Kad nagų priežiūra netaptų vargu

Sveikais ir gražiais nagais gali pasigirti ne kiekviena. Atvirkščiai – dažniau skundžiamės prastais nagais. Lūžinėjančiais, besisluoksniuojančiais, trapiais ir silpnais. Dažnai taip atsitinka dėl neteisingos jų priežiūros, kurią lemia žinių trūkumas. Papildydami žinių bagažą, apie nagų priežiūros ypatumus kalbamės su Šiaulių grožio centro „Prie Saulės“ nagų priežiūros specialiste-manikiūrininke Andželika TENIENE.
 

Kokie dažniausi, kasdieniniai nagų „kenkėjai“?


Tai daugelis priemonių, kurias mes naudojame tvarkydami namus (indų plovikliai, šveitikliai ir kt.). Juose yra chemikalų, kenkiančių nagams. Tuomet jie greičiau susilpnėja, skyla, lūžinėja, sluoksniuojasi. Kad apsaugotume nagus nuo žalingo chemikalų poveikio, naudojant įvairias buitinės chemijos priemones, reikėtų mūvėti pirštines.

 

Kokie sergančių nagų ypatumai?


Nagas būna toks negražus, užsiraitęs, pakeitęs spalvą. Tiesiog matosi, kad jis nesveikas. „Šiuo metu bene didžiausia problema – nagų sluoksniavimasis. Tuo pas mus skundžiasi kas antra klientė”,– pastebi A.Tenienė. Šiuo atveju vietoj paprastų nagų stipriklių reikėtų naudoti gydomąsias priemones, ant kurių būna užrašyta „nuo sluoksniavimosi“. Dažnai moterys šias dvi skirtingas priemones painioja, sutapatina į vieną. Gydomųjų priemonių būna ir vaistinėse, ir paprastose parduotuvėse.
 

Ar nagų pakitimai gali išduoti kitokias ligas?


Taip, nagų pakitimai labai atspindi kitas ligas. Tarkime, blyškūs nagai išduoda esant pablogėjusią kraujo, inkstų bei kepenų būklę; trapūs ir lūžinėjantys nagai parodo sutrikusį skydliaukės bei inkstų funkcionavimą, blogą kraujo apytaką. Baltos dėmės ant nagų paviršiaus parodo esant kalcio ir cinko trūkumą. Tokios dėmės dažnai atsiranda sutrikus mineralų apykaitai.
 

Kokių klaidų pasitaiko atliekant manikiūrą namuose?


“Merginos dažnai per daug išsikarpo odeles, sukelia kraujavimą. Taip jos gali pažeisti nago plokštelę ir tada nagas gali augti nelygus, gumbuotas”, – informuoja nagų priežiūros specialistė. Nagą pažeidžiate ir jei iš karto ant jo tepate laką be nagų stipriklio, vadinamojo pagrindo. Ir dar – jei manikiūras atliekamas per dažnai. Teko girdėti, kad kai kurios panelės lakuojasi nagus vos ne kiekvieną dieną. Tai, be abejo, nagams žalinga, jie akivaizdžiai susilpnėja. Dar nagams kenkiama naudojant netinkamas priemones, tarkim, metalinę dildę ar nago valiklį su acetonu.


 

Kaip manikiūrą atlikti taisyklingai?


Pirmiausia prieš lakuojant itin rekomenduotina užtepti nagų stipriklį – jis įsiskverbia į nagą, suteikia jam tvirtumo bei apsaugo. Ypač turint omenyje, kad kai kurie lakai gali ne padėti, o pakenkti nagui, jį išsausinti.
Antra, reikėtų įsidėmėti – manikiūras atliekamas kas 7–10 dienų. Jo atlikti dažniau tikrai nėra reikalo.
Trečia – nagams kenkia metalinė dildė. Geriausia naudoti plastmasinę arba stiklinę. Beje, jei naudojamas pigus, po 3 ar 4 litus lakas, jis gali išsausinti nagą. Todėl, kaip jau minėjome, tiesiog būtina prieš tai užtepti lako pagrindą – kietiklį. Nuvalant laką, naudoti lako valiklį be acetono. Po nagų lakavimo yra specialios priemonės, kad lakas greičiau džiūtų ir ilgiau išsilaikytų. Geriausiai rinktis apsaugą ir džioviklį viename.
 

Ar būtina karpyti odeles?


Daugelis moterų linkusios jas karpyti. Tačiau iš esmės karpyti galima jei odelės kietos ir labai matosi. Bet jei jos plonos ir vos vos matosi, tada užtenka tik atstumti.
 

Kokia aliejukų reikšmė?


Nago priežiūrai labai tinkami aliejukai – odelėms ir pačiam nagui. Juos galima naudoti kad ir kasdien. Reikia gerai įmasažuoti, įtrinti į odą. „Tada tos odelės nešerpetoja, paminkštinami šonai,” – teigia specialistė. O jei nagas per daug kietas, kur nors netyčia trinktelėjus, jis gali lūžti ar atskilti. Tuomet aliejukas labai naudingas, jis paminkština pačią nago struktūrą, padaro jį elastingesnį.
 

Būna atvejų, kai jau džiaugiamės užaugusiais nagais, o čia staiga ima ir nulūžta koks vienas. Ar būtina kirpti visus tam, kad jie gražiai atrodytų?


Nebūtina. Tokiu atveju galima puikiai tą vieną ar kelis nagiukus priklijuoti. Pačioms namuose to daryti nepatartina, nes gali neišeiti taip, kaip reikia. Geriau ateiti pas specialistus.
Nagų lakas ne tik puošia nagus, bet ir apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio.
Lako spalva visiškai neturi reikšmės, gali būti ir bespalvis, – čia jau priklauso nuo jūsų pasirinkimo. Nagų lako spalvą galima derinti prie rūbų, šalikėlio ar rankinės. Norint nuvyti šalin liūdną nuotaiką, galima pasidovanoti ir nagų dizainą, kuris labai tinka prie atgyjančių pavasario spalvų.

 

Daugiau informacijos apie nagų dizainą ir jų priežiūrą rasite čia>>

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

vilma
2018-06-21 00:23
Mano nagučiai silpnoki. Kartais lankausi pas manikiūro specialistę, bet dažniausiai jie yra per trumpi labai gražinti. Tad stengiuosi susitvarkyti namuose. Skaičiau, jog labai sveika parafino vonelės. Ar tikrai? ar verta pirkti? Nusižiūrėjau keltą variantų iš čia https://www.groziui.lt/manikiurui-ir-pedikiurui/aparatai-ir-iranga/parafino-voneles jei tikrai padėtų turėti tvirtesnius ir gražesnius nagus, manau verta investuoti. Juk rankos pasako ne mažiau nei akys.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai