Kirpykla namuose

Grįžote iš paplūdimio ar suplukusi karštą dieną iš darbo, o po valandos turite dalyvauti šventiniame vakarėlyje ar skubėti į pasimatymą? Pažįstama situacija, tiesa? Neretai būna, kad pritrūksta laiko nubėgti į kirpyklą. O ir ten nuėjus ne visada būsi greitai aptarnauta. Juk pas gerus kirpėjus į eilę užsirašoma dar prieš mėnesį. Belieka plaukus susitvarkyti namuose pačioms. O kaip tai padaryti gerai ir greitai?
 

Pirmas žingsnis – švari galva


„Pirmiausia išsiplaukime galvą, – pataria plaukų priežiūros specialistė kirpėja modeliuotoja Sigita BILINSKIENĖ. – Reikėtų nepamiršti, kad sveikiausia galvą plauti tik šiek tiek šiltesniu vandeniu nei mūsų kūno temperatūra – vasarą tai daryti dar maloniau.
Apskritai šiltuoju metų laiku dažniau trinkime galvą, nes plaukai greičiau riebaluojasi, greičiau praranda gerą kritimą bei gražų estetinį vaizdą. Pasirinkime šampūną pagal plaukų tipą ir struktūrą. Jei galva nešvari, perplaukime ją šampūnu du kartus. Po to užsitepkime maitinamąją kaukę arba kondicionierių ir palaikykime 5–10 minučių. Galima naudoti ir naminių produktų, pavyzdžiui, grietinės, aliejaus kaukes, kurios yra pakankamai veiksmingos. Nepamirškite, kad plaukus tepti reikėtų tik per visą jų ilgį, o šaknų įtrinti nereikia.”
Jeigu plaukai riebūs, kondicionierių naudokite rečiau – pakaks vieno karto per savaitę. Jei sausi, lūžinėjantys, naudokite po kiekvieno galvos plovimo, o maitinamąją kaukę – du kartus per savaitę. Jei plaukai dažyti, rinkimės specialų kondicionierių dažytiems plaukams. Ar jį reikės nuplauti, ar ne, priklausys nuo produkto – yra dviejų rūšių kondicionierių – nuplaunamų ir nenuplaunamų.
Plaukus džiovinkite rankšluosčiu: švelniai juo pakedenkite plaukus arba, aprišusios galvą rankšluosčiu, pabūkite, kol susigers drėgmė. Sveikiausia plaukus džiovinti natūraliai.
 

Antras žingsnis – plaukų formavimas


„Bene atsakingiausias darbas – pasirinkti tinkamas plaukų formavimo priemones, – sako S. Žilinskienė, – nuo to labai priklausys plaukų grožis. Jei plaukai ploni, lūžinėjantys, tiks silpnos ar vidutines fiksacijos putos arba skysta plaukų standinamoji priemonė. Tik jokiu būdu nenaudokite stiprios fiksacijos putų! Jei plaukai tvirti, tankūs, reikės stipresnės fiksacijos priemonių. Tai gali būti plaukų putos ar želė. Juos taip pat galite naudoti, jei norite ilgiau išlaikyti gražią šukuoseną. Lengvesnės fiksacijos priemonės labiau tinka vasarai.”


 

Kodėl ne visada pasiseka?


„Pagrindinės plaukų priežiūros problemos kyla dėl nemokėjimo taisyklingai juos išplauti“ – įsitikinusi Olga Ragauskienė, „SOTHYS SPA“ grožio centro kirpėja. Dažniausiai šiandien dėl greito gyvenimo tempo galvos trinkimui skiriama vos keletas minučių. Nesulaukiama net reikiamo kondicionieriaus poveikio. „Kai plaukai išplaunami skubotai, juose lieka šampūno likučių, riebalinių liaukų, todėl galvos oda nebekvėpuoja,“ – teigia Olga.
Moterys dažnai „perdozuoja“ šampūno. Ypač tos, kurių plaukai trumpi, juos plauna beveik kasdien. Kirpyklose dažnai sakoma – per daug šampūno naudoti negalima, kitaip oda tampa jautresnė, plaukai sausėja. „Tačiau tame didelės žalos plaukams neįžvelgiu. Pirmiausia žmogus turi jaustis patogiai. Jei jau galvą trenka kasdien – tegu, plaukai nenukris. Svarbiausia pasirinkti tinkamą šampūną. Po to tiesiog stebėti plaukus – ar jie nesausėja, neskylinėja, ar nesiriebaluoja“, – sako kirpėja. Jeigu plaukai žvilga ir atrodo sveiki – vadinasi, šampūną pasirinkote tinkamą.
Specialistė susirūpinusioms savo plaukų išvaizda siūlo pasinaudoti jų grožio centro paslaugomis. „Parduotuvėse plaukų priežiūros priemonių daug, tačiau beveik 80 procentų jų sandaros pagrindas – chemija. Tuo tarpu mes naudojame preparatus natūralių produktų pagrindu. Naudojant mūsų kosmetiką, papildomai nereikia plaukams jokių putų, jokio vaško. Žmonės patenkinti mūsų produkcija,“ – konstatuoja faktą kirpėja Olga.
 

Kada kokį prietaisą pasirinkti?


Aišku, neapseisime be įvairių prietaisų, kurie padės suformuoti pageidaujamą šukuoseną. Jums reikės elektrinių šukų, tiesinimo žnyplių, feno ar suktukų.
Jeigu jūsų plaukai nėra ilgi ir norite, kad jie būtų purūs ir pakilę nuo galvos, jums reiktų namuose turėti feną ir apvalų šepetį.
Jeigu norite, kad plaukai būtų tiesūs, jums reikės feno ir plaukų tiesinimo žnyplių. Jeigu pageidaujate garbanotų plaukų, galima pusiau sausus plaukus susukti suktukais.
Tuo tarpu elektrinės šukos, fenas (turintis šukas) tinka visiems plaukams – tai universalus daiktas, kuris plaukus garbanoja, pakelia nuo šaknų.
Kitas klausimas – kaip jums seksis dirbti su šiais „grožio įrankiais“. Tai jau daugiau kantrybės ir patyrimo reikalas. Kuo dažniau puošitės namuose savarankiškai, tuo greičiau pajusite, ką ir kaip reikia daryti. Svarbiausia nelaužkite, nenukreipkite plauko prieš jo augimo kryptį, nes tuomet šukuosena atrodys sunkiai ir nenatūraliai.
Jau sau patinkate? Tuomet pats laikas užfiksuoti šukuoseną laku, jeigu einate į proginį vakarėlį. O, jeigu laiką leisite lauke ar prie jūros ir norite atrodyti gražiai ir natūraliai, nefiksuokite šukuosenos laku. Vasarą greičiau sušylame, daugiau prakaituojame, todėl daug patraukliau atrodys natūrali šukuosena.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

NIKA
2011-03-31 12:41
Laimai,pretenzijas reiskite gamintojams:) o kokias priemones naudoti renkames patys,norite naturaliu yra seneliu isbandytu priemoniu -kiausinio trinys,dilgelliu ir dar visokiu zoliu nuovirai,actas ir tt.Nereikes jokiu naujos kartos isradimu :D
Laima
2010-11-18 21:58
Kada mums pasiulysite, SVEIKU priemoniu. Elektrines znuples - sausina, degina plaukus, kondicionieriai - kenksmingi. Kiek dar ilgai krausime ant saves naftos produktus. Kur TIKRI SPECIALISTAI, o ne neisprusia, neapsisviete kosmetikos ir grozio namu darbuotojai.
BAISUUU
epe
2009-04-01 17:43
is tikro mano plaukai yra labai stori ir garbanoti. as juos lyginu nes graziau atrodau su lygesniais plaukais negu su garbanotais. galva plaunu 3 kartus per savaite ir laikui begant jie pradejo sauseti.. taigi pabandysiu naudoti kokias kaukes. gal pades?
Agatacka ;)**
2009-03-03 21:34
Puikus straipsnis ACIU ponioms ;)
333
2007-09-28 13:41
Anksčiau dažnai dažydavau plaukus, ”ant greitukiu” plaudavau ir visuomet džiovindavau džiovintuvu. Rezultatas - silpni, išsausėja plaukai su išsišakojusiais galiukais. Perskaicius si straipsni pradėjau kreipti dėmersi i pati plovima, nusipirkau geresniu putu, ir va - plaukai atsigauna!
roze
2007-08-01 21:25
labai geras straipsnis. As esu jaunimo atstove ir kartais pasijuntu bejege pries savo plaukus. Jie garbanoti ir sunkiai sukuojasi, tai kai ant smugio noriu lekti su draugais issiplaunu galva ir isbegu nes issukuoti savus gaurus per trumpa laika butu sietiek sunkoka.
Sis straipsnis parodo kaip svarbu rupintis ne tik grazia ir svaria oda, bet ir plaukais. Vis delto taip ir nesuprantu kokie yra mano plaukai. Sausi ar riebaluoti. nes po dvieju dienu galva buna susiriebalavusi o gliukai greit luzineja.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai