Pamirškite slenkančių plaukų košmarą

Atrodo, dar visai jaunas vyriškis, bet... jau pastebimai praretėję plaukai ar netgi retkarčiais švystelinti plikė. Skamba tarsi milijonų vyrų visame pasaulyje košmaras. Ir nors draugai, žmonos ar merginos tikina, jog tai – nieko baisaus, bet kas gi jomis patikės?! Žinoma, tai labai nemalonu, tačiau, laiku susigriebus ir ėmusis reikalingų priemonių, viską galima išspręsti. Kaip? Apie tai šiame „Sveiko žmogaus“ straipsnyje pasakoja „Cutrin“ kosmetikos specialistė Aušra JUČINSKAITĖ
 

Plaukų slinkimo priežastys


Savaime suprantama, jog, norint išgydyti ligą ar sveikatos sutrikimą, reikia išsiaiškinti ją sukeliančias priežastis. Ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie plaukų slinkimą. Na, o priežasčių, dėl ko vyrams slenka plaukai, yra keletas.
Visų pirma – tai nuolatinė psichologinė įtampa ar stresas – tiek darbe, tiek namuose. Kitas itin svarbus veiksnys – genai ir paveldimumas. Pasidomėkite, kokio amžiaus plikti pradėjo jūsų tėvas ar senelis, ir apie savo perspektyvas sužinosite nemažai.
Žinoma, kartais ankstyvas ir gausus plaukų praradimas būna sukeltas tam tikrų ligų ar medikamentų. Dar kitais atvejais užtenka, atrodytų, nereikšmingų medžiagų trukumo organizme, ir plaukų augimo veikla sutrinka. Tai tokios medžiagos kaip baltymai, įvairūs vitaminai, taip pat – geležis.
 

Hormonai – labai svarbu


Nors visi aukščiau išvardyti veiksniai svarbūs, tobulėjant medicinai nustatyta, kad didelę dalį įvairių ligų ir sveikatos pablogėjimų nulemia hormonų sutrikimai. Plaukų slinkimas – ne išimtis. Daugiausia ryšių ši problema turi su lytiniais hormonais. Visų pirma – vyrų lytiniais hormonais androgenais, esančiais kraujyje. Jie, būdami galvos odoje, sutraukia plauko folikulus taip stipriai, kad plaukai tiesiog iškrenta ir nebeatauga. Ir, nors patys folikulai vis dar lieka gyvi, iš jų nebėra jokios naudos, kadangi plaukai tose vietose augti nebegali.
Tokio pobūdžio hormoninis plikimas prasideda tarp 20–30 metų amžiaus arba šiek tiek vėliau. Procesas prasideda tuo, kad plaukas pradeda plonėti, silpnėti, mažėti, o galiausiai vyras visiškai nuplinka.
 

Senėjimas – vienas plikimo „kaltininkų“


Dar vienas hormonas, galintis nulemti plaukų slinkimą kiek vyresniame amžiuje, yra estrogenas. Vyro organizme jis pradeda dominuoti apie 40 gyvenimo metus, o tai pasireiškia visais „senėjimo požymiais“: riebalų susikaupimu aplink pilvą, depresija, nuotaikų svyravimu, nevaisingumu, bei, žinoma, – plaukų slinkimu. Tyrimais nustatyta, kad apie penkiasdešimtuosius savo gyvenimo metus dauguma vyrų organizme yra daugiau estrogeno nei to paties amžiaus moterų.
Viena iš tokį pokytį sukeliančių problemų yra tai, kad išorinėje aplinkoje bei maiste yra didžiuliai kiekiai estrogenų, todėl, norint tai pakeisti, patariama valgyti organinį maistą bei reguliariai mankštintis.


 

Ką daryti?


Moksliškai yra įrodyta, kad, norint išvengti nuplikimo, labai svarbu susigriebti kaip įmanoma greičiau, t.y. iš karto pamačius pirmuosius požymius.
Lygiai taip pat svarbu yra naudoti tinkamus produktus, kadangi netgi laiku pradėtas gydymas neduos jokių rezultatų, jei priemonės bus neveiksmingos.
Apibendrinus visą gydymo programą, galima išskirti tris pagrindinius žingsnius.
Pirmiausia – tinkama mityba. Norint sulaukti pagerėjimo, reikia laikytis specialios dietos, kadangi, kaip visiems žinoma, – maistas, kurį valgome, turi didžiulę įtaką mūsų nuotaikai, svoriui, išvaizdai, energijai, o kartu ir plaukams.
Plaukų sveikatai ir grožiui reikalingi baltymai. Tad patariama pačiam arba su gydytojo pagalba susidaryti daug baltymų turinčią dietą. Taip pat kartu patariama vartoti ir multivitaminų.
Kitas žingsnis – dar paprastesnis: pakankamai gerkite vandens, kadangi mūsų didžioji kūno dalis yra sudaryta būtent iš jo. Įprasti nėra sudėtinga – tiesiog kiekvieną rytą pradėkite stikline vandens, o per visą dieną kartu su savimi turėkite vandens butelį.

Ir paskutinis, bet labai reikšmingas veiksnys – kokybiški plaukų priežiūros produktai.
Šiuo metu yra nemažai šiai problemai spręsti skirtos produkcijos, tačiau prieš įsigyjant patariama kuo daugiau pasidomėti ir pirkti tik geriausią.
 

Cutrin „Bio + Stimulant“ plaukų priežiūros serija


Kosmetikos kompanija Cutrin, puikiai žinodama vyrų problemas dėl priešlaikinio plaukų slinkimo, sukūrė specialią jų priežiūros priemonių liniją „Bio + Stimulant“, kurią sudaro šampūnas bei serumas.
Šios priemonės ypatingos tuo, kad lėtina priešlaikinį plaukų slinkimą ir plaukų plonėjimą bei visapusiškai rūpinasi gera galvos odos būkle. Be viso to, jos taip pat skatina naujų plaukų ataugimą.
Cutrin „BIO+Stimulant“ priemonių veikliosios sudedamosios dalys – palmių ekstraktas, ksilitolis ir laktitolis – balansuoja ir ramina galvos odą. Šampūnas ir serumas lėtina plaukų slinkimą, stimuliuodami plauko folikulo veiklą ir ląstelių atsinaujinimo procesą. Taip stiprinamas plauko stiebas tampa daug lankstesnis, o plaukai atrodo daug sveikesni ir stipresni.
Šie stimuliuojamieji „BIO+Stimulant“ produktai yra sukurti specialiai vyrams. Žinoma, norint pasiekti geriausių rezultatų, rekomenduojama naudoti abu produktus.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Adriana
2014-12-05 16:22
niekas nepadejo, kol nepabandziau Nanogen produktu
da
2009-05-19 14:44
+3

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai