Šukuosena: ką rinktis jums?

Atėjus į grožio saloną, stilistai pirmiausia įvertina jūsų veido formą, nes nuo jos labiausiai priklauso, kokie plaukų kirpimai ir šukuosenos jums tiks labiausiai. Formuojant šukuoseną, svarbu įvertinti ir figūros ypatumus. „Įvertinusios savo figūrą ir veido tipą, nepamirškime naudotis tik kokybiškomis plaukų priežiūros priemonėmis, nes nuo jų labai priklauso galutinis grožio rezultatas. Tuomet sėkmė garantuota“, – sako grožio salono Kaune „Salon+” kirpėja modeliuotoja Neringa Išorienė. Ar žinote, kokie yra pagrindiniai veido tipai? Jų yra penki: ovalus, apvalus, kampuotas, pailgas ir trikampis. Aptarkime kiekvieną, – kas kuriam tinka ir ko reikėtų vengti.
 

Ovalus veidas
Kirpėjai modeliuotojai pats dėkingiausias yra ovalus veidas, nes jam tinka įvairaus ilgio plaukai ir įvairiausio stiliaus kirpimai ir šukuosenos. Gražiai atrodysite ir su trumpais, ir su ilgais plaukais, tačiau patariama juos išlaikyti vienodo ilgio. Jums labai tiks ilgos smulkios bangelės. Galite rinktis griežtų formų „bobo“ kirpimą, kuris siektų smakrą. Jei jūsų veidas ovalo formos, itin gražiai atrodo kirpčiukai. Jie gali būti ilgi (šiek tiek ilgesni kraštuose, nei ties viduriu), dengiantys antakius arba tankūs ir trumpi.
Patariama vengti labai trumpų kirpčiukų, iškarpymų, kurie vizualiai dar labiau pailgina veidą. Jei jūsų plaukai stori arba garbanoti, jums netiks vieno ilgio griežtas kirpimas.
Apvalus veidas
Pasak kirpėjos modeliuotojos Neringos Išorienės, apvaliame veide plačiausia yra skruostikaulių dalis. Jums tinka ilgesni plaukai (tiesūs, banguoti ar garbiniuoti, siekiantys pečius), juos šukuodamos, darykite skyrimą per vidurį. Neskirkite plaukų ant šono, nes dar labiau išryškinsite veido apvalumą. Dailiai atrodysite, jei kakta liks atidengta, o plaukai viršugalvyje ir šonuose bus iškarpyti, tik neišpučiant jų prie ausų. Vidutinio ilgio ar ilgesni švelniai banguojantys plaukai optiškai pailgins ir sumažins veidą, suteiks jam švelnumo. Todėl siūloma plaukus šukuoti veido link, bet iškeliant šiek tiek plaukus ties viršugalviu.
Kerpant trumpai, geriau vengti trumpų, griežtų veidą įrėminančių kirpčių. Jei plaukai stori ir tiesūs, jums turėtų tikti trumpų plaukų šukuosena bob. Jei norite modernesnio varianto, užpakalinę plaukų dalį reikėtų pakirpti kiek trumpiau nei priekinę. Trumpų plaukų šukuosenos sėkmė labai priklausys nuo plaukų tekstūros. Jei jie yra paklusnūs, galiukai ploni, iškarpyti, o ne buki, vienodo ilgio (tai platintų veidą), atrodysite gražiai. Tačiau apvalaus veido savininkei reikėtų atsiminti, kad plaukai neturėtų būti trumpesni nei smakro ilgis.
Venkite išpūsti, šiaušti plaukus šonuose, taip pat trumpų kirpčiukų, tai suteiks veidui iškreiptą ir nepatrauklią formą. O daug ryškių garbanų pabrėš veido apvalumą.
Kvadrato formos veidas
Šios formos veidas turi aiškiai matomą kampuotą apatinio žandikaulio ir smakro liniją ir kvadratinės formos kaktą. „Siūlyčiau rinktis asimetrišką plaukų skyrimą, ypač stipriai iškarpyti plaukus šonuose ir lengvai iškarpyti viršugalvyje. Tokia šukuosena suminkštins ir paslėps griežtas veido linijas“, – pataria kirpėja modeliuotoja Neringa Išorienė.


Šiam veido tipui tinka asimetriški kirpčiukai, tačiau – netankūs! Taip pat užapvalintos šukuosenos, trumpi pašiaušti plaukai, žodžiu, visos gudrybės, kurios suteiktų veido linijoms švelnumo bei grakštumo.
Jei mėgstate auginti ilgus plaukus, jie jums tiks, tik geriau – šiek tiek banguoti ir ne ilgesni nei iki pečių.
Turėtumėte vengti trumpų tiesių plaukų, šukuosenų griežtomis kirpimo linijomis, į išorę užriestų plaukų galiukų.
Pailgas veidas
Jam būdingas yra ilgas smakras, aukšta kakta. Pailgos formos veidui tinka švelniai iškarpyti plaukai, vidutinio ilgio ar ilgesni ir natūraliai banguojantys plaukai. Pailgam veidui ypač tinka ilgi tankūs kirpčiukai ir šukuosena, kai plaukai yra šukuojami į šoną.
„Formuodamos šukuoseną, venkite atidengti kaktą ar viršugalvyje iškelti plaukus. Netinka ir per daug prigludę plaukai, todėl siūlau suteikti plaukams daugiau apimties, purumo. Galima formuoti lengvas garbanas, kurios suteiktų veidui ovalo žavesį. Tinka ir smakro ilgio „bobo“ kirpimas, nes jis, kaip ir garbanoti ar banguoti plaukai, vizualiai paplatins jūsų veidą“, – pataria specialistė
Reikėtų vengti itin trumpų, vyriškų kirpimų stilių ir šukuosenų. Negražiai atrodys ypač ilgi, griežti kirpimai ir centre perskirti plaukai, nes jie dar labiau pailgins veidą.
Trikampis veidas
Jam būdingi platūs skruostikauliai, platesnė kakta ir siauras smakras. Šiai veido formai siūlyčiau kirpimus, kurių ilgis būtų iki smakro linijos, kad suteiktų veidui ovalios formos. Taip pat galimi ovalios formos ilgesni kirpčiukai. Plaukams galima suteikti purumo, bet per daug jų neišpučiant. Taip pat tiktų lengvos bangelės.
Šio tipo veidui nepatartini trumpi kirpčiukai, trumpi vyriški kirpimai, kurie dar labiau išryškintų siaurą smakro formą.
Atkreipkite dėmesį:
Jei jūsų pečiai ir klubai siauri ir nėra ryškaus liemens:
Rinkitės vidutinio ilgio plaukų šukuoseną. Pašiauškite ar šiek tiek susukite plaukus, – tai suteiks jums moteriškumo. Venkite trumpų berniokiškų šukuosenų.
Jei klubai ir pečiai vienodo pločio, liemuo ryškus:
Jums tiek trumpi, tiek ir ilgi plaukai. Mažiau patartinos prigludusios šukuosenos, apvalūs kirpimai.
Jeigu jūsų krūtinė ir pečiai siauri, o klubai apvalūs:
Labai tiks įvairaus ilgio banguoti plaukai, tačiau venkite prigludusių plaukų.
Turinčios stambią figūrą:
Aukštaūgei labiausiai tinka palaidi banguoti vidutinio ilgio plaukai.
Jei esate mažo ūgio, rekomenduojamos garbanos, trumpesni kirpimai ar vidutinio ilgio apimties ir purumo suteikiantys plaukai.
Turinčios liekną figūrą:
Jei esate mažo ūgio, jums tiktų tiesūs kirpimai. Venkite ilgų plaukų.
Aukštaūgės gali rinktis bet kokią šukuoseną. Labiau atsižvelgti į veido formą, bruožus, plaukų tipą.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

jurgita
2012-12-27 15:05
man butinai reik stilisto konsultacijos

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai