Kaip išsaugoti plaukų spalvą?

Nudažius plaukus, pirmąją savaitę jie spindėte spindi. Bet vėliau spalva nublunka. Kaip gražią plaukų spalvą išsaugoti kuo ilgiau? Apie tai kalbamės su grožio salono „G style studio“ grožio specialiste Gitana Kaminskiene.
 

Pradėkime pokalbį nuo natūralios plaukų spalvos. Kokias būdais galime ją išsaugoti ir paryškinti?


Nieko nėra gražiau už natūralius, sveikus, žvilgančius plaukus. Tačiau tiesa tokia, kad plaukams ir jų spalvai gali pakenkti daugybė veiksnių. Tarkim, jei trenkame galvą vandeniu, kuriame yra daug geležies, plaukai gali įgauti rūdžių atspalvį. Reikėtų vengti ir sūraus jūros ar chloruoto vandens, kaitrios saulės spindulių, nes tai taip pat blogina plaukų kokybę.
Renkantis plaukų priežiūros priemones, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į galvos odą. Kokia ji: linkusi riebaluotis, pleiskanoja, o gal slenka plaukai? Taigi šampūnus, losjonus rinkitės pagal tai, kokia yra problema. Jei galvos oda sveika ir galvą plauname dažnai, rinkimės švelnios sudėties šampūną ar balzamą. Jei plaukai yra sausi ir juos plauname dažniau nei kas tris dienas, naudokime plaukus drėkinantį šampūną, balzamą. Kai plaukai netenka gyvybės, lūžinėja, būtinai vartokite maitinamąsias plaukų priežiūros priemones.
Natūraliai plaukų spalvai palaikyti nerekomenduojama naudoti šampūnų ir kitų priemonių, kurie skirti dažytiems plaukams.

 

Kokia jūsų nuomonė apie žolių nuovirus?


Žolelių nuovirai yra natūralios geros plaukų priežiūros priemonės, tačiau jomis reikia naudotis labai atsargiai.
Nuo seno žinoma, kad ramunėlės lengvai šviesina plaukus, naikina pleiskanas. Tamsiems plaukams tinka dilgelė, ąžuolo žievė. Pastaroji plaukams suteiks rudą atspalvį. Šie nuovirai taip pat stiprina plaukus, stabdo jų slinkimą.
Tačiau reikėtų nepamiršti, kad žolelės yra grynas produktas, jis gali būti ir vaistas, ir nuodas, todėl svarbu yra žinios ir saikas. Jei naudosime per stiprų žolių nuovirą ir plaukus juo plausime per dažnai, mus gali nuliūdinti nepageidaujamas plaukų atspalvis ar net kvapas. Šviesinantiems plaukams žolelių nuovirus reiktų naudoti ypač atsargiai, nes visi nepageidaujami atspalviai matosi ypač ryškiai, o pašalinami itin sunkiai.
 

Kaip teisingai pasigaminti žolių nuovirą ir kaip dažnai jį naudoti?


Porą žiupsnelių norimų vaistažolių užplikykite 0,5 l karšto vandens, uždenkite ir palaikykite 30 min., kol pritrauks. Nukoškite, užpilą atskieskite vandeniu (1:2). Išplaukite plaukus jums tinkamu šampūnu, o vietoje balzamo perskalaukite nuoviru.
Į nuovirą įspauskite truputėlį citrinos. Rūgštinė terpė uždaro plauko žvynelius, kurie yra paviršiniame plauko sluoksnyje, suteikia plaukams vitamino C, todėl plaukai žvilga ir sodri spalva išlieka ilgiau.


 

Kaip išsaugoti gražią spalvą dažytai blondinei?


Prieš pradedant kalbėti apie tai, kaip išsaugoti dažytų plaukų spalvą, norėčiau pabrėžti štai ką. Jeigu plaukai yra sveiki, profesionaliai nudažyti kokybiškais konkrečiai plaukų struktūrai parinktais dažais, jums neturėtų kilti problemų, kaip išlaikyti gražią plaukų spalvą. Profesionalūs dažai paprastai išlieka 4–6 savaites. Per tą laiką atauga iš šaknų, pasirodo nedažytas ruoželis, tad plaukai vėl turi būti paryškinami.
Plaukai labiau pažeidžiami jų šviesinimo metu, nes dėl balinimo pažeisto plauko struktūros išplaunami ir dažų pigmentai. Blondinėms spalvą palaikyti padės švelnūs, puikų atspalvį ir žvilgesį suteikiantys šampūnai. Galimi sidabriniai, gelsvi ir smėlio spalvos dažomieji šampūnai, naudojami kas trečią plovimą spalvai palaikyti. Rinkitės kokybiškus specialius spalvą palaikančius šampūnus ir balzamus, kurie atkuria plauko pH (uždaro plauko žvynelius), turi stabilizuojamųjų ingredientų. Išsaugoti dažytų plaukų spalvą padeda ir purškiamasis kondicionierius, sukuriantis mikroplėvelę, kuri saugo plaukus ir nuo aplinkos poveikio.
 

Kaip patartumėte puoselėti tamsias spalvas?


Tamsiems plaukams taip pat galima naudoti spalvą palaikantį šampūną, tačiau jo prireikia ypač retai. Kodėl? Tamsinant plaukus yra naudojami kur kas silpnesni dažai nei šviesinant, todėl plaukai išlieka sveikesni, o sodri dažų spalva laikosi ilgiau.
 

Ką galėtumėte patarti žilų plaukų priežiūrai?


Kalbant apie žilų plaukų dažymą norėčiau pabrėžti štai ką. Pirma, plaukus dažykite tik dažais, kurie yra skirti būtent žiliems plaukams. Antra, rinkitės plaukų spalvą, kuri yra artima jūsų natūralių plaukų spalvai. Tuomet prie plaukų šaknų plaukai nenusidažys šviesiau ir atrodys tolygiai. Jei vis dėlto nudažėte per tamsia spalva ir norite ją pašviesinti, patikėkite šį darbą profesionalams.
Reikėtų atsiminti svarbią plaukų dažymo taisyklę: nudažę plaukus šviesiau, tamsiau juos visada perdažysite. Tuo tarpu grįžti į šviesesnę spalvą gana sudėtinga.
 

Kokios dažniausiai pasitaiko plaukų priežiūros klaidos?


Gana dažnai moterys nežino ir neįvertina, kad plaukus praktiškai galima visam laikui sugadinti net vieną kartą juos nudažius netinkamai! Po to galima naudoti pačias geriausias plaukų priežiūros priemones ir vis tiek negalėsime išsaugoti nei spalvos, nei pageidaujamo estetinio vaizdo.
Dar viena klaida – neretai moterys, užuot pasitarusios su grožio specialistu, konsultuojasi su draugėmis ar kaimynėmis.. O reikėtų nepamiršti, kad čia kaip ir sergant: kas tinka vienai, visiškai netiks kitai. Juk kiekvienos moters plaukų struktūra yra kitokia, todėl ir būklė vis kita.
 

O kam skirtos plaukų kaukės?


Kaukės yra skirtos plauko vidiniam sluoksniui atkurti, jiems pamaitinti, drėkinti. Tai, kaip minėjau, padeda išlaikyti sveikus plaukus, ilgiau išlaikyti spalvą. Šiuo metu rinkoje galima rasti daugybę įvairiausių produktų; rastume ir spalvą paryškinančių kaukių.
 

Ar daro įtaką plaukų spalvai ir kiti dalykai – stresas, mityba, miegas, nuovargis?


Tai, ką jūs paminėjote, daro įtaką daugiau ne plaukų spalvai, bet jų kokybei ir ypač galvos odos sutrikimus, kurie pasireiškia plaukų riebalavimusi, slinkimu, pleiskanomis. Nors, kita vertus, plaukų spalva ir kokybė yra glaudžiai tarpusavyje susiję.
 

Kas vis gi labiausiai blukina plaukų spalvą?


Labiausiai plaukų spalvą blukina saulė, jūros ir baseino vanduo, neaiškios kilmės agresyvios plaukų priežiūros priemonės. Rinkdamiesi plaukų priežiūros priemones, atkreipkite dėmesį ne tik į gražų aprašymą ar pakuotę, bet pasidomėkite, kas yra gamintojas: žinomas, patikimas ar visiškai nežinomas. Bet kuriuo atveju neapsiriksite, jei rinksitės Europos Sąjungoje gamintus ir sertifikuotus produktus. Dar geresnis pasirinkimas, kai produktai atitinka ISO standartus, o grožio pramonės gamintojas turi ilgametę gamybos patirtį, tyrimo laboratorijas.
 

Neseniai grįžote iš seminaro Maskvoje. Kas naujo grožio pramonės srityje? Kokie bus madingi kirpimai, plaukų spalvos 2010-siais Tigro metais?


Naujienų labai daug, ir ypač džiugu, kad tai atitinka mūsų lūkesčius, kadangi visas pasaulis grįžta prie natūralumo ir ekologijos, tai neaplenkė ir grožio industrijos. Maskvoje plaukų priežiūros seminare buvo pristatyti nauji ilgalaikiai dažai be amoniako, kurių sudėtyje gausu vaisių rūgščių, medvilnės baltymų, rugių gemalų baltymų, jojobos aliejaus, alijošiaus ir ramunėlių ekstrakto. Džiugu, kad plaukų dažymas tampa vis saugesnis tiek klientui, tiek meistrui.
Ateinančių metų mada – dviejų krypčių. Moterys, mėgstančios natūralumą, galės rinktis natūralias lengvas garbanas, švelniai pereinančias plaukų spalvas. Bus madingos ypač baltos, šiltos gelsvos smėlio spalvos nuo šviesios iki šlapios. Išliks madingos sruogelės. Ypač atsargiai reiktų rinktis šukuosenos fiksavimo priemones, jos turi būti naudojamos labai subtiliai, saikingai, kad liktų nepastebėtos..
Drąsesnėms moterims, jaunoms merginoms, besiruošiančioms į šventinį vakarėlį, dominuos ryškesni atspalviai. Vėl į madą grįžta tamsūs raudoni ir violetiniai plaukų atspalviai su kontrastingais švelniai žalsvos, melsvos spalvos akcentais.
Svarbiausia – šukuosena pabrėžkite individualybę, savo žavesį.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai