Kokios plaukų priežiūros priemonės saugios

Pirkdamos odos ir plaukų priežiūros priemones, tikimės tapti nepaprastai gražiomis: raukšlės išnyks, oda taps skaisti, plaukai – žvilgantys. Deja, bet kosmetika sugeba ne tik paversti gražuolėmis. Kartkartėmis ji padaro ir meškos paslaugą – sukelia alergiją ar net ligas. Apie tai, kokios priemonės tinka žmonėms, kurių oda jautri arba alergiška, kalbėjomės su Suomijos firmos „Cutrin“ kosmetikos specialiste Aušra Jučinskaite.
 

Alergija – civilizacijos liga


Alergija laikoma civilizacijos liga, nes gerėjančios gyvenimo sąlygos, oro ir aplinkos užterštumas didina linkusių sirgti alerginėmis ligomis žmonių skaičių. Be to, daugybė cheminių preparatų buityje, ilgai galiojantis, vadinasi, daug konservantų ir kitų alergiją sukeliančių medžiagų turintis maistas, platus antibiotikų vartojimas, sintetiniai drabužiai – taip pat didina šį polinkį.
Dažniausia odos alergija pasireiškia paraudimu, pleiskanojimu, šerpetojimu, bėrimu, niežuliu. Kai kuriais atvejais alerginės reakcijos gali būti ypač sunkios ir pasireikšti odos patinimu, dusinimu, plaukų iškritimu, dermatitu ir kt.
Suprantama, kad tokiems žmonėms ypač atidžiai reikia rinktis tiek plaukų priežiūros, tiek kosmetikos priemonės. Tačiau ypatingas dėmesys renkantis plaukų priežiūros priemones reikalingas ne tik alergiškiems žmonėms ar tiems, kurių oda jautri. Kaip žinoma, alergiškų žmonių skaičius nuolat didėja, todėl, siekiant nepatekti į jų ratą, hipoalergines priemones naudoti patartina ir profilaktikos tikslu.


 

Patarimai renkantis


Suprantama, kad jeigu žmogus žino, koks maisto produktas sukelia jam alergiją, jis jo nevalgo. Tačiau alergiškam žmogui alergenų neturi būti ne tik maiste, bet ir kosmetikos priemonėse. Tarkim, jeigu esate alergiškas obels žiedadulkėms, tikėtina, kad alergija sukels ir šampūnas su obuolių ekstraktu. Be to, kartkartėmis, naudojant plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra žolių, vaisių ar daržovių ekstraktų, alergiją išprovokuoti gali ir visiškai kitas produktas, tačiau priklausantis tai pačiai, kaip ir alergenas, šeimai.
Vasarą, be alergiją sukeliančių žydinčių pievų ar medžių, neigiamą poveikį odai dar daro ir saulės spinduliai bei jūros vanduo.
Patarimai, kaip išvengti kosmetikos priemonių sukeltos alergijos:
· Visuomet atidžiai skaityti kosmetikos priemonės informacinį lapelį ir nepirkti produkto, kurio sudėtyje yra alergenų.
· Norint įsigyti naują priemonę, patikrinti, ar nesate alergiškas šiam naujam produktui: truputėlį užtepkite jo ant rankos linkio.
· Nekeisti kosmetikos dažnai, naudokite tą, kuri nesukelia alergijos.
· Pirkdamos odos ir plaukų priežiūros priemones, rinkitės vieno gamintojo ir tos pačios linijos produktus. Tuomet išvengsite nepageidaujamo ir nežinomos skirtingų produktų sąveikos.
· Rinkitės priemones, kuriuose kuo mažiau sudedamųjų dalių, konservantų, dažiklių, kvapniųjų medžiagų ir kt.
· Atkreipkite dėmesį tinkamumo vartoti laiką, ar jis nepasibaigęs. Turėkite galvoje, kad kuo natūralesnės priemonės, tuo tinkamumo vartoti laikas trumpesnis.
 

Labiausiai alergiją keliančios medžiagos


· Konservantai
· Dažikliai
· Kvapiosios medžiagos. Manoma, kad dažniausiai alergiją sukelia eteriniai aliejai, pvz., levandos, citrusinių ar bergamoto. Tad kuo mažiau kvepia priemonė – tuo geriau.
 

Natūralu, švaru ir patikima


Patobulinta „Cutrin“ Sensitiv kosmetikos serija – tai rimtas kompanijos požiūris į plaukų priežiūros priemonių saugumo problemą. Šiuo metu, kai vis daugiau žmonių kenčia nuo alergijos ir kitų odą dirginančių veiksnių, vis didesni reikalavimai keliami ir kosmetikos priemonių gamintojams. Todėl „Cutrin“, bendradarbiaudama su Suomijos astmos ir alergijos federacija, sukūrė švelnią plaukų priežiūros liniją – Sensitiv.
„Cutrin“ Sensitiv priemonių veiksmingumą užtikrina 5 principai:
· Nėra pavojingų medžiagų – kvapiklių, dažiklių, eterinių aliejų, silikono.
· Patobulinta technologija – idealus produktų koncentracijos ir sudedamųjų dalių suderinamumo santykis.
· Natūralios sudedamosios dalys – betainas, glicerinas, kukurūzų aliejus, kokosų aliejus, sorbitolis bei pantenolis.
· Ekologiškai švari žaliava.
· Išsami kokybės kontrolė – visi šios serijos produktai buvo testuojami Suomijos astmos ir alergijos federacijoje.
Suomių firmos „Cutrin“ plaukų priežiūros serijos Sensitiv produktus galima įsigyti „Eurovaistinių“ savitarnos skyriuose arba pas profesionalius kirpėjus, dirbančius su „Cutrin“ kosmetika, bei specializuotame kirpyklos reikmenų parduotuvių tinkle „Medinės šukos“ ir „Martina“.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

KEVIN
2007-10-23 01:20
PONIOS IR PONAI, kas patars,kur isigyti,aukso medaliu apdovanota KAMIWAZA?(losjonas plaukams)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai