkimą, nes gerina plauko folikulo funkcijas ir pagreitina ląstelių atsinaujinimą.
 

Svarbu


Plaukų grožis priklauso nuo mūsų organizmo sveikatos būklės, mitybos, žalingų įpročių. Todėl nepamirškime plaukų tinkamai pamaitinti: valgykime visavertį ir įvairų maistą, kuriame būtų daug plaukams būtinų medžiagų – vitamino A, B, C, E, H, cinko ir kt. Papildykime savo dienos racioną vaisiais ir daržovėmis, rūpaus malimo duonos gaminiais, neriebia mėsa ir jūros gėrybėmis.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai