Plaukų grožį lemia ne tik amžius

Rytų išmintis byloja: „Jūrą puošia bangos, vyrą – barzda, o moterį – plaukai“. Kaip išlaikyti plaukų žavesį, kai perkopi ketvirtą dešimtį? Kokia turėtų būti žilų plaukų priežiūra? Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Apie tai – pašnekesys su grožio salono Kaune „Salon+” kirpėja modeliuotoja Neringa Išoriene.
 

Ar plaukų būklė priklauso nuo organizmo būklės?


Be abejo, taip. Jei esate geros sveikatos, puikios nuotaikos, optimistė, gyvenate džiaugsmingai ir aktyviai, tai ir jūsų plaukai skleis šilumą bei šviesą, kaip ir jūsų vidus.
O jeigu jūsų kūnas ir siela dažnai patiria stresą, teko išgyventi kokią operaciją ar vargina sunkūs funkciniai sutrikimai, tai, aišku, atsispindės ir jūsų akyse bei plaukuose.
Plaukų grožį veikia ne tik amžius, genetika, bet nemaža dalimi ir tinkama jų priežiūra. Jeigu vaikystėje mergaitės laksto gražiais lyg undinės palaidais plaukais, tai panelės (ir ne tik) neretai persistengia kankindamos plaukus, darydamos eksperimentus: dažo, kerpa, velia, degina, naudoja per daug ir netinkamų formavimo priemonių. O jei dar naudoja netinkamą šampūną ar kondicionierių (dažnai dėl pigumo)!?...
Tačiau, aišku, ne tik jaunystėje reikia plaukus tinkamai prižiūrėti, kad jie būtų sveiki ir gražūs.

 

Kas gali nutikti plaukams, kai moteriai per 40 metų?


Kaip ne kartą tenka pabrėžti, plaukų struktūra, tankumas, kritimas nemažai priklauso nuo paveldėjimo. Jeigu mama turėjo gražius tankius plaukus, gana dažnai ir jos vaikai tokius paveldi. Kartais paveldima ir iš senelių.
Kita vertus, kokie moters plaukai bus sulaukus keturiasdešimties ar penkiasdešimties, priklausys nuo daugelio veiksnių: gyvenimo būdo, sveikatos, mitybos, dėmesio sau ir savo plaukams, tinkamai parinktų priemonių, plaukų džiovinimo įpročių ir panašių dalykų.
Liūdna, bet pasitaiko atvejų, kai gatvėje tenka matyti keturiasdešimtmetę moterį, kurios viršugalvyje belikę kur kas mažiau plaukų nei turėtų būti tokiame amžiuje ir „šviečia negražus baltumas“.
Tokiais atvejais patarčiau naudoti plaukų apimtį ir purumą suteikiantį šampūną, formavimo priemones, kurios optiškai padidina plaukų masę.
 

Ar metams bėgant plaukai sausėja? Kaip juos reikėtų pamaitinti?


Metams bėgant sausėja oda, sausėja ir plaukai, nors tai nėra taisyklė. Būna visaip. Nors neretai tenka matyti vidutinio amžiaus moteris, kurių plaukai sausi, praradę natūralų blizgesį, atrodo lyg negyvi. Visais metų laikais, o ypač žiemą, didelė vyresnio amžiaus moterų plaukų problema yra silpni, ploni, nutriušusiais galiukais plaukai. Todėl pirmiausia reikėtų rinktis tokias plaukų priežiūros priemones, kurios pagerintų esamų plaukų struktūrą.
Pavyzdžiui, naudinga kartą per savaitę palepinti plaukus drėkinamąja, maitinamąja kauke. Arba plaukus prieš kas ketvirtą plovimą sutepti aliejumi. Tinka ir intensyviai drėkinantys serumai, skirti nušiurusiems plaukų galiukams.
Palepinkite plaukus grožio salone atliekamomis plaukų atkūrimo procedūromis, kurių metu atliekamas ir galvos masažas. Nuo jų gerėja kraujotaka, intensyviau pasisavinamos naudingosios plaukų kaukės medžiagos, greičiau auga plaukai ir pan.
 

Ar vidutinio amžiaus moteriai reikėtų nuolat naudoti plaukų serumus?


Negaliu pasakyti, kad 40 metų perkopusiai moteriai reikia serumus vartoti dažniau nei jaunesniajame amžiuje. Tai priklauso, kaip minėjau, nuo plaukų struktūros. Moteris gali būti penkiasdešimties ir didžiuotis tankiais vešliais plaukais. Noriu pabrėžti, kad serumus ar aliejukus plaukams reikėtų vartoti ir šaltuoju ir šiltuoju metu laiku, nes jie pamaitina plaukų galiukus ir sumažinamas plaukų elektrinimasis; o vasarą plaukai apsaugomi nuo saulės spindulių ir sausėjimo. Bet jokiais būdais nereikia įtrinti aliejaus į galvos odą, nes plaukai pradės greičiau riebaluotis.
Taigi vidutinio amžiaus moteriai plaukų priežiūros priemonių rinkinėlyje šalia jai tinkamo šampūno ir balzamo reikia turėti bent kelias kokybiškų serumų ar aliejų ampules.
 

 

Kaip tinkamai pasirinkti plaukų priežiūros priemones?


Sausus, linkusius lūžinėti plaukus stiprina augalinių ir eterinių aliejų mišiniai.
Jei jūsų plaukai normalūs, plaukite galvą šampūnu, kuriame yra levandos, rozmarino eterinių aliejų. Jie tonizuoja galvos odą, stiprina plaukus.
Riebiems plaukams tinka šampūnai, turintys citrinų, šalavijų; naudingi ir dilgėlių augaliniai ekstraktai, tonizuojantys plaukų skaidulas.
„Reikėtų nepamiršti ir kaukių, jas dėkite kas ketvirtą plovimą. Kaukės giliai pamaitina plaukus, suteikia jiems žvilgesio“, – pataria kirpėja modeliuotoja.
 

Ar tiesa, kad nereikia plauti galvos nakčiai?


Taip, rekomenduojama trinkti galvą ryte arba dieną. Po plovimo plaukų netrinkite, o juos nusausinkite puriu storu rankšluosčiu. Yra tokia nuomonė, kad gerai plauti plaukus virintu vandeniu, į jį įpylus arbatinį šaukštelį citrinos rūgšties ar acto. Plaukai tampa minkšti, blizgūs.
 

Moteris per 40 metų neretai jau turi žilų plaukų. Kokie būtų patarimai dėl plaukų dažymo?


Svarbiausia yra įsigyti kokybiškus plaukų dažus ir laikytis tinkamos plaukų dažymo instrukcijos. Ne visi dažai kokybiškai nudažo žilus plaukus. Ir labai svarbu dažus išlaikyti ne trumpiau, nei parašyta dažymo instrukcijoje, kad plaukai nusidažytų gražiai ir tolygiai.
Reikėtų žinoti, kad dažytiems plaukams yra ne mažiau svarbu parinkti tinkamą šampūną nei, tarkim, riebiems plaukams ar kai yra pleiskanų. Svarbu įsidėmėti, kad negalima plauti dažytų plaukų šampūnu, kuris skirtas kuriai nors galvos odos ar plaukų problemai spręsti. Toks šampūnas nublukins jūsų plaukus, jie praras blizgesį ir švelnumą, todėl jais patariama plauti po dažymo praėjus kelioms savaitėms, tuomet ilgiau džiaugsitės gražia, sodria plaukų spalva.
Dažytus plaukus plaukite švelnesnės sudėties jiems skirtu šampūnu, pavyzdžiui, su kviečių baltymais. Ir būtinai dažytiems plaukams naudokite balzamą, kuris suteikia papildomo blizgesio ir minkštumo.
 

Ką reikėtų daryti, kad plaukai būtų dar gražesni?


Plaukų grožis priklauso ir nuo mitybos. Nepamirškite valgyti kiaušinių, ypač jų trynių. Naudingi džiovinti abrikosai, migdolai, morkos. Kas dar? Teigiamos emocijos, grynas oras, geras miegas ir atsakingai parinktos plaukų priežiūros priemonės lemia plaukų žavesį.
 

Naudinga žinoti:


• Dažnam galvos plovimui rinkitės švelnesnės sudėties šampūną.
• Šampūną rinkitės griežtai pagal paskirtį, o ne pagal flakonėlio patrauklumą ar kainą.
• Plaukus plaukite vėsiu vandeniu. Svarbiausia gerai išplauti šampūną, kad liktų švarūs plaukai.
• Kol balzamas įsigers į jūsų plaukus darykite galvos masažą, bet jokiais būdais netrinkite juo galvos odos.
• Saugokite plaukus nuo šalčio, žvarbaus vėjo, užsidėdami kepuraitę ar gobtuvą.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai