Kad nagai būtų gražūs

Gražios rankos, dailūs nagai - tai kiekvienos moters svajonė, tačiau kaip juos išsaugoti, kai net menkiausia trauma ar kita smulkmena nagams gali pakenkti. To pasekmės gali būti ir kosmetinis defektas, ir rimtos nagų ligos pradžia. Ne vien dėl šios priežasties turėtume stebėti savo nagus. Svarbiausia tai, kad pažeisti nagai gali būti mikroelementų, vitaminų trūkumo, endokrinologinių ir kitų ligų pranašas. Dominančiais klausimais mus konsultavo gydytojas dermatologas Nauris GRUŠAUSKAS.
 

[klausimas]Kokia galima nekokybiškai atlikto manikiūro pasekmė?[/klausimas]
Pirmiausia reikia prisiminti vieną dalyką. Jeigu manikiūras yra atliekamas namie, tai turėtų būti daroma tik su asmeniniais instrumentais. Instrumentų neskolinti draugei, kaimynei ar dar kažkam. Net šeimos nariai neturėtų naudotis tuo pačiu manikiūriniu rinkiniu.
Jei manikiūras atliekamas manikiūro ir pedikiūro kabinete, tai turėtų atlikti profesionalas. Klientas turi teisę paklausti, ar įrankiai pakankamai dezinfekuoti, ar jie sterilūs. Nekokybiškai atlikus manikiūrą, dažniausiai pažeidžiami nago guolis ir volelis. Tokiu atveju ne tik traumuojamas nagas (pasekmė - kreivas, negražus nagas), bet galima užsikrėsti grybeliu. Prasideda liga paranichija, kada paburksta nago volelis, pradeda pūliuoti, atsiranda skausmas, nagas gali pradėti augti nelygus, gruoblėtas, tampa matinis. Manikiūro įrankius rekomenduojama laikyti sodos tirpale ir, be abejo, termiškai apdoroti.
[klausimas]Jei nagas auga kreivas, pradeda pūliuoti ar nuslenka, kokia galima priežastis?[/klausimas]
Tai atsitinka arba dėl nago pažeidimo, arba užsikrėtus mieliagrybiu. Jei priežastis mikrotrauma ar bet kokia trauma, tai aišku, kad nagas ir jo struktūra yra pažeisti. Oda, nagas, jo dalis tampa imlesni infekcijai, dėl to, kad sutrinka maitinimas, ligos užkratas daug lengviau prasiskverbia pro pažeistą vietą. Net ir po nagu atsiradusi hematoma yra ligoms imlesnė nago vieta. Ypač grybelinės kilmės.
[klausimas]Jei susižeidus po nagu atsirado kraujosruva, kaip ją gydyti, galbūt galima pradurti?[/klausimas]
Ne. Visgi pačiam nevertėtų jos liesti. Jei mėlynė didelė, reikėtų kreiptis į specialistą. Dažnai to kraujo krešulio pašalinti nereikia. Paprasčiausiai nagas augdamas jį nuauga.


[klausimas]Jei nuslinko nagas, ar tokiam pirštui būtina kokia speciali priežiūra?[/klausimas]
Būtinai. Nukritus nagui pirštas lieka pažeidžiamas. Nago vietoje atsiveria tikri “infekcijos vartai”. Reikia iškart pradėti naudoti anilino dažus (tai yra ta pati briliantinė žaluma, metilo violetas ar bespalvis kastilijanas), kad būtų užkirstas kelias galimai infekcijai. Bet pirmiausia reikia kreiptis į gydytojus ir išsiaiškinti, dėl kokios priežasties nagas nukrito. Tai gali būti ne tik nago pažeidimas, bet ir rimtos sisteminės ligos pranašystė.
[klausimas]Jei nagas auga kreivas ir sustorėjęs nebe pirmą kartą. Ką daryti?[/klausimas]
Jei priežastis liga - ją gydyti, o jei trauma, svarbu nustatyti, kokia ji buvo. Ar pažeistas tik pats nagas, ar ir jo volelis. Jei tik nagas - tikimybė, kad jis ataugs sveikas, labai didelė, o jei šaknis, tada iškils problemų. Kartais tokiu atveju net chirurgija neduoda laukiamų rezultatų. Nagas tampa rimtu kosmetiniu defektu, ypač traumuojančiu moteris. Belieka tik šiokia tokia manikiūrininko pagalba, kad bent išoriškai nagas būtų panašus į kitus.
[klausimas]Kodėl skiriasi žmonių nagų spalva? Vienų jie balti, kitų gelsvi ar bespalviai?[/klausimas]
Pažiūrėjus į nagą galima nustatyti ar įtarti daug ligų. Vienu atveju, kai nagai nuo vaikystės gelsvi, tai genetinis paveldėjimas, kaip ir forma. Rūkančių žmonių nagai pagelsta nuo tabako dūmų, tačiau kartais staiga pageltę nagai gali būti sunkios ligos požymis. Yra vadinamasis geltonų nagų sindromas, jis gali būti susijęs su onkologinėmis ligomis.
[klausimas]Minkšti, lankstūs, skeldėjantys nagai. Kodėl?[/klausimas]
Nagai, kaip ir oda, atspindi mūsų organizmo būklę. Jei dermatologas neranda jokių ligų, tai gali būti avitaminozės, sisteminės ligos pradžia. Būtina vitaminų terapija, vitaminizuoti kremai.
[klausimas]Ar gali nustoti augti nagai po stiprių vaistų vartojimo?[/klausimas]
Žinoma. Aišku, reikia žinoti, kokie tai vaistai, atsižvelgti į ligonio amžių, persirgtas ligas. Bet kokiu atveju galimas laikinas nagų augimo sustojimas ar sulėtėjimas. Tačiau būtinai atkreipkite dėmesį, jei nagai pradėjo prastai augti, o jūs geriate vitaminų, nevartojate vaistų. Vertėtų susirūpinti, ar nesergate cukriniu diabetu bei endokrininėmis ligomis. Tai gali būti priežastis.
[klausimas]Aplink nagus skilinėja oda, kietėja, nagų šonuose pleišėja.
Kas tai?[/klausimas]
Labai dažnai tai vyksta prieš menopauzę ir jos metu. Tai dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų. Kita priežastis, gan dažniausia, - vitaminų trūkumas. Kartais ši problema kyla žmonėms, dirbantiems kenksmingomis sąlygomis. Taip pat priežastis gali būti endokrininiai sutrikimai ar ligos. Jei blogai pasisavinami vitaminai, stenkitės naudoti kosmetinius kremus, kurie maitina bei drėkina odą.
[klausimas]Ar nagų žydėjimas - liga?[/klausimas]
Nepavadinčiau to liga. Jis yra susijęs su mikroelementų trūkumu. Organizmui trūksta cinko, kalcio. Dažniausiai nagai “žydi” brendimo laikotarpiu.
[klausimas]Kur didžiausia tikimybė užsikrėsti grybeliu?[/klausimas]
Grybelio užkrato diapazonas labai platus. Didžiausia tikimybė užsikrėsti - viešosios pirtys, baseinai, dušai ar vonios. Mažiausia - paplūdimys. Teoriškai galima, bet praktiškai beveik neįmanoma pliaže užsikrėsti grybeliu. Ir dar, reikėtų atprasti nuo įsisenėjusios tradicijos atėjus svečiams duoti apsiauti šlepetes. Grybelio sporos gyvybingos iki dvejų metų. Jei šlepetes duodame daugeliui žmonių, galime juos užkrėsti ar patys užsikrėsti ne tik grybeliu, bet ir kitomis ligomis. Svečiuose stenkimės avėti savo batais, o jei nenorime šeimininkui pritrypti, tuomet atsineškime asmenines šlepetes ar batelius.
Būdingi nagų grybelio simptomai:
1. Nago atsiskyrimas nuo nago guolio - onicholizė.
2. Pakitusi nago spalva: gelsva (dažniausiai) arba balkšva, žalsva.
3. Nagas pasidaro trapus, po juo atsiranda raginių masių. Nago paviršius tampa nelygus.
Esama pakitimų, kurie primena nagų grybelį, tačiau yra būdingi kitoms ligoms. Kai sustorėjęs nagas netrupa ir neauga, jis nebūtinai pažeistas grybelio. Grybelinę infekciją patvirtinus tyrimais skiriama vaistų. Jei liga nėra įsisenėjusi ji veiksmingai gydoma šiuolaikiniais vaistais nuo grybelio. Gydymo kursas geriamais vaistais užtrunka 3-4 mėnesius.
Kad grybelis neatsinaujintų po gydymo būtina dezinfekuoti visą avalynę.
Reikia prisiminti, jog dabar vaistinėse apstu įvairių kojų priežiūros priemonių. Tepalų, miltelių, dezinfekuojamųjų, dezodoruojamųjų purškalų. Šios priemonės apsaugos nuo prakaitavimo, panaikins kvapą ir tikrai padės išvengti ligų.

 

Daugiau apie nagų priežiūrą rasite čia>>

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Jurate
2020-05-20 11:39
Traumos metu buvo pazeistas nago guolis.Nagas auga tik is sonu,vidus lieka minkstas.Ar galima operacijos budu sugrazinti grazu naga?
martynas
2011-08-23 15:44
ka daryti jei negrazus nagai mano as net neiju pei ezere sarmata man
Nekažką.
2011-08-07 17:30
rašė žurnale, jei nagai į išorę auga, reiškia,kad trūkumas geležies ir vystosi anemija. :) aš va ja sergu, ir nagų gražių neturėsiu. Nors man dar tik keturiolika.:)
....
2011-06-26 15:30
o kas jeigu nagas auga i virsu?
vita
2011-05-09 20:39
ačiū,labai informatyvu
gabriele
2010-05-01 21:27
Labai man patinka!!
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai