Nieko nėra gražiau už natūralius, sveikus, žvilgančius plaukus. Tačiau tiesa tokia, kad plaukams ir jų spalvai gali pakenkti daugybė veiksnių. Tarkim, jei trenkame galvą vandeniu, kuriame yra daug geležies, plaukai gali įgauti rūdžių atspalvį. Reikėtų vengti ir sūraus jūros ar chloruoto vandens, kaitrios saulės spindulių, nes tai taip pat blogina plaukų kokybę.
Renkantis plaukų priežiūros priemones, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į galvos odą. Kokia ji: linkusi riebaluotis, pleiskanoja, o gal slenka plaukai? Taigi šampūnus, losjonus rinkitės pagal tai, kokia yra problema. Jei galvos oda sveika ir galvą plauname dažnai, rinkimės švelnios sudėties šampūną ar balzamą. Jei plaukai yra sausi ir juos plauname dažniau nei kas tris dienas, naudokime plaukus drėkinantį šampūną, balzamą. Kai plaukai netenka gyvybės, lūžinėja, būtinai vartokite maitinamąsias plaukų priežiūros priemones.
Natūraliai plaukų spalvai palaikyti nerekomenduojama naudoti šampūnų ir kitų priemonių, kurie skirti dažytiems plaukams.
Žolelių nuovirai yra natūralios geros plaukų priežiūros priemonės, tačiau jomis reikia naudotis labai atsargiai.
Nuo seno žinoma, kad ramunėlės lengvai šviesina plaukus, naikina pleiskanas. Tamsiems plaukams tinka dilgelė, ąžuolo žievė. Pastaroji plaukams suteiks rudą atspalvį. Šie nuovirai taip pat stiprina plaukus, stabdo jų slinkimą.
Tačiau reikėtų nepamiršti, kad žolelės yra grynas produktas, jis gali būti ir vaistas, ir nuodas, todėl svarbu yra žinios ir saikas. Jei naudosime per stiprų žolių nuovirą ir plaukus juo plausime per dažnai, mus gali nuliūdinti nepageidaujamas plaukų atspalvis ar net kvapas. Šviesinantiems plaukams žolelių nuovirus reiktų naudoti ypač atsargiai, nes visi nepageidaujami atspalviai matosi ypač ryškiai, o pašalinami itin sunkiai.
Porą žiupsnelių norimų vaistažolių užplikykite 0,5 l karšto vandens, uždenkite ir palaikykite 30 min., kol pritrauks. Nukoškite, užpilą atskieskite vandeniu (1:2). Išplaukite plaukus jums tinkamu šampūnu, o vietoje balzamo perskalaukite nuoviru.
Į nuovirą įspauskite truputėlį citrinos. Rūgštinė terpė uždaro plauko žvynelius, kurie yra paviršiniame plauko sluoksnyje, suteikia plaukams vitamino C, todėl plaukai žvilga ir sodri spalva išlieka ilgiau.
Prieš pradedant kalbėti apie tai, kaip išsaugoti dažytų plaukų spalvą, norėčiau pabrėžti štai ką. Jeigu plaukai yra sveiki, profesionaliai nudažyti kokybiškais konkrečiai plaukų struktūrai parinktais dažais, jums neturėtų kilti problemų, kaip išlaikyti gražią plaukų spalvą. Profesionalūs dažai paprastai išlieka 4–6 savaites. Per tą laiką atauga iš šaknų, pasirodo nedažytas ruoželis, tad plaukai vėl turi būti paryškinami.
Plaukai labiau pažeidžiami jų šviesinimo metu, nes dėl balinimo pažeisto plauko struktūros išplaunami ir dažų pigmentai. Blondinėms spalvą palaikyti padės švelnūs, puikų atspalvį ir žvilgesį suteikiantys šampūnai. Galimi sidabriniai, gelsvi ir smėlio spalvos dažomieji šampūnai, naudojami kas trečią plovimą spalvai palaikyti. Rinkitės kokybiškus specialius spalvą palaikančius šampūnus ir balzamus, kurie atkuria plauko pH (uždaro plauko žvynelius), turi stabilizuojamųjų ingredientų. Išsaugoti dažytų plaukų spalvą padeda ir purškiamasis kondicionierius, sukuriantis mikroplėvelę, kuri saugo plaukus ir nuo aplinkos poveikio.
Tamsiems plaukams taip pat galima naudoti spalvą palaikantį šampūną, tačiau jo prireikia ypač retai. Kodėl? Tamsinant plaukus yra naudojami kur kas silpnesni dažai nei šviesinant, todėl plaukai išlieka sveikesni, o sodri dažų spalva laikosi ilgiau.
Kalbant apie žilų plaukų dažymą norėčiau pabrėžti štai ką. Pirma, plaukus dažykite tik dažais, kurie yra skirti būtent žiliems plaukams. Antra, rinkitės plaukų spalvą, kuri yra artima jūsų natūralių plaukų spalvai. Tuomet prie plaukų šaknų plaukai nenusidažys šviesiau ir atrodys tolygiai. Jei vis dėlto nudažėte per tamsia spalva ir norite ją pašviesinti, patikėkite šį darbą profesionalams.
Reikėtų atsiminti svarbią plaukų dažymo taisyklę: nudažę plaukus šviesiau, tamsiau juos visada perdažysite. Tuo tarpu grįžti į šviesesnę spalvą gana sudėtinga.
Gana dažnai moterys nežino ir neįvertina, kad plaukus praktiškai galima visam laikui sugadinti net vieną kartą juos nudažius netinkamai! Po to galima naudoti pačias geriausias plaukų priežiūros priemones ir vis tiek negalėsime išsaugoti nei spalvos, nei pageidaujamo estetinio vaizdo.
Dar viena klaida – neretai moterys, užuot pasitarusios su grožio specialistu, konsultuojasi su draugėmis ar kaimynėmis.. O reikėtų nepamiršti, kad čia kaip ir sergant: kas tinka vienai, visiškai netiks kitai. Juk kiekvienos moters plaukų struktūra yra kitokia, todėl ir būklė vis kita.
Kaukės yra skirtos plauko vidiniam sluoksniui atkurti, jiems pamaitinti, drėkinti. Tai, kaip minėjau, padeda išlaikyti sveikus plaukus, ilgiau išlaikyti spalvą. Šiuo metu rinkoje galima rasti daugybę įvairiausių produktų; rastume ir spalvą paryškinančių kaukių.
Tai, ką jūs paminėjote, daro įtaką daugiau ne plaukų spalvai, bet jų kokybei ir ypač galvos odos sutrikimus, kurie pasireiškia plaukų riebalavimusi, slinkimu, pleiskanomis. Nors, kita vertus, plaukų spalva ir kokybė yra glaudžiai tarpusavyje susiję.
Labiausiai plaukų spalvą blukina saulė, jūros ir baseino vanduo, neaiškios kilmės agresyvios plaukų priežiūros priemonės. Rinkdamiesi plaukų priežiūros priemones, atkreipkite dėmesį ne tik į gražų aprašymą ar pakuotę, bet pasidomėkite, kas yra gamintojas: žinomas, patikimas ar visiškai nežinomas. Bet kuriuo atveju neapsiriksite, jei rinksitės Europos Sąjungoje gamintus ir sertifikuotus produktus. Dar geresnis pasirinkimas, kai produktai atitinka ISO standartus, o grožio pramonės gamintojas turi ilgametę gamybos patirtį, tyrimo laboratorijas.
Naujienų labai daug, ir ypač džiugu, kad tai atitinka mūsų lūkesčius, kadangi visas pasaulis grįžta prie natūralumo ir ekologijos, tai neaplenkė ir grožio industrijos. Maskvoje plaukų priežiūros seminare buvo pristatyti nauji ilgalaikiai dažai be amoniako, kurių sudėtyje gausu vaisių rūgščių, medvilnės baltymų, rugių gemalų baltymų, jojobos aliejaus, alijošiaus ir ramunėlių ekstrakto. Džiugu, kad plaukų dažymas tampa vis saugesnis tiek klientui, tiek meistrui.
Ateinančių metų mada – dviejų krypčių. Moterys, mėgstančios natūralumą, galės rinktis natūralias lengvas garbanas, švelniai pereinančias plaukų spalvas. Bus madingos ypač baltos, šiltos gelsvos smėlio spalvos nuo šviesios iki šlapios. Išliks madingos sruogelės. Ypač atsargiai reiktų rinktis šukuosenos fiksavimo priemones, jos turi būti naudojamos labai subtiliai, saikingai, kad liktų nepastebėtos..
Drąsesnėms moterims, jaunoms merginoms, besiruošiančioms į šventinį vakarėlį, dominuos ryškesni atspalviai. Vėl į madą grįžta tamsūs raudoni ir violetiniai plaukų atspalviai su kontrastingais švelniai žalsvos, melsvos spalvos akcentais.
Svarbiausia – šukuosena pabrėžkite individualybę, savo žavesį.
Plaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDauguma žmonių kenčia kojų skausmą bei tirpimą ir mano, kad jį sukelia normalus senėjimas. Tačiau dėl tokių neteisingų įsitikinimų pavėluotai kreipiantis į gydytoją tik sunkiau pašalinti nemalonią ligą. Apie šios ligos gydymą bei profilaktiką kalbamės su Kauno medicinos universiteto Kardiochirurgijos klinikos profesoriumi Rimantu Puteliu....
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauŽmonės dažnai nustemba, sužinoję, kad pūsleles, atsirandančias įvairiose veido vietose persišaldžius, sukelia virusinė infekcija. Nors daugelis yra girdėję žodį herpes, vis dėlto dažniausiai yra manoma, kad tai lyties organų infekcija, kuri neturi nieko bendro su pūslelėmis ant lūpų ir kitų veido dalių....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiauDauguma išleidžiame krūvas pinigų pirkdami aukščiausios kokybės šampūnus bei kondicionierius. Tačiau mažai kas rimtai pagalvoja, jog reikia pasirūpinti ir galvos oda. Kadangi ji nesimato po mūsų plaukais, mes apie ją pamąstome tik tuomet, kai iškyla problemos. Pagal statistiką, beveik 50 proc. žmonių yra ar buvo pažeista galvos oda. Tačiau yra daug būdų, kaip šiuos pažeidimus galima gydyti....
Skaityti daugiauSostinėje gyvenanti Vitalija pastarųjų kelių metų laikotarpį prisimena nenoriai. Jis buvo sunkus, nes dėl savo išvaizdos ji dažnai jautėsi nejaukiai. Jos veido oda nuolat buvo paraudusi ir nusėta spuogeliais. Labiausiai ji dabar gailisi, kad tiesiog nepasidomėjo ir nepasikonsultavo su išmanančiu mediku. Vizitas pas dermatologę galėjo apsaugoti ją nuo komplikacijų ir didelių išlaidų. ...
Skaityti daugiau„Akys – sielos veidrodis“ – tai sena ir paplitusi patarlė visame pasaulyje. „The eye is the mirror of the soul“, – sako anglai, „Oculus animi index“, – sakoma lotyniškai. „Šis vienas sudėtingiausių ir paslaptingiausių žmogaus jutimo organų atspindi ne tik jausmus, bet ir mūsų fizinę sveikatą“, – tvirtina gydytoja oftalmologė Dalia Milukaitė-Buragienė....
Skaityti daugiauAuskarai įvairiose kūno vietose – mados klausimas. Vienu metu jie tampa itin populiarūs, vėliau populiarumas kiek apslopsta ir vėlei laukia naujos bangos. Pasirinkimo galimybės, kur galima verti auskarus, kur kas platesnės nei mūsų močiučių jaunystėje. Šiandien neapsiribojama vien ausimis, nosimi, antakiais, bamba ir t.t.. Sąrašą, kur auskarų vėrimo meistrai ir gerbėjai gali sugalvoti vertis auskarus, be galo ilgas, verčiau sakyti – kur tik fantazija leidžia....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę