Saugokite odą nuo šaltuko ir dirbtinės šilumos

Bent kiek besidomintis odos priežiūra žmogus tikriausiai yra pastebėjęs, kad visuomet pabrėžiama nuolatinės priežiūros svarba. Ir, nors labai mėgstama sakyti, kad oda reikia vienodai rūpintis visus metus, tačiau dažnai pamirštama paminėti tai, kad kiekvienas metų laikas yra skirtingas, tad ir odos priežiūra privalo būti skirtinga. Tad kaip ją prižiūrėti šiuo metų laiku, kuris – reikia pripažinti – yra labai ekstremalus odai?
 

Kaip jaučiasi oda žiemą?


Žiemos metu oda patiria labai daug neigiamų poveikių. Didžiausią žalą padaro šaltas, drėgnas arba žvarbus, vėjuotas oras bei temperatūros kaita. Oda kenčia įvairiai: nuo dirbtinio šilto oro išsausėja, nuo šaltų vėjų – sužvarbsta, parausta.
Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad, nesvarbu, koks odos tipas, – išsausėti gali net ir riebiausia oda. Tada ji pradeda pleiskanoti, tampa šiurkšti bei nelygi. Vyresnio amžiaus žmonėms išryškėja raukšlės.
 

Kaip spręsti problemą?


Yra gausybė įvairiausių patarimų, kaip apsaugoti bei puoselėti odą šaltuoju metų laiku.
Priemonės ir būdai prasideda rekomendacijomis gerti didelius skysčio kiekius ir baigiasi mokslininkų kuriamais specialiais preparatais, saugančiais odą.
Taigi visiškai aišku, kad apsauga nelygi apsaugai – galima paprasčiausiai įsigyti sausai ar riebiai odai skirtą maitinamąjį kremą ir jį naudoti. Vis dėlto ne paslaptis, kad kiekvienas nori patirti tik geriausią poveikį, o kad būtų galima jį pasiekti, reikėtų naudoti tik labai kokybiškas priemones: profesionaliai veikiančias odą ir suteikiančias neginčijamą rezultatą. Vienos iš tokių priemonių – odos priežiūros gaminiai su emolientais.


Emolientai (lot. Emoliere – maitinti, drėkinti) – tai bekvapės medžiagos, maitinančios ir drėkinančios odą. Priemonės su šiomis medžiagomis odą veikia švelniai, tačiau labai efektyviai. Emolientus tinka vartoti bet kurio amžiaus žmonėms, juos gali naudoti ir vaikai.
Būtina prisiminti, kad, renkantis priemones odai drėkinti, reikia atkreipti dėmesį į emoliantams keliamus reikalavimus. Jų sudėtyje negali būti kvapiųjų ir konservuojamųjų ingredientų, taip pat priedų, galinčių sudirginti ar įjautrinti, sukelti odos alergiją.
Viena iš tokių priemonių, atitinkančių visus minėtus reikalavimus, yra pasaulinio garso vaistų gamintojo „Schering-Plough“ Essex odos priežiūros priemonių linija.
 

Essex linijos priežiūros priemonės


Minėtos farmacijos kompanijos odos priežiūros priemonių linija Essex siūlo net keturias skirtingas priemones: hidrogelį, tepalą, kremą ir Essex plus – patobulintą kremą.
Odos drėkinimo priemonė Essex hidrogelis padengia odos paviršių ir sudaro natūralų apsauginį sluoksnį. Vanduo, taip reikalingas odai ir neleidžiantis jai išsausėti, lieka „užrakintas“ po hidrogelio sluoksniu ir neišgaruoja iš odos.
Essex drėkinamasis gelis susigeria labai greitai, nepalikdamas riebalų pėdsakų ant odos.
Siekiant geriausio rezultato, hidrogelį reikia tepti po kiekvieno prausimosi, švelniai įtrinant į odą.
Essex klasikinio riebumo kremas neturi jokių priedų, nelimpa, nedirgina odos, lengvai ir greitai susigeria. Šis kremas normalizuoja odos drėgnumą – oda tampa minkšta bei elastinga. Rekomenduojama naudoti, jei oda ypač sausa, šerpetojanti, taip pat sergantiesiems atopiniu dermatitu, neurodermitu ir psoriaze.
Kremas Essex plus pasižymi tokiu pačiu poveikiu, tačiau turi papildomą savybę – jo sudėtyje yra regeneruojamuoju poveikiu pasižyminčio ir dekspantenolo susidaryme dalyvaujančio vitamino B. Jį labai tinka naudoti žmonėms, kurių oda sudirgusi, jautri, taip pat kūdikių, vaikų, odos ligomis sergančių žmonių odai prižiūrėti.

Esant sausai odai, taip pat suragėjusioms odos vietoms, jautriai vaikų odai bei nuožvarbų profilaktikai ir gydymui rekomenduojamas Essex bevandenis tepalas, kurio sudėtyje yra 100 proc. lipidų. Šiuo tepalu rekomenduojama tepti veidą, jei ilgesnį laiką tenka būti šaltame ore, taigi jis puikiai tinka kasdien naudoti žiemą.
Visi Essex preparatai rekomenduojami sergantiesiems atopiniu dermatitu, egzemomis, žvyneline bei ichtioze kaip papildomos gydomosiomis priemonėmis, sugrąžinančiomis odos drėgmę bei elastingumą.
Kurį kremą pasirinkti, – sprendžia kiekvienas žmogus individualiai. Galima pasakyti tik tiek, kad žiemą, kai odai taip reikia drėgmės bei apsaugos nuo šalčio, šios riebios, tačiau neapsunkinančios odos priemonės ypač tinka. Jas naudodamas reguliariai, kasdien, kiekvienas sulauks norimo rezultato ir galės džiaugtis sveika bei gražia oda.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai